به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - غافلگیری شهروندان آستارایی در آستانه بهار با کاهش هشت درجه ای دما ,و بارش برف

حقیقت نیوز

غافلگیری شهروندان آستارایی در آستانه بهار با کاهش هشت درجه ای دما ,و بارش برف

تاریخ:چهارشنبه 26 اسفند 1394-05:15 ب.ظ

غافلگیری شهروندان آستارایی در آستانه بهار با کاهش هشت درجه ای دما ,و بارش برف   astaranews1.ir

دمای هوا در مناطق غربی استان گیلان به طور محسوسی کاهش یافته و مردم منطقه را هم چنان به استفاده از لباس های ضخیم و روشن کردن وسایل گرمایشی مجبور کرده است.
مسافرانی هم که در آستانه سال جدید ، آستارا و بازار ساحلی آن را برای خریدهای نوروزی انتخاب کرده بودند، غافلگیر شده و مقصد سفر خود را تغییر دادند.
دریای خزر نیز مواج بوده و ارتفاع موج در مناطق ساحلی آستارا به بیش از یک متر رسیده است.
رئیس اداره هواشناسی آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به ادامه این شرایط جوی تا پایان روز پنجشنبه هفته جاری گفت: دمای هوا نسبت به دو روز گذشته، هشت درجه کاهش یافته و هم اینک به سه درجه بالای صفر رسیده است.
فردین فرتوت نیا افزود: با ورود این جبهه هوای بارشی ، در 24 ساعت گذشته 53میلیمتر باران نیز در آستارا باریده است.
وی اضافه کرد: بارش برف در ارتفاعات و برخی مناطق کوهستانی نظیر گردنه حیران که از روز گذشته آغاز شده به شکل متناوب ادامه دارد.
فرتوت نیا میزان فعلی رطوبت هوا در آستارا را 86 درصد اعلام و بیان کرد: بارش ها به همین روند تا فردا بعد از ظهر ادامه خواهد داشت و بتدریج شاهد کاهش ابرناکی و بارندگی در شهرستان خواهیم بود.

بارش برف در آستانه بهار موجی از خوشحالی را در بین کشاورزان به خصوص شالیکاران منطقه ایجاد کرد و در عین حال موجب غافلگیری مسافران نوروزی در شهرستان آستارا شد.
بارش برف در حیران علیا هم اینک ادامه دارد و موجب کندی تردد خودروها در محور آستارا - اردبیل و بالعکس شده است.
رئیس اداره راه و شهرسازی آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: با وجود بارش 15سانتیمتری برف در ارتفاعات و برخی از نقاط کوهستانی آستارا خوشبختانه هیچ کدام از راه های روستایی این شهرستان تاکنون مسدود نشده است.
انور بی نیاز افزود: هم اکنون اکیپ های تخصصی مجهز به بیش از 10 دستگاه راهداری از جمله لودر ، گریدر ، برفروب کامیونی و نمک پاش در مسیرهای اصلی و فرعی شهرستان آستارا در حالت آماده باش هستند.
رئیس اداره هواشناسی آستارا نیز با اشاره به ادامه این شرایط جوی تا بعداز ظهر پنجشنبه گفت: دمای هوا نسبت به دو روز گذشته هشت درجه کاهش یافته و هم اینک به سه درجه بالای صفر رسیده است.
فردین فرتوت نیا افزود: با ورود این جبهه هوای بارشی ، در 24 ساعت گذشته 53میلیمتر باران نیز در آستارا باریده است.
وی اضافه کرد: بارش برف در ارتفاعات و برخی مناطق کوهستانی نظیر گردنه حیران به شکل متناوب ادامه دارد.
وی میزان فعلی رطوبت هوا در آستارا را 86 درصد اعلام و بیان کرد:بارش ها به همین روند تا فردا بعد ازظهر ادامه خواهد داشت و از فردا بعد ازظهر به تدریج شاهد کاهش ابرناکی و بارندگی در شهرستان خواهیم بود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با بارش یک هزار و 200 میلیمتری سالانه جزو پربارانترین مناطق ایران محسوب می شود.
آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غرب استان گیلان و در همجواری جمهوری آذربایجان واقع است.   


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic