تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب بهمن 1394

حقیقت نیوز

بازدید مهندس نوروزی خواه و اعضای ستاد حامیان مردمی آیت الله قربانی از شركت بسته بندی سبزی صادراتی و دیگر اماكن تجار ی

تاریخ:جمعه 30 بهمن 1394-01:57 ق.ظ

بازدید مهندس نوروزی خواه و اعضای ستاد حامیان مردمی آیت الله قربانی از شركت بسته بندی سبزی صادراتی  و دیگر اماكن تجار ی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دیدار مردمی آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان روز یكشنبه با مردم ولایت مدار آستارا

تاریخ:جمعه 30 بهمن 1394-01:57 ق.ظ

 بنام خدای بخشنده  و مهربان

دیدار مردمی آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان روز یكشنبه ساعت 10 صبح  دوم اسفند 1394 با مردم ولایت مدار بندر  آستارا در مسجد آبروان بندر آستارا ....... ستاد حمایت مردمی  حضرت آیت الله قربانی  شهرستان مرزی بندر استارا 


داغ کن - کلوب دات کام نظرات(0) 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اسامی تایید شدگان نهایی شهرستان آستارا

تاریخ:پنجشنبه 29 بهمن 1394-11:52 ق.ظ

کاندیدا ها آستارا توسط شورای نگهبان كشورتایید نهایی شد

1- کیوان اسد پور
2-  بهمن ابراهیم
3-علیرضا نعمتی
4-خلیل توشه
5- بختیار حیدرنیا
6-ولی داداشی
7- رضوان دریابیان
8- حسین دهزادگان
9-سخاوت سیلمان نزاد
10-میثم ضارب نیا
11-مسعود طراری
12- كورش پاك بین ؟؟؟؟؟
13- سیروس فیاضی
14-جلیل کریم نزاد
15- داریوش حشمت
16-غلامرضا مرحبا   ؟؟؟؟”  17- عسگر غنی

این لیست توسط  شورای نكهبان جمهوری اسلامی  ایران   بعنوان تایید شدگان تایید  و به فرمانداری آستارا ارسال شد ..  رسما امروز به نامزدها  تایید شدگان و رد شدگان ابلاغ می شود  و طبق قانون لیست باید تا 28 بهمن توسط  فرمانداریها  اطلاع رسانی عمومی میشود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اسامی تایید شدگان نهایی شهرستان آستارا

تاریخ:چهارشنبه 28 بهمن 1394-12:34 ق.ظ


 کاندیدا ها آستارا توسط شورای نگهبان كشورتایید نهایی شد

1- کیوان اسد پور
2-  بهمن ابراهیم
3-علیرضا نعمتی
4-خلیل توشه
5- بختیار حیدرنیا
6-ولی داداشی
7- رضوان دریابیان
8- حسین دهزادگان
9-سخاوت سیلمان نزاد
10-میثم ضارب نیا
11-مسعود طراری
12- كورش پاك بین ؟؟؟؟؟      
13- سیروس فیاضی
14-جلیل کریم نزاد
15- داریوش حشمت
 16-غلامرضا مرحبا   ؟؟؟؟"  17- عسگر غنی

این لیست توسط  شورای نكهبان جمهوری اسلامی  ایران   بعنوان تایید شدگان تایید  و به فرمانداری آستارا ارسال شد ..  رسما امروز به نامزدها  تایید شدگان و رد شدگان ابلاغ می شود  و طبق قانون لیست باید تا 28 بهمن توسط  فرمانداریها  اطلاع رسانی عمومی میشود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازدید مهندس نوروزی خواه و اعضای ستاد حضرت آیت الله قربانی از ستاد های مردمی آستارا و حومه

تاریخ:چهارشنبه 28 بهمن 1394-12:29 ق.ظ

 بازدید  مهندس نوروزی خواه و حاج آقا عباس روح االه زاده  و اعضای ستاد حضرت آیت الله  قربانی  از ستاد های مردمی  آستارا و حومه (دوشنبه )داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هشت ستاد حمایت مردمی از آیت الله زین العابدین قربانی در شهرستان بندر آستارا با حضور مهندس نوروزی خواه افتتاح شد

تاریخ:دوشنبه 26 بهمن 1394-10:02 ب.ظ

هشت  ستاد حمایت مردمی از آیت الله قربانی   در شهرستان بندر آستارا با حضور مهندس نوروزی خواه  (نماینده ستاد مركزی  انتخاباتی آیت الله قربانی در گیلان ) خواه افتتاح شد. دوشنبه  26 بهمن ماه 1394
( نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت و كاندیدای دوره پنجم مجلس خبر گان رهبری از گیلان )


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس هیات مدیره نظام پرستاری آستارا گفت: تامین نیروی پرستار کیفیت خدمات مربوط به بهداشت و سلامت را بیش از پیش ارتقا می بخشد.

تاریخ:یکشنبه 25 بهمن 1394-04:58 ب.ظ

رئیس هیات مدیره نظام پرستاری آستارا گفت: تامین نیروی پرستار کیفیت خدمات مربوط به بهداشت و سلامت را بیش از پیش ارتقا می بخشد.

عهدیه مهرآور  ضمن قدردانی از زحمات یکساله پرستاران آستارا در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان افزود: پرستاران نقش بی بدیلی در راستای تامین امنیت جسمی و روحی بیماران ایفا می کنند.
وی با اشاره به اینکه مشکلات قشر سفیدپوش عرصه سلامت باید در کوتاه ترین زمان ممکن رفع شود ، اضافه کرد: پرستاران همواره از حقوق بیماران با جان و دل دفاع می کنند ولی در زمینه رسیدگی به حقوق این قشر مشکلات عدیده ای وجود دارد.
وی با بیان اینکه نیروی پرستار موجود در بیمارستان شهید بهشتی آستارا جوابگوی حجم کاری که در طول شبانه روز به آنها محول می شود ، نیست، اظهار کرد: بر اساس استانداردهای تعریف شده می بایست سه پرستار برای دو تخت بیمارستانی وجود داشته باشد که هم اینک این شرایط حاکم نیست.
وی اضافه کرد: با آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت استقبال شهروندان آستارایی از واحدهای درمانی آستارا رشد دو برابری یافته که در راستای کیفیت بخشی به خدمات ، شایسته است خلاء موجود در بحث نیروی انسانی مربوط به پرستاران جبران شود.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری شهرستان آستارا نبود امنیت شغلی مناسب و پرداخت نکردن به موقع مطالبات را از جمله دغدغه های این قشر زحمتکش خواند و اظهار کرد: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیز حدود هشت سال پیش در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما به دلایل مختلف از جمله عدم تامین بار مالی ، در اجرای این قانون مشکلاتی به وجود آمد.
مهر آور افزود: انتظار داریم هرچه سریع تر به این قانون مهم جامه عمل پوشانده شود.
وی ادامه داد: با توجه به نوع مراقبت های خدمات پرستاری در بیمارستان های مختلف این قانون که به طور یقین در راستای اعتلای طرح تحول نظام سلامت است ، می تواند انگیزه مضاعفی را در پرستاران برای ارائه خدمات بهتر فراهم کند.
وی پرستاری را یکی از سخت ترین مشاغل دنیا نام برد و گفت: در قانون تعرفه گذاری پرستاران کارهای آنها با توجه به نوع و حجم نرخ گذاری می شود.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری آستارا در ادامه با بیان اینکه همایش تجلیل از پرستاران شهرستان 27 بهمن ماه در برگزار می شود ، افزود: روز گذشته نیز آیین گرامیداشت روز پرستار توسط سازمان نظام پرستاری کشور در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.
وی ادامه داد: 15 پرستار آستارایی در این آیین حضور داشتند.
امروز به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار ، کارکنان شبکه بهداشت و درمان و اعضای هیات مدیره نظام پرستاری آستارا با حضور در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان از زحمات شبانه روزی پرستاران تقدیر کردند.
بیمارستان 104 تختخوابی شهید بهشتی آستارا دارای 167 پرستار است          رئیس اداره شیلات شهرستان آستارا گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و سرد شدن هوای منطقه صیادان آستارایی پس از 40 روز نیمه تعطیلی صید به روش پره کشی را آغاز کردند.

صادق خاصی پور \گفت: همه ساله از نیمه نخست دیماه تا اواخر بهمن ماه صید و صیادی در دریای خزر به صورت نیمه تعطیل در می آید.
وی با اشاره به اینکه این ایام به چله خشکی در نزد صیادان معروف است، افزود: در مدت یادشده ماهیان به سبب شرایط آب و هوایی حاکم به اعماق دریا می روند و صید به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
خاصی پور با بیان اینکه از ابتدای فصل صید تا پایان آذرماه دو هزار و 359 کیلوگرم انواع ماهی توسط 49 صیاد شرکت موج گل سیبلی آستارا صید شده، اظهار کرد: در این مدت یک هزار و 644 کیلوگرم کفال، 560 کیلوگرم ماهی سفید و 155 کیلوگرم ماهی کپور و آزاد صید شده است.
وی ادامه داد: این میزان صید نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 80 درصد کاهش یافته است.
رئیس اداره شیلات آستارا با بیان اینکه به دلیل برودت زودهنگام هوا ، صید ماهی در شهرستان های تالش و آستارا چند روز زودتر از وقت مقرر آغاز شد، گفت: از 20 تا 31 شهریور امسال، به دلیل کولاکی نبودن دریا صیادان آستارایی دو هزار و 509 کیلوگرم انواع ماهیان استخوانی صید کردند.
چهار هزار ماهی گیر در 300 کیلومتر آب های ساحلی خزر در محدوده گیلان از آستارا تا چابکسر در فصل صید فعالیت دارند.
صید ماهیان استخوانی از خزر به طور معمول در استان های شمالی از بیستم مهر تا بیستم فروردین ماه سال بعد انجام می شود و در بقیه ایام سال و به هنگام تخم ریزی ماهیان تا رسیدن به وزن اقتصادی، صید ماهی ممنوع است   تیم فوتبال کادوس آستارا با وجود شکست در برابر مقاومت تهران در لیگ برتر نونهالان کشور ماندگار شد.

  این دیدار عصر شنبه از هفته پایانی مسابقات لیگ قهرمانی نونهالان کشور در حضور جمع کثیری از علاقمندان به فوتبال و در یک شرایط مطلوب برگزار شد.
کادوس آستارا در این دیدار به سرمربیگری فریدون فکریان و در زمین اختصاصی خود با نتیجه دو بر یک بازی را به میهمان خود مقاومت تهران واگذار کرد.
جواد شفقیان در دقیقه 55 برای کادوس آستارا و حسین ابوالحسنی در دقایق 40 و 77 برای مقاومت تهران گلزنی کردند.
قضاوت این دیدار بر عهده آقایان میثم آخوندی ، جعفر سعادتمند و مجتبی قاسمی هر سه از استان قزوین بود.
تیم کادوس آستارا با کسب شش امتیاز و قرار گرفتن در رده پنجم گروه خود سال بعد نیز در رقابت های لیگ برتر نونهالان کشور حضور خواهد داشت.
تیم های حاضر در مسابقات لیگ برتر فوتبال نونهالان کشور در پنج گروه شش تیمی با همدیگر به رقابت پرداختند.


آیت الله رضا رمضانی شنبه شب پس از آیین افتتاح ستاد انتخاباتی خود با حضور در جمع مردم آستارا در مسجد آبروان این شهرستان افزود: همواره حضور مردم در صحنه انتخابات ویژه بوده و این امر باعث شده تا نظام جمهوری اسلامی با عزت و قدرت بیش از پیش به حیات خود ادامه دهد.
وی با اشاره به اینکه قدرت تشخیص همراه با بصیرت مردم می تواند راهگشای بسیاری از مسائل باشد ، اضافه کرد: در نظام جمهوری اسلامی تمامی ارکان نظام یا به صورت مستقیم و یا از طریق یک واسطه، توسط مردم انتخاب می شود که این امر یک نعمت بزرگی است.
رمضانی اظهار کرد: اگر از فرصت انتخابات درست استفاده کنیم، نظام جمهوری اسلامی یک مرحله جلوتر خواهد رفت.
وی در ادامه با بیان اینکه بزرگان دینی نظیر آیت الله مدرس به عنوان الگویی برای تمامی افزاد به خصوص نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی باید باشد، ادامه داد: باید تفکر شخصیت های بزرگ دینی ما در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری جریان پیدا کند که در آن صورت ما می توانیم به پیشرفت و تعالی دست یابیم.
رمضانی افزود: نمایندگی بهترین بهانه به منظور خدمت رسانی به مردم است و نباید در هدفی غیر از این خلاصه شود.
وی با اشاره به اینکه سیاست ما هیچ وقت از دین و دین ما هیچ وقت از سیاست جدا نبوده، اضافه کرد: اگر دغدغه ما دینداری و دینمداری است، باید بتوانیم به وظیفه خود عمل کرده و با برطرف ساختن معضلات جامعه به آینده ای روشن امیدوار باشیم.
نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در گیلان، در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی با تکیه بر آرمان های امام خمینی (ره) شکل گرفت، تصریح کرد: هم اینک این نظام به برکت ولایت فقیه قوت گرفته و از لحاظ فرهنگی ، اقتصادی ، علمی و سیاسی هیچ کشور اسلامی، هم پای ایران نیست.
رمضانی با اشاره به اینکه ایران در معادلات و مسائل سیاسی خاورمیانه اثرگذار است ، گفت: هم اینک اندیشه انقلاب اسلامی به برکت خون شهیدان در اکثر کشورهای غربی و اروپایی نیز جاری شده است.
شهرستان مرزی آستارا در 200 کیلومتری منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان واقع است.
با توجه به ماده 23 قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، مهلت قانونی فعالیت های تبلیغاتی داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری 14 روز است که از 15 روز قبل از روز اخذ رای آغاز می شود و تا 24 ساعت قبل از اخذ رای ادامه خواهد داشت.
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمعه هفتم اسفند 94 در سراسر کشور برگزار می شود.
هفت نفر از نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان گیلان تایید صلاحیت شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی بندر آستارا از معدوم سازی 500 کیلوگرم فرآورده های خام دامی فاسد در این شهرستان خبر داد.

بهرام پورضرب غروبگفت: در بازرسی از واحدهای صنفی عرضه مرغ ، گوشت ، ماهی و همچنین از مبادی ورودی شهر در ایست بازرسی قلعه واقع در محور اردبیل-آستارا در مجموع 500 کیلوگرم فرآورده خام دامی فاسد و غیر بهداشتی کشف و ضبط شد.
وی با اشاره به اینکه گوشت های فاسد جمع آوری شده امروز معدوم شد ، افزود: ارزش اقتصادی این مقدار گوشت فاسد کشف شده 125 میلیون ریال بود.
وی اضافه کرد: از مجموع فرآورده های خام دامی معدوم شده ، 271 کیلوگرم گوشت فاسد در ایست بازرسی قلعه از یک خودروی سواری کشف و مابقی متعلق به واحدهای صنفی شهرستان آستارا بود.
وی با تقدیر از عوامل انتظامی ایستگاه بازرسی قلعه ، اظهار کرد: در این راستا سه نفر به مقام قضایی معرفی شدند.
پورضرب در ادامه حمل گوشت توسط خودروهای سواری را یک حرکت غیرمجاز و غیر قانونی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه گوشت قابلیت فاسد شدن را دارد، باید به صورت یخچالی و از طریق زنجیره سرمایی به قصابی ها و مراکز فروش گوشت عرضه شود که در غیر این صورت جزو حمل های غیر مجاز محسوب خواهد شد.
رئیس شبکه دامپزشکی آستارا بیان کرد: بازرسی از واحدهای مختلف صنفی نظیر مرغ فروشی ها ، رستوران ها و قصابی ها در راستای تامین امنیت زیستی ، غذایی و سلامت جانی شهروندان با جدیت بیشتری در شهرستان ادامه دارد.


فرمانده انتظامی آستارا از کشف پنج قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز در این شهرستان خبرداد.

سرهنگ رحیم مهدی زاده عصر شنبه با اعلام این خبر به خبرنگار گفت: ماموران ایستگاه بازرسی سه راه قلعه در حین کنترل محور مواصلاتی اردبیل- آستارا به یک خودروی سواری مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
وی افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو چهار قبضه اسلحه شکاری از نوع پنج تیر آمریکایی ، یک قبضه اسلحه شکاری تک لول روسی ، یک قنداق و یکصد فشنگ را کشف کردند.
وی با اشاره به اینکه این اسلحه ها و فشنگ ها با پوشش های مختلف و به طرز ماهرانه ای جاسازی شده بود ، اضافه کرد: این محموله غیر مجاز از مبدا ارومیه به مقصد تالش در حرکت بود که با هوشیاری عوامل انتظامی کشف و ضبط شد.
وی اظهار کرد: فرد مورد نظر با هویت معلوم دستگیر و به مقام قضایی معرفی شد.


مسئول روابط عمومی هیات فوتبال آستارا از برگزاری کلاس داوری درجه سه فوتبال در این شهرستان خبر داد.

شاهین شربیانی گفت: دوره داوری درجه سه فوتبال در قالب دو کلاس در شهرستان آستارا برگزار شد.
وی مدت زمان برگزاری نخستین کلاس داوری را پنج روز و دومین کلاس را چهار روز عنوان کرد و افزود: 35 نفر در مجموع در قالب این کلاس ها با جدیدترین و کامل ترین شیوه های داوری آشنا شدند.
وی میانگین سنی شرکت کنندگان در این کلاس ها را 17 تا 27 سال ذکر و اضافه کرد: یوسف قاسم پور و مسعود فلاح دو مدرس رسمی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی در کلاس های داوری بودند که به صورت تئوری و عملی آموزش های لازم را به شرکت کنندگان ارائه دادند.
وی با بیان اینکه پس از پایان این دوره از 35 شرکت کننده حاضر آزمون گرفته شد ، اظهار کرد: به داورانی که نمره قبولی را در این آزمون کسب کنند مدرک داوری درجه سه اعطا می شود.
مسئول روابط عمومی هیات فوتبال شهرستان آستارا در ادامه گفت: این دوره با همکاری کمیته داوران هیات فوتبال شهرستان آستارا و استان گیلان برگزار شد که شناسایی استعدادهای داوری از جمله اهداف برگزاری این دوره ها محسوب می شود.
شربیانی با بیان اینکه استان گیلان با وجود داشتن کارنامه درخشان در زمینه رشته پرطرفدار فوتبال باید در زمینه داوری نیز بیش از پیش ارتقا یابد ، اضافه کرد: شناسایی استعدادهای جوان ، شرکت دادن آنها در کلاس های مختلف و حمایت از این افراد مستعد در دستور کار کمیته داوران استان گیلان قرار دارد.
76 داور گیلانی اعم از آقایان و بانوان در لیگ های مختلف کشور شاغل هستند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

الحاق بندر استارا به اردبیل چرا به نفع مردم آستارا می باشد

تاریخ:شنبه 24 بهمن 1394-10:50 ق.ظ

الحاق آستارا به اردبیل چرا به نفع مردم استارا می باشد.. با توجه به اینكه استان گیلان به خواسته مردم آستارا برای تاسیس فرمانداری ویژه استارا  و منطقه آزاد تجاری  آستارا  و وضعیت بندر چند منظوره ترتییب اثر نمی دهد بهترین گزینه الحاق به اردبیل است...:اادارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال مدنی dardnews.ir


من با اینكه مخالف الحاق آستارا به اردبیل هستم.. اما اگر آستارا به اردبیل محلق شود اقتصاد و بندر آستارا شكوفا  می شود.. علل های  كه بعدا می نویسم اما چند نكته را می نویسم.. واقعا برایم جای سوال است بعضی ها ما می ترساند بابا الحاق یعنی تجزیه طلبی و.. در صورتیكه یان كذب محض است  مردئم اردبیل و‌اذربایجان عاشق ایران هستند و حتی خواستار الحاق  كشور اذربایجان به ایران هستند چون متعقد هستند آذربایجان متعلق به  ایران ..بعضی ها با این حرفها ما را قول زدند.. چه فرقی می كند آستارا عضو استان اردبیل باشد..اتفاقا الحاق آستاراب ه اردبیل مزایا زود و آینده نگری دارد...كه بعدا مشروحا خدمت شما خواهم نوشت.. توضیح اینكه آستارا در سال دهه سی جزو اردبیل بود كه بعدازآن  بخاطر نبود راه ارتباطی به اردبیلا برای  راحتی  و آسایش مردم آستارابه گیلان الحاق شد  و حالا دیگر  آستارا و اردبیل راه پیشرفته دارد و اگر آستارا به اردبیل الحاق شود.. از زیر كوه می توان جاده زد و فاصله اردبیل به استارا 9 دقیقه  می شود..در زمان طاغوت قرار بود این طرح اجرا شود ومطالعات و كارانجام وتصویب حتی بودجه تامین شد و چون انقلبا اسلامی شد و.. ماند ... و
بیشترین مراجعات مردم آستارا به اردبیل انجام می‌شود و حتی مردم برای درمان و خرید و تامین بسیاری از مایحتاج خود به دلیل مسافت کم  نیم  ساعت به اردبیل سفر می‌کنند به نظر می‌رسد مردم آستارا خود راغب هستند تا به اردبیل ملحق شوند که این الحاق به سود اردبیل نیز خواهد بود و اردبیل هم قادر خواهد شد تا به دریا و سواحل خزر اتصال پیدا کندو  با این الحاق آستارا از نظر اقتصاد و گردشگری و صنعت و بند ر به قطب كشوری تبدیل خواهد شد..

مزایا الحاق بندر آستارا به استان اردبیل  و الیته ملحق شدن آستارا به اردبیل نیازمند تامین شرایط است و باید زمینه مطلوب تحقق آن فراهم شودو اگر شرایط فراهم شود اردبیل ظرفیت و توان پوشش آستارا  را نیز دارد و می تواند نیازهای شهرسان آستارارا تامین کندو آستارا را تبدیل به قطب اقتصادی و گردشگری نماید.

 

1- اردبیل  و آذربایجان ایران به دریا راه ندارد و مسئولان اردبیل و اذربایجان ایران برای رونق این بندر سرمایه گذاری بی اندازه خواهند كرد بندر آستارا  به بزرگترین بنادرایران تبدیل خواهد شدو منطقه ازاد تجاری آستارا در مجلس تصویب خواهد شد... سرازیر شدن سرمایه آذربایجان و اردبیل به تنها بندر مرزی آذربایجان واردبیل اریان خواهد شد...

2-آستارا نیاز به تاسیس فرمانداری ویژه نخواهد داشت  چون اردبیل به استارا نیم ساعت راه است و كارهای اداری استانی براحتی انجام خواهد شد و دیگر نیاز نحواهد شد برای یك امضا  دو یا سه روز وقت بگذریم.. در عرض یكساعت برای كار اداری به اردبیل می رویم و بر می گردیم..و بیماران آستارا در عرض نیم ساعت در اردبیل بستری خواهند شد و نیاز نخواهد شد تا  چهار ساعت بیمار به رشت برسد می میمرد  با توجه ب نبود امكانات پزشكی دراستارا  این بیماران ما را نجات خواهد داد...

 

3-اقتصاد آستارا به سرازیر شدن سرمایه گذاران اردبیل و تبریز به قطب اقتصادی و گردشگری در ایران خواهد شد.

4-آستارا به منطقه آزادتجاری تبدیل خواهد شد به كمك نمایندگان مجلس  اردبیل و اذربایجان  آستارا به قطب گردشگری و اقتصادی در ایران خواهد شد و نمایندگان اردبیل با هماهنگی نمایندگان آذربایجان و زنجان و دیگر استانها  منطقه ازاد را در مجلس تصویب استارا به منطقه ازاد تبدیل خواهد شد نمایندگان گیلان تمایل ندارنند اسكله و بندر آستارا بزرگتر و رونق بگیرند  و از طرفی تا در استان گیلان هستیم چیزی بنام منطقه آزاد تصویب نخواهد شد و من چشمم از شروع بكا ر منطقه ویزه اقتصادی آستارا آب نمی خورد فقط اسما استار ا بندر ومنطقه ویزه خواهد شد...

5- وسایل خواراكی  و میوه و غذایی بدون عوارض استانی وارد آستارا خواهد شد و همانند استان اردبیل در استارا مواد غذایی و میوه و.. ارزان خواهد شد..

6- اشتغال زایی در استارا بخاطر سرمیاه گذاری و رسیدگی ویژه به وضعیت اقتصادی آستارا رونق خواهد یافت بطوریكه آستارا وارد كننده كارگر و كارمند بخاطر اشباع نیرو خواهد شد ..به جرات می توان گفت دیگر در آستارا بیكاری نمی ماند..

استان اردبیل به دریا راه ندارد و اگر آستارا به اردبیل محلق شود.. با پی گیریهای نماینده های آذربایجان و اردبیل  آستارا تبدیل به منطقه آزاد تجاری خواهد شد و بندر چند ر منظوره استارا وسعت پیدا خواهد  شد و تمام سر مایه گذاران آذربایجان و اردبیل دراستارا سر مایه گذاری خواهند نمود و آستارا به یك قطب گردشگری و اقتصادی در كل ایران خواهد شد... كه بقیه را بعدا می نویسم..اما من بعداز تحقیقات شخصی خودم را راضی كردم بهترین گزینه شكوفایی و پیشرفت‌ و تاسیس منطقه آزاد تجاری  الحاق آستارا به اردبیل است ..دیگر به تاسیس فرمانداری ویژه نخواهیم شد  چون اردبیل فاصله چندانی با آستارا ندارد ..نتیجه تحقیاتم بعداز تكمیل بعرض شما خواهم رساند..


7- راه اردبیل به آستارا به 9 دقیقه خواهد رسید با زدن جاده از داخل كوه با تونل.. كه زمان طاغوت مطالعه و حتی بودجه تامین شد اما انقلبا شد و فراموش شد و اگر آستارا به اردبیل الحاق شود مطمن هستم تونل آستارا به اردبیل از داخل كوه مسافت آستارا را از نیم ساعت هماكنون به 9 دقیقه تغییر خواهد داد..

 8- استان گیلان دوبندر مهم از جمله بندر چندمنظوره و منطقه آزاد دارد و بندر چمخاله هم به آن دار د اضافه می كند با اضافه شدن بندر چمخاله و تكمیل بندر منطقه ازاد تجاری آستارا  گیلان نیازی به بندر آستارا نخواهد بود وب رای سر مایه گذاران صرفه اقتصادی ندارد كه در بندرر استارا كه لایروب ندارد و استاندارنیست و همجنین دو اسكله كوچك بدون لایروب  ( صیادی را یك مقدار تغییر داد شده اسكله ) در صورتیكه بندر باید 24 ساعته لایروب كار كند اینها دیگر مسایل فنی است  و حتی بازرگانان آستارایی صرف اقتصادی دارنند دربندر‌انزلی یا بند منطقه آزاد تجاری انزلی پهلو بگیریند از طرفی بندر‌استارا انبار سر پوشیده ندار گیلان  بیشتر روزها بارانی است و از همه بدتر راه آهن  گیلان در انزلی تمام خواهد شد و تا خط آهن به استارابیاید سالها شاید عمر ما نرسد شاید آستارا بیاید  دیگر بعداز اینكه خط آهن به بندر منطقه آزاد انزلی بیاید بازرگان صرف اقتصادی را در انزلی خواهند دید... اما اگر آستارا به اردبیل محلق شود .. آستان اردبیل كل استانهای اذاربایجان به دریا راه ندارنند  اگر‌آستارا به اردبیل محلق شود با همین سرمایه گذاران اردبیلی و اذربایجانی ایران می شود  بندر 20 اسكله پیشرفته در استارا ساخت  و آستارا به قطب اقتصادی كشورتبدیل می شود

تحقیقات من در حال تكمیل است در صورت تكیمل به اطلاع عموم خواهد رسید..

اادارستانی نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال مدنی dardnews.ir
سلام
منطقه آزاد تجاری - صنعتی اردبیل در در تاریخ93/11/07 در دولت تصویب شد و به مجلس تقدیم شده و در اینده ای نزدیک با تصویب منطقه آزاد تجاری - صنعتی اردبیل در مجلس این منطقه آزاد راه اندازی میشود .
که با الحاق استارا به منطقه آزاد اردبیل ، آستارا بصورت میانبر و بدون فوت زمان برای مراحل تصویب ، جزو منطقه آزاد میشود که هم به اهمیت این منطقه آزاد افزوده میشود و هم آستارا خودش منتفع میشود.
منطقه آزاد اردبیل از گمرک بیله سوار تا دامنه های سبلان و سرعین را شامل میشود که چون این منطقه ازاد ، بندر ندارد با الحاق آستارا به این منطقه آزاد هم بندر گسترش می یابد و این منطقه آزاد در زمان کوتاهی جزو پیشرفته ترین مناطق ازاد کشور میشود
و جایی میشود که در عرض یک ساعت هم اسکی روی برف انجام داد و هم از ابهای گرم در کنار یخجالهای طبیعی استفاده کرد و هم از جنگلهای بکر حیران استفاده نمود و بالاخره در دریا نیز شنا کرد
چنین منطقه ای حقیقتا یک منطقه بی نظیر در جهان میشود
که تنها راه تحقق آن ، الحاق استارا به منطقه آزاد اردبیل است که سیل گردشگران خارجی به این منظقه آزاد سرازیر میشود و موجب رشد و شکوفایی این منطقه آزاد خواهد شد

ارسالی توسط یكی از كاربران آستارایی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چرا باید در انتخابات مجلس 94 در آستارا شرکت کنیم؟

تاریخ:شنبه 24 بهمن 1394-10:50 ق.ظ

هوالعالم....

 

بنام خدای بخشنده و مهربان 

 هواالمحبوب ...

در 28 آذر امسال بنا به اعلام  وزارت كشور انتخابات مجلس است  و ما در این مطلب قصد داریم تا از منظری دیگر به اهمیت شرکت در انتخابات مجلس و انتخاب فرد اصلح بپردازیم.به نوعی این مطلب را می توان "نگی نگفتم" این وبگاه خبری به برخی از افراد پشیمان فردا روز، تعبیر نمود.

هوالقادر...(نسأ،58) خدا به شما فرمان می‌دهد کهامانت‌ها رابه صاحبانشان بازگردانید"...

علاوه بر دلایل متعددی که بارها و بارها در طول سالیان گذشته توسط بزرگان سیاسی و دینی کشور در باب اهمیت شرکت در انتخابات و حق تعیین سرنوشت گفته شده است، می توان تعدادی دلیل مختص آستارا برشمرد که شرکت در انتخابات و انتخاب فرد مناسب را برای آستاراییان واجب و مهم می نماید.

آستارا شهر مرزی  است کوچک با تاریخ و فرهنگی غنی. خواه ناخواه چندین دهه است که آستارا را با میزان سواد مردمانش، فرهنگ اجتماعی اش و تعداد فرهنگیانش می شناسند (البته در دهه اخیر آستارا را با بازارش نیز می شناسند)كه مردم آستارا بعلت مسافت دور آستارا از مر كز استان درخواست تاسیس فرمانداری ویژه دارنند و هربار كاندیدا ها در انتخابات گفتند فرمانداری ویژه و... بعداز انتخابات تمتم شده و بنظر می رسد مسئولان گیلان نمی خواهندآستارا فرمانداری و شود به این علت بعضی رجال و بزرگان و مردمان آستارا  بعلت رسیدگی نكردن به وضعیت بیكار ی و بندر و عدم تاسیس فرودگاه  و فرمانداری ویزه ومنطقه آزاد  مدتهاست درخواست الحاق آستارا به اردبیل دارنند  چون مسافت اردبیل به استارا نیم ساعت است و اگر راه از طریق تونل زیر گذر باشد حدود 10 دقیقه مسافت می شود... و اما . بدین خاطر نماینده مردمان این شهر باید فردی آشنا به فرهنگ این شهر بوده و نمایانگر فرهنگ مردمانش باشد. امروز مردم باید علاوه بر ویژگیهای دیگر، ویزگی سطح فرهنگ افراد را در نظر گرفته و با شرکت در انتخابات از این هویت تاریخی شهرشان حراست نمایند. 

از طرفی معضل اشتغال به معضلی فراگیر در تمام کشور از جمله استان سرسبزمان تبدیل شده است. کمتر شهری در استان  گیلان و حتی کشور پتانسیل آستارا را در ایجاد مشاغل پایدار دارا می باشد. آستارا با داشتن مرز زمینی و دریایی، طبیعت بکر و زیبا، همجواری با دریا و آب و هوای مناسب، دارای پتانسیل های فراوانی در زمینه های مختلف است که همین امر نیز سبب شده است سرمایه گذاران بزرگی نطیر شرکت کاوه جذب این شهرستان شوند. با توجه به این مسائل، مشاغلی که در آستارا ایجاد شده و نیز مشاغلی که در سالهای پیش رو ایجاد خواهد شد حق جوانان آستاراست و اولویت اشتغال باید با افراد بومی شهرستان باشد و نه افراد مهاجر از شهر و استان های دیگر. بدین خاطر مردم باید با شرکت در انتخابات کاندیدایی را انتخاب نمایند که اطمینان دارند این مشاغل را به افراد مهاجر دیگری نخواهد سپرد و اولویت را به جوانان آستارا خواهد داد.

از سوی دیگر فرد منتخب باید دارای سابقه اجرایی در ساختار دولتی ایران باشد و فردی شعار گرا و عامیانه  نباشد  و افرادی که چندین سال در ادارات مختلف با روند اداری و قوانین مملکتی آشنا باشند. بدیهی است که ساختار نهادهایی مانند نهادهای نظامی و قوانین جاری در آنها متفاوت با دیگر ادارات ایران است. مردم آستارا باید برای این منظور در صحنه انتخابات مشارکت کنند تا نماینده ای توانمند به مجلس بفرستند و در آخر از كاندیدا های كه سن و سالای زیاد دارنند یا قبلا نماینده شدند یا مردم آنها را انتخاب نكردند یا از مجاری قانونی رد صلاحیت شدند خواهش داریم میدان را به جوان تحصیل كرده و با تجربه و معتقد به نظام و قانون اساسی بدهند و  خودشان كه سنشان گذشته بروند حقوق بازنشستگی خودشان را بگیرند و به زندگی شخصی خود برسند  و اگر وقت دارنند به نماینده جدید كمك كنند   هی تاكید نكنند نمایندگی مجلس حق ماست اگر راست می گویند به چهرهای باسواد و جوان میدان بدهند  به آنها از نظر معنوی و مالی كمك كنند تا آنها هم در راه خدمت رسانی سهیم باشند ....


 اما با توجه به اینکه دو شخص تاثیر گذار  در ادوار گذشته نتوانستند از نظر شورای محترم نگهبان، صلاحیت لازم برای شرکت در انتخابات را کسب کنند و همچنان هیچ نشانه ای هم برای تغییر وضعیت این فعالان سیاسی وجود نداردو امیدواریم صلاحیت بگیرند  و خودشان كه می گویند ما صلاحیت گرفتیم اگر این دو عزیز صلاحیت بگیریند رقابت بیشتر روی این دو بزرگوار مانور خواهد زد  و از نظرات و انتقادات استقبال می كنیم .. منتظر ثبت نام كاندیدا ها و گرفتن صلاحیت از شورای نگهبان  و اما بعدا...  وحضور سبز و انتخاب مردم  بزرگ اندیش بندر  آستارا و لوندویل و حومه بمانیم..هوالجمیل...((اللهم عجل لولیک الفرج))-----  

در پایان گفتنی است، امیدواریم که مردم آستارا و لوندویل  و حومه با شرکت و رای خوددر سال 1394  سرنوشت خوبی را برای شهرشان رقم بزنند و باری دیگر ثابت كنند ما مردم استارا معتقد به نظام و قانون اساسی  هستیم و به افراد اصلح و جوان تحصیل كرده بومی رای می دهیم......هوالحافظ ...
ادامه دارد  اا دارستانی نویسنده ومحقق و روز نامه نگار
درد نیوز :dardnews.irداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

منشور کورش کبیر (اولین اعلامیه حقوق بشر)

تاریخ:شنبه 24 بهمن 1394-10:49 ق.ظ

(اولین اعلامیه حقوق بشر)

منشور حقوق بشر کوروش بزرگ موسوم به استوانه کوروش استوانه‌ای سفالین است که در سال ۵۳۹ پیش از میلاد به فرمان کوروش دوم هخامنشی شاهنشاه ایران ساخته شده و دور تا دور آن مجموعه‌ای از سخنان و دستورات شاهنشاه به خط میخی بابلی نقش گردیده است. این استوانه در پایه‌های شهر بابل قرار داده شده بوده است.

این سند به عنوان "نخستین منشور حقوق بشر" شناخته می‌شود و در سال ۱۹۷۱ میلادی، سازمان ملل آن را به شش زبان رسمی سازمان منتشر کرد. بدلی از این منشور در مقر سازمان ملل متحد در شهر نیویورک نگهداری می‌شود.

 متن منشور حقوق بشر کورش کبیر 

اینک که به یاری مزدا ، تاج سلطنت ایران و بابل و کشورهای جهات اربعه را به سر گذاشته ام ، اعلام می کنم ، که تا روزی که من زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به من می دهد . دین و آیین و رسوم ملتهایی که من پادشاه آنها هستم ، محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زیر دستان من ، دین و آئین و رسوم ملتهایی که من پادشاه آنها هستم یا ملتهای دیگر را مورد تحقیر قرار بدهند یا به آنها توهین نمایند .

من از امروز که تاج سلطنت را به سر نهاده ام ، تا روزی که زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به من می دهد ، هر گز سلطنت خود را بر هیچ ملت تحمیل نخواهم کرد و هر ملت آزاد است ، که مرا به سلطنت خود قبول کند یا ننماید و هر گاه نخواهد مرا پادشاه خود بداند ، من برای سلطنت آن ملت مبادرت به جنگ نخواهم کرد .

من تا روزی که پادشاه ایران و بابل و کشورهای جهات اربعه هستم ، نخواهم گذاشت ، کسی به دیگری ظلم کند و اگر شخصی مظلوم واقع شد ، من حق وی را از ظالم خواهم گرفت و به او خواهم داد و ستمگر را مجازات خواهم کرد .

من تا روزی که پادشاه هستم ، نخواهم گذاشت مال غیر منقول یا منقول دیگری را به زور یا به نحو دیگر بدون پرداخت بهای آن و جلب رضایت صاحب مال ، تصرف نماید .

من تا روزی که زنده هستم ، نخواهم گذاشت که شخصی ، دیگری را به بیگاری بگیرد و بدون پرداخت مزد ، وی را بکار وادارد .

من امروز اعلام می کنم ، که هر کس آزاد است ، که هر دینی را که میل دارد ، بپرسد و در هر نقطه که میل دارد سکونت کند ، مشروط بر اینکه در آنجا حق کسی را غضب ننماید و هر شغلی را که میل دارد ، پیش بگیرد و مال خود را به هر نحو که مایل است ، به مصرف برساند ، مشروط به اینکه لطمه به حقوق دیگران نزند .

من اعلام می کنم ، که هر کس مسئول اعمال خود می باشد و هیچ کس را نباید به مناسبت تقصیری که یکی از خویشاوندانش کرده ، مجازات کرد ، مجازات برادر گناهکار و برعکس به کلی ممنوع است و اگر یک فرد از خانواده یا طایفه ای مرتکب تقصیر میشود ، فقط مقصر باید مجازات گردد ، نه دیگران .dardnews.irدكتر محمد علی هالو

من تا روزی که به یاری مزدا ، سلطنت می کنم ، نخواهم گذاشت که مردان و زنان را بعنوان غلام و کنیز بفروشند و حکام و زیر دستان من ، مکلف هستند ، که در حوزه حکومت و ماموریت خود ، مانع از فروش و خرید مردان و زنان بعنوان غلام و کنیز بشوند و رسم بردگی باید به کلی از جهان برافتد .

و از مزدا خواهانم ، که مرا در راه اجرای تعهداتی که نسبت به ملتهای ایران و بابل و ملتهای ممالک اربعه عهده گرفته ام ، موفق گرداند
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا خبر

تاریخ:شنبه 24 بهمن 1394-10:47 ق.ظ

مزارع پرورش ماهیان سردابی آستارا افزایش یافت

آستارا-ایرنا- رئیس اداره شیلات شهرستان آستارا از افزایش مزارع پرورش ماهیان سردابی در این شهرستان خبر داد.

1394/11/24 - 10:28
اکران فیلم های دو جشنواره بین المللی در آستارا

اکران فیلم های دو جشنواره بین المللی در آستارا

آستارا- ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از اکران فیلم های دو جشنواره بین المللی در این شهرستان خبر داد.

1394/11/23 - 15:37
امام جمعه آستارا: استقامت و وحدت مردم دو پیام راهپیمایی 22 بهمن بود

امام جمعه آستارا: استقامت و وحدت مردم دو پیام راهپیمایی 22 بهمن بود

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: استقامت و وحدت مردم، دو پیام اصلی راهپیمایی 22 بهمن امسال بود که باعث حیرت جهانیان شد.

1394/11/23 - 15:30
کشف البسه و سیگار قاچاق در آستارا

کشف البسه و سیگار قاچاق در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف بیش از دو هزار ثوب البسه و هشت هزار نخ سیگار قاچاق در این شهرستان خبر داد.

1394/11/23 - 9:51
فرماندار: قطار عمران آستارا به برکت انقلاب اسلامی سرعت گرفته است

حماسه همدلی و مشارکت؛

فرماندار: قطار عمران آستارا به برکت انقلاب اسلامی سرعت گرفته است

آستارا - ایرنا - فرماندار شهرستان آستارا گفت: قطار عمران و آبادانی آستارا به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی و خدمات دولت تدبیر و امید، سرعت گرفته و در سال آتی بسیاری از پروژه های مهم عمرانی در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

1394/11/22 - 14:57
حضور باشکوه و گسترده اهالی شیعه و اهل سنت تالش در راهپیمایی 22 بهمن

حماسه همدلی و مشارکت؛

حضور باشکوه و گسترده اهالی شیعه و اهل سنت تالش در راهپیمایی 22 بهمن

تالش، آستارا - ایرنا - اهالی شیعه و اهل سنت شهرستان تالش، در کنار یگدیگر بار دیگر با حضور گسترده و باشکوه در راهپیمایی یوم الله 22بهمن، با امام راحل و آرمان های انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

1394/11/22 - 14:21
مرزداران آستارایی به عشق انقلاب حماسه ای از جنس همدلی آفریدند

حماسه همدلی و مشارکت؛

مرزداران آستارایی به عشق انقلاب حماسه ای از جنس همدلی آفریدند

آستارا - ایرنا - مرزداران آستارایی در سالروز سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی، به عشق نام پاک انقلاب حماسه ای از جنس همدلی و هم زبانی را آفریدند.

1394/11/22 - 14:3
برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی بانوان در آستارا

برگزاری جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی بانوان در آستارا

آستارا - ایرنا - جشنواره فرهنگی ورزشی بانوان به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در محل سالن انقلاب آستارا برگزار شد.

1394/11/22 - 9:18
مرزنشینان آستارایی در شب بهار آزادی نوای الله اکبر سر دادند

مرزنشینان آستارایی در شب بهار آزادی نوای الله اکبر سر دادند

آستارا-ایرنا- مردم شهرستان مرزی آستارا هم زمان با سراسر کشور در شب سی و هشتمین سالگرد بهار آزادی نوای روحبخش الله اکبر را سر دادند.

1394/11/21 - 23:4
15 خبرنگار آستارایی حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را پوشش می دهند

15 خبرنگار آستارایی حماسه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را پوشش می دهند

آستارا- ایرنا- مسئول کمیته اطلاع رسانی و ارتباطات ستاد دهه فجر آستارا اعلام کرد: 15 خبرنگار شکوه حضور مردم این شهرستان را در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی پوشش می دهند.

1394/11/21 - 22:17
مسابقه شطرنج جام فجر در آستارا برگزار شد

مسابقه شطرنج جام فجر در آستارا برگزار شد

آستارا-ایرنا- مسابقه شطرنج جام فجر با شرکت شطرنجبازانی از شهرستان های مختلف کشور در محل کانون شطرنج آستارا برگزار شد.

1394/11/21 - 19:32
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آستارا:پیام انقلاب اسلامی به تمام دنیا صادر شده است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آستارا:پیام انقلاب اسلامی به تمام دنیا صادر شده است

آستارا- ایرنا- مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه آستارا گفت: پیام روشن انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا به تمام دنیا صادر شده است.

1394/11/21 - 17:30
پروژه های 52 میلیارد ریالی شهرداری آستارا به بهره برداری رسید

پروژه های 52 میلیارد ریالی شهرداری آستارا به بهره برداری رسید

آستارا - ایرنا - پروژه های عمرانی شهرداری آستارا با اعتباری بالغ بر 52 میلیارد و 48 میلیون ریال به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید.

1394/11/21 - 16:57
امیر سیاری: حضور موفق در آب های آزاد، نشان دهنده اقتدار نیروی دریایی است

امیر سیاری: حضور موفق در آب های آزاد، نشان دهنده اقتدار نیروی دریایی است

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور موفق نیروی دریایی ارتش در آب های آزاد دنیا، اقتدار نظام و این نیرو را به نمایش می گذارد.

1394/11/21 - 14:37
امیر سیاری: حضور موفق در آب های آزاد، نشان دهنده اقتدار نیروی دریایی است

امیر سیاری: حضور موفق در آب های آزاد، نشان دهنده اقتدار نیروی دریایی است

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور موفق نیروی دریایی ارتش در آب های آزاد دنیا، اقتدار نظام و این نیرو را به نمایش می گذارد.

1394/11/21 - 14:27
معاون فرماندار: راهپیمایی 22 بهمن در هفت نقطه تالش برگزار می شود

معاون فرماندار: راهپیمایی 22 بهمن در هفت نقطه تالش برگزار می شود

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تالش از برگزاری راهپیمایی 22 بهمن در هفت نقطه شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

1394/11/20 - 23:48
شش پروژه عمرانی در بخش لوندویل آستارا به بهره برداری رسید

شش پروژه عمرانی در بخش لوندویل آستارا به بهره برداری رسید

آستارا - ایرنا - شش پروژه عمرانی در بخش لوندویل آستارا به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر با حضور مسئولان محلی این شهرستان به بهره برداری رسید.

1394/11/20 - 18:39
برگزاری جشنواره غذاهای سنتی در آستارا

برگزاری جشنواره غذاهای سنتی در آستارا

آستارا - ایرنا - جشنواره غذاهای سنتی به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در محل دبستان دخترانه سما شهرستان آستارا برگزار شد.

1394/11/20 - 15:10
بوستان روستایی کاسپین در بخش لوندویل آستارا به بهره برداری رسید

بوستان روستایی کاسپین در بخش لوندویل آستارا به بهره برداری رسید

آستارا - ایرنا - بوستان روستایی کاسپین در نهمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر در روستای قره سو از توابع بخش لوندویل شهرستان آستارا به بهره برداری رسید.

1394/11/20 - 13:27
فرماندار: تا پایان سال شاخص گاز رسانی در تالش از 90 درصد عبور می کند

فرماندار: تا پایان سال شاخص گاز رسانی در تالش از 90 درصد عبور می کند

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش در مراسم بهره برداری از عملیات گاز رسانی به هشت روستای بخش اسالم گفت : تا پایان سال شاخص گاز رسانی در تالش از 90 درصد عبور می کند.

1394/11/20 - 10:10
صعود کوهنوردان آستارایی به قله تفتان

صعود کوهنوردان آستارایی به قله تفتان

آستارا - ایرنا - جمعی از کوهنوردان باشگاه فرهنگی ورزشی کاسپین شهرستان آستارا، در قالب یک صعود سراسری به قله تفتان در استان سیستان و بلوچستان صعود کردند.

1394/11/20 - 9:20
اولین ایستگاه هواشناسی خودکار غرب گیلان آغاز به کار کرد

اولین ایستگاه هواشناسی خودکار غرب گیلان آغاز به کار کرد

تالش، آستارا - ایرنا - به مناسبت دهه فجر، اولین ایستگاه هواشناسی غرب گیلان با حضور مدیرکل هواشناسی استان ، در شهرستان تالش آغاز به کار کرد.

1394/11/20 - 8:45
فرماندار آستارا: مشارکت مردم در صحنه انتخابات در معادلات جهانی اثربخش است

فرماندار آستارا: مشارکت مردم در صحنه انتخابات در معادلات جهانی اثربخش است

آستارا - ایرنا - فرماندار شهرستان مرزی آستارا گفت: مشارکت همه جانبه مردم در صحنه انتخابات، در معادلات جهانی اثربخش است.

1394/11/20 - 7:34
دور برگردان بزرگ پایانه بار آستارا به بهره برداری رسید

دور برگردان بزرگ پایانه بار آستارا به بهره برداری رسید

آستارا- ایرنا- دوربرگردان بزرگ و استاندارد پایانه بار آستارا با هدف سهولت حجم ترافیک مقابل پایانه بار این شهرستان به بهره برداری رسید.

1394/11/19 - 21:34
معابر یکی از روستاهای محروم لوندویل آستارا سنگ فرش شد

معابر یکی از روستاهای محروم لوندویل آستارا سنگ فرش شد

آستارا-ایرنا- معابر روستای محروم باش محله لوندویل آستارا در قالب اجرای طرح هادی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سنگ فرش و به مناسبت ایام الله دهه فجر با حضور مسئولان محلی به بهره برداری رسید.

1394/11/19 - 18:32
بارش 40 سانتیمتری برف در گردنه حیران آستارا

بارش 40 سانتیمتری برف در گردنه حیران آستارا

آستارا- ایرنا- بارش برف که از نخستین ساعات بامداد امروز در مناطق کوهستانی گیلان آغاز شده و همچنان ادامه دارد ، اکنون ارتفاع آن در مناطق کوهستانی منطقه و گردنه حیران به بیش از 40 سانتیمتر رسیده است.

1394/11/19 - 13:38
امام جمعه آستارا: علما از ظرفیت مساجد برای تبیین دستاوردهای انقلاب استفاده کنند

امام جمعه آستارا: علما از ظرفیت مساجد برای تبیین دستاوردهای انقلاب استفاده کنند

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان مرزی آستارا گفت: علمای دین اسلام باید از ظرفیت مساجد برای تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده کنند.

1394/11/19 - 13:9
برگزاری جشنواره آدم برفی در سوباتان تالش

برگزاری جشنواره آدم برفی در سوباتان تالش

آستارا - ایرنا - همزمان با دهه مبارکه فجر جشنواره زمستانی آدم برفی با حضور علاقمندان به طبیعت در ارتفاعات ییلاقی سوباتان تالش برگزار شد.

1394/11/19 - 10:35
65 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در آستارا بازسازی شد

65 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در آستارا بازسازی شد

آستارا - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان آستارا گفت: 65 واحد مسکونی مددجویان این نهاد در سال جاری تعمیر و بازسازی شد.

1394/11/19 - 8:4
نمایش سه باور در آستارا به روی صحنه رفت

نمایش سه باور در آستارا به روی صحنه رفت

آستارا- ایرنا- نمایش سه باور کاری از گروه نمایشی خزان به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در محل سالن اجتماعات مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا به روی صحنه رفت.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

میر آرمان واعظی مدیر كل شیلات استان اردبیل فرزند آستارا

تاریخ:جمعه 23 بهمن 1394-02:10 ق.ظ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حضور كاندیدا ها در راهپیمایی 22 بهمن استارا

تاریخ:جمعه 23 بهمن 1394-01:58 ق.ظ


http://www.axgig.com/images/41985647696788845212.jpg


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جشن 22 بهمن در ستاد حامیان مهندس پاك بین با حضور بیش از دو هزار آستارالی

تاریخ:جمعه 23 بهمن 1394-01:47 ق.ظ

جشن 22 بهمن  در ستاد حامیان مهندس پاك بین با حضور بیش از دو هزار آستارالی
 جشن پیروزی انقلاب اسلامی  كه توسط ستا دحامیان مهندس پاك بین در خیابان فارابی جنب پریان بر گزارشد... در این  مراسم
اكثریت اعضای ستاد انتخابات   دوره نهم نعیمی ( نماینده فعلی )   به ستاد مردمی  مهندس پاك بین پیوستند  و از جمله افرادی  اصلی كه بنمایندگی
از اعضای شتاد در مراسم سخنرانی نمودند  خانم یزدانی مسئول ستاد خواهران  نعیمی در دوره نهم  و شاعر جوان  آستارایی مهراب ستمدیده به سخنرانی و شعر خوانی بنفع فرزند آستارا مهندس پاك بین نظق كردند.... جالب بود دراین مراسم برخی از اعضای ستادی دلق پوش و نعمتی به این ستاد رسما الحاق شدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دعوت ستاد حامیان مردمی مهندس كورش پاك بین برای حضور مردم ولایت مدار و فرهنگی شهرستان بندر استارا در راهپیمایی یوم‌الله ٢٢ بهمن بندر استارا و لوندویل و حومه ☀️☀️

تاریخ:پنجشنبه 22 بهمن 1394-01:02 ق.ظ

بسمه تعالی
☀️☀️دعوت ستاد حامیان مردمی مهندس كورش پاك بین  برای حضور  مردم ولایت مدار و فرهنگی شهرستان بندر استارا  در راهپیمایی یوم‌الله ٢٢ بهمن بندر استارا و لوندویل و حومه ☀️☀️

دهه فجر آئینه ای است که خورشید اسلام در آن درخشید و به ما منعکس شد …

مقام معظم رهبری


از خون سرخ بهمن سرسبز شد بهاران / اندیشه باور شد، در امتداد باران

بر صخره‏های همّت جوشیده خون غیرت / بانگ سرود و وحدت آید زچشمه ساران

و الفجر بهمن آمد، فصل شکفتن آمد / بر پهندشت باور، خالی است جای یاران . . .

ستاد مردمی مهندس كورش  پا ك بین ( فرزند آستارا )ضمن عرض سلام و تبریک بمناسبت فرا رسیدن سالروز یوم الله ٢٢ بهمن روز تجلی اراده و از خودگذشتگی ملت بزرگ ایران و پیروزی انقلاب اسلامی با هدایت هوشمندانه معمار انقلاب اسلامی  امام خمینی (رة)، به حضور رهبر معظم  جمهوری اسلامی ایران امام خامنه ای  و مردم ولایت مدار و مسلمان  ایران از عموم اهالی محترم  شهرستان بندر استارا  عزیز جهت شرکت در راهپیمایی بزرگ این روز دعوت بعمل می آورد.

22 بهمن یعنی الله اکبر
22بهمن یعنی مشتی محکم بر دهان استکبار و ایادیش و کسانی که به مقدسات این مرز و بوم بی احترامی میکنند....وعده دیدار ما یوم الله 22بهمن  .............الله اکبر.... خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما

کمیته رسانه های مكتوب و مجازی (روابط عمومی ) ستادحامیان  مردمی مهندس كورش پا ك بین  ،کاندیدای دهمین دوره  شهرستان بندر استارا (مجلس)داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ستاد حامیان حضرت آیت الله قربانی كاندیدا ی دوره مجلس خبر گان گیلان سایت استان گیلان:http://www.gilanman.ir/ سایت غرب گیلان :astara1.ir و كانال تلگرام ستاد حامیان گیلان : @dardnews

تاریخ:چهارشنبه 21 بهمن 1394-05:02 ب.ظ

ستاد حامیان حضرت آیت الله قربانی كاندیدا ی دوره مجلس خبر گان گیلان      سایت استان گیلان:http://www.gilanman.ir/      سایت غرب گیلان :astara1.ir     و كانال تلگرام ستاد حامیان گیلان :           @dardnewsداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور موفق نیروی دریایی ارتش در آب های آزاد دنیا، اقتدار نظام و این نیرو را به نمایش می گذارد

تاریخ:چهارشنبه 21 بهمن 1394-05:02 ب.ظ

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور موفق نیروی دریایی ارتش در آب های آزاد دنیا، اقتدار نظام و این نیرو را به نمایش می گذارد.

به گزارش ایرنا ، امیر دریادار حبیب الله سیاری در جریان سفر به آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش بنا به فرمان فرمانده معظم کل قوا ، حضور در آب های آزاد را سرلوحه کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه امروز نیروی دریایی در شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه تسلط کاملی دارد، اضافه کرد: علم نیروی دریایی گسترش یافته و برای تامین منافع کشور، ماموریت های خود را درست انجام می دهد.
امیر سیاری با بیان اینکه وضعیت فعلی در منطقه نظیر خلیج عدن به سبب مطرح بودن گردشگری دریایی اهمیت بسیاری دارد، ادامه داد: منطقه یادشده یکی از راه های اصلی تجارت ایران با کشورهای دنیا محسوب می شود بر همین اساس، نیروی دریایی ارتش برای تردد در آن منطقه، امنیت کاملی را فراهم کرده است.
وی با اشاره به اینکه گسترش نیروی دریایی در منطقه باعث برقراری امنیت در مرزهای آبی شده، بیان کرد: در این راستا علاوه بر کشتی های داخلی ، برخی از کشتی های کشورهای دنیا نیز نیاز به کمک داشتند که با تلاش نیروی دریایی، به 25 فروند کشتی متعلق به کشورهای جهان کمک شد.
امیرسیاری ادامه داد: بر همین اساس نزدیک به سه هزار کشتی تجاری و نفکتش جمهوری اسلامی ایران نیز با کمک نیروی دریایی اسکورت شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش به استمرار رفت و آمد و گشت زنی ناوگروه های نیروی دریایی ارتش در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: هم اینک دو ناوگروه در اقیانوس هند در حال انجام ماموریت است.
دریادار سیاری افزود: همچنین ناوگروه اطلاعاتی ، عملیاتی و آموزشی متشکل از سه فروند ناوشکن در خلیج عدن حضور دارند که با حرکت به سمت جنوب آفریقا، توانمندی و اقتدار ایران را در عرصه بین المللی آب های آزاد جهان به نمایش می گذارند.
وی با بیان اینکه این اقتدار نیازمند تجهیزات لازم است، گفت: تجهیزات ما امروز به طور کامل بومی شده است زیراکه اگر تجهیزات مناسب با شرایط دریانوردی را نداشته باشیم، نمی توانیم اقتدار خود را در آب های آزاد به نمایش بگذاریم.
وی اضافه کرد: از نظر آموزش نیروی انسانی متخصص نیز به رشد 100 درصدی رسیده ایم و در این رابطه وابستگی ما به دنیا به طور کامل قطع شده است.
وی به ساخت انواع ناوشکن ها و ناوهای موشک انداز بویژه در ساخت زیردریایی توسط نیروهای بومی اشاره کرد و گفت: توانمندی های نیروی دریایی ارتش با توجه به ماموریت های مختلف در آب های آزاد نشان داده می شود.
دریادار سیاری ادامه داد: در راه ساخت تجهیزات با استفاده از علم و دانش خود، به جایگاهی رسیده ایم که تمام نیازمندی ها را تامین و از مرزها دفاع می کنیم.
در جریان سفر فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به استان گیلان، امروز (چهارشنبه) پرچم مقدس بارگاه امام مهربانی ها علی بن موسی الرضا(ع) در مقر ستاد ناوگان شمال در بندرانزلی به اهتزاز درآمد.
مقر ستاد فرماندهی ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در بندرانزلی واقع است.
شهرستان انزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس پاك بین امروز ساعت 13 در دفتر كارش با حضور جمعی از بازرگانان گیلان و اردبیل در استارا دیدار نمود

تاریخ:چهارشنبه 21 بهمن 1394-05:01 ب.ظ


مهندس پاك بین امروز ساعت 13  در دفتر كارش با حضور جمعی از بازرگانان گیلان و اردبیل  در استارا  دیدار نمود...  وی گفت : آستارا بندر مرزی است كه پیشانی نظام و كشور و این گونه در شن شهرستان ما یعنی آستارا نیستید و ما مردم استارا از وضعیت كنونی  امور بازرگانی و اقصادی در محدوده گمرك رضایت نداریم و به این مسله علمی و تخصصی برخورد شود   وی ادامه ادا‌ك من بعدازز انتخاب شدن در خصوص  گمرك و استفاده از بندر و گمرك  برنامه مدون و تخصصی دارم كه انشا الله با اجرای این طرح ها و برنامه ها اقتصاد آستارا شكوفا خواهد شد/..                                                                         وی در ادامه گفت :کارآئى تجارت منوط به کارآئى گمرکات کشورها است، حائز هفت نكته مهم  زیر مى‌باشد:

۱. بازنگرى روش‌هاى گمرکى که مبتنى بر قوانین ملى هر کشور به منظور جهانى کردن این روش‌ها از طریق اصلاح و حذف موارد غیر ضرورى و یا بى اثر . در این خصوص توصیه شده است که راه‌کارهاى مشترک در کنوانسیون کیوتو مورد استفاده قرار گیرد، به‌طورى که در سایر زمینه‌هاى مرتبط با تجارت و مسائل گمرکى مثل حمل و نقل، امور بندری، فرودگاهى و نظارت‌هاى گمرکى نیز هماهنگى به عمل مى‌آید.

۲. استفاده از فن‌آورى و روش‌هاى نوین در اخذ، پردازش و مبادله آن قسمت از اطلاعات مربوط به واردات و صادرات که در اجراء هرچه بیشتر، آسان‌تر و سریع‌تر وظایف گمرکات اجرائى در هر کشور مورد نیاز است.

در این خصوص مى‌توان براى مثال، به اطلاعات مربوط به ارزش معاملاتى واردات و صادرات براى رسیدن به ارزش گمرکى در هر کشور اشاره داشت که اگر این اطلاعات با استفاده از فن‌آورى نوین مبادله شود، به‌طور قطع سرعت و درستى عملیات گمرکى را در بر خواهد داشت.

علاوه بر کاربردهاى گمرکى در اجراء وظایفى که بعهده گمرک است و عمدتاً رایانه‌اى در اخذ، پردازش و مبادله اطلاعات، اشخاصى اعم از سازمان‌هاى دولتى هر کشور و مجامع بین‌المللی، اشخاص و مجامع بازرگانی، صنعتی، در داخل یا در کلیه کشورهاى جهان را که نیاز به اطلاعات دادو ستدهاى مالى و تجارى در سطح بین‌المللى دارند، نیز منتفع خواهد کرد و این همان خواستى است که در توصیه‌هاى سازمان جهانى گمرک در سمپوزیم پیش گفته آمده است، و استفاده از نظام خودکار اطلاعات گمرکی یا ASYCUDA را براى امکان برقرارى رابطه‌هاى رایانه‌اى در استفاده از مبادله EDIFACT سازمان ملل متحد توصیه مى‌نماید تا به این ترتیب امکان مبادله بسیارى از اسناد مثل فهرست کل بار و اظهارنامه‌هاى بار و همچنین اظهارنامه‌هاى کالا را قابل دسترس براى مراجع مختلف از جمله تجار و مؤسساتى نماید که در مورد واردات و صادرات فعال هستند.

۳. استفاده بهینه از نیروى انسانى در ارزیابى محمولات براى شناسائى محموله‌هاى خطرناک.

۴. امکان انتقال اطلاعات مربوط به محموله‌هاى تجاری، قبل از ورود، به‌طور خودکار به منظور بررسى‌هاى لازم و در عین حال بدون نیاز به توقف کالا در غیاب کالا تا جائى که این امر مانع اعمال نظارت‌هاى معمول گمرکى نشود.

براى نمونه، این اقدامات شامل تشریفات بندری، گمرکى و غیره در ارتباط با سازمان بندر و مقامات بندرى و گمرک مى‌باشد، به‌طور جداگانه و براى کسب اطلاعات مربوط به محموله‌اى که قصد ورود دارد، انجام مى‌شود و بدین ترتیب امور مربوطه را پیش از ورود کالا میسر مى‌سازد.

۵. تقلیل مراحل انجام کار به منظور سرعت بخشیدن به تشریفات مربوط به ترخیص کالا، با حفظ ملاحظات حصول اطمینان از اجراء کامل وظایف گمرک، به ویژه در وصول عواید گمرکى و اخذ اطلاعات لازم مربوط به واردات.

۶. پذیرش حتى‌الامکان واقعیت اجتناب‌ناپذیر بودن دخالت سایر سازمان‌ها در جریان ترخیص واردات یا صاردات براى مثال (در ایران، وزارت بازرگانى وزارت‌خانه تولیدى ذى‌ربط، مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی، بهداشت، وزارت ارشاد و غیره) به گونه‌اى که سعى شود حضور فیزیکى نمایندگان سازمان‌هاى دخیل در واردات و صادرات در زیر یک سقف محقق شود.dardnews.ir

۷. از آنجا که تعیین ارزش گمرکى کالا از عوامل مؤثر در اعمال صحیح وظایف گمرک در زمینه وصول عواید گمرکى در ورود یا به‌طور کلى در ورود و خروج کالا از قلمرو گمرکى محسوب مى‌شود و در قوانین ملى هر کشور، معیارها و ملاک‌هائى براى تعیین ارزش واردات یا صادرات وضع مى‌گردد که مطابق آن عمل مى‌شود، لذا بهتر است براى تسهیل و استفاده از راهکارهاى علمى و عملی، معیارهاى تعیین ارزش گمرکى موضوع موافقت‌نامه گات ،GATT یا سازمان جهانى تجارت WTO و مقررات مربوط به قیمت‌گذارى این سازمان، ملاک عمل گمرکات کشورها قرار گیرد، تا با استناد به این معیارها، بخشى از کندى تشریفات گمرکى که معلول قیمت‌گذارى است به اعتبار ضوابط شفاف در گات از میان برداشته شود و مسیر کارآئى گمرکات هموار گردد.
 باید گمرك و بندر با علم اقتصاد روز جهانی طبیق داده شود  و اگر بازرگان ژیشرفت كنند استغال زایی در شهرستان بوجود می  اید و سیاست من در آینده حمایت از بازرگانان داخیل بخصوص منطقه هستن  تا هم ارتقا اقصادی داشته باشیم و اشتغال     در خاتمه جمعی از بازرگان با قرایت   طوماری امضایی حمایت خود را از كاندیداتوری مهندس پاك بین حمایت  كردند   در این جلسه   عده ای از مدیران كارگاهها و كارخانه های آستارا حضور داشتند ... ساعت 15 جلسه به اتمام رسید ....astarali.ir


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آیا با ظهورامام زمان(عج) قبر حضرت زهرا(س) آشكار می شود؟

تاریخ:چهارشنبه 21 بهمن 1394-10:41 ق.ظ

آیا با ظهورامام زمان(عج) قبر حضرت زهرا(س) آشكار می شود؟
پاسخ:

محل دقیق قبر حضرت زهرا نامعلوم است و روایتی هم وجود ندارد كه بگوید در زمان ظهور حضرت مهدی آشكار خواهد شد . البته در مورد مزار فاطمه زهرا علیهاالسلام چهار قول وجود دارد:
1- برخی مزار فاطمه آن حضرت را در بقیع می دانند از جمله اربلی در كشف الغمه و سید مرتضی در عیون المعجزات. اهل سنت نیز عموما بر این باورند آنان مزاری را كه در كنار مزار چهار امام وجود دارد مزار فاطمه دختر رسول خدا می دانند.
2- برخی چون ابن سعد و ابن جوزی گویند فاطمه علیهاالسلام را در خانه عقیل دفن نموده اند.(4)
3- برخی مزار ایشان را در روضه پیامبر می دانند.
4- عده ای گویند فاطمه علیهاالسلام را در خانه اش دفن نمودند كه قرائن، روایات و اقوال زیادی این قول را تایید می كند كه عبارتنداز:
الف- سخن علی علیه السلام بر مزار فاطمه علیهاالسلام كه پس از دفن او برخاست و رو به قبر پیامبر كرد و فرمود «السلام علیك یا رسول الله عنی و عن ابنتك النازلة فی جوارك »(5) یعنی: سلام بر تو ای رسول خدا از من و از دخترت كه در جوار تو فرود آمده.
و طبق نقل كلینی: «السلام علیك عنی و عن ابنتك و زائرك و البائنة فی الثری ببقعتك »(6) یعنی: ای رسول خدا! از من و دخترت كه به دیدار تو آمده و در كنارت زیر خاك آرمیده درود باد.
بعد از گذشت آن دوران خاص دیگر پنهان داشتن مزار دلیل خاص نداشت و از این رو فرزندان فاطمه علیهاالسلام یعنی حضرت امام جعفر صادق امام رضا و امام علی النقی (كه درود خدا بر آنان باد) با صراحت فرمودند كه مزار فاطمه علیهاالسلام درخانه اش می باشد و در كنار پیامبر صلی الله علیه و آله بخاك سپرده شده است
از هر دو عبارت كافی و نهج البلاغه چنین استفاده می شود كه علی علیه السلام پس از دفن فاطمه علیهاالسلام رو به قبر پیامبر كرد. بنابراین معلوم می شود قبر شریف نبوی در پیش روی او بود، و اگر علی علیه السلام در بقیع بود بایستی رو به سوی قبر حضرت می كرد نه رو به قبر شریف پیامبر. دیگر اینكه به تصریح ذكر شده كه فاطمه علیهاالسلام در جوار پیامبر و در كنار او به خاك سپرده شده است. چنانكه مردی بنام ابراهیم بن محمد همدانی نامه ای به امام علی النقی علیه السلام نوشت و از حضرت محل دفن فاطمه علیهاالسلام را سؤال كرد. امام در پاسخ وی نوشت او را كنار جدم رسول خدا بخاك سپردند.(7)
ب- شیخ صدوق ابن بابویه عالم بزرگ شیعه - متوفای 389 ه - گوید: برایم ثابت شده كه فاطمه علیهاالسلام رادر خانه اش دفن نمودند، پس از آنكه مسجد را توسعه دادند قبر فاطمه علیهاالسلام در مسجد واقع شد. من سالی كه به سفر حج رفتم در مدینه رو به سوی خانه فاطمه علیهاالسلام كه از استوانه روبروی باب جبرئیل تا پشت حظیره مرقد نبوی است نمودم و در آنجا زیارت فاطمه علیهاالسلام را به جا آوردم.(8)
گروهی دیگر از علماء نظیر علامه حلی و علامه مجلسی نیز معتقدند كه فاطمه علیهاالسلام را درخانه اش دفن نمودند.(9)
ج- شیخ طوسی - متوفای 460 ق - گوید صحیح آن است كه فاطمه علیهاالسلام در خانه اش یا روضه پیامبر دفن گردید، زیرا حدیث شریف پیامبر این مطلب را تایید می كند كه فرمود: «ما بین قبری و منبری روضة من ریاض الجنه » بین قبر و منبرم باغی از گلشن های بهشت است.(10)
در صورتی كه مكان روضه را وسیعتر بدانیم قول شیخ طوسی نیز قابل قبول است و گرنه خانه فاطمه علیهاالسلام ما بین قبر و منبر پیامبر نبوده است بلكه پایین قبر پیامبر قرار داشته است.
د- به موجب روایتی كه معتبرترین كتب شیعه نظیر اصول كافی، عیون اخبار الرضا، مناقب و دیگر كتابها آن را نقل كرده اند: مردی از حضرت رضا علیه السلام مكان قبر فاطمه علیهاالسلام را پرسید، حضرت فرمود: فاطمه علیهاالسلام را در خانه اش دفن نمودند بعد از آنكه بنی امیه مسجد را توسعه دادند قبر فاطمه علیهاالسلام در مسجد واقع شد.(11)
همچنین مردی از امام جعفر صادق علیه السلام مكان مزار فاطمه علیهاالسلام را سؤال نمود حضرت فرمود: «در خانه اش دفن شد»(12)
به تصریح ذكر شده كه فاطمه علیهاالسلام در جوار پیامبر و در كنار او به خاك سپرده شده است. چنانكه مردی بنام ابراهیم بن محمد همدانی نامه ای به امام علی النقی علیه السلام نوشت و از حضرت محل دفن فاطمه علیهاالسلام را سؤال كرد. امام در پاسخ وی نوشت او را كنار جدم رسول خدا بخاك سپردند
كارشناس ارشد دینی  حجت الاسلام مهدی تیموریداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نشست مشترک دست اندرکاران اجرا و امنیت انتخابات آستارا با کاندیداهای مجلس شورای اسلامی این شهرستان

تاریخ:چهارشنبه 21 بهمن 1394-08:56 ق.ظ

نشست مشترک دست اندرکاران اجرا و امنیت انتخابات آستارا با کاندیداهای مجلس شورای اسلامی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مهندس شفقی در این نشست اظهار کرد: برپایی دو انتخابات اخیر، فرصتی برای نمایش همدلی و همزبانی ملی ملت است.

وی حضور داوطلبان در صحنه رقابت انتخابات را مبین عشق خدمت به کشور دانست و ادامه داد: در همین راستا، جلسه هماهنگی با مشارکت تمامی دست اندرکاران انتخابات شهرستان و داوطلبان شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

فرماندار آستارا تلاش برای برگزاری یک انتخابات ویژه، آبرومند و مطلوب را از مهمترین اهداف پیش رو برشمرد و افزود: توجه به تاریخچه انتخابات آستارا در طول سالیان گذشته، نشانگر مشارکت خاص و بالای مردمی بوده است.

وی با اشاره به اینکه کاندیداهایی را که از آستارا وارد این عرصه شده اند، عزمشان را جزم کرده اند تا امسال با اتحاد، همدلی، هماهنگی، همکاری و هم افزایی نسبت به دوره های گذشته، شرایط برگزاری یک انتخابات خوب را فراهم نمایند، یادآور شد: انتخابات به سه ضلع  عوامل اجرایی، کاندیداها و مردم تقسیم شده است.

وی از انتخابات به عنوان نقطه قوت و برجسته نظام نام برد و توضیح داد: فصل الخطاب همه، قانون است و ما همواره اعلام کرده ایم، دولت طرفدار کسی و جناحی نیست و این بدان معناست که همان دقتی را که در هیأت اجرایی داشته ایم، در سایر بخش ها هم رعایت کنیم.

شفقی سعی در استفاده از افراد بی طرف در سمت های اعضای شعبات، بازرسی و نماینده فرماندار را از اولویت ها دانست و با اشاره به تدبیر در عدم یکدست شدن عوامل و تأکید بر بی طرفی، قانونمندی و برخورد شدید با کوچکترین تخلف آنان، خاطر نشان کرد: مسئول حوزه انتخابیه، فرماندار آستارا است و هیچ کس مسئولیت انتخابات را نمی تواند بپذیرد و پس باید دقت بیشتری را در اینگونه موارد به خرج داد.

وی از مبارزه با پدیده دلالی انتخاباتی یا کسب و کار انتخاباتی که همه ارزش های دینی و اخلاقی را زیر سوال می برد سخن گفت و هشدار داد: کاندیداها باید از فریب افکار عمومی، افزایش انتظارات غیر قابل تحقق، سیاه نمایی اوضاع سیاسی و اقتصادی، ایجاد تزلزل در انسجام ملی، نقد غیر منصفانه، شایعات و هر گونه تخریب بپرهیزند.

وی در بخش پایانی سخنان خود، بداخلاقی ها، تشدید اختلافات و واگرایی قومی و مذهبی، شعارها و وعده های بی اساس توزیع مناصب مدیریتی، تلاش برای ایجاد چالش، تظاهر، ریا، خرید و فروش رأی و سوء استفاده از فداکاری شهدا، جبهه و جنگ را غیر شرعی و غیر قانونی برشمرد و عنوان کرد: با توجه به حساسیت های منطقه از جمله مرزی بودن، با هر گونه اغتشاش و بر هم زدن نظم عمومی به شدت و با قاطعیت برخورد خواهد شد.   http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0027.JPG

http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0025.JPG

http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0039.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0039.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0037.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0036.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0019.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0014.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0011.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0009_1.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0004.JPGhttp://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/94/11/20/gallery/IMG_0001.JPG
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیست قطحی تاییدوو رد صلاحیت شدگان در شهرستان آستارا

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-02:14 ب.ظ

لیست قطحی  تاییدوو رد صلاحیت شدگان در شهرستان آستارا
↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓
از افراد موثق تایید شد .
1-بهمن ابراهیمی a
2-کیوان اسدپور
3-داریوش حشمت a
4-خلیل توشه a
5-بختیار حیدرنیا
6-ولی داداشیa
7-رضوان دریابیانa
8-حسین دهزادگانa
9-سخاوت سلیمان نژاد
10-میثم ضارب نیاa
11-مسعود طراریa
12-عسگر غنیa
13-سیروس فیاضی
14-جلیل کریمی نژاد
15-علیرضا نعمتی   16- دكتر غلامرضا مرحبا پرونده اش به آستارا منتقل شد.
Astarali.ir

رد صلاحیت شدگان:
کوروش پاکبین رد صلاحیت شد وی تنها کاندیدای آستارا یی است که حق اعتراض به تجدید نظر دارد طبق قانون   @astara10  .


اعلام حمایت جمعی از نخبگان و فرهنگیان و اهل قلم و خانواده معظم شهدا از دكتر غلامر ضا مرحبا فرزند شهید سردار مرحبا

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-01:05 ب.ظ

اعلام حمایت  جمعی از نخبگان و فرهنگیان و اهل قلم و خانواده معظم شهدا از دكتر غلامر ضا مرحبا فرزند شهید سردار مرحبا

(این دیدار امروز ساعت 10 صبح  تا 11 صبح ادامه داشت )

جمعی از اساتید دانشگاه ، دانشجویان و فرهنگیان  و نخبگان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران در دیدار با دکترغلامر ضا مرحبا  كاندیدای دوره دهم آستارا  دغدغه های علمی و فرهنگی و اقتصادی  دیدگاه های خود را در باره مسایل و مشکلات فرهنگی و اقتصادی  و گردشگری  و دیگرمسایل بیان کردند و با صدور بیانه ای حمایت خود را از دانشمند  جوان آستارایی فرزند شهید سردار معلم ( دادستان شهید آستارا ) یوسف مرحبا اعلام نمودند.

در متن  حمایت آماده است : دانشمند جوان آستارایی  فرزند شهید سرادر معلم ( دادستان شهید ) یوسف مرحبا  كه با مدرك دكتری مدیریت استراتژیک

  رشته اقتصاد كه افتخار علمی و سیاسی و نخبگان ایران و نظام و فرزندان آستارا است  ما از ایشان اعلام حمایت رسمی می كنیم .        در ادامه آماده است ما ما جمعی از نخبگان و فرهنگیان و استادن داشنگاه و خانواده شهدا و ایثارگران  یعنی از طرف مردم انقلابی و ولایت مدار با فرهنگ استارا از دكتر غلامر ضا مرحبا حمایت می كنیم .

این جمع با ابراز رضایت نسبت به اعلام آمادگی دکتر غلامرضا مرحبا  برای کاندیداتوری انتخابات مجلس در شهرستان آتسارا از ایشان به عنوان فردی که از لحاظ فکری بسیار به جوانان و نخبگان و مردم با فرهنگ شهرستان آستارا  نزدیک است نام بردند. این قشر نیز مانند اقشار دیگر مهمترین مشکل منطقه را بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و عدم وجود شغل مرتبط با رشته تحصیلی دانستند. عدم وجود شغل مناسب علی الخصوص برای فارغ التحصیلان و نخبگان منطقه سبب خروج آنها از منطقه شده و این خود یک آسیب اجتماعی است که پیامدهای اقتصادی خواهد داشت و می تواند یکی از دلایل اصلی عدم توسعه یافتگی منطقه باشد.
دکترغلامر ضا مرحبا با تشکر از این جمع حضور در بین نخبگان و فرهیختگان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران  شهرستان بندر آستارا  را برای خود افتخار دانست و افزود با توجه به ارتباط مداومی که سالها با دانشگاه و دانشجویان داشته ام با بسیاری از مشکلات و مسایل آنها در کشور الخصوص شهرستان خودم آستارا آشنایی دارم و مطالعات و تحقیقات  فراوانی در مورد دغدغه ها، مشکلات و مسایل جوانان تحصیلکرده و نخبگان داشته ایم که نتایج آن را در تدوین نقشه راه جوانان به کار گرفته ایم  و بخصوص در بحث اشفال زایی و زیر بنایی آستارا از نظر اقتصادی و گردشگری دارم كه مشاوره و همفكری نخبگان آستارا تهیه شده است انشا الله برنامه های توسعه و عمران  آستارا همگام با قانون توسعه كشور   به موقع به بعرض خواهم رساند.
سپس دكتر غلامرضا مرحبا به صورت کلی بخش هایی از برنامه ها و سیاست های موجود در این نقشه راه را برای آنها تشریح کردند.

 لازم به توضیح است شب گذشته نیز  جمعی از  افرادستادی  و لیدر های  نمایندگان اسبق  حاج فرهاد دلق پوش  وحاج صفر  نعیمی  و كاندیداهای دیگر  از  ستاد حاج فرداد پورامن   و حاج محمد زاده    در دفتر دكتر غلامر ضا مرحبا حضور یافتند با توجه به اینكه  كاندیدا های مورد حمایت ایشان نتواستند صلاحیت بگیرند برای تبعیت ازقانون و دستورات مقام معظم رهبری  و پر رنگ كردن انتخابات  و شركت حداكثری مردم در انتخابات حمایت رسمی خود را از فرزند آستارا و دانشمند جوان و نخبه استارایی فرزند شهید مرحبا دكتر غلامرضا مرحبا اعلام نمودند اعلام  نمودند ....  dardnews.ir    astarali.ir

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تسلیت به ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استارا

تاریخ:سه شنبه 20 بهمن 1394-12:07 ق.ظ

معابر روستای محروم باش محله لوندویل آستارا در قالب اجرای طرح هادی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سنگ فرش و به مناسبت ایام الله دهه فجر با حضور مسئولان محلی به بهره برداری رسید


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کدامیک از نمایندگان گیلانی در رابطه با هزینه های انتخاباتی پاسخ نداد!

تاریخ:دوشنبه 19 بهمن 1394-11:42 ب.ظ


بستگی دارد، اگر واقعا قصد خدمت به همنوعان باشد نیازی به هزینه نیست چون افراد به او اعتماد می‌کنند. اما افرادی که فقط می‌خواهند عنوان نمایندگی را یدک بکشند، گاهی میلیاردی هم خرج خواهند کرد.
50

 بسیاری می‌پرسند این پول‌ها از کجا می‌‌آید؟ چرا این پول‌ها داده می‌شود؟ و چگونه خرج می‌شود؟

پاسخ این سه سوال بزرگ‌ترین چالش قانون گذاران، مجریان، ناظران و فعالان هر انتخابات است؛ یکی از ده‌ها چالشی که در آستانه هر انتخابات سیاسی خودنمایی می‌کند و عوارض آن تا مدت‌ها پس از اعلام نتایج ادامه دارد.

دو هفته نامه روبه رو در شماره اول خود به دنبال پاسخ این علامت سوال رفته و در گفتگو با ۲۹۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس از آن‌ها درباره هزینه تبلیغاتی پرسیده است. نمایندگان گیلان هم در این پرونده مطبوعاتی مورد سوال قرار گرفته اند که محمود شکری نماینده تالش و حسن خسته بند نماینده انزلی پاسخ تماس خبرنگار را ندادند و ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل نیز به سوال ها پاسخ نداد.

شش سوال مطرح شده به این شرح است:

۱– هزینه انتخاباتی شما برای حضور در مجلس چقدر بوده است؟

۲-شغل پیش از نمایندگی؟

۳-پیش‌بینی هزینه انتخابات برای هر نامزد در انتخابات مجلس دهم؟

۴-چند درصد نمایندگان درباره هزینه واقعیت را می‌گویند؟

۵-رقیبان چقدر واقعیت را درباره هزینه تبلیغاتیشان می‌گویند؟

۶-هزینه تبلیغات انتخابات را چگونه تامین کردید؟

حالا پاسخ نمایندگان گیلانی مجلس را در ادامه می‌خوانید:

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی: نماینده رشت

ماشین‌هایم را برای انتخابات فروختم

۱- بسیار کم چون من دیر اقدام کردم

۲- مدرس دانشگاه

۳- بستگی دارد که فرد چه کسی است و چه میزان پایگاه اجتماعی دارد

۴- فکر نکنم در خوش‌بینانه‌ترین حالت بیشتر از ۲۰ درصد باشد

۵- نه، چون واقعا از مدت‌ها پیش در حال هزینه کردن هستند

۶- دو ماشین داشتم که فروختم. بعد از انتخابات هم متوجه شدم که به میزان خیلی کمی، کمک مردمی داشتم .

حسن تامینی لیچایی: نماینده رشت

۳۰ میلیون تومان هزینه ورود به مجلس

۱- دوره هشتم زیاد هزینه نداشتیم مرحله اول حدود ۸ میلیون و در مرحله دوم حدود ۲۵-۲۴ میلیون. دوره نهم چون شناخته شده‌تر بودم هزینه آنچنانی نداشتم.

۲- عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

۴- آنهایی که تازه وارد هستند، قطعا باید زیاد هزینه کنند اما ما که از قبل بودیم و شناخته شده‌تر هستیم، به نظر من هزینه‌هایمان کمتر است.

۵- قطعا تمایل کم است. به نظر من اگر بحث شفافیت مالی مسوولان نظام را مشخص می‌کردیم، شاید بسیاری از این سوال‌ها شفاف‌تر مطرح می‌شد.

باید از خودشان سوال کرد .

۶- در هر دو دور، مقدار بیشتری را خودم تامین کردم و مابقی را مردم البته نه به صورت مستقیم .

 

جبار کوچکی‌نژاد: نماینده رشت

۲۵۰ میلیون تومان برای صندلی سبز

۱- روی هم حدود ۲۵۰ میلیون. دور اول بیشتر و دور دوم کمتر بود.

۲- مدیر کل آموزش و پرورش.

۳- اعتقاد دارم که هزینه انتخاباتی در حد ستاد‌ها است و یک هزینه حدود صد میلیونی را در بر می‌گیرد.

۴- بیش از ۸۰ درصد واقعیت را نمی‌گویند.

۵- از خودشان بپرسید.

۶- حقوق شخصی بوده و ساختمان ستاد‌ها را مردم تامین کرده بودند

 

عطاء الله حکیمی: نماینده رودبار

تامین هزینه های انتخابات از کارخانه شخصی

۱- هزینه‌ها،‌‌ همان هزینه‌های جاری بود. ایاب و ذهاب و مسائل مرسوم. ترجیح می‌دهم رقم ندهم.

۲- کارمند بخش خصوصی

۳-بستگی به شهرستان دارد .

۴- من ۵۰ میلیون هزینه کردم. به نظر من باید به سمت شفافیت مالی برویم. حتی در مورد رئیس جمهوری که رای می‌آورد، باید مشخص ‌شود هزینه‌ها را از کجا آورده است.

۵- متاسفانه عموما شفاف نمی‌کنند

۶- من کارخانه داشتم و همه هزینه‌ها را خودم پرداخت کردم و بدهکار هیچ‌کس هم نیستم.

 

محمدمهدی رهبری: نماینده رودسر و املش
هزینه‌های یک میلیون تومانی نماینده‌های دهه ۶۰

۱- الان یادم نیست ولی اوایل کمتر از یک میلیون تومان بود. دور آخر فکر نمی‌کنم بیشتر از ۵ تا ۶ میلیون تومان بوده باشد.

۲- فرماندار

۳- بستگی به نماینده و حوزه انتخابیه دارد من در بعضی از دوره‌ها اصلا هزینه نمی‌کردم. علاوه بر اینکه نامزد شدن در تهران با شهرستان‌ها متفاوت است.

۴- ما اصل را بر صداقت می‌گذاریم.

۵- باید از خودشان بپرسید.

 

حمیدرضا خصوصی ثانی: نماینده صومعه‌سرا

یک ریال از کسی نگرفتم

۱- با کمترین امکانات ورود کردم اما مردم استقبال کردند، حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون بیشتر از این هم نداشتم.

۲- استاد دانشگاه

۳- به نظرم در حد ۳۰ تا ۴۰ میلیون

۴- مسلما به جهات مختلف امتناع می‌کنند. چون کاری از پیش نمی‌برند. بیان حقایق جز اینکه برای انسان مشکل ایجاد کند چیز دیگری نیست.

۵- هرگز نمی‌گویند
۶- از حقوق خودم. یک ریال از کسی نگرفتم.

 

ناصر عاشوری قلعه رودخانی: نماینده فومن و شفت

مردم هزینه‌ها را می‌دهند

۱- به صورت پلکانی افزایش داشته است. در دوره گذشته حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون. هزینه‌هایی در این راه وجود دارد که اجتناب‌ناپذیر است و اینکه برخی مدعی می‌شوند که خرجی نکرده‌اند، صحت ندارد. مانند عزا و عروسی است که برخی از هزینه‌ها و کار‌ها را باید انجام داد.

۲- فرمانده سپاه، مشاور و معاون وزیر

۳- بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان

۴- نمی‌دانم شما رسانه‌ها باید نظرسنجی کنید و آمارگیری کنید.

۵-  نمی‌دانم باید از خودشان سوال کنید.

۶– دوستان و طرافدانی دارم. اگر کاندیدا وابسته نباشد و به مردم تکیه کند، خود مردم هزینه‌ها را می‌دهند.

 دکتر-قربانی-نماینده-شهرستان

محمدحسین قربانی: نماینده آستانه اشرفیه

هزینه ۲۳ میلیونی برای مجلس

۱- ۲۳ میلیون تومان

۲- پزشک

۳- باید با شفافیت و صداقت با مردم صحبت کرد.

۴- هرکس باید براساس صداقت پاسخ دهد.

۵- باید از خودشان پرسید.

۶- خودم

 صفر نعیمی

صفر نعیمی رز نماینده: نماینده آستارا

برنامه ریزی ۴ ساله برای حضور در مجلس با حقوق‌ سپاه

۱- خیلی ناچیز، در حد گرفتن ستاد و زدن پوستر، هزینه‌ای تقریبا زیر ۵۰ میلیون.

۲– سردار سپاه

۳- بستگی دارد، اگر واقعا قصد خدمت به همنوعان باشد نیازی به هزینه نیست چون افراد به او اعتماد می‌کنند. اما افرادی که فقط می‌خواهند عنوان نمایندگی را یدک بکشند، گاهی میلیاردی هم خرج خواهند کرد.

۴- خودم واقعیت را می‌گویم و از ذهن بقیه باخبر نیستم. مطمئنا افرادی هستند که صادق باشند و نخواهند واقعیت را کتمان کنند.

۵- نه

۶- حقوق‌بگیر سپاه بودم و از چهارسال قبل برای حضور در مجلس برنامه‌ریزی کرده بودم. من دغدغه‌ای برای ورود یا عدم ورود در مجلس ندارم چرا که آدم در هر پستی می‌تواند خادم مردم باشد.

 لاهوتی مهرداد

مهرداد بائوج لاهوتی: نماینده لنگرود

همه حقیقت را می‌گویند

۱- مجلس نهم زیر ۵۰ میلیون تومان و مجلس هشتم خیلی کمتر.

۲- مدیر کل دفتر شهری – روستایی استانداری

۳- مشخص نیست

۴- همه حقیقت را می‌گویند.

۵- آنان هم حقیقت را می‌گویند.

۶-بخشی را خودم تامین کردم و بخشی از آن، از طریق کمک‌های مردمی تامین شد.

ندیمی

ایرج ندیمی: نماینده لاهیجان و سیاهکل

پاسخ نمی‌دهم

این جواب‌ها را برای چه کاری می‌خواهید؟ نمی‌خواهم در این نظرسنجی شرکت کنم.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اخبار دهه فجر آستارا و لوندویل

تاریخ:دوشنبه 19 بهمن 1394-11:41 ب.ظ

دور برگردان بزرگ پایانه بار آستارا به بهره برداری رسید

آستارا- ایرنا- دوربرگردان بزرگ و استاندارد پایانه بار آستارا با هدف سهولت حجم ترافیک مقابل پایانه بار این شهرستان به بهره برداری رسید.

1394/11/19 - 21:34
معابر یکی از روستاهای محروم لوندویل آستارا سنگ فرش شد

معابر یکی از روستاهای محروم لوندویل آستارا سنگ فرش شد

آستارا-ایرنا- معابر روستای محروم باش محله لوندویل آستارا در قالب اجرای طرح هادی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سنگ فرش و به مناسبت ایام الله دهه فجر با حضور مسئولان محلی به بهره برداری رسید.

1394/11/19 - 18:32
بارش 40 سانتیمتری برف در گردنه حیران آستارا

بارش 40 سانتیمتری برف در گردنه حیران آستارا

آستارا- ایرنا- بارش برف که از نخستین ساعات بامداد امروز در مناطق کوهستانی گیلان آغاز شده و همچنان ادامه دارد ، اکنون ارتفاع آن در مناطق کوهستانی منطقه و گردنه حیران به بیش از 40 سانتیمتر رسیده است.

1394/11/19 - 13:38
امام جمعه آستارا: علما از ظرفیت مساجد برای تبیین دستاوردهای انقلاب استفاده کنند

امام جمعه آستارا: علما از ظرفیت مساجد برای تبیین دستاوردهای انقلاب استفاده کنند

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان مرزی آستارا گفت: علمای دین اسلام باید از ظرفیت مساجد برای تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده کنند.

1394/11/19 - 13:9
برگزاری جشنواره آدم برفی در سوباتان تالش

برگزاری جشنواره آدم برفی در سوباتان تالش

آستارا - ایرنا - همزمان با دهه مبارکه فجر جشنواره زمستانی آدم برفی با حضور علاقمندان به طبیعت در ارتفاعات ییلاقی سوباتان تالش برگزار شد.

1394/11/19 - 10:35
65 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در آستارا بازسازی شد

65 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در آستارا بازسازی شد

آستارا - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان آستارا گفت: 65 واحد مسکونی مددجویان این نهاد در سال جاری تعمیر و بازسازی شد.

1394/11/19 - 8:4
نمایش سه باور در آستارا به روی صحنه رفت

نمایش سه باور در آستارا به روی صحنه رفت

آستارا- ایرنا- نمایش سه باور کاری از گروه نمایشی خزان به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در محل سالن اجتماعات مرکز شماره یک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا به روی صحنه رفت.

1394/11/18 - 17:55
متلاشی شدن محموله بزرگ سیگار قاچاق در آستارا

متلاشی شدن محموله بزرگ سیگار قاچاق در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا از متلاشی شدن محموله بزرگ قاچاق با بیش از سه میلیون نخ سیگار خارجی در این شهرستان خبر داد.

1394/11/18 - 15:18
اشتغالزایی برای افزون بر یک هزار نفر از طریق اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی

فرمانده سپاه قدس گیلان مطرح کرد؛

اشتغالزایی برای افزون بر یک هزار نفر از طریق اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی

آستارا - ایرنا - فرمانده سپاه قدس استان گیلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، با بهره برداری از طرح های اقتصاد مقاومتی ، برای یک هزار و 484 نفر شغل ایجاد شده است.

1394/11/18 - 14:39
برگزاری همایش کوه روی خانوادگی در طبیعت زمستانی ارتفاعات لوندویل آستارا

برگزاری همایش کوه روی خانوادگی در طبیعت زمستانی ارتفاعات لوندویل آستارا

آستارا - ایرنا - همایش کوه روی خانوادگی صبح امروز (یکشنبه) در ارتفاعات سرسبز و دیدنی روستای کوته کومه و ارتفاعات آبشار لاتون لوندویل از توابع شهرستان آستارا برگزار شد.

1394/11/18 - 13:40
تیم کشتی آستارا برابر منتخب خلخال به پیروزی رسید

تیم کشتی آستارا برابر منتخب خلخال به پیروزی رسید

آستارا-ایرنا- تیم کشتی باشگاه حیدریان آستارا و منتخب خلخال به مناسبت دهه مبارک فجر در قالب دیدار دوستانه به رقابت پرداختند که تیم کشتی آستارا برابر منتخب خلخال به پیروزی رسید.

1394/11/18 - 9:58
همزمان با دهه مبارک فجر 16 پروژه عمرانی بخش حویق افتتاح گردید

همزمان با دهه مبارک فجر 16 پروژه عمرانی بخش حویق افتتاح گردید

آستارا- ایرنا - همزملان با دهه مبارکه فجر با حضور مسئولین تالش 16 پروژه عمرانی بخش حویق این شهرستان افتتاح شد.

1394/11/17 - 22:8
افتتاح خانه بهداشت روستای عنبران آستارا

افتتاح خانه بهداشت روستای عنبران آستارا

آستارا - ایرنا - یک باب خانه بهداشت در شیخ محله روستای عنبران آستارا به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید.

1394/11/17 - 19:15
کشف بیش از 58 هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز داخل بار زغال در آستارا

کشف بیش از 58 هزار عدد مواد محترقه غیرمجاز داخل بار زغال در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف بیش از 58 هزار عدد مواد محترقه از داخل خودروی حامل بار زغال در این شهرستان خبر داد.

1394/11/17 - 18:56
یادواره 12 شهید دهستان ویرمونی آستارا برگزار شد

یادواره 12 شهید دهستان ویرمونی آستارا برگزار شد

آستارا-ایرنا- یادواره 12 شهید دهستان ویرمونی آستارا به مناسبت دهه مبارک فجر در محل مسجد جامع این دهستان برگزار شد.

1394/11/17 - 15:35
شش پروژه در بخش مرکزی آستارا به بهره برداری رسید

شش پروژه در بخش مرکزی آستارا به بهره برداری رسید

آستارا-ایرنا- در ششمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر شش پروژه عمرانی دهیاری های بخش مرکزی آستارا به بهره برداری رسید.

1394/11/17 - 15:32
امام جمعه آستارا: حضور مردم در صحنه، ضامن بقای انقلاب است

امام جمعه آستارا: حضور مردم در صحنه، ضامن بقای انقلاب است

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: حضور پرشور مردم در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی، بقا و دوام انقلاب اسلامی را تضمین می کند.

1394/11/16 - 14:53
نمایشگاه آثار هنری سال های 58 تا 60 اعضای کانون پرورش فکری آستارا برپا شد

نمایشگاه آثار هنری سال های 58 تا 60 اعضای کانون پرورش فکری آستارا برپا شد

آستارا - ایرنا - به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر نمایشگاه فرهنگی و هنری از آثار سال های 58 تا 60 اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا برپا شد.

1394/11/16 - 10:36
700 روستایی در آستارا ویزیت رایگان شدند

700 روستایی در آستارا ویزیت رایگان شدند

آستارا- ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا گفت: 700 نفر از اهالی روستای کانرود از توابع بخش لوندویل آستارا ، به مناسبت دهه مبارک فجر ویزیت رایگان شدند.

1394/11/16 - 10:2
حمایت از صنایع دستی موجب رونق اقتصادی کشور می شود

رئیس دبیرخانه شورای عالی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری :

حمایت از صنایع دستی موجب رونق اقتصادی کشور می شود

آستارا- ایرنا- رئیس دبیرخانه شورای عالی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: حمایت از صنایع دستی موجب رونق بیش از پیش اقتصاد و نیز توسعه گردشگری کشور می شود.

1394/11/15 - 22:54
حمایت از صنایع دستی موجب رونق اقتصادی و توسعه گردشگری کشور می شود

حمایت از صنایع دستی موجب رونق اقتصادی و توسعه گردشگری کشور می شود

آستارا- ایرنا- رئیس دبیرخانه شورای عالی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: حمایت از صنایع دستی موجب رونق بیش از پیش اقتصاد و نیز توسعه گردشگری کشور می شود.

1394/11/15 - 22:41
جشنواره دل بافته های هنرمندان گلیم باف آستارا برگزار شد

جشنواره دل بافته های هنرمندان گلیم باف آستارا برگزار شد

آستارا - ایرنا - جشنواره دل بافته های هنرمندان گلیم باف آستارا برای نخستین بار در روستای عنبران از توابع بخش مرکزی این شهرستان برگزار شد.

1394/11/15 - 19:7
حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله وظایف مهم مردم و مسئولان است

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛

حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله وظایف مهم مردم و مسئولان است

آستارا-ایرنا- مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دستاوردهای عظیمی با تلاش ها و جانفشانی های شهدا برای انقلاب اسلامی حاصل شده است و در این برهه زمانی حفظ این دستاوردها از جمله وظایف مهم و حیاتی مردم و مسئولان است.

1394/11/15 - 16:36
اشتغالزایی کمیته امداد آستارا در قالب 89 طرح خودکفایی

اشتغالزایی کمیته امداد آستارا در قالب 89 طرح خودکفایی

آستارا- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان آستارا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مددجویان تحت پوشش این نهاد با دریافت تسهیلات در قالب 89 طرح خودکفایی شاغل شدند.

1394/11/15 - 13:36
21 پروژه عمرانی بخش مرکزی تالش به بهره برداری رسید

21 پروژه عمرانی بخش مرکزی تالش به بهره برداری رسید

آستارا - ایرنا - در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم 21 پروژه عمرانی بخش مرکزی تالش به بهره برداری رسید.

1394/11/14 - 22:58
بهره برداری از چهار پروژه تامین آب آشامیدنی در روستاهای آستارا

بهره برداری از چهار پروژه تامین آب آشامیدنی در روستاهای آستارا

آستارا-ایرنا- چهار پروژه تامین آب آشامیدنی در عصر سومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر در چهار روستای بخش لوندویل آستارا به بهره برداری رسید.

1394/11/14 - 22:44
یادواره شهدای روستای عسگر آباد آستارا برگزار شد

یادواره شهدای روستای عسگر آباد آستارا برگزار شد

آستارا- ایرنا- با حضور شهروندان ، خانواده های معظم شهدا و جمعی از مسئولان محلی آستارا یادواره شهدای عسگر آباد در محل مسجد باب الحوائج این روستا برگزار شد.

1394/11/14 - 17:43
دیواری که لباس مهربانی مردم آستارا را پوشید

دیواری که لباس مهربانی مردم آستارا را پوشید

آستارا-ایرنا- مردم خیر و نوعدوست آستارا در دیوار مسجد فاطمه زهرا (س) لباس هایی را آویزان کرده اند تا نیازمندان حقیقی را در سرمای زمستان گرمای محبت بخشیده باشند.

1394/11/14 - 17:33
افتتاح و بهره برداری از چهار مزرعه سردابی پرورش ماهی قزل آلا در تالش

افتتاح و بهره برداری از چهار مزرعه سردابی پرورش ماهی قزل آلا در تالش

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات شهرستان تالش از افتتاح و بهره برداری از چهار طرح پرورش ماهی قزل آلا با استفاده از آب چاه کشاورزی در دهه فجر 94 خبر داد.

1394/11/14 - 17:27
فرماندار آستارا: پیگیر افزایش اسکله های بندر آستارا تا پنج پست هستیم

فرماندار آستارا: پیگیر افزایش اسکله های بندر آستارا تا پنج پست هستیم

آستارا - ایرنا - فرماندار شهرستان آستارا گفت: با توجه به ظرفیت و فضایی که در بندر آستارا وجود دارد، پیگیر افزایش اسکله های این بندر تا پنج پست هستیم.

1394/11/14 - 16:47داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس كورش پاك بین فعال سیاسی آستارا ی به مناسبت شهادت رهبر شیعیان عربستان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

تاریخ:یکشنبه 18 بهمن 1394-09:13 ب.ظ

مهندس كورش پاك بین فعال سیاسی  آستارا ی به مناسبت شهادت رهبر شیعیان عربستان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

مصاحبه با درد نیوز :dardnews.ir   

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

خبر شهادت رهبر شیعیان عربستان آیت الله شیخ نمر بدست جلادان تروریست پرور ظالم آل سعود قلوب مسلمانان جهان اعم از سنی و شیعه را جریحه دار و تنفر امت اسلامی از خائینن به حرمین شریفین را عمیق تر ساخت.

مهندس پاك بین تاكید نمود : امت اسلامی حاکمان آل سعود را که از نسل امویان صدر اسلام و یزیدیان تارخ اند بزرگترین مصیبت امروز جهان اسلام همچون صهیونیسم جنایتکار می‌دانند که دستان آنها به خون هزاران مسلمانان شیعه وسنی و مسیحی و کوبانی و کردی و علوی زیدی و … در عراق و سوریه و بحرین و یمن و نیجریه و لبنان و شرق عربستان آغشته است.

این بیانیه می‌افزاید: امروز آل سعود که شعار مرگ بر آنها سراسر کشورهای اسلامی را فراگرفته، ما حمایت معنوی مفتی‌های وهابی و تکفیری عربستان و پول نفت مسلمانان و تروریست های پرورش یافته‌ها در دامان صهیونیستی‌شان با به شهادت رساندن ده‌ها شیعه معترض و منتقد عربستانی بویژه آیت الله شیخ نمر شمارش معکوس سقوط حکومت ضد اسلامی و ضد انسانی خود را رقم زده و جهان اسلام را علیه خود به قیام و خیزش فرا خوانده است .

در ادامه این بیانیه آمده است: حکام فاقد عقل و شعور سعودی تصور کرده اند که زیر سایه حمایت آمریکا و انگلیس و صهیونیست های جنایتکار می توانند با این نوع جنایات به حیات خود ادامه دهند. آنان ماموریت دارند ذخایر زیرزمینی مسلمانان را به پای اهداف پلید صهیونیسم و وهابیت و آمریکا ریخته و عزت و نسل مسلمان را با حمایت از تروریسم های تکفیری و بی لیاقتی در اداره حج نابود نموده و جنبش های انقلابی مسلمانان علیه حکام جور ال سعود را سرکوب کنند.

مهندس پا ك بین كاندیدا احتمالی دوره دهم آستارا تاكید نمود : ولی بزودی خواهند دید که خون مظلومان کشورهای اسلامی گریبان آنها را خواهد گرفت و کاخ ظلم آنها را در هم خواهد شکست، حزب موتلفه اسلامی ضمن محکوم کردن اعدام این روحانی مبارز از عموم احزاب اسلامی جهان اسلام و مسئولان وزارت امور خارجه می خواهد که علیه این اقدام آل سعود موضع قاطع اتخاذ نموده و شیعیان شرق عربستان بیش از این جنایات آل سعود را تحمل نکنند و انتقام خون آنان را بگیرند.

وی در خاتمه افرود :به هر حال ما تابع اوامر ول یامر مسلمین حضرن امام خامنه ای هستیم و هرچه ایشان فتوا و حكم  بعنوان ولی امر مسلمین بدهد ما تا حد شهادت آماده اجرای اوامر ایشان هستیم

1394/10/12


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیست نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده مجلس در گیلان اعلام شد

تاریخ:یکشنبه 18 بهمن 1394-03:42 ق.ظ

تکلیف تایید و رد صلاحیت شدن کاندیداهای مجلس دهم در گیلان مشخص شد.

در فاصله ۲۰ روز به برگزاری انتخابات مجلس در هفتم اسفندماه امسال یکی از مراحل مهم اجرایی انتخابات امروز به سرانجام رسید و شورای نگهبان در خصوص بیش از دوازده هزار نفری که برای انتخابات مجلس نام‌نویسی کردند، صلاحیت نهایی نامزدها را اعلام نظر کرد.

لیست نهایی نامزدهایی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان که در تاریخ ۱۷ بهمن محرز و صلاحیتشان به آنها اعلام شده است، به شرح زیر می باشد:


شهرستان رشت:

محمدصادق جوریابی

معصومه موسی زاده

مجیدقصاب زاده

فرشته اکبرزاده

محمدرضا زیبایی

باب الله زارع

رحمن رحمن زاد

اسماعیل سنگ جویی

مظفر نامدار

اسلام شافعی

سید محمد واقفی

حمیه رخشان

سعید باقری فرد

خسروقربانی

عاطفه کوچکی

سیدعلی آقازاده

سید مهدی مهدی زاده

سید جعفر مهرابی

محمد حسن خواه

سید جواد ابراهیمی

عبدالله حاتم زاده

گداعلی مقبول کردار

جبار کوچکی نژاد

کامران تقوی

سیده زهرا امامی

حسین برومند

محمدرضا اسرارپوش

سید ولی الله عظمتی

محمد غمزه سقالکساری

محمدرضا احمدی

مهدی رحم دل

سید هادی سیدی گلسفیدی

حامد جعفری

رضااکبری

آصف داداشی

محمدرضاییان

محمدرضا عباسی

محمد حسین ضمیریان

ابوالقاسم مینو

محمد رحیم

علی حسین پوربازارمجی

غلامعلی جعفر زاده

فاطمه حسین پور

وحید زارعی شریف

عبدالوهاب غریبی

رحمان یعقوبی

سید محمد حسین واحدی واعظ

غلامرضا مقدسی

حجت الاسلام سید رضا مطهری

علیرضا مرادی

جواد قربانی

نعمت فلیحی

نصرت الله فرجاد


شهرستان لنگرود:

مهرداد لاهوتی

سید گل آقا پورعباس

پرویز محمدنژاد

حسن اخگری

معصومه شعبانی گورندانی

حمید رمضانپور دریاسری

محمداسماعیل احمدی سلوش

میثم موسی پور

محمود دهگان

احمد اسماعیلی بازارده

نرجس نوبهاری

صلاحیت محمدپوررضا

مجید مطلبی

حسین هادی پور


شهرستان های فومن و شفت:

سامره عاشوری

ناصر عاشوری

خلیل بهروزی فر

اردشیر روحی

امیر خوش کار

کیوان میرزایی فشالمی

ناصر اشرافی

سید تقی موسویان

صادق رمضانی گل افزانی

عباس خلیل زاده

مهدی افتخاری

علیرضا روزی طلب


شهرستان رودبار:

حسین آقاجانی

رضا اکبرزاده

امین بابایی

جهانبخش جلوه

منوچهر جمالی

عطااله حکیمی

آیت اله رضایی

یزدان سپرده

مهرداد گودرزوند

صابر لطفی

حسین مهربان

محرمعلی ضیایی

عباس صفایی

امید ابراهیمی

رضا رضایی زاده

ابراهیم اسماعیل سیما

محمد میرزایی


شهرستان های رودسر و املش:

محمد مهدی رهبری املشی

اسدالله عباسی

محمد علیجانی

محمد تقی نجف زاده

محمد بنی مهد

مسعود مجیدی

رضا غلامی

بهمن رییسی

محمد صادق محمدی

یاسر لطفی پور یاسوری

محمد حسین میرزا آقایی

علی مرتضی حسینیان

دانیال احمدیار


شهرستان آستارا:

داریوش حشمت

غلامرضا مرحبا

کیوان اسدپور

بهمن ابراهیمی جله کران

بختیار حیدرنیا

ولی داداشی

سخاوت سلیمان نژاد

حسین دهزادگان

جلیل کریمی نژاد

علیرضا نعمتی

مسعود طراری

رضوان دریابیان

خلیل توشه

میثم ضارب نیا

سیروس فیاضی

عسگر غنی

بندر انزلی:

میرزاپور

دادرس

خدادادیان

رجبی

خوشحال

برزگر

صدرا

هادی پور

هوشیارفرد

خسته بند

خوش اقبال


شهرستان صومعه سرا:

شجاع اسرارپوش

فرزام پوررمضان

مهرداد پورنعمت

حمیدرضا خصوصی

جواد دل زنده دار

سید کاظم دلخوش

علیرضا طالبی

لیلا غلامی

داوود نعمتی

سعید اسلام دوست

معصومه پور محسن

مهدی پورمیرزا

ابراهیم حبیب زاده

سعید رحمت زاده


شهرستان لاهیجان و سیاهکل:

شاقلانی لور

علیجانی

فرخی

محرر

نیک فر

یوسفی نژاد

امیری

حسن زاده

حسینی

حیدری

حیدردوست

ندیمی

آرمین آقاجان پور


آستانه اشرفیه:

محمدحسین قربانی

رمضانی

حسن پور

لطف پور

دوست جلالی

رعنای رهبرخواه

رحیمی نژاد

صادق

نصر

شعبانی

ثابتی

رهپیما

احمدی


حوزه انتخابیه تالش ؛ماسال و رضوانشهر:

مصلحت آفتابی

سید محمد اسحاقی

عزیز پورعزیزی

علی حسینی

علی خندستانی

احسن ا… رادمهر

موسی سعادتی

شهرام شیرعلی نیا

محمود شکری

علی عباسی

هومن لطیفی

فاطمه نعمت جو

حسین نیرومند

منصور یوسفی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مطهری تایید شد؛ 16 نماینده فعلی رد شدند/ اسامی نمایندگانی که رد صلاحیت شدند

تاریخ:شنبه 17 بهمن 1394-05:33 ب.ظ

مطهری تایید شد؛ 16 نماینده فعلی رد شدند/ اسامی نمایندگانی که رد صلاحیت شدند

فتحی پور، عباس رجایی، پیرمودن، حبیب برومند، شوهانی، رسایی، سعید انصاری،فتح الله حسینی، عبدالله مقیمی، حامد قادرزی قروه، پشنگ، روح الله بیگی، شجاعی کیاسری، پور فاطمی از دشتی و دشتستان، نعیمی از استارا، حسن تامیی و موسوی نژاد از جمله نمایندگان فعلی هستند که صلاحیت آن ها برای انتخابات آتی مجلس رد شده است.

براساس این گزارش، علی مطهری نماینده فعلی تهران از جمله افرادی است که صلاحیت او تایید شده است.

دامادی، اسداللهی، جعفرزاده، بیگلری و کریمیان از جمله نمایندگانی هستند که صلاحیت آن ها نیز تایید شده است.

DARDNEWS.IR    ASTARANEWS.COM    ASTARALI.IR

اطلاعیه شمار 5 ستاد انتخابات کشور :
داوطلبان رد صلاحیت شده 3 روز مهلت درخواست رسیدگی مجدد دارند

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 5 خود اعلام کرد:
داوطلبانی که صلاحیت ایشان در مراحل قبلی در هیأت های اجرایی و هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات تأیید شده اما در مرحله کنونی رد صلاحیت شده اند، سه روز مهلت دارند از شورای نگهبان در خواست رسیدگی مجدد نمایند .
@astara10
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

15 +1=16نفر کاندیدا آستارا توسط شورای نگهبان كشور

تاریخ:شنبه 17 بهمن 1394-05:15 ب.ظ

15 +1=16نفر کاندیدا آستارا توسط شورای نگهبان كشور

پانزده  نفر کاندیدا آستارا توسط هیات نظارت گیلان
1- کیوان اسد پور
2-  بهمن ابراهیم
3-علیرضا نعمتی
4-خلیل توشه
5- بختیار حیدرنیا
6-ولی داداشی
7- رضوان دریابیان
8- حسین دهزادگان
9-سخاوت سیلمان نزاد
10-میثم ضارب نیا
11-مسعود طراری
12-عسگر غنی
13- سیروس فیاضی
14-جلیل کریم نزاد
15- داریوش حشمت

+ 16-غلامرضا مرحبا از حوزه تهران پرونده به استارا آمد

این لیست توسط  شورای نكهبان جمهوری اسلامی یاران  بعنوان تایید شدگان تایید  و به فرمانداری آستارا ارسال شد ..  رسماتا  امروز به نامزدها  تایید شدگان و رد شدگان ابلاغ شد..
DARDNEWS.IR
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وزیر کشور: نتایج نهایی رد و تایید صلاحیت ها فردا شب(جمعه) اعلام می شود.

تاریخ:پنجشنبه 15 بهمن 1394-07:36 ب.ظ

 وزیر کشور:

نتایج نهایی رد و تایید صلاحیت ها فردا شب(جمعه) اعلام می شود.

 شنیده ها حاکی از آن است که برخی از تاییدصلاحیت شدگان کنونی ردصلاحیت شده و بالعکس برخی از ردصلاحیت شدگان، تایید شده و به عرصه انتخابات باز خواهند گشت .


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی از جمله وظایف مهم مردم و مسئولان است

تاریخ:پنجشنبه 15 بهمن 1394-07:34 ب.ظ

محمد رضا شفیع امامی روز پنجشنبه در نشست بصیرتی و روشنگری به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان آستارا افزود: عظمت و اقتدار ایران اسلامی را مدیون امام خمینی (ره)، هدایت های رهبر معظم انقلاب و خون شهدا هستیم.
وی با اشاره به اینکه ما با تاسی از آموزه های امام راحل دشمنان را در دوران انقلاب و جنگ تحمیلی از خاک کشور بیرون راندیم ، اضافه کرد: امروز با تدابیر رهبر معظم انقلاب مرزهای فیزیکی و همچنین مرزهای عقیدتی ایران اسلامی گسترده و وسیع شده است.
وی با بیان اینکه تفکر ظلم ستیزی ملت ایران برگرفته از سیره ائمه اطهار (ع) است ، اظهار کرد: در زمان امروز بنا به تاکیدات رهبر انقلاب بایستی مراقب نفوذ فرهنگی دشمنان باشیم و در این راستا مسئولان و نخبگان جامعه وظیفه خطیری دارند.
حجت الاسلام شفیع امامی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ، گفت: شایسته است ملت ایران همانند دوره های گذشته با حضور پرشور در پای صندوق های رای دشمنان را از دست یابی به اهداف شان ناامید کنند.
وی ادامه داد: در انتخاب افراد باید معیارهایی را مد نظر قرار بدهیم که مقام معظم رهبری به آن تاکید داشته اند.
همچنین در چهارمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با حضور خانواده های معزز شهدا و جمعی از مسئولان محلی شهرستان ، مزار شهدای گمنام آستارا گلباران شد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  


Admin Logo
themebox Logo