به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - برجام هم بهانه شده! آقای ظریف! بدون ایستادن مقابل پرچم آمریکا، امکان مذاکره درباره برجام وجود نداشت؟!

حقیقت نیوز

برجام هم بهانه شده! آقای ظریف! بدون ایستادن مقابل پرچم آمریکا، امکان مذاکره درباره برجام وجود نداشت؟!

تاریخ:جمعه 3 اردیبهشت 1395-10:03 ب.ظ


شب گذشته محمدجواد ظریف در اقدامی بی سابقه با تصمیمی که از قبل گرفته شده بود، جای خود را با جان کری هنگام انداختن عکس عوض کرد تا پرچم آمریکا پشت وزیر خارجه ایران قرار بگیرد.

به گزارش گروه سیاسی صراط، این اتفاق بی سابقه در حالی رخ می دهد که حدود دو سال و نیم از عادی شدن دیدارهای دوجانبه میان وزرای خارجه ایران و آمریکا گذشته است.

چرا ظریف مقابل پرچم آمریکا ایستاد؟

رهبر معظم انقلاب سال گذشته به صراحت مذاکره با آمریکا درباره موضوعی غیر از برجام را ممنوع اعلام کردند اما با گذشت زمان، ظاهرا نه تنها چنین دستوری نقض شده بلکه با اقداماتی مانند تصمیم نمادین جان کری و ظریف برای ایستادن مقابل پرچم های کشورهای یکدیگر، گام های دیگری نیز برای عادی سازی روابط برداشته شده است.

اقدام ظریف و کری، بی تردید به صورت نمادین نشان از تمایل دولت روحانی - و شاید اوباما - برای عادی سازی روابط دو طرف دارد و این مسئله را نمی توان با بهانی هایی مانند توافق هسته ای و برجام توجیه کرد!

دیدار مذکور در نیویورک انجام شد و به گفته ظریف دو طرف مدت ها ملاقات حضوری نداشتند قرار بود در این دیدار صرفا مسئله برجام پیگیری شود اما وزارت خارجه آمریکا خبر داد که "موضوعات منطقه‌ای شامل راه حل سیاسی حل بحران سوریه" هم بخشی از مذاکرات دو طرف است.

حال سوالی که بی پاسخ مانده اینکه انجام چنین اقدامات معنادار و نمادین سیاسی چه ارتباطی با پیگیری موضوع برجام دارد؟ آیا نمی توان بدون خرق عادت و بدون ارسال پالس های معنادار به دنیا - که معنایی جز عادی سازی روابط ندارد - درباره برجام گفت و گو کرد؟!


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic