تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - استاندار گیلان : منابع طبیعی میراث مشترکمان را دریابیم

حقیقت نیوز

استاندار گیلان : منابع طبیعی میراث مشترکمان را دریابیم

تاریخ:سه شنبه 8 اسفند 1396-04:58 ب.ظ

استاندار گیلان بر لزوم صیانت از منابع طبیعی بعنوان میراث ارزشمند مشترک مردمان تاکید کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان مصطفی سالاری در نشستی با نیروهای منابع طبیعی استان اظهار داشت:تعلق خاطر مردم در صیانت از جنگل با اقدامات فرهنگی و جامعه محور ارتقا پیدا کند.
وی حفاظت و صیانت از جنگل و مرتع را رسالت اصلی مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری استان عنوان و تصریح کرد: ما باید ساز و کارهای حفاظت و صیانت جامعه محور از منابع طبیعی و اراضی ملی را تعریف کنیم.
وی با ابراز تاسف از این که در دوره های مختلف شیوه های نادرستی اتخاذ و بخشی از اراضی ملی به واسطه فعالیت های تولیدی و سرمایه گذاری فروخته شد افزود: برخی از این فعالیت ها به سرانجام نرسید و منتفی شد، اما ساز و کار قانونی برگشت اراضی وجود ندارد.
وی با اشاره به افزایش ارزش ملکی انفال واگذارشده خاطرنشان کرد: ساز و کار اجاره به شرط تملیک شرایطی را ایجاد کرده که در صورت توقف فعالیت، مالک از ارزش ملکی استفاده می کند و این موضوع به انفال لطمه می زند و کار حافظان منابع طبیعی را سخت می کند.
استاندار گیلان با تاکید بر لزوم شناسایی علل به جای مقابله با معلول خاطرنشان کرد: منابع طبیعی و اراضی ملی جزو انفال محسوب می شود که به لحاظ قانونی و شرعی دارای ارزش است.
وی متذکر شد: در هیچ یک از کشورهای اسلامی مالکیت انفال را به اشخاص نمی دهند، البته مردم حق دارند از انفال استفاده کنند.
دکتر سالاری با بیان اینکه تولیدکننده نباید به جای نگاه به تولید به ارزش ملک توجه داشته باشد،افزود: ما نباید در مواجهه با کسانی که برای سرمایه گذاری به استان می آیند، سلبی عمل کنیم، بلکه واگذاری ها باید بدون انتقال مالکیت انجام شود.
وی یکی دیگر از نقش های موثر کارکنان منابع طبیعی را اعلام نقطه ضعف ها عنوان و خاطرنشان کرد: نقاط ضعف و تبعات منفی یک ضابطه باید به مدیران ارشد، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و سازمان های مردم نهاد منعکس شود که بسیار اثرگذار است.
نماینده عالی دولت در گیلان خواستار توجه ویژه مجموعه‌ی منابع طبیعی به ظرفیت های سازمان های مردم نهاد شد و گفت: سازمان های مردم نهاد به عنوان بازوان مردمی شما هستند و مسائل محیط زیستی را با دغدغه پیگیری می کنند و محدودیت هایی برای بازگو کردن معضلات ندارند.
وی اظهار داشت: در واقع نقش سازمان های مردم نهاد در فرهنگ سازی منابع طبیعی و هدایت افکار عمومی بی نظیر است و می توانند آزادانه پژواک صدای شما را به جامعه برسانند.
استاندار گیلان تصمیم گیری درخصوص منابع طبیعی را پرمخاطره دانست و تصریح کرد: باید شجاعانه و با رویکرد جامعه محور و نگاه اجتماعی تصمیم بگیرید، محاسن و معایب طرح ها را بیان کنید و درصدد اصلاح آنها برآیید.
وی ادامه داد: قطعاً در مدیریت جنگل ها بی عیب و نقص عمل نکردیم و باید نقاط ضعف و قوت را بشناسیم و از ظرفیت مردمی کمال بهره را ببریم.
دکتر سالاری با اشاره به اینکه طرح خروج از جنگل موافقان و مخالفانی دارد افزود: هرگاه زندگی مردم با یک منبع و نعمت پیوند بخورد،آنان در حفظ آن خود را شریک می بینند و از آن صیانت می کنند.
وی با بیان اینکه طرح خروج از جنگل در صورت نیاز به اصلاحات باید بررسی شود افزود: نباید روستاییان و جنگل نشینان جای خود را به حقوق بگیران دهند،زیرا کسی که وابسته به جنگل است نسبت به آن تعلق خاطر بیشتری دارد.
نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: توافق با جنگل نشینان برای حفاظت و صیانت از جنگل موثرتر و کم هزینه تر خواهد بود.
وی با بیان اینکه افزایش آمار کشفیات در حوزه منابع طبیعی در مقایسه با آمار تخریب جنگل معنا پیدا می کند، افزود: افزایش آمار کشفیات همیشه دستاورد مثبتی نیست و گاهی تخریب بالا را نشان می دهد و اگر در این بین با مجموع اقدامات میزان تخریب و آسیب به جنگل را کاهش دادیم آن زمان به دستاورد مثبتی دست پیدا کرده ایم.
استاندار گیلان صریح کرد: تعلق خاطر مردم در صیانت از جنگل با فعالیت های فرهنگی و اجتماعی ارتقا پیدا کند.
وی بر ضرورت ترویج زراعت چوب در زمین های استان تأکید و خاطرنشان کرد: استفاده متناسب با شرایط و ضوابط و نوع استفاده از منابع طبیعی اگر به اشخاص حاضر در منطقه داده شود به حفظ و صیانت از آن کمک شایان توجهی می شود.
دکتر سالاری با اشاره به احتمال وجود خطا در نقشه برداری محدوده های اراضی ملی طی دهه های گذشته اظهار داشت: باید ضمن حفظ انفال و اراضی ملی، خطاها را به نفع مردم اصلاح کنیم تا دعاوی و اختلافات کم شود.
وی وجود 498 پرونده تداخل اراضی در گیلان را آمار بالایی دانست و گفت: نگاه مثبت به استفاده از قانون رفع تداخل ضمن کاهش پرونده های دعاوی این بخش به صرفه جویی در وقت و هزینه منجر می شود.
نماینده عالی دولت در گیلان پیوند کمیته های کاداستر و رفع تداخل اراضی را موجب کم کردن دغدغه‌ی مردم عنوان و تصریح کرد: استانداری از اجرای سریع طرح کاداستر حمایت می کند تا علاوه بر جلوگیری از زمین خواری، منجر به کاهش اختلافات گردد.
استاندار گیلان با تاکید بر لزوم جذب نیروهای شرکتی براساس عدالت افزود: آماری از دستگاه های اجرایی در این خصوص به بنده ارائه شده که نگران کننده است و این مسیر آسیب هایی را دارد که نیازمند برقراری عدالت برای بهره مندی همه‌ی افراد از این اقدام است.
وی تصریح کرد: تمامی دستگاه های اجرایی ملزم هستند، جذب نیروهای شرکتی و طرحی با هر ساز و کاری را با یک رقابت انجام دهند تا علاوه بر رعایت عدالت، انتخاب بهتری داشته باشید.
وی خواستار همکاری بیش از پیش منابع طبیعی با بنیاد مسکن در خصوص اراضی داخل طرح هادی شد و گفت: عمده مسائل و مشکلات روستاها تعیین تکلیف اراضی و صدور سند مالکیت است که باید هرچه سریع تر به مردم پاسخگو باشید.
دکتر سالاری طرح های آبخیزداری و آب بندان ها را سرشار از ظرفیت در مسیر اشتغالزایی دانست و افزود : احداث واحدهای خدماتی و تفریحی، رستوران ها، قایقرانی و ورزشی در آب بندان ها می تواند منجر به ایجاد اشتغال شود.
وی حفظ جنگل در اجرای پروژه ها و جلوگیری از هرگونه آسیب به آن را خط قرمز دانست و افزود: در مجموعه‌ی منابع طبیعی گیلان رویکرد خوبی نسبت به اشتغالزایی در بخش های مختلف وجود دارد.
نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: زندگی مردم گیلان با منابع طبیعی پیوند خورده و کشاورزی مهمترین ظرفیت شغلی و امرار معاش محسوب می شود.
*اختصاص 13 میلیارد تومان به صندوق حمایت از کشاورزی
وی از اختصاص مبلغ 13 میلیارد تومان به صندوق حمایت از کشاورزی خبر داد و گفت: در سال نخست ایجاد صندوق منابع طبیعی 500 میلیون تومان به آن اختصاص دادیم.
استاندار گیلان همچنین به اختصاص 3 میلیارد تومان به صندوق مشاغل خرد در حوزه‌ی کشاورزی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: تمام اهتمام ما بر این است تا مشاغل خرد و جامعه محور را تقویت و اقدامات را مردمی تر کنیم.
وی خواستار به روز شدن مجموعه همکاران منابع طبیعی و آبخیزداری استان در انجام ماموریت ها و استفاده از تکنولوژی روز دنیا شد و تاکید کرد: کارکنان، آموزش مستمر را جدی بگیرند،زیرا حفاظت و صیانت از جنگل نیازمند آموزش و فرهنگ سازی است.
دکتر سالاری بر ضرورت استفاده از ظرفیت NGO ها در جهت برگزاری کارگاه های آموزشی در روستاها تأکید و تصریح کرد: باید در اجرای وظایف بر روی رسالت اصلی خود تمرکز کنید و تعلق خاطر سازمانی داشته باشید.
وی شعار هفته منابع طبیعی امسال با عنوان « بامردم، برای مردم» را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با مردم یعنی از ظرفیت مردم استفاده کنیم و برای مردم یعنی تلاش کنیم تا آنان احساس کنند که آینده و معاش خود به جنگل ربط دارد و در جلسات مختلف به این مهم تأکید دارم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Grupo Coral
یکشنبه 4 فروردین 1398 09:40 ب.ظ
Nice post. I was checking constantly this blog and I'm
impressed! Very helpful information particularly the last part :) I care for such information much.
I was seeking this particular info for a very long time.
Thank you and best of luck.
tinyurl.com
پنجشنبه 1 فروردین 1398 06:19 ب.ظ
Right here is the right website for everyone who hopes to understand this topic.
You realize a whole lot its almost tough to argue with you (not that I personally would
want to…HaHa). You certainly put a new spin on a topic
that has been written about for many years. Great stuff, just wonderful!
http://tinyurl.com/yyse9q2y
چهارشنبه 29 اسفند 1397 07:39 ق.ظ
This article offers clear idea for the new users of
blogging, that actually how to do running a blog.
bit.ly
دوشنبه 27 اسفند 1397 01:27 ق.ظ
Welcome to Morris Heating & Cooling Inc.
tinyurl.com
یکشنبه 26 اسفند 1397 12:05 ق.ظ
I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice, keep it up!

I'll go ahead and bookmark your site to come back in the future.
Cheers
Joanne
پنجشنبه 23 اسفند 1397 08:33 ق.ظ
Hi, everything is going sound here and ofcourse every one is sharing facts, that's
in fact good, keep up writing.
tinyurl.com
سه شنبه 21 اسفند 1397 04:50 ب.ظ
Hi there, I enjoy reading through your article post.
I wanted to write a little comment to support you.
Kristine
یکشنبه 19 اسفند 1397 12:21 ب.ظ
Hello, its good paragraph about media print, we all understand media
is a great source of facts.
Luiz Gastão Bittencourt
یکشنبه 19 اسفند 1397 09:26 ق.ظ
I used to be suggested this web site via my cousin. I am not certain whether
or not this put up is written by means of him as nobody else know such distinctive about my problem.
You're wonderful! Thanks!
Jeanne
چهارشنبه 15 اسفند 1397 09:02 ب.ظ
Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account
it. Look advanced to more added agreeable from you! By the way, how
could we communicate?
Jewell
چهارشنبه 15 اسفند 1397 12:08 ب.ظ
This is really interesting, You are a very skilled blogger.
I've joined your rss feed and look forward to seeking more of your wonderful post.
Also, I've shared your web site in my social networks!
Jacques
یکشنبه 12 اسفند 1397 02:56 ق.ظ
Hi to all, the contents existing at this site are actually remarkable for people knowledge,
well, keep up the good work fellows.
Nicole
سه شنبه 7 اسفند 1397 01:00 ق.ظ
It's awesome to visit this website and reading the views of all
mates concerning this article, while I am
also zealous of getting knowledge.
Matt Linklater
دوشنبه 6 اسفند 1397 09:20 ب.ظ
What i do not understood is actually how you're
not really much more neatly-favored than you may be right now.
You are so intelligent. You realize therefore considerably in relation to this subject, made me for my part believe it from numerous numerous angles.
Its like men and women are not interested until it is something to do with Girl gaga!
Your personal stuffs excellent. Always take care of it up!
Kimberley
شنبه 4 اسفند 1397 10:48 ق.ظ
Hello there, You have done an incredible job.
I will definitely digg it and personally recommend to my friends.
I'm confident they will be benefited from this web site.
Gemma
چهارشنبه 24 بهمن 1397 02:27 ب.ظ
That is true for investment recommendation as properly.
Hollie
یکشنبه 7 بهمن 1397 08:35 ب.ظ
Buyers do pay direct and oblique costs.
Abby
یکشنبه 7 بهمن 1397 01:17 ق.ظ
Great post. I was checking constantly this blog and I'm impressed!
Very useful info particularly the closing section :) I handle such info much.

I was looking for this certain information for a very long time.
Thank you and best of luck.
Larue
جمعه 5 بهمن 1397 03:27 ق.ظ
Ahaa, its nice conversation regarding this paragraph here at this website, I have read all that,
so now me also commenting here.
hi
پنجشنبه 4 بهمن 1397 11:49 ب.ظ
Having read this I thought it was extremely informative.
I appreciate you finding the time and effort to put this article together.
I once again find myself spending a lot of time both reading and posting comments.
But so what, it was still worthwhile!
coolmath minesweeper
جمعه 28 دی 1397 08:11 ق.ظ
Good post, thank
coolmath minesweeper
جمعه 28 دی 1397 08:09 ق.ظ
Thank for sharing
Daniel Dantas
سه شنبه 18 دی 1397 12:51 ق.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you
relied on the video to make your point. You obviously
know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something enlightening to read?
buy tadalafil no prescription
جمعه 16 آذر 1397 03:27 ب.ظ

Effectively voiced really! .
viagra vs cialis prezzo cialis a buon mercato non 5 mg cialis generici cialis tablets australia cialis usa cost cialis manufacturer coupon ou trouver cialis sur le net walgreens price for cialis il cialis quanto costa prezzo cialis a buon mercato
Cialis prices
پنجشنبه 15 آذر 1397 08:24 ب.ظ

You revealed that effectively!
cialis for daily use we choice cialis pfizer india acheter cialis meilleur pri buy cialis online nz cialis generika cialis vs viagra cialis ahumada can i take cialis and ecstasy buy cialis online cheapest cialis para que sirve
buy cialis online cheap
پنجشنبه 15 آذر 1397 12:52 ق.ظ

You actually mentioned it fantastically.
buying cialis in colombia cialis prezzo al pubblico cialis 5 mg schweiz cialis 30 day trial coupon click now buy cialis brand discount cialis overnight cialis tadalafil tadalafil 5mg cialis with 2 days delivery buy original cialis
buy generic cialis pills
سه شنبه 13 آذر 1397 09:10 ب.ظ

Nicely put. Appreciate it!
cialis 05 cialis en mexico precio cialis canada buy cialis online legal india cialis 100mg cost when can i take another cialis trusted tabled cialis softabs cialis mit grapefruitsaft 200 cialis coupon cialis tablets for sale
Cialis 20 mg
سه شنبه 13 آذر 1397 10:21 ق.ظ

Thanks, Awesome information.
40 mg cialis what if i take cialis pills boards cialis kaufen bankberweisung generic cialis at walmart canada discount drugs cialis weblink price cialis wow cialis 20 cialis side effects cialis diario compra cialis manufacturer coupon
Generic cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 10:35 ب.ظ

Awesome stuff. Thanks!
cialis tadalafil warnings for cialis cialis australia org where to buy cialis in ontario cialis tadalafil dosagem ideal cialis cialis manufacturer coupon safe site to buy cialis online brand cialis generic cialis venta a domicilio
buy cialis online us pharmacy
دوشنبه 12 آذر 1397 09:49 ق.ظ

You actually reported this really well!
cialis cost best generic drugs cialis cialis side effects cialis super kamagra only now cialis 20 mg cialis generic tadalafil buy cialis side effects dangers generic cialis soft gels low cost cialis 20mg cialis y deporte
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo