به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - ناظر گمركات استان گیلان : تجارت در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا باید پررنگ شود

حقیقت نیوز

ناظر گمركات استان گیلان : تجارت در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا باید پررنگ شود

تاریخ:جمعه 10 اردیبهشت 1395-12:11 ب.ظ

ناظر گمركات استان گیلان گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا به سبب موقعیت خاص خود در امر تجارت باید به شكل پررنگ تری به فعالیت خود ادامه دهد.

محمد شهبازی بیان كرد: منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تا پایان سالجاری به شكل رسمی راه اندازی می شود.
وی اظهار كرد: مناطق ویژه و آزاد بر پیشرفت كشور و منطقه ایجاد شده هر استان تأثیر بسزایی دارد.
وی ادامه داد: در مصوبه های هیأت دولت آیتم هایی برای مناطق ویژه تعریف می شود كه در این تعاریف مشخص می شود كه هر منطقه در چه زمینه هایی فعالیت نمایند.
وی با تأكید بر اینكه منطقه ویژه اقتصادی آستارا تا پایان سالجاری به شكل رسمی راه اندازی می شود، افزود: پررنگ تر شدن تجارت در این منطقه و اداره این منطقه با هدف بهره مندی مردم شهرستان و استان در دستور كار پیگیری قرار دارد.
شهبازی از طولانی شدن زمان راه اندازی این منطقه سخن گفت و اضافه كرد: گمرك در تعامل با سایر دستگاه ها نهایت تلاش خود را در راستای راه اندازی سریع این منطقه انجام خواهد داد.
وی در بخش دیگر سخنان خود از وضعیت استراتژیكی گمرك آستارا سخن گفت و توضیح داد: آستارا هم گمرك مرز خشكی و هم گمرك مرز آبی فعال دارد و در تجارت چمدانی جزو گمركات اول كشور می باشد.
ناظر گمركات گیلان انجام همه رویه ها را در گمرك آستارا از مزایای مهم برای بازرگانان برشمرد و خاطر نشان كرد: اولین كشتی اروپایی در سال گذشته در همین بندر پهلو گرفت و بار خود را تخلیه كرد.
وی در پایان اذعان كرد: با توجه به اینكه گمرك آستارا از قدیمی ترین گمركات كشور است در برخی از زیر ساخت ها با مشكلات اساسی مواجه است كه با پیگیری های مستمر در حال برطرف كردن آن هستیم.
در جلسه هفدهم اسفندماه 1393 هیأت وزیران و به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1384 ، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی آستارا به تصویب رسید.
در این جلسه دستور ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در استان گیلان با حوزه فعالیت های دریایی، بندری ، صنایع و خدمات وابسته و لجستیكی و ایجاد ارزش افزوده تصویب و توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد.
منطقه ویژه اقتصادی آستارا در 61 هكتار محدوده بندر چند منظوره آستارا در خشكی و شاخه های موج شكن دریایی آن اجرایی شود.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در 200 كیلومتری غرب مركز استان گیلان و در جوار مرزهای جمهوری آذربایجان واقع شده و بندر این شهرستان از فروردین ماه سال 92 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز كرده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic