به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - واحدهای درمانی آستارا آماده بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی

حقیقت نیوز

واحدهای درمانی آستارا آماده بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی

تاریخ:چهارشنبه 31 خرداد 1396-04:53 ب.ظ

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: نمایندگان سازمان بهداشت جهانی(WHO) به عنوان یکی از آژانس های تخصصی سازمان ملل متحد از خانه ها و مراکز بهداشتی آستارا به منظور بررسی اجرای نظام مراقبت سندرومیک (علائم بیماری ها) در نیمه نخست تیرماه بازدید خواهند کرد.

شهرام حسین نژادی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه آستارا به سبب موقعیت مرزی به عنوان آزمونه (پایلوت) در استان گیلان انتخاب شده ، افزود: سندرم یا نشانگان ترکیبی از نشانه ها و علایمی است که وجود یک یا چند بیماری را مطرح می کند و جامعه هدف در خانه ها و مراکز بهداشتی و واحد قرنطینه گمرک آستارا در قالب نظام مراقبت سندرومیک پایش می شوند.
وی مدیریت سریع و کار آمد در پیشگیری و کنترل بیماری ها را در قالب نظام سندرومیک ضروری خواند و اظهار کرد: سندرم های تب و خونریزی، آنفلوانزا، اختلال شدید تنفسی و مسمومیت غذایی در واحدهای بهداشتی آستارا مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه برای موفقیت این طرح نیازمند مشارکت بهورزان و کارشناسان بهداشت آستارا هستیم، اظهار کرد: با حضور دکتر پیمان همتی کارشناس ارشد مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت و درمان، چگونگی کشف بیماری واگیر و نشانه های اولیه آن در شبکه بهداشت و درمان آستارا بررسی شد.
شبکه بهداشت و درمان آستارا با شش مرکز بهداشتی، یک بیمارستان 132 تختخوابی، یک مرکز شبانه روزی در لوندویل، 23 خانه بهداشت و حدود 500 نیروی انسانی خدمات رسانی می کند.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و با تردد سالانه بیش از 800 هزار مسافر داخلی و خارجی در مرز آن، جزو 20 شهر گردشگرپذیر کشور است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic