تبلیغات
به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب آذر 1394

حقیقت نیوز

آرمان سیف الهی عزیز پیسکوت و الگوی اهل قلم شمال ایران و مدافع محیط زیست ایران سالگرد

تاریخ:دوشنبه 30 آذر 1394-02:23 ب.ظ


 

 

هنوز صدای  صحبتهای  ارمان  در گوشم است.  هنوز تلفن  آرمان در گوشم است گفت اسماعیل  صبح  بیا دفتر ایرنا بقیه مطالب  تالاب آق را بهت بگم …و هنوز یادم نمی رود صبح که  رفتم دفترش   فقط یک کلمه گفتند…خبر کوتاه بود، آرمان رفت! مگر می شود؟ چگونه؟کجا؟ چرا؟ چرا او؟ چرا من نه؟ چرا کسی مثل او که آبروی شهرش و کشورش بود؟ چرا کسی چون او که آبروی انسانیت بود؟ کسی که تسلط و حیطه ایشان بر تمام مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی محیط زیست و حتی فناوری همواره مایه تعجب همگان بود؟ کسی که نظیر او را نداریم. نازنین مردی که تسلطش به زبان های روسی، انگلیسی، ترکی، تالشی و فارسی و نبز دانش وسیعش در حوزه شرایط سیاسی جفرافیای منطقه، او را به یکی از نوادر تبدیل کرده بود. مردی که عاشق شهرش بود، عاشق طبیعت بود. روانشناسی قابل بود. مردی که هیچگاه عصبانیتش را ندیدم و کسی که مرا هوشیار کرد تالاب آق زودتر از استیل از بین می رود و ارزش تالاب آق را بمن نشان داد  کسی که تالاب آق و آستارا را به جهانیان شناساند…بله اگر آنوقت کسی حرف آرمان را گوش می کرد صد هکتار تالاب آق  به ۱۰ هکتار تبذیل نمی شد و حیالت وحش از بین نمی رفت وووواگر کسی حرف و نصایح ارمان را گوش می کرد ما در آستارا اینطوری نبودیم و بجای انزلی آستارا منطقه ازاد تجاری بود  خیلی حرفهای دیگر آرمان تاریخ استارا را احیا کرد  ثابت کرد آستارا در سالهای قدیم بندر داشته تا همین ۱۳۱۰ … آرمان خیلی از آقایون جلوتر بود  و برای سر بلندی ایران و استارا کوشید و اما خودش جوان مرگ شد…آرمان نه  اصولگرا نه اصلاح طلب بود فقط فراجناحی بود همه طیف ها قبولش داشتند آرمان یک سنبل برای آستارایی ها بخصوص  اهل قلم بود… آرمان استاد من بود با اینکه خط فکری ما یکی نبود اما هدف ما یکی بود  آرمان علمی به محیط زیست و حقوق بشر نگاه می کرد …  تمام اهل قلم و نویسندگان همیشه دورش بودند حتی زمانیکه ریس دفتر نماینده شد عوض نشد .. همان آرمان ما بود…. جناحی کار نمی کرد .. اگر آرمان بود  .. بماند آرمان  واقعا آرمان بود یک الگو برای ما نویسندگان و اهل قلم بود…من بیشتر هفته در کنار و دفتر کار آرمان بودم و حتی موقع کارش می گفت اسماعیل ….ای کاش بیشتر می ماندی تا بیشتر از تو استفاده می کردیم و شاید روز گار آستارا چنین نبود.. خدا رحمتت کند…

و هنوز و هنوز یادم نمی رود که من به عنوان یک انسان حاضر بودم که جان بدهم تا او زنده شود. چون هنگامیکه خدمات او را در حال و آینده به شهر و کشورم در نظر می گرفتم، لشکری از انسانها را در مقابل او هیچ می دانستم چه رسد به خودم. او رفت و یاد نیک در ذهن ها و دل ها باقی است. آستارانیوز و درد نیوز  یاد و خاطره او را سبز می دارد و رسیدن به اهداف او را آرمان خود می داند.

 در آستارا به ارمان ما بعنوان مسول خبر گزار ایرنا و ریس دفتر نماینده نگاه نمی کردیم.. وی الگو و راهنمای خبر نگاران و محققان و نویسندگان و تمام اقشار مردم استارا بود.. یادش بخیر

 

گـاهــﮯ نـدانـسـتـﮧ از یــک نـفـر بـتـﮯ درســت مــیـکـنـﮯ

آنــقـدر بـزرگ کـﮧ از دســت ابـراهـیـم نـیـز کــارـﮯ بـر نـمـﮯ آیـد

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری

آن است که بعد از هر زمین خوردن

دوباره برخیزی

من عمر خود را در یاری به مردم سپری کردم.
نیکی به دیگران در من خوشدلی و آسایش فراهم می ساخت
و از همه شادی های عالم برایم لذت بخش تر بود.

 کوروش بزرگ

 

 شاگرد و دوست همیشگی آرمان ….اسماعیل اشدی دارستانی  نویسنده و روز نامه نگار و محقق و مستندساز
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دیالکتیک پرسش برانگیز تندرویدیالکتیک پرسش برانگیز تندروی

تاریخ:دوشنبه 30 آذر 1394-02:22 ب.ظ

بررسی ادبیات و گفتمان تندروهای عرصه سیاست ایران نیت های اصلی آنان مبنی بر هنجارشکنی، مانع تراشی، هیاهوگری و تخریب را نمایان می سازد؛ گفتمانی که افزون بر سیاست، به دنبال درنوردیدن ذهن و زبان مردم است.

چیدن تکه های جورچین تندروهای سیاسی تنها به یک نقش ختم می شود؛ تخریب. کلیدواژه ای که طی ماه های اخیر بر سربرگ رویکرد اصلی این گروه نشسته و از اصلاح طلب تا اصولگرا از گزند آن در امان نمانده اند، گویی مشی تندروی بر سیاست خودخواهانه «آنچه من می گویم را بپذیر یا بمیر» بنا شده است و جسارت آن ها تا جایی پیش رفته که از توهین و افترا و حتی تهدید به مرگ شناخته شده ترین مقام های نظام نیز ابایی ندارند؛ رویکردی که می توان از آن زیر عنوان دیالکتیک (روش مباحثه) توهین و تخریب یاد کرد.
این گروه را بسیاری میراث دولتی می دانند که زیر چتر حمایت هایی بی دریغ، به آنان بال و پر داد و از این رو در حوزه های گوناگون از سیاست گرفته تا رسانه هرآنچه می خواستند گفتند و نوشتند. پس از آغاز به کار دولت یازدهم، همین مشی، تندروان را به خیابان ها، همایش های حامیان دولت، دانشگاه ها، مذاکرات هسته ای، کنسرت ها و فضاهای فرهنگی و بسیاری دیگر از حوزه ها کشاند و تلاشی فزاینده را برای تخریب اقدام های دولت و حامیانش و در نتیجه دلسردی مردم به راه انداخت.
در این پیوند بیان چند نکته خالی از لطف نیست:
1- تاثیر ادبیات سیاستمداران بر فرهنگ حاکم بر یک کشور، نکته ای است که نمی توان از آن چشم پوشید. سیاستمداران به مانند دیگر چهره های شناخته شده و شاید محبوب همواره زیر نگاه تیزبین جامعه قرار داشته اند و حرکت و اظهارنظرهای آن ها بی آن که بخواهند بر جامعه تاثیرگذار خواهد بود تا جایی که حتی بسیاری از کارشناسان علوم اجتماعی، گفتمان های غالب بر یک جامعه را از دنیای سیاست و ادبیات حاکم بر آن تاثیرپذیر می دانند.
نکته ای که در اینجا مطرح است این است تندروانی که خود را دلواپس همه چیز می انگارند چقدر از تاثیر پراکنش ادبیات نامطلوبشان بر مردم از طریق مطبوعات و دیگر رسانه های تصویری و صوتی آگاهی دارند؟
2- نکته تاسف بار و در عین حال جالب توجهی که در ارتباط با منش و کلام دلواپسان وجود دارد، بخشندگی آن ها در انتقاد و در عین حال خست در پذیرش آن است. این گروه که در زیر سوال بردن حریفان و مخالفان از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند، زمانی که پیکان انتقاد، هرچند صحیح و سازنده به سوی آن ها نشانه می رود چنان بر می آشوبند که گویی کلام و تفکر آن ها مقدس و مخالفت با آن گناه کبیره است. تاختن تندروها طی روزهای اخیر بر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مصداق توهین جلوه دادن برخی استعاره های عادی ایشان در توصیف تندروی این معنا را به ذهن ها متبادر ساخت که هر کلامی در رد مشی تندروی یا توهین است یا دروغ یا دوختن دهان مخالف یا ... .
این گفتمان تا جایی پیش رفته که حتی شمار انگشت شماری در قامت دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مراسم روز دانشجو با حضور رییس جمهوری، در پاسخ به انتقاد «حسن روحانی» از دلواپسان، دهان خود را با چسب بنفش پوشانده بودند تا نشان دهند این دولت است که مانع انتقاد آزادانه و به ظاهر سازنده آن ها است.
3- به نظر می رسد طی ماه های اخیر و به لطف سنبه پرزور تندروان، دلواپسی به یک شغل پرسود تبدیل شده است. این موضوع از این نظر خطرناک و آزاردهنده است که نان دلواپسی در مخالف خوانی است و در نتیجه، این افراد همواره به دنبال یافتن بهانه ای نو در راستای تاختن بر حریفان و رقیبان هستند و تجربه های گذشته بخوبی نشان می دهد دلواپسان در راهِ این دشمن تراشی، حتی از زیر پا گذاشتن و پشت کردن به یاران دیروز خود نیز فروگذار نخواهند کرد. نکته ای که این مساله را دردناک تر جلوه می دهد این است که بسیاری از کسانی که زیر چتر دلواپسی فعالیت می کنند افرادی فعال در بخش ها و جایگاه های حساس و مهم کشور هستند و از تریبون های مهم در جهت طرح نگرانی هایی که تنها مختص آن ها است بهره می برند.
4- ادامه روند تاخت و تاز تندروان بر افرادی که منتخب و مورد وثوق ملتند و در عین حال حتی نزد دلواپسان خائن پنداشته می شوند، بدون شک هوده ای مثبت نخواهد داشت و روز به روز، به بی اعتمادی عمومی به سیاستمداران و ناامیدی نسبت به آینده کشور دامن خواهد زد. بدون شک در این شرایط نمی توان از افرادی که همه وقت و توان خود را صرف انتقاد آمیخته با توهین و تخریب و در عین سودجویی می کنند انتظار تغییر داشت اما نهادهای مسوول در در راس آن ها دستگاه قضایی کشور باید فکری اساسی و اصولی برای برخورد با افرادی کند که تصور می کنند با قرار داشتن زیر پوشش دلسوزی برای نظام می توانند از هر روشی حتی دیالکتیک توهین به خواسته های خود دست یازند.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

كارخانه چوب حبیبی پور در لوندویل آتش گرفت

تاریخ:دوشنبه 30 آذر 1394-02:22 ب.ظ

كارخانه چوب حبیبی پور در لوندویل آتش گرفت..بزرگترین كارخانه صنایع چوب در غرب گیلان درآتش سوحت كه آتش نشانان آستارا و لوندویل آتش را مهار نمودند
نتیجه متعقبا اطلاع رسانی می شو.د
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

روحانیون شیعه و اهل سنت تالش: وحدت نیاز همیشگی برای ثبات و پیشرفت جامعه اسلامی است

تاریخ:دوشنبه 30 آذر 1394-02:21 ب.ظ

روحانیون شیعه و اهل سنت تالش: وحدت نیاز همیشگی برای ثبات و پیشرفت جامعه اسلامی است

تاریخ:دوشنبه 30 آذر 1394-01:50 ب.ظ

در آستانه فرا رسیدن هفته وحدت تنی چند تن از روحانیون شیعه و اهل سنت شهرستان تالش ، وحدت را یک ضرورت برای تحقق اهداف و عامل دوام و بقای جامعه اسلامی و رمز پیشرفت و سعادت مسلمانان عنوان کردند .

امام جمعه تالش  گفت : از آنجا که برادران اهل سنت 12 ربیع الاول و شیعیان هفدهم این ماه را روز ولادت حضرت رسول گرامی اسلام می دانند ، فاصله این دو ایام را همه ساله به نام هفته وحدت گرامی می داریم و بهتر است مسلمانان در این فاصله زمانی برای نزدیک ساختن قلوب خود به یکدیگر و ایجاد وحدت و انسجام در راه مبارزه با دشمنان اسلام تلاش کنند .
حجت الاسلام حسین انصاری با اشاره به وجود همدلی و وحدت عملی در تالش گفت : تالشی ها مصداق وحدت عملی در کشور و پیروی از اندیشه وحدت آفرین معمار کبیر انقلاب اسلامی هستند ، در این منطقه اهل سنت و شیعه در کنار هم سالیان سال است که بی دغدغه زندگی می کنند.
وی با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت، یکی از مسائل مهم دنیای اسلام را وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان دانست و افزود: پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار رمز موفقیت را در اتحاد و یکپارچگی مسلمانان می دانند.
وی بیان کرد : دشمنان اسلام و مسلمین در طول تاریخ به خصوص در زمان معاصر با تمام وجود می کوشند که بین اقوام و پیروان مذاهب اسلامی تفرقه ایجاد کنند تا از این طریق به مقاصد شوم خود برسند.
امام جمعه تالش اضافه کرد : هفته وحدت فرصتی است برای بحث و گفت و گو پیرامون علل و عوامل عقب افتادگی جوامع اسلامی و رسیدن به این هدف که پیشرفت و تعالی جوامع اسلامی تنها در سایه وحدت اسلامی امکانپذیر است.
وی همچنین گفت : خوشبختانه در شهرستان تالش برادران تسنن و تشیع با هم و در کنار هم با تفاهم و وحدت زندگی می کنند و همه ساله از این هفته و فرصت نهایت استفاده در نزدیک کردن قلوب انجام می شود.
حجت الاسلام ˈحسین خانی پورˈ امام جمعه اهل سنت شهرستان تالش نیز با تبریک هفته وحدت گفت : در بین مسلمین اختلافات عمیق و ریشه ای وجود ندارد.
وی گفت : امروز ضروری ترین نیاز جامعه مسلمین وحدت است و حضرت امام خمینی (ره)این نیاز را خوب تشخیص دادند و بایستی این فرصت را مغتنم بشماریم.
خانی پور گفت: رجوع کردن به قرآن موجب دور شدن و فاصله گرفتن از تفرقه می شود چون امروز دشمنان قصد جداکردن ما از همدیگر را دارند.
امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم شهر اسالم نیز به خبرنگار ایرنا گفت : مبانی وحدت در قرآن و سنت و اقوال و سیرت ائمه بسیار است و پیشوایان بزرگ ما آن را یک تکلیف شرعی می دانند و خلاف آن را از مظاهر شرک تلقی می کنند.
ˈ تاج الدین بزرکوهی ˈافزود : بیداری اسلامی که امروز در تمام کشورهای اسلامی پا گرفته و در برخی کشور ها به نتیجه رسیده ، خود نشان دهنده عمق فعالیت و تاثیرگذاری اتحاد مردم مسلمان است.
وی اختلاف افکنی را تنها ابزار دشمنان برای نابودی اتحاد شیعه و سنی دانست و تاکید کرد : مسلمانان امروز در تمام دنیا درک کرده اند که مفهوم اتحاد دست کشیدن از مذهب خود و به مذهب دیگر گرویدن نیست بلکه تفاهم بر اساس مشترکات است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تالش نیز، با تاکید بر اهمیت وحدت گفت: حفظ وحدت و انسجام امت اسلامی ؛ مهمترین دغدغه جامعه کنونی است.
حجت الاسلام حسن ملایکی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تالش ، با تاکید بر جایگاه اتحاد، قرآن را یکی از مهمترین محورهای وحدت بخشی که هیچ اختلافی در آن وجود ندارد ذکر کرد و گفت:سیره پیامبر(ص)، سیره وحدت بخش بود.
وی حفظ وحدت و انسجام امت اسلامی را مهمترین دغدغه جامعه کنونی بیان کرد و افزود: شیعه و سنی با حفظ اتحاد، وحدت و برادری چشم دشمن را کور می کنند، لذا مسلمانان وظیفه دارند در شرایط کنونی وحدت خود را حفظ کنند.
حجت الاسلام ملایکی ادامه داد: امروز دشمنان در تلاش برای ایجاد خدشه در اتحاد مسلمانان هستند و باید در این زمینه همه هوشیار بوده و مراقب توطئه های دشمنان باشیم.
وی، ابراز داشت: در این زمینه علما و روحانیت وظیفه خطیری دارند و باید مبانی اتحاد را تبیین کنند و خطر تفرقه را بیان کنند.
حجت الاسلام سید حامد میرحسینی رئیس اداره اوقاف وامور خیریه تالش نیز گفت : یکی از عوامل نشاط و پویایی جوامع اسلامی و انسانی اتحاد نخبگان است، چرا که منجر به آرامش، امید، خودباوری و پیشرفت جامعه می شود.
حسینی یادآور شد: نیاز مبرم جامعه امروز ما وحدت در بین تمام اقشار از جمله نخبگان، حوزویان، دانشگاهیان و ... است.

***
مردم تالش خود را آماده برگزاری برنامه های هفته وحدت می کنند.
ربیع که از راه می رسد با خود مهر ومحبت به ارمغان می آورد و عطر دل انگیز مهربانی و محبت و وحدت را در جامعه به پیچش در می آورد
موسم میلاد پیامبر مهربانیها و سرچشمه تمامی فضائل و خوبی ها که می رسد در تالش جنب و جوش عجیبی به چشم می خورد جشنهای میلاد پیامبر اکرم و فرزند گرامیش شیعه و اهل سنت تالش را به جوش و خروش در می آورد تا بهترین و باشکوهترین برنامه ها را برای این روزهای بزرگ و گرامی برگزار کنند.
همه ساله جشن های ویژه هفته وحدت در تالش با شکوه خاص و با حضور قشرهای مختلف مردم و با محوریت مساجد و هیات امنا مساجد اهل سنت و شیعه برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاری امام جمعه تالش با اشاره به وجود همدلی و وحدت عملی در تالش گفت : تالشی ها مصداق وحدت عملی در کشور و پیروی از اندیشه وحدت آفرین معمار کبیر انقلاب اسلامی هستند.
انصاری گفت : در تالش اهل سنت و شیعه در کنار هم سالیان سال است که بی دغدغه زندگی میکنند.
امام جمعه تالش با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت، یکی از مسائل مهم دنیای اسلام را وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان دانست و افزود: پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار رمز موفقیت را در اتحاد و یکپارچگی مسلمانان می دانند.
وی با بیان این که امام خمینی(ره) پرچمدار مبارزه با استکبار جهانی است، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رسانه های وابسته به صهیونیسم و استکبار جهانی همواره از طلوع و ظهور انقلاب اسلامی احساس خطر می کردند و امام راحل بارها تذکر دادند که اهل سنت و شیعه برادر هم هستند و دشمن مشترک آنها اسرائیل و آمریکا است.
حجت الاسلام خانی پور امام جمعه اهل سنت تالش نیز در این خصوص می گوید : امروز شیعه و سنی در این منطقه در کنار همدیگر زندگی مسالمت آمیزی دارند.
امام جمعه اهل سنت تالش در ادامه به خصوصیات اخلاقی پیامبر اسلام اشاره و گفت: در قرآن کریم در زمینه خصوصیات فردی پیامبر (ص) مطالبی آمده که پرداختن به سیره نبوی و ائمه طاهرین در واقع برای بشریت نجات بخش می باشد.
حجت الاسلام خانی پورافزود: مهمترین انتظار پیامبر(ص) از امت، مهربانی و داشتن وحدت است و امروز نیز شاهد هستیم که دشمنان با بسیج همه امکانات قصد ضربه زدن به ما را دارند.
امام جمعه اهل سنت تالش گفت: هفته وحدت جهت یادآوری و حفظ وحدت و گوشزد مسئولیتی که برگردن ما است.
علی فتح اللهی فرماندار تالش نیز با گرامیداشت این روز اظهار کرد:تالشی ها با داشتن دو مذهب تسنن و تشیع صد ها سال است که در کنار هم با مهربانی و برادری زندگی می کنند که نماد وحدت هستند.
وی، این هفته را فرصت مناسبی دانست که پیوندهای اجتماعی و عاطفی و نیز همدلی مردم اهل سنت و شیعه تالش که نماد یک وحدت کامل اسلامی هستند، به نمایش گذاشته می شود.
رییس تبلیغات اسلامی شهرستان تالش نیز در گفتگویی با تاکید بر لزوم تقویت وفاق وهمدلی بین مسلمین گفت : مسلمانان باید با شناخت و آگاهی نسبت به یکدیگر زمینه نفوذ دشمنان را در بین خود از بین ببرند چرا که رفتار خردمندانه پیروان مذاهب اسلامی در راستای ایجاد وفاق ، همدلی و اتحاد ، برنامه ها و اهداف دشمنان ما را بی اثر می کند.
حجت الاسلام حسن ملایکی با اشاره به آمادگی این شهرستان برای برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های هفته وحدت گفت: ویژه برنامه های جشن وحدت ازچهارشنبه شب همزمان با شب میلاد پیامبر رحمت از نظر برادران اهل سنت با برگزاری جشن مولودی در مسجد ترک محله جوکندان برگزاری می شود همچنین میلاد حضرت رسول اکر(ص) با مراسم جشن و سرور در مسجد فاروق اعظم و برگزاری مراسم مولودی خوانی از برنامه های روز اول این هفته است .
از پنج شنبه 12ربیع الاول میلاد حظرت رسول اکرم به روایت اهل سنت تا سه شنبه 17ربیع الاول میلاد حضرت رسول اکرم وامام جعقر صادق (ع) به روایت شیعه هفته وحدت نامگذاری شده است.
شهرستان تالش با بیش از90 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری مرکز استان گیلان واقع شده است.
متخلفان اقتصادی در آستارا بیش از سه میلیارد ریال جریمه شدند

تاریخ:دوشنبه 30 آذر 1394-01:49 ب.ظ

رییس اداره تعزیرات حکومتی آستارا گفت: متخلفان اقتصادی شهرستان در هشت ماهه نخست امسال سه میلیارد و 557 میلیون ریال جریمه شدند.

محمد احمدی مقدم روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه به یکهزار و 77 فقره پرونده تخلف در اداره تعزیرات حکومتی آستارا رسیدگی شد.
وی با اشاره به اینکه بازرسی از واحدهای صنفی توسط بازرسان اداره صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف با جدیت ادامه دارد ، اضافه کرد: از پرونده های مذکور 118 فقره پرونده مربوط به عرضه کالاهای قاچاق ، 165 فقره مربوط به عرضه کالاهای غیر بهداشتی و 794 فقره پرونده نیز در حوزه عرضه انواع کالاها و خدمات بوده است.
احمدی مقدم با بیان اینکه بیشترین میزان جریمه در حوزه قاچاق کالا اتفاق افتاده است ، اضافه کرد: ارزش اقتصادی کالاهای ضبط شده نیز یک میلیارد و 688 میلیون ریال است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه گشت های تعزیرات حکومتی به مناسبت شب یلدا شدت یافته است ، اظهار کرد: تعزیرات حکومتی آستارا به منظور پیشگیری از تخلفات احتمالی نسبت به برگزاری گشت های مشترک با دستگاه های نظارتی اقدام کرده که این گشت ها در دو شیفت صبح و عصر انجام می شود.
وی گفت : شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف اقتصادی اعم از کم فروشی و گرانفروشی مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن 124 اداره صنعت ، معدن و تجارت اطلاع دهند.
شهرستان آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده است و عمده واحدهای صنفی این شهرستان به تعداد یکهزار و 500 واحد در بازارچه ساحلی و پاساژ های همجوار آن فعالیت دارند
شکوه یلدا در باور اهالی آستارا

تاریخ:دوشنبه 30 آذر 1394-01:48 ب.ظ

با گذشت چندین سال از دوران قدیمی و باصفای شب نشینی های یلدا و شروع نخستین چله زمستان ، باز هم بسیاری از اهالی آستارا به سبک گذشته این روز را به طور مفصل جشن می گیرند و با حضور در منزل بزرگترها تا نیمه های شب بیدار می مانند و خاطرات شیرین گذشته را مرور می کنند.
شب نشینی یلدا در شهرستان مرزی بندر آستارا همچون سال های گذشته رنگ تنقلات و میوه دارد به طوری که کودکان با شادمانی از فرارسیدن از این مناسبت شادی آفرین یاد می کنند.
در این شب علاوه بر خوردن هندوانه که هنوز هم بین بسیاری از ایرانیان مرسوم است ، انار هم یکی دیگر از میوه هایی است که مصرف زیادی دارد و در کنار سایر تنقلات مصرف می شود.
در چند روز اخیر بازار خرید و فروش تنقلات و میوه های شب یلدا در شهرستان آستارا رونق گرفته و در روز جاری به اوج خود رسیده است.
هر چند که اشتیاق مردم برای برپایی آیین های این روز که در منطقه به چله گئجه سی موسوم است ، به چشم می خورد ولی گرانی برخی از اقلام ، تنقلات و میوه های شب یلدا ، شیرینی این آیین ها را کمرنگ کرده است.
در روزهای اخیر به طور متوسط قیمت هر کیلو میوه شب یلدا 30 درصد گران تر شده و میوه هایی مانند سیب 40 هزار ریال ، انار 45 هزار ریال ، پرتقال تامسون 25 هزار ریال و هندوانه کیلویی 40 هزار ریال به فروش می رسد.
قیمت برخی آجیل ها از جمله پسته و مغز بادام نیز به کیلویی 450 تا 600 هزار ریال رسیده که پیش از این با 20 درصد پایین تر به فروش می رسید.
همچنین ماهی سفید به سبب آماده کردن ماهی شکم پر(ماهی لونگی) توسط مادران خانه به عنوان غذای مرسوم شب یلدا کیلویی 220 هزار ریال به فروش می رسد که پیش از این 150 هزار ریال بود.
مقایسه گفته های پیشینیان و ذکر خاطرات بزرگان منطقه با وضعیت فعلی تفاوت و تغییرات به وجود آمده در برگزاری آیین های شب یلدا را بیشتر نمایان می کند.
اکبر اکسیر شاعر طنزپرداز و سرشناس کشور درباره آیین های شب یلدا به خبرنگار ایرنا گفت: یلدا ، تولد نور و روشنایی و یادآور بهترین سنت های اصیل و با هویت ایرانی است.
وی صله رحم را بهترین فرهنگ عجین شده با یلدا دانست و بیان کرد: آستارایی ها در گذشته با هندوانه و انار که سمبل آتش و گرما هستند، محفل سرد زمستانی خود را گرم می کردند و در سالهای دور مردمان این خطه با روشن کردن چراغهای نفتی موسوم به لامپا در کنار قرآن مجید و دیوان حافظ آخرین شب پاییز را در شکلی به یادماندنی سپری می کردند.
وی افزود: گرفتن فال حافظ ، اجرای موسیقی محلی ، تعریف داستان ها و حکایات قدیمی و صرف غذاها و تنقلات محلی از قبیل شورازگیل ، شورآرمود ، قووود ، تخم آفتابگردان محلی ، تخم کدو و لبو از جمله کارهایی بود که طی شب یلدا در خانواده ها انجام می شد.
وی بزرگترین آرزوی خود را برگزاری همایش احیای این گونه آیین های محلی ذکر و اظهار کرد: برگزاری زنده این آیین ها در مناسبت های خود می تواند هویت فرهنگی در حال فراموشی منطقه را احیا کند.
وی ادامه داد: با ماشینی شدن زندگی ها ، ورود فضای مجازی به کانون خانواده ها و توسعه آپارتمان نشینی دیگر از همدلی سابق در بین اعضای خانواده ها خبری نیست و این می تواند به عنوان زنگ خطری جدی تلقی شود.
هوشنگ وقردوست یکی از چهره های سرشناس فرهنگی شهرستان نیز رسانه های جمعی به خصوص تلویزیون را مهمترین عامل در کم رنگ تر شدن آیین های شب یلدا می داند و می گوید: در سال های گذشته بیشتر اقوام و اعضای خانواده ها دور هم جمع شده و با بیان خاطرات ، داستان ها ، حکایات و تجارب زندگی ، بلندترین شب سال را سپری می کردند در حالی که اکنون در شب های یلدا تلویزیون یکه تازی می کند و مجالی برای اظهار وجود حاضران در محفل های خانوادگی نمی دهد.
وی با اشاره به صرف تنقلاتی از قبیل تخم کدو ، تخم آفتابگردان و بادام زمینی در شب یلدای سال های دور این خطه بیان کرد: بسیاری از خانواده ها در قدیم هندوانه را نمی خریدند بلکه آخرین محصول خود را در وسیله مخصوصی از سقف و یا ایوان خانه آویزان می کردند و برای شب یلدا نگه می داشتند.
وی افزود: در آن سال ها که شب یلدا برف می آمد ، برخی مواقع بزرگترها برف را با دوشاب می خوردند و می گفتند که با این کار بدن انسان برای سرما آماده می شود.
وی اضافه کرد: امروز ما حسرت آن روزهای شیرین گذشته را می خوریم که در زندگی توأم با استرس کنونی، رنگ باخته و آن لطافت ها و گرمی ها در روابط بین انسان ها از بین رفته است.
محرم علایی از اهالی آستارا که شش دهه از عمر خود را سپری کرده و هر سال در چنین روزی برای همه فرزندان ، نوه ها و نتیجه هایش از شب های یلدای سالهای گذشته تعریف می کند، می گوید: در دوران کودکی ، پدرم بعد از چیدن هندوانه در اواخر فصل تابستان تعدادی از هندوانه های درشت را جدا کرده و در زیر شیروانی پشت بام نگهداری می کرد.
وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال های گذشته کودکان برای فرا رسیدن شب یلدا و خوردن هندوانه روزشماری می کردند و گهگاهی هم به دور از چشم پدر و مادر یکی از هندوانه های ذخیره شده را برداشته و دور از چشم والدین می خوردند.
وی با اشاره به تدارک شام و میوه های متنوع برای شب یلدا در اغلب خانواده های آستارایی بیان کرد: هرچند که میوه های متنوعی برای شب یلدا تهیه می شود، ولی در این بین هندوانه ، به و انار جزو جدایی ناپذیر سفره های شب یلدای مردم این خطه است.
وی اظهار کرد: شب یلدا که فرا می رسید ، اقوام و آشنایان نزدیک به منزل بزرگ خانواده رفته و پس از صرف شام دور هم جمع می شدند و بزرگان خانواده از گذشته ها و شب های خاطره انگیز یلدا سخن می گفتند.
وی که با حسرت و آه از گذشته های نه چندان دور و صمیمت شب های پاییز و زمستان سخن می گفت ، افزود: در سال های گذشته مادر خانواده که از قبل تنقلات خانگی را از جمله ازگیل ، گلابی شور و کاکا (نوعی نان که از آرد برنج تهیه می شود) آماده کرده بود ، به همراه تخم کدو که بر روی بخاری هیزمی برشته می شد ، در بین شب نشینان آغاز چله که مشتاقانه به سخنان بزرگترها گوش می دادند ، پخش می کرد ولی امروزه خبری از این آیین ها نیست.
وی در ادامه اضافه کرد: در گذشته شب یلدا با خوردن آجیل و تنقلات آغاز می شد و بعد که نوبت به بریدن هندوانه که همه بی صبرانه منتظر آن بودند می رسید ، ابتدا سر هندوانه را بریده و آن را به چهار قسمت تقسیم کرده و برای زنان حامله نیت کرده و فال می گرفتند.
وی همچنین گفت: پیشینیان اعتقاد عمیقی به فال هندوانه شب یلدا داشتند و با آن دختر یا پسر بودن فرزند زنان حامله را مشخص می کردند که در بیشتر مواقع با واقعیت مطابقت داشت.
یلدا در زبان سریانی به معنای میلاد می باشد و چون شب یلدا را با میلاد حضرت مسیح مطابقت می دهند ، از این رو به این نام نامیده شده است.
شهرستان 86 هزار نفری آستارا در غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است


270 کیلوگرم گوشت فاسد حین ورود به گیلان کشف شد

تاریخ:دوشنبه 30 آذر 1394-01:48 ب.ظ

رییس شبکه دامپزشکی آستارا از کشف و ضبط 270 کیلوگرم گوشت فاسد گاو در حین ورود به گیلان در ایستگاه بازرسی قلعه این شهرستان خبر داد.

بهرام پورضرب روز دوشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار گفت: این مقدار گوشت فاسد با همکاری عوامل نیروی انتظامی در ایستگاه بازرسی قلعه واقع در محور مواصلاتی اردبیل به آستارا کشف و ضبط شد.
وی افزود: این مقدار گوشت فاسد بدون زنجیره سرمایی در داخل خودروی سواری حمل می شد که خوشبختانه به مقصد نرسید.
وی با بیان اینکه هدف راننده اردبیلی این خودرو عرضه گوشت در یکی از رستوران های رشت بود ، اضافه کرد: گوشت های ضبط شده معدوم و فرد متخلف با تشکیل پرونده تخلف به ارزش 75 میلیون ریال به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان آستارا معرفی شد.
پورضرب در ادامه حمل گوشت توسط خودروهای سواری را یک حرکت غیرمجاز و غیر قانونی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه گوشت قابلیت فاسد شدن را دارد باید به صورت یخچالی و از طریق زنجیره سرمایی به قصابی ها و مراکز فروش گوشت عرضه شود که در غیر این صورت جزو حمل های غیر مجاز محسوب خواهد شد.
وی در ادامه ورود هر گونه فراورده های خامی دامی از سایر شهرستان ها به محدوده شهر آستارا را بدون داشتن برگه قرنطینه غیر مجاز خواند و یادآور شد: بازرسی از واحدهای مختلف صنفی نظیر مرغ فروشی ها ، رستوران ها و قصابی ها در راستای تامین امنیت زیستی و غذایی و سلامت جانی شهروندان با جدیت در شهرستان آستارا ادامه دارد.
شهرستان آستارا در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

توقیف خودروی پراید با بیش از 28 میلیون ریال خلافی در آستارا

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-08:43 ب.ظ

سرهنگ رحیم مهدی زاده عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی حین اجرای طرح انتظام بخشی معابر و خیابان ها به یک دستگاه پراید مشکوک شده و این خودرو را متوقف کردند.
وی افزود : ماموران در بررسی مدارک راننده و پس از استعلام از طریق سامانه متوجه شدند که راننده 41 ساله خودرو 28 میلیون و 500 هزار ریال جریمه معوقه در اثر تخطی از قوانین راهنمایی و رانندگی دارد.
وی اضافه کرد : در همین راستا و بر اساس ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی رانندگی ، خودرو به سبب دارا بودن خلافی بیش از 10 میلیون ریال تا زمان پرداخت جریمه توقیف و به پارکینگ منتقل شد.
سرهنگ مهدی زاده در ادامه با توصیه شهروندان و مسافران به قانون مداری و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ، یادآور شد : بر اساس ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی رانندگی چنانچه خودرویی دارای جریمه پرداخت نشده به مبلغ بیش از 10 میلیون ریال باشد ، خودرو توقیف و راننده آن به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در آستارا به شش نفر رسید

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-08:42 ب.ظ

در دومین روز از ثبت نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا، دو نفر نام نویسی کردند و بر این اساس، شمار آنها به شش نفر رسید.

 

فرماندار آستارا  گفت: در دومین روز ثبت نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دو مرد با حضور در فرمانداری آستارا نام نویسی کردند.
سیروس شفقی با اشاره به اینکه با ثبت نام این افراد مجموع داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی آستارا طی دو روز به شش نفر رسید ، افزود: فعالیت اعضای هیات اجرایی انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی نیز در شهرستان آستارا با قوت آغاز شده است.
علی پورواجد ، فرهاد محسنی ، حسنعلی ابری ، عادل ظفری ، محمد خاوندی ، پاشا سماء پور ، فرشاد پورافقی و محمد احمدی مقدم به عنوان اعضای اصلی و هشت نفره این هیات و بهرام بنی خدمت ، رحمت الله رجبی ، میرخالق غزنوی ، آزاد موسوی و قاسم کاری به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شده اند.
علاوه بر افراد منتخب ، مطابق قانون فرماندار آستارا ، دادستان و رئیس اداره ثبت احوال شهرستان از اعضای اصلی این هیات هستند.
در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا، 49 هزار و 174 نفر از اهالی شهرستان آستارا معادل 13 . 93 درصد در پای صندوق های رای حاضر شدند که این میزان مشارکت در مقایسه با دوره هشتم انتخابات مجلس، 14 درصد افزایش داشته است.
کار ثبت نام از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گیلان در 11 حوزه انتخابیه اصلی شامل رشت، فومن، صومعه سرا، تالش، انزلی، آستارا، رودبار، لاهیجان، لنگرود، رودسر و آستانه اشرفیه و نیز پنج حوزه فرعی شامل املش، شفت، رضوانشهر، ماسال و سیاهکل انجام می شود.
صلاحیت داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز از پنجم تا 14 دی ماه توسط هیات های اجرایی بررسی می شود و پس از آن، افراد ردصلاحیت شده فرصت دارند از 16 تا 19 دی اعتراضشان را ارائه دهند تا هیات های نظارت بر انتخابات آنها را بررسی کنند و نتیجه را تا 26 دی به شورای نگهبان دهند.
شورای نگهبان نظر نهایی خود را نسبت به اعتراضات تا 16 بهمن اعلام خواهد کرد و در مرحله بعدی، اعتراض داوطلبان به این نظر شورا صورت می گیرد. اسامی نهایی در 20 بهمن از طرف شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام می شود و این وزارتخانه اسامی نامزدهای دارای صلاحیت را در 27 بهمن به حوزه های انتخابیه می دهد تا فردای این روز، فرمانداران اسامی را منتشر کنند.
زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات از 29 بهمن تا پنجم اسفندماه به مدت یک هفته خواهد بود تا با یک تنفس یک روزه در آن، مردم شریف ایران در 7 اسفند با آرای ریخته شده در صندوق های رای، نظر خود را درباره آنها اعلام کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کشف دو تن انواع چوب جنگلی قاچاق در آستارا

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-08:41 ب.ظ

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آستارا از کشف دو تن انواع چوب جنگلی قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رحیم مهدی زاده روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ماموران ایستگاه بازرسی سه راه قلعه حین اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی به یک دستگاه نیسان وانت حامل چوب مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی افزود: ماموران در بازرسی از اتاقک بار نیسان 60 عدد الوار چوب درختان توسکای جنگلی قاچاق را به وزن دو تن و به ارزش 20 میلیون ریال کشف کردند.
وی اضافه کرد: راننده 46 ساله خودروی نیسان دستگیر و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل اداره منابع طبیعی شهرستان آستارا شد.
وی اظهار کرد: از شهروندان خواستاریم تا هرگونه فعالیت غیر قانونی متخلفان مبنی بر قطع درختان جنگلی را بلافاصله به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرمانده هنگ مرزی آستارا از کشف بالغ بر 270 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق توسط مرزداران شهرستان مرزی آستارا خبر داد.

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-08:41 ب.ظ

ایرج زارعی ظهر امروز در نشست مرزبانی این شهرستان با اشاره به کشف سیگار قاچاق اظهار کرد: مرزبانان آستارا در راستای مبارزه جدی و همه‌جانبه با معضل قاچاق کالا و ارز با اشرافیت کامل اطلاعاتی موفق به کشف و ضبط سیگار قاچاق خارجی شدند.

وی افزود: مرزبانان پس از اطلاع از فعالیت فردی که در امر قاچاق کالا در حد کلان فعالیت می‌کرد، با اخذ مجوز قضایی طی عملیاتی وارد مخفیگاه متهم شدند.

فرمانده هنگ مرزی آستارا با بیان اینکه در بازرسی از محل دپوی متهم بیش از 8 هزار و 880 پاکت انواع سیگارت کشف شد، تصریح کرد: در بازرسی از خودروی ماکسیمای متهم بیش از 7 هزار پاکت دیگر کشف شده‌است.

وی از دستگیری یک نفر و کشف و ضبط بالغ بر 277 هزار و 600 نخ سیگار خارجی خبر داد و یادآور شد: کاهش تولید داخلی از آثار اقتصادی قاچاق است.

زارعی با اشاره به اینکه قاچاق موجب افزایش بیکاری در جامعه می‌شود، متذکر شد: کاهش درآمدهای عمومی دولت و محروم شدن خزانه عمومی از حقوق گمرکی و سلامت جامعه و مصرف‌کنندگان از جمله آثار قاچاق است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امام جمعه آستارا گفت: امنیت و آرامش ایران اسلامی مدیون خون پاک شهداست.

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-08:39 ب.ظ

حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا پیش از ظهر امروز در مراسم یادواره آبروی‌محله شهید «رضوان بیسوده» از شهدای والامقام این شهرستان، اظهار کرد: شهدای ایران اسلامی آبروی ملت و نظام ایران اسلام هستند.

وی با بیان اینکه برگزاری این نوع همایش‌ها قابل قدردانی است، افزود: تمام 161 شهید والامقام این شهرستان جایگاه والایی دارند و هیچ تفاوتی بین جایگاه شهدا نیست.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه شهید تمام هستی خود را برای دین و وطن و ملت فدا کرده‌است، افزود: اگر هدف، والا و خدایی باشد انسان از آبرو و جان خود می‌گذرد و اگر پاسداری از عقیده باشد آرمان و اعتقادات مقدس برتر از جان می‌شود.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه شهدا برای دفاع از آرمان و ولایت فقیه و کشور جان خود را نثار کرده‌اند، تصریح کرد: شهدا رفتند و جان خود را نثار انقلاب و آرمان‌های انقلاب کردند، بنابراین مسئولیت داریم که راه شهدا را ادامه دهیم.

وی با تأکید بر اینکه تمام مسئولان مدیون خون شهدا هستند، تصریح کرد: حفظ حرمت شهدا و خانواده‌های معظم آنها همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است و باید این توصیه‌ها و منویات معظم‌له را عملی کنیم.

امام جمعه آستارا با اشاره به اینکه شهدا رفتند تا امنیت در کشور برقرار شود، خاطرنشان کرد: تمام اقشار مختلف مردم ایران اسلامی مدیون خون شهدا هستند و این امنیت و آرامش در سایه و به برکت خون شهدای عزیز و گران‌قدرمان شکل گرفته‌است.

وی یادآور شد: شهادت نصیب هر کسی نمی‌شود و این سعادت از سوی خداوند هدیه می‌شود و شهادت لیاقت می‌خواهد و خداوند به بندگان خاص خود اعطا می‌فرماید.

حافظ‌نیا برگزاری یادواره‌های شهدا را برای نوجوانان و جوانان تأثیرگذار دانست و اظهار کرد: شهدا رفتند تا حجاب و حیا در ایران اسلامی برقرار باشد اما بدحجابی و بدپوششی روح شهدای بزرگوار را متأثر می‌کند.

وی لزوم حفظ و پاسداری از آرمان‌های والای شهدا و انقلاب اسلامی و ولایت فقیه را امری مهم و ضرورت دانست.

امام جمعه آستارا با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی متذکر شد: انتخابات یک آزمون بسیار بزرگی است و امیدواریم کاندیداها به‌گونه‌ای رفتار کنند تا شرمنده شهدا نشویم و با رفتارهای نامناسب و غیراسلامی روح امام راحل و شهدای بزرگوار ایران اسلامی را متأثر نکنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آرمان سیف الهی عزیز پیسکوت و الگوی اهل قلم شمال ایران و مدافع محیط زیست ایران سالگرد

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-08:43 ق.ظ


 

 

هنوز صدای  صحبتهای  ارمان  در گوشم است.  هنوز تلفن  آرمان در گوشم است گفت اسماعیل  صبح  بیا دفتر ایرنا بقیه مطالب  تالاب آق را بهت بگم …و هنوز یادم نمی رود صبح که  رفتم دفترش   فقط یک کلمه گفتند…خبر کوتاه بود، آرمان رفت! مگر می شود؟ چگونه؟کجا؟ چرا؟ چرا او؟ چرا من نه؟ چرا کسی مثل او که آبروی شهرش و کشورش بود؟ چرا کسی چون او که آبروی انسانیت بود؟ کسی که تسلط و حیطه ایشان بر تمام مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی محیط زیست و حتی فناوری همواره مایه تعجب همگان بود؟ کسی که نظیر او را نداریم. نازنین مردی که تسلطش به زبان های روسی، انگلیسی، ترکی، تالشی و فارسی و نبز دانش وسیعش در حوزه شرایط سیاسی جفرافیای منطقه، او را به یکی از نوادر تبدیل کرده بود. مردی که عاشق شهرش بود، عاشق طبیعت بود. روانشناسی قابل بود. مردی که هیچگاه عصبانیتش را ندیدم و کسی که مرا هوشیار کرد تالاب آق زودتر از استیل از بین می رود و ارزش تالاب آق را بمن نشان داد  کسی که تالاب آق و آستارا را به جهانیان شناساند…بله اگر آنوقت کسی حرف آرمان را گوش می کرد صد هکتار تالاب آق  به ۱۰ هکتار تبذیل نمی شد و حیالت وحش از بین نمی رفت وووواگر کسی حرف و نصایح ارمان را گوش می کرد ما در آستارا اینطوری نبودیم و بجای انزلی آستارا منطقه ازاد تجاری بود  خیلی حرفهای دیگر آرمان تاریخ استارا را احیا کرد  ثابت کرد آستارا در سالهای قدیم بندر داشته تا همین ۱۳۱۰ … آرمان خیلی از آقایون جلوتر بود  و برای سر بلندی ایران و استارا کوشید و اما خودش جوان مرگ شد…آرمان نه  اصولگرا نه اصلاح طلب بود فقط فراجناحی بود همه طیف ها قبولش داشتند آرمان یک سنبل برای آستارایی ها بخصوص  اهل قلم بود… آرمان استاد من بود با اینکه خط فکری ما یکی نبود اما هدف ما یکی بود  آرمان علمی به محیط زیست و حقوق بشر نگاه می کرد …  تمام اهل قلم و نویسندگان همیشه دورش بودند حتی زمانیکه ریس دفتر نماینده شد عوض نشد .. همان آرمان ما بود…. جناحی کار نمی کرد .. اگر آرمان بود  .. بماند آرمان  واقعا آرمان بود یک الگو برای ما نویسندگان و اهل قلم بود…من بیشتر هفته در کنار و دفتر کار آرمان بودم و حتی موقع کارش می گفت اسماعیل ….ای کاش بیشتر می ماندی تا بیشتر از تو استفاده می کردیم و شاید روز گار آستارا چنین نبود.. خدا رحمتت کند…

و هنوز و هنوز یادم نمی رود که من به عنوان یک انسان حاضر بودم که جان بدهم تا او زنده شود. چون هنگامیکه خدمات او را در حال و آینده به شهر و کشورم در نظر می گرفتم، لشکری از انسانها را در مقابل او هیچ می دانستم چه رسد به خودم. او رفت و یاد نیک در ذهن ها و دل ها باقی است. آستارانیوز و درد نیوز  یاد و خاطره او را سبز می دارد و رسیدن به اهداف او را آرمان خود می داند.

 در آستارا به ارمان ما بعنوان مسول خبر گزار ایرنا و ریس دفتر نماینده نگاه نمی کردیم.. وی الگو و راهنمای خبر نگاران و محققان و نویسندگان و تمام اقشار مردم استارا بود.. یادش بخیر

 

گـاهــﮯ نـدانـسـتـﮧ از یــک نـفـر بـتـﮯ درســت مــیـکـنـﮯ

آنــقـدر بـزرگ کـﮧ از دســت ابـراهـیـم نـیـز کــارـﮯ بـر نـمـﮯ آیـد

پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری

آن است که بعد از هر زمین خوردن

دوباره برخیزی

من عمر خود را در یاری به مردم سپری کردم.
نیکی به دیگران در من خوشدلی و آسایش فراهم می ساخت
و از همه شادی های عالم برایم لذت بخش تر بود.

 کوروش بزرگ

 

 شاگرد و دوست همیشگی آرمان ….اسماعیل اشدی دارستانی  نویسنده و روز نامه نگار و محقق و مستندساز

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دكتر بختیار حیدرنیا كاندیدای احتمالی دوره دهم آستارا

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-01:43 ق.ظ

زند گی نامه دكتر (پزشك )بختیار حیدرنیا استاد دانشگاه  و  ریس اسبق  شبكه بهداشت  و درمان آستارا  و مشاور  قایم مقام  وز یر بهداشت  كشور  و مسئول بسیج جامعه پزشکی شهرستان آستارا از خیرین مطرح شهرستان – اصلاح طلب

دكتر حیدرنیا( پزشك ) كه مورد حمایت جمعی از اهل قلم وروز نامه نگاران و پزشكان و پرستاران  و فرهنگیان و تاجر منطقه و دانش  اموختگان استارا  و اصلاح طلب ها و اعتدالیون  شهرستان استارا است  ودر مدت كوتاهی كه بعنوان كاندیدا دیده شده با تیم بر نامه ریز ی شده انتخاباتی  و كارشناسی كه دارد خوب توانسته در بین مردم استارا و لوندویل و حومه جایگاه ویژه ای بعنوان كاندیدای مطرح باز كند و از افراد مطرحی است كه در انتخابات دوره دهم شانش پیروزی دارد .
http://astarali.ir/wp-content/uploads/2015/12/photo_2015-08-10_13-29-06-160x120.jpg

دکتر بختیار حیدر نیا در تیرماه ۱۳۵۰ در یک خانواده مذهبی در  چوبر  بدنیا آمد ودر کودکی علاقه وافری به فعالیت های مذهبی وورزشی داشت  و بیشتر مواقع زندگی خود را در شهر استارا گذارنده  است  ( مردمان چوبر و حویق  همین الان هم بیشتر با مردمان استارا در امور تجاری و كاری در ارتباط هستند تا تالش  و مردمان چوبر تحصیلات دبیر ستانی و دانشگاهی  را بیشتر ترجیح می دهنددر آستارا انجام دهند تا تالش  با اینكه طبق تقسیمات كشوری بخش حویق جزو تالش است اما مردمان بخش حویق و چوبر  خود را آستارا یی  می دانند)ودر همان دوران کودکی پدر خود را ازدست داد و در دامان مادری شجاع ،با غیرت وعلاقه مند به اهل بیت(ع) پرورش یافت .به این دلیل در فعالیت های مسجد محل ومدرسه حضور فعال داشت ودر مسابقات مختلف مدرسه در زمینه های علمی و مذهبی همیشه جزء نفرات ممتاز  گیلان  بود ودر امتحانات  چهارم دبیرستان در رشته تجربی بعنوان شاگرد ممتاز  استان گیلان  شناخته شد . ودر سال ۱۳۶۹ در کنکور سراسری از منطقه ۲ در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان پذیرفته شد.و در دانشگاه همیشه جزء دانشجویان ممتاز دانشگاه بود ودر برنامه های علمی حضور چشمگیر داشت و بار ها مورد تشویق مسئولین و استانداران وقت قرار گرفت و در مهر ماه ۱۳۷۶ با معدل ۱۷٫۲۳ در رشته پزشکی فارغ التحصیل شد وپس از فارغ التحصیلی وگذراندن دوره طرح در راستای خدمت به ایران اسلامی مسئولیتهای متعددی را عهده دار شد ودر طول مسئولیت صادقانه بارها توسط مسئولین استانی و کشوری مورد تقدیر و تشویق قرار گرفت . باتوجه به اینکه بسیاری از بستگان ودوستان نزدیک در شهرستان آستارا ساکن بودند و همچنین عشق و علاقه ای که به  زادگاه   و خود و مردم نجیب و بافرهنگ آستارا داشت  و ریشه خانواده اش آستارایی بود بعداز  فارغ التحصیلی از دانشگاه محل کار و زندگی خود را شهرآستارا اقامت دایمی نمود   و بیش از 25 سال است در این دیار فرهنگ در میان مردم زندگی می کند در خدمت  رسانی در امور پزشكی … مردم است  و همه وی را آستارایی  می شناسند و همچنین تمام توان خود را در راستای توسعه و رشد و بالندگی این شهرستان استارا  بکار برده و از هیچ تلاشی دریغ نکرده است و امروز این دیار فرهنگ و ادب را به عنوان زادگاه و ملجاء خود می پندارد. در ذیل به گوشه ای از فعالیتهای علمی ،پژوهشی ،اجتمای از دوران دانشجوی تا به امروز اشاره می شود ۱)بازرس انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۷۶ در رشت.

۲)سردبیر بولتن علمی و آموزشی دانشجوی .

۳)ترجمه کتاب پزشکی (موزبی ،بخش شکم ) و انتشار در دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۱۰۰۰ جلد.

۴)مدرس کارگاههای روش تحقیق دانشجوی.

۵)ارائه مقا لات متعدد پژوهشی در زمینه مدیریت جامع کیفیت(TQM) و پزشکی در سمینارها و همایش های استانی.

۶)ارئه مقاله وسخنرانی در همایش های مرتبط با توسعه واقتصاد مقاومتی وگردشگری.

۷)مسئول دانشجوی طرح غربالگری سرطان مری در غرب گیلان .

۸)عضو تیم تحقیقاتی غربالگری سرطان مری در بندر ترکمن.

۹)مدرس کارگاههای مدیریت جامع کیفیت (TQM) دانشگاه علوم پزشکی گیلان.

۱۰)حضور در مناطق محروم استان گیلان در قالب طرحهای ویزیت رایگان.

۱۱)گذراندن دوره های متعدد مدیریتی و سیاستگذاری بالغ بر ۲۰۰۰ ساعت از جمله الف)دولت الکترونیک ب)تفکر سیستمی پ)اصول و مبانی امنیت ملی و سیاستگزاری ج)مدیریت بحران چ)شناسای و استفاده از ظرفیتهای ذهنی ت)رهبری تحول در سازمانها ث)شفافیت و سلامت اداری د)اندیشه های نو در مدیریت ذ)برنامه ریزی استراتژیک مبتنی بر کیفیت ل)فرایند وفنون تصمیم گیری م)راهبردهای آموزش وتوان افزای ک)مدیریت عملکرد گ)مدیریت منابع انسانی ع)برنامه ریزی در دستگاه های دولتی غ)طراحی فرایند ساختارهای سازمانی ف)مدیریت منابع ق)اصول برنامه ریزی ص)حل مسئله ض)فن اداره جلسات س)مدیریت خصوصی سازی ش)سیستم های اطلاعات مدیریت MIS ل)برنامه ریزی در اصلاحات نظام سلامت م)کارگاه تربیت مربیگری ارتقاء کیفیت.

۱۲)عضویت در هیات های اجرای انتخابات.

۱۳)عضویت در کمیته های اجتماعی،فرهنگی،سیاسی ، عمرانی فرمانداریهای استان گیلان. ۱۴)عضویت در عوامل اجرای حج تمتع وحج عمره وتوفیق خدمتگذاری حجاج بیت الله الحرام وعتبات عالیات بعنوان پزشک ،معاون ومدیر کاروان.

۱۵)عضو معتمدین شهرستان آستارا.

۱۶)مدیریت بسیج جامعه پزشکی شهرستان آستارا.

۱۷)انتخاب بعنوان مدیر نمونه شهرستانی و استانی برای سالهای متمادی و دریافت تقدیرنامه از استانداران ،مدیران کل وفرمانداران وقت از جمله ۱۷٫۱)سلطانی فر استاندار وقت ۱۷٫۲)عبدالهی    استاندار وقت ۱۷٫۳)قهرمانی چابک  استاندار وقت ۱۷٫۴)نورمحمدی قائم مقام وزیر در استان گیلان ۱۷٫۵)منصور قناعی قائم مقام وزیر بهداشت در اسان گیلان ۱۷٫۶)بهبودی ریس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۱۷٫۷)تشویقی های متعدد از از معاونین وزیر بهداشت وسازمانهای کشوری

18) مشاور قایم مقام وزیر بهداشت كشور

19) از خیرین  و حامیان  مطرح ورزشكاران  در  شهرستان بندر آستارا
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قابل توجه کاندیداهای محترم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-01:26 ق.ظ

قابل توجه کاندیداهای محترم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-01:21 ق.ظ

هنگام مراجعه جهت ثبت نام در محل دبیرخانه حوزه انتخابیه(فرمانداری) لطفا مستندات مربوط به اطلاعات ذیل را با خود به همراه داشته باشید.

.:بدیهی است داشتن اطلاعات مذکور در هنگام ثبت نام ضروری می باشد:.

پیوست هاپذیرش قطعی دانشجو در پنج رشته دکترای تخصصی در دانشگاه آزاد آستارا

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-01:19 ق.ظ

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا از پذیرش قطعی دانشجو در پنج رشته دکترای تخصصی در این دانشگاه خبر داد.

آزاد خلیلی موسوی عصر شنبه با اعلام این خبر به خبرنگارگفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی برنامه های مهمی را در پیش دارد.
وی با اشاره به اینکه متقاضیان تا 9 دیماه سال جاری می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود برای شرکت در آزمون مقطع دکترا اقدام کنند ، افزود: در دفترچه آزمون دکترای سال 95 رشته های مدیریت دولتی گرایش مدیریت نیروی انسانی ، مدیریت دولتی گرایش تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی ، صنایع چوب و کاغذ گرایش صنایع خمیر و کاغذ ، صنایع چوب و کاغذ گرایش فرآورده های چندسازه چوب و زبان و ادبیات فارسی جزو رشته های قطعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستاراست.
خلیلی موسوی در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا برای نخستین بار از سال تحصیلی آینده اقدام به جذب دانشجو در مقطع دکترا می کند ، اضافه کرد: هم اینک حدود یک سوم دانشجویان این دانشگاه در 19 رشته کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستند.
وی اظهار کرد: با اضافه شدن رشته های دکترای تخصصی مجموع رشته های دانشگاه آزاد آستارا به 77 رشته افزایش می یابد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا در سال 1366 تاسیس شده و هم اینک حدود سه هزار دانشجو در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.
فرماندار آستارا از ثبت‌نام چهار نفر در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه این شهرستان خبر داد.

تاریخ:یکشنبه 29 آذر 1394-01:18 ق.ظ

سیروس شفقی عصر امروز در جریان بازدید از روند ثبت‌نام داوطلبان در دبیرخانه حوزه انتخابیه این شهرستان اظهار کرد: امروز  در نخستین روز از ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی 4 نفر از شهرستان آستارا ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه از متقاضیان می‌خواهیم ثبت‌نام را به روز آخر موکول نکنند، افزود: به اطلاع داوطلبان شرکت در انتخابات دهمین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی در آستارا می‌رساند که تا روز جمعه چهارم دی فرصت ثبت‌نام دارند و می‌توانند به دبیرخانه حوزه انتخابیه شهرستان مراجعه کنند.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه تمام اقدام‌های لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه در شهرستان انجام شده است، تصریح کرد: هر چهار نفر از ثبت‌نام کنندگان امروز در انتخابات مجلس شورای اسلامی آستارا مرد هستند که سه نفر از آنها دارای مدرک فوق لیسانس و یک نفر دیپلمه است.

فعالیت هیئت اجرایی انتخابات مجلس از امروز آغاز شده و اعضای آن پس از پایان مهلت ثبت‌نام در یک دوره زمانی 10 روزه صلاحیت داوطلبان را بر اساس استعلامات مراجع چهارگانه مجلس در قانون انجام می‌دهند.


در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستارا، 49 هزار و 174 نفر از اهالی شهرستان آستارا معادل 13 . 93 درصد در پای صندوق های رای حاضر شدند که این میزان مشارکت در مقایسه با دوره هشتم انتخابات مجلس، 14 درصد افزایش داشت.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تسلیت

تاریخ:شنبه 28 آذر 1394-03:18 ب.ظ

جناب آقای حیرانی

 درگذشت برادر بزرگوارتان را تسلیت می گوییم..

 مهندس سخاوت سیلمان نزاد


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دكترآرمان سیف اللهی- پیسكوت خبرنگاران شمال كشور

تاریخ:شنبه 28 آذر 1394-03:16 ب.ظ

واپسین روزهای پاییز همواره یادآور خاطرات بزرگ مرد خبرنگاران آستارا آرمان سیف اللهی است تا به همین بهانه با آرمان خبرنگاران این شهر ساحلی هم قدم شویم.

  با ورق خوردن تقویم آذرماه و رسیدن به واپسین ایام این ماه پاییزی برگ های خاطرات ما نیز با آرمان ورق می خورد تا از کنار 26 آذرماه به سادگی نگذریم و به سراغش برویم نرم و آهسته تا مبادا در کرانه خزر ترک بردارد چینی نازک تنهایی اش
نوشتن از آرمان سیف اللهی شاید آن قدر سخت نباشد زیرا آدمی که مبنای اخلاقش بر روی صداقت و سادگی بنا شده نباید از او گفتن و سرودن چندان هم دشوار به نظر آید.
خبرنگاری شغلی استرس زاست و شاید این امر را از موهای سپید شده آرمان می شد درک کرد آرمانی که قلمش نه برای رضایت و خشنودی کسی بلکه برای رضایت خدا و در دایره حقیقت چرخید.
خبرنگاری شغلی است که شب و روز نمی شناسد و شاید این امر را در بیدار ماندن ها و تلاش های شبانه روزی آرمان برای تحقیق پیرامون یک موضوع یا سوژه ای می شد دید.
خبرنگاری شغلی است که محدوده و مرزی نمی شناسد و باید عاشقانه در راستای رسالت سنگینی که برعهده ات است حرکت کنی و شاید این امر را زمانی که مسئولیت دفتر ایرنا در مسکو را به وی سپردند می شد دید.
خبرنگاری شغلی است که باید با مطالعه آن را پیش برد و اینجا دیگر کلمه شاید را نمی شود به کار بست بلکه صد البته باید بر این امر صحه گذاشت که تسلط آرمان به زبان های انگلیسی و روسی و مطالعه همه جانبه اش پیرامون مسائل سیاسی ، زیست محیطی و جغرافیای منطقه همگان را به حیرت وا می داشت.
خبرنگاری شغل نیست عشق است و این عشق در ذره ذره وجود آرمان نشسته بود و شاید اگر سانحه دلخراش تصادف به سراغش نمی آمد خبرنگاران آستارا با آرمان های این فروتن دوست داشتنی یکی پس از دیگری بزرگ و بزرگوارتر می شدند.
فعالیت خبرنگاران آستارایی در هشت نشریه و نمایندگی چندین خبرگزاری و نشریات استانی در آستارا بی شک در سایه همان زحمات و یاددادن های آرمان تحقق یافت، مردی که هنوز در ذهن تک تک خبرنگاران شهر بام های سفالی عاشقانه نفس می کشد.
بدون هیچ اطلاع قبلی به سراغ تعدادی از خبرنگاران شهرستان آستارا رفتیم تا اندکی از آرمان برای مان بگویند.
مهدی حسین نژادی از خبرنگاران جوان شهرستان آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه گفتن از فردی که خبرنویسی را از او یاد گرفته ام کار آسانی نیست ، گفت: آرمان سیف اللهی آرمان های بزرگی در سر داشت و اگر او را نمی شناختی هیچ وقت به فکرت خطور نمی کرد که در محل خدمت خود مسئولیتی دارد.
وی با اشاره به اینکه مرحوم سیف اللهی به رعایت حریم خصوصی اعتقادی راسخ داشت ، افزود: با رفتن این بزرگوار از بوستان خبری آستارا اندوخته بی بدیلی از علم و تجربه خبرنگاری و روزنامه نگاری از دست جوانان فعال عرصه خبر و رسانه این شهرستان مرزنشین از دست رفت.
وی ادامه داد: ساختمان دفتر ایرنای آستارا دل گویه ها و دل نوشته های زیادی را از این بزرگ آزاده دشت خبر و رسانه در سینه به یادگار دارد.
رامین بشرویه از دیگر خبرنگاران فعال شهرستان آستارا در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با پا گذاشتن به عرصه خبرنگاری آرمان های بزرگی در ذهنم نقش بست که رسیدن بدون خطا به آنها مسیر پرفراز و نشیبی را در مقابلم ایجاد کرد.
وی ادامه داد: سیر دالان های پرپیچ و خم این حرفه که سوال های بی جواب بسیاری را به همراه داشت سبب شد تا با آرمان سیف اللهی آذر نمین بیش از گذشته هم نشین شوم.
وی افزود: بالاخره روزها گذشت تا اینکه خبر جان باختن آرمان عزیز را در سانحه دلخراش تصادف رانندگی شنیدم و آن وقت بود که فهمیدم آرمان آرمان هایم رفت ولی به من آموخت که خبرنگاری فقط یک حرفه نیست بلکه مسئولیتی خطیر است که آرمان آن را به خوبی درک کرده بود.
وی با اشاره به فعالیت هفت خبرنگار آستارایی در خبرگزاری های مختلف و بیش از 30 خبرنگار فعال در ده نشریه محلی و استانی ، گفت: به راحتی می توان درک کرد که بزرگ ترین گام را در ایجاد چنین فضایی مرحوم آرمان سیف اللهی آذر نمین و دوستانش برداشتند تا واژه فرهنگ برای همیشه بر پیشانی مردم این خطه حک شود.
پیمان ناصری زارع از خبرنگاران جوان شهرستان آستارا گفت: رییس فقید دفتر ایرنا در شهرستان آستارا در جامعه رسانه ای استان گیلان انسان کم نظیری بود.
وی اطلاع رسانی درست با هدف تنویر افکار عمومی را از جمله ویژگی های این مرد شریف در عرصه رسانه خواند و بیان کرد: آرمان سیف اللهی برای توسعه و ترقی جایگاه شهرستان آستارا از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد و این امر را همواره با ارائه راه کارهای سازنده در یادداشت های خود به منصه ظهور می گذاشت.
آرمان سیف اللهی رییس دفتر سابق خبرگزاری جمهوری اسلامی در آستارا در سال 1388در 42 سالگی بر اثر سانحه تصادف در گذشت.
زنده یاد آرمان سیف اللهی اولین رییس دفتر ایرنا در بندر آستارا بود که حدود دو دهه در این دفتر مشغول فعالیت شبانه روزی اطلاع رسانی بود.
از او که هنگام مرگ 42سال بیشتر نداشت ،یک فرزند دختر به یادگار مانده است.
زنده یاد سیف اللهی دارای لیسانس حقوق از دانشگاه تهران بود و هنگام مرگ پس از پایان دوره کارشناسی ارشد حقوق محیط زیست، در حال دفاع از پایان نامه اش بود.
وی طی دو دهه فعالیت در ایرنا، علاوه بر انتشار اخبار و رویداد های مختلف از منطقه و مسئولیت انتشار بولتن های تخصصی تحولات دریای خزر برای ایرنا، به مدت سه سال نیز رییس دفتر خبر گزاری ایرنا در مسکو بود.
زنده یاد آرمان سیف اللهی به همراه کریم نیرومند رییس فقید خبرگزاری جمهوری اسلامی استان اردبیل، در یک سانحه رانندگی، هنگام بازگشت از ماموریت کاری شرکت در همایش مدیران ایرنا در اصفهان ، در منطقه منجیل جان خود را از دست دادند.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب رشت مرکز استان گیلان واقع شده و به لحاظ شرایط ویژه فرهنگی جزو شهرستان های پیشتاز رسانه ای محسوب می شود به طوریکه علاوه بر خبرگزاری های فعال کشور و دفتر خبری صدا و سیما ، هم اکنون هشت نشریه محلی و نمایندگی چند نشریه استانی نیز در این شهرستان فعال است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس ستاد انتخابات گیلان خبر داد ثبت‌نام نامزدهای مجلس در 11 حوزه انتخابیه گیلان

تاریخ:شنبه 28 آذر 1394-03:16 ب.ظ

محمد احمدی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به آغاز ثبت‌نام نامزدهای مجلس شورای اسلامی در گیلان از امروز هم‌زمان با سراسر کشور اظهار کرد: 28 آذر جاری تا چهارم دی ماه امسال ثبت‌نام از نامزدهای مجلس شورای اسلامی انجام می‌شود.

وی تشکیل هیئت‌های اجرایی مجلس شورای اسلامی را هم‌زمان با ثبت‌نام نامزدها عنوان کرد و افزود: پنجم تا 14 دی ماه امسال بررسی صلاحیت نامزدهای مجلس شورای اسلامی در هیئت‌های اجرایی شهرستان‌ها انجام می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با بیان اینکه 11 حوزه انتخابیه ثبت‌نام از نامزدهای مجلس شورای اسلامی در استان را انجام می‌دهند، تصریح کرد: امروز ثبت‌نام از نامزدها در فرمانداری شهرستان‌های آستارا، تالش، انزلی، صومعه‌سرا، فومن، رشت، رودبار، آستانه‌اشرفیه، لاهیجان، لنگرود و رودسر آغاز می‌شود.

احمدی‌پور شهرستان‌های ماسال، رضوانشهر، شفت، سیاهکل و املش را حوزه‌های انتخابیه فرعی خواند و بیان کرد: نامزدهای مجلس شورای اسلامی می‌توانند در وزارت کشور و در سفارتخانه‌ها در خارج از کشور ثبت‌نام کنند.

وی تبلیغات نامزدهای مجلس شورای اسلامی را از 29 بهمن تا پنجم اسفند ماه امسال اعلام کرد و گفت: 11 حوزه انتخابیه اصلی و 32 حوزه انتخابیه فرعی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان پیش‌بینی شده و در مجموع 43 حوزه انتخابیه داریم.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه تعداد 2 هزار و 887 شعبه اخذ رأی برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان پیش‌بینی شده است، خاطر نشان کرد: تعداد شعبه‌های اخذ رأی بر اساس انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

احمدی‌پور تعداد عوامل اجرایی، بازرسی و نظارت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در گیلان را 56 هزار نفر عنوان کرد و یادآور شد: 98 درصد از عوامل مذکور به صورت مردمی هستند.

وی از تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری گیلان خبر داد و اظهار کرد: قانون به دو مجموعه وزارت کشور و هیئت نظارت اجازه بازرسی از انتخابات را داده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان به تشکیل هیئت بازرسی برگزاری انتخابات در استان اشاره کرد و گفت: حجت شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان رئیس کارگروه مذکور است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امام جمعه آستارا: عاملان جنایات نیجریه و جمهوری آذربایجان باید محاکمه شوند

تاریخ:شنبه 28 آذر 1394-03:15 ب.ظ

کاظم حافظ‌نیا پیش از ظهر امروز در تجمع اعتراض‌آمیز علیه کشتار شیعیان نیجریه و جمهوری آذربایجان در حوزه علمیه این شهرستان اظهار کرد: شهادت تعدادی از عزیزان ما و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در شهرک نارداران جمهوری آذربایجان پلیس این کشور ناجوانمردانه تعدادی از عزاداران را به شهادت رساندند.

وی با بیان اینکه تعدادی از علمای بزرگ را در جمهوری آذربایجان به بهانه‌های واهی به زندان انداخته‌اند، افزود: این فاجعه و جنایت وحشیانه‌ دل امام زمان (عج) را به درد آورده است.

این مسئول با اشاره به اینکه ارتش خونخوار نیجریه کار تروریست‌ها را در برخورد با شیعیان این کشور انجام می‌دهد، تصریح کرد: علامه شیخ زکزاکی را دستگیر کردند و هنوز وضعیتش مشخص نیست و اتفاقات پاراچنار بالغ بر 100 نفر از شیعیان را شهید کردند که این جنایات را محکوم می‌کنیم.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها از این جنایات حمایت می‌کنند، خاطرنشان کرد: کسانی که به پیامبر اکرم (ص) ایمان آورده بودند در برابر دشمنان با قدرت ایستادند، اما در عصر حاضر برخی حکام اسلامی منطقه با تروریست‌ها همراه هستند.

وی با بیان اینکه امت شیعه و سنی اسلامی باید در برابر دشمنان سرسخت و با همدیگر مهربان باشند، گفت: علامه زکزاکی رهبر بزرگ شیعیان در نیجریه یک چهره خدایی بوده و از ویژگی‌های بارز یک مسلمان واقعی مورد اشاره در قرآن کریم برخوردار است.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه وحدت اهل تشیع و تسنن موجب ناامیدی دشمنان می‌شود، بر لزوم مهربانی و همدلی بیشتر و ایستادگی اهل تشیع و تسنن تأکید کرد و گفت: خداوند در قرآن وعده داده که جهان در اختیار مستضعفان خواهد بود.

وی افزود: دشمنان اسلام به بهانه تروریست بودن به شیعیان حمله می‌کنند و دست به کشتار بی‌رحمانه آنها می‌زنند در صورتی که منطق اسلام واقعی کشتار و انسان‌کشی را اجازه نمی‌دهد.

امام جمعه آستارا مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را مکتب منطق خواند و خاطرنشان کرد: این مکتب با هرگونه خشونت و کشتار مخالف است.

وی با بیان اینکه جهان اسلام و امت اسلامی باید از خواب غفلت بیدار شوند، تصریح کرد: دولت عربستان از دولت نیجریه بابت این کشتارها از آنها تشکر کرد و کشورهای غربی سکوت کرده‌اند که باید گفت حقوق بشر آمریکایی این چنین است.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه عاملان جنایات در نیجریه و جمهوری آذربایجان باید در محاکم قضایی محاکمه شوند، یادآور شد: دولت جمهوری آذربایجان با آتش بازی نکند و در مقابل مردم قرار نگیرد.

وی گفت: شیعیان این کشور تبلیغ اسلام می‌کنند و خلاف قانون عمل نمی‌کنند و دولت جمهوری آذربایجان باید دینداران و علمای بازداشت شده را آزاد و با عاملان به شدت برخورد کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران نباید با تاخیر چند روزه اقدام دولت‌های مذکور را محکوم می‌کرد.

وی بر لزوم اعلام موضع صریح دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی علیه دولت پاکستان، جمهوری آذربایجان و نیجریه تأکید کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مرحبا و دلق پوش امروز بعنوان كاندیدای دوره دهم ثبت نام كردند

تاریخ:شنبه 28 آذر 1394-03:13 ب.ظ

مرحبا و دلق پوش امروز بعنوان كاندیدای دوره دهم ثبت نام كردند

شاپور مرحبا نماینده دوره اسبق و فرهاد دلق پوش نماینده دوره هشتم و هر دو   دوره نهم رد صلاحیت شده بودند.. مرحبا ساعت 10 و دلق پوش ساعت 11 اولین نفرات بودند كه ثبت نام كردند...نفرسوم  ساعت دوازده صفا شفیق ثبت نام كرد.. یكی از دلخوشی عمومی كاندیدا این است كه اكثریت هیات اجرایی آستارا افراد بی طرف هستند و افرادی هستند كه جواب در دوران خدمت داده اند....

http://www.kelishe.com/wp-content/uploads/2012/09/Col4.jpg

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گوزل آستارا اولین فیلم مستند میراث فرهنگی و گردشگری و زیارتی و حیات وحش بندر استارا رو نمایی می شود

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-09:16 ب.ظ

اولین فیلم مستندجامع  میراث فرهنگی و گردشگری و زیارتی  و حیات وحش  بندر استارا رو نمایی می شود

اسماعیل اسدی دارستانی مدیر عامل شركت تعاونی مستند سازان نور گفت : این فیلم در سال 1391 شروع  به فیلم برداری  شده است

و فیلم برداری آن در فروردین ماه 1394 به اتمام رسید و هماكنون كارتدوین آن به اتمام رسیده است .

این فیلم ساز مستند افزود : تاكنون این شركت چهار فیلم مستند ساخته است از جمله1- فریاد بی صدا (تخریب محیط زیست ) 2-  اربعین در آستارا 3-محرم و صفر در امام زادگان4-فیلم سه دقیقه سكوت (امربه معروف و نهی از منكر  و فیلم ) 4-فیلم كوتاه مبهم5- مستند ما می توانیم (آموزشگاه معلولان نوجوان آستارا )5-فیلم كوتاه راهیان نور آستارا 6- فیلم مستند غدیر خم در آستارا و امام زادگان .....و هفتیمین فیلم من گوزل آستارام( به تصویر كشیدن آثارمیراث فرهنگی  و قدیمی و حیات وحش و گردشكری وزیار تی  آستارا  ) كه مدت چهار سال كار فیلم برداری و تدوین آن به طول

كشیده است..

اسماعیل اسدی دارستانی : علت ساخت این فیلم این بود آستارا جزو بیست شهر  گردشگری كشور است و فیلم و تصویر كامل

از میراث فرهنگی و گردشگری  و حیات وحش و  اماكن سیاحتی و زیارتی نشده بود و شركت تعاونی مستند سازان با

تیم كار آموزده از سال 1390  این كار را با نوشتن فیلم مستند  و با كمك تیم مجرب با مدیریت داخلی  بیژن ورودی ازفیلم سازان پیسكوت آستارا شروع به فیلم برداری  نمود و امسال كار تدوین آن بعداز چند سال به اتمام رسید...لازم می دانم از راهنمایی استاد قلنچ كهندلمستند ساز و عكاس تجربی تشكر كنم و همینطور مهندس سخی كار  كارشناس اداره ارشاد آستارا ...و انشا الله  در آینده نزدیك من گورل آستارام   اولین فیلم مستند  جامع گردشگری و میراث فرهنگی و زیارتی و حیات وحش به تصویر خواهد رسید.

وی در ادامه گفت : نویسنده و كارگردان و تهیه كننده  این فیلم اسماعیل اسدی دارستانی و فیلم برداران سارا نیكویی و محمدرضا اسدی و كارگردان هنری : بیژن ودودی  و تدوین جلوهای ویزه فیلم : علی رضا شب نشین  بودند و با مشاوره و راهنمایی  استاد پیسكوت فیلم و عكس (مستند ساز )گیلان قلنچ كهندل و همكاران فیلم : پیام ثمین و محمد ثمین و مهندس رحیم نصرتی و مهندس نیما سیفی نزاد

این فیلم ساز مستنددر خاتمه افزود: در آینده نزدیك رو نمایی این فیلم در آستارا انجام خواهد شد و از آقای جوان ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا و نماینده آستارا  ومهندس شفقی فرماندار  ،امام جمعه  و بخشداران لوندویل و مر كزی و شهرداران آستارا  و لوندویل  وسرهنگ مهدی زاده  فرماندهی انتظامی وفرماندهی  هنگ مرزی و سپاه  وهمكاری خوب روسای ادارات  تعاون و اوقاف وگمرك  و آموزش و پروش و مهندس قلی نزادحفاظت محیط زیست  و  پردل ریس نمایندگی میراث فرهنگی و بادروح مدیر اجرایی و هیات امنا امامزادگان آستارا  تقدیر و تشكر می كنیم...


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس سیروس شفقی

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-02:29 ب.ظ

معرفی فرزندان آستارا و تالشان dardnews.ir

مهندس  سیروس شفقی فرماندار شهرستان بندر مرزی آستارا  متولد 1342 در تالش ، استان گیلان است و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی توریسم می باشد.

خلاصه سوابق اجرایی و مدیریتی:http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/styles/slideshow/public/94/07/02/news/DSC00051.JPG?itok=AA-oLDTH

 1. فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا
 2. رئیس گروه کارشناسان امورشهری استانداری گیلان
 3. کارشناسی ارشد امورشهری معاونت هماهنگی امور  عمرانی استانداری گیلان
 4. مسئول امور دبیرخانه کمیته حمل و نقل و سوخت استان
 5. مسئول امور دبیرخانه کارگروه توسعه جایگایهای cng استان
 6. مسئول امور دبیرخانه کمیته وصول مطالبات منابع هدفمندی یارانه ها
 7. نماینده وزارت کشور در کمیسیونهای ماده 100 شهرداریهای آستارا  - لوندویل
 8. نماینده وزارت کشور در شورای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرانزلی
 9. نماینده استانداری در شورای سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری فومن
 10. عضو شورای سازمان پایانه های مسافر بری شهرداری رشت
 11. کارشناس ارشد امورمالی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان
 12. مدرس دانشگاه پیام نور  مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی رشت
 13. مدرس دوره های آموزشی تخصصی شهرداران کارکنان شهرداریهای استان
 14. مدرس دوره های آموزش گردشگری دهیاران روستای سطح استان
 15. شهردار تالش ( منتخب دوره اول و دوم شورای اسلامی شهر تالش( 86- 79)
 16. جزو 20 شهردارمنتخب کشور جهت گذراندن دوره های مدیریت پایدار شهرها سازمان یونسکو( 1380)
 17. عضو شورای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ( نماینده منتخب شهرداران کشور(86- 85)
 18. عضو کار گروه شهرسازی و معماری استان بعنوان نماینده شهرداران استان
 19. عضو هئیت مدیره سازمان همیاری شهرداریها و دهیاریهای کشور ( نماینده منتخب شهرداران کشور 86-85)
 20. عضو مجمع عمومی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ( نماینده استانداری و سهام شهرداریهای استان )
 21. شهردارنمونه استان در سال 1381 در امر هدایت و پشتیبانی و اجرای طرح تکریم مردم و رضایت ارباب رجوع 
 22. انتخاب شهرداری تالش بعنوان دستگاه نمونه استان در سال 1381 ( جشنواره شهید رجایی )
 23. انتخاب شهرداری تالش بعنوان دستگاه نمونه استان در سال 1382 ( جشنواره شهید رجایی )
 24. عضو منتخب و نایب رئیس دوره اول شورای اسلامی شهرستان
 25. مدیریت در بخش تعاون 15 سال( 78-64)

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دكتر كیوان اسد پور -سوابق و عكس

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-02:20 ب.ظ

(معرفی فرزندان بندرشهرستان   آستارا )
دكتر كیوان اسد پور..سوابق بیوگرافی و تصاویردكتر كیوان اسدپور   ساكن: آستارا  متولد 1346
مدرك تحصیلی :كاردانی پیراپزشكی از دانشگاه تهران و دكتری حرفه ای پزشكی از دانشگاه علوم پزشكی گیلان


http://panup.net/uploads/x382598_lhyh_356.jpg
تلفن:09111491111
عناوین شغلی ها:تكنسین بیهوشی بهداری سپاه كل كشور، مدریت كلینك تخصصی بیناد شهید  و جانبازان استان گیلان، مدری درمان و توان بخشی بنیاد شهید و جانبازان گیلان ، ریس امور درمان و ستاد اعزام جانبازان گیلان ، معاون بهداشت و درمان اداره كل بنیاد شهید و جانبازان گیلان ،ذبیر هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آستارا ،عضو شورای مشورتی اشتغال ایثارگران ،،مشاور مدیركل بنیادشهید و امور ایثارگران گیلان،معاون بهداتش و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان و مدیر كل اسبق هلا ل احمر استان گیلان و فرماندار بندر آستارا (بمدت شش سال )و معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان و مشاور مدر كل بنیاد شهید و امورایتارگران گیلان و عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران .

سوابق علمی : مدرس دانشگاه پیام نور آستارا ، مدرس دانشگاه غیر انتفاعی شهریار آستارا ، مدرس توجیه سیاسی نیروهای انتظامی آستارا و مدرس تربیت بدنی .سوابق فرهنگی و اجتماعی : ریس هیات ورزسی جسمانی استان گیلان،مسئول كارگروه تخصصی آموزشهای همگانی استان گیلان، ریس هیات امنا نظارت بر كانون های فرهنگی و هنری مساجد آستارا ، عضو هیات امنا دانشگاه غیر انتفاعی  شهریار آستارا ،عضو شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر گیلان و عضو جامعه بسیج پزشگان ،عضو شورای اجرایی جمعیت هلال احمر آستارا ، مشاور درمانی انجمن حمایت ازبیماران كلیوی گیلان، مسئول امداد دونجات گردان عاشورا بسیج،مسئول فنی درمانگاه شفا وابسته به انجمن بیماران كلیویی گیلان، مسئول بسیج سازندگی پایگاه مقاومت بسیج شهدای هلال احمر گیلان،پزشك كاروان حج گیلان،موسس و مسئول فنی باشگاه فرهنگی و ورزشی هلال احمر گیلان،عضو شورای سیاست گذاری داشنگاه علوم پزشكی گیلان ،عضو مجمع عمومی سازمان تداركات پزشكی جمعیت هلال احمر كشور ، عضو ستاد تلفیق و برنامه ریزی استانداری گیلان، عضو ستاد گردشگری ،مدیر اجرایی سرشماری نفوس و مسكن آستارا ، عضو سازمان حمل و نقل و ایمنی ترافیك آستارا ، ریس كمیته ساماندهی سواحل و مناطق گردشگری آستارا ،ریس شورای آموزش و پرورش آستارا ، نفر اول اذان و نفر سوم مابقات قرائت قر آن دانشجوایان دانشگاه علوم پزشكی گیلان ، بازرس ویزه استانداری و فرمانداری در انتخابات ، نماینده وزارت كشور در كمیسیون ماده صد و تجدید نظر شهرداری های آستارا و لوندویل ، دارای گواهینامه مدیریت و فرماندهی سوانح و حوادث از سازمنان صلیب سرخ جهانی و حضور داوطلبانه بسیجی در هشت سال دفاع مقدس از سال 65تا 67 بصورت متناوب - دریافت لوح تقدیر از مقامات لشكری  و كشوری و استانی و ملی بدلیل عملكرد مطلوب ...  از فعالین محیط زیست   و اهل قلم و روز نامه نگار شناخته شده جهانی


dardnews.ir
astaras.mihanblog.com
astaraa.blogfa.com
astaraa1.mihanblog.com
astaras.blogfa.comمهندس سیروس شفقی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مشاهیر و چهر های ماندگار بندر استارا و لوندویل ...

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-02:20 ب.ظ

هوالمحبوب.. هوالجمیل
هوالمحبوب

مشاهیر و چهر های ماندگار بندر استارا و لوندویل ...

ادموند بورگ ( شخصیت سیاسی انگلستان ) :قرآن ، قانونی است که شامل تمام طبقات اجتماع گردیده و آنها را به یکدیگر ..پیوند می دهد . قانونی است که به عالی ترین نظام قضایی و بهترین روش...علمی و بزرگترین رسم قانون گذاری ترتیب و تنظیم یافته است .

«قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللَهِ صَلی اللَهُ عَلَیْهِ وَءَالِهِ وَسَلمَ: ثَلاَثَةٌ یَشْفَعُونَ إلَی اللَهِ عَز وَ جَل فَیُشَفعُونَ: الاْنْبِیَآءُ ثُم الْعُلَمَآءُ ثُم الشهَدَآءُ؛ حضرت رسول صلی الله علیه وآله وسلم گفتند: سه دسته هستند که در پیشگاه پروردگار عز وجل شفاعت می کنند و شفاعت آنها پذیرفته می شود: دستة اول پیغمبران هستند و پس از آن علماء و پس از آن شهداء»

هوالعالم ...

مشاهیر علمی و نخبه آستارا

دکتر امین کیوان پدر شیلات ایران

   دکتر بهزاد بهزادی نویسنده مترجم و پژوهشگر زبان آذری

   نیما یوشیج پدر شعر نو که چندین سال در دبیرستان تاریخی حکیم نظامی تدریس می کرده است.

   سرهنگ جلیل بزرگمهر وی وکیل مدافع دکتر مصدق بود.

   پروفسور مصطفی عسکریان مدرک دکتری سوربن (دانشگاه) فرانسه عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی

   اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق وروز نامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست وبلاگ نویس جهانی  و مستند ساز ودرجه دار بازنشسته ارتش وچهر ه سیاسی و اولین وبلاگ نویس ایرانی

   دکتر حسن پوربابایی دکترای جنگلداری از دانشگاه تربیت مدرس و رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان

   بهروز نعمت الهی محقق و نویسندهٔ کتاب تاریخ جامع آستارا و حکام نمین، دو دیوان شعر فارسی و آذری از وی به جا مانده‌است.

   حجت السلام دکتر رضا برنجکار عضو هیأت علمی دانشگاه تهران.

   مهندس یونس ابراهیمی پدر کیوی و مرکبات ایران. محقق و نویسنده کتاب و مقالات متعدد در امور کشاورزی در ایران.

   عزیز ناطقی نویسنده، دبیر ریاضیات و نویسنده چندین کتاب راهنمای آموزش ریاضیات.

   جمشید ملکی محقق و نویسنده تاریخ آستارا.

   دکتر شیرین بزرگمهر فرزند سرهنگ جلیل بزرگمهر، نویسنده و دکترای سینما تئاتر. از اساتید دانشگاههای هنر ایران.

  مرحوم آرمان سیف اللهی آذر نمین خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و ترجمه چند کتاب از روسی به فارسی و ی بهمراه اسماعیل اسدی دارستانی درخصوص حیات وحش و نجات واحیای تالاب آق و تالاب استیل نقش اصلی را داشتند / ااد فعال حقوق بشر و میحط زیست می گوید /  من در خصوص حقوق بشر و محیط زیست  فعالیت می كردم و تالاب استیل را قدیمی و آق را كم ارزش می دانستم  ولی استاد آرمان مطالعات علمی خود را دراختیار من گذشتند و قدمت تالاب آق وو اهمیت كشور یو بین المللی آق را بمن مدتها شرح و توضیح با هم برای احیای تالاب فعالیت می كردیم و بعداز مرگ ایشان من پی گیر شدم و با اطلاع رسانی و نامه نگار یو وبلاگ نویسی و فعالیت گسترده  موفق شدم آروزی آرمان  و من كه احیای تالاب آق بود .... من هم بعنوان شاگرد وی در روز نامه نگاری و فعالیت محیط زیست ادامه دادم موفق به شناساندن تالاب آق و امسال هم احیا شد..

مرحوم اشرف حریری محقق و نویسنده کتاب تاریخ آموزش و پرورش آستارا در دو جلد.

   اسداله عبدالهیان نویسنده کتاب زیارت کعبه، آمال مسلمین و تفسیر آیات قرآنی در مثنوی

مهندس داوود عدالت : نویسنده و محقق باستان ایران  و محقق و معلم

دکتر عسگر غنی / سردار بازنشسته موشکی وزارت دفاع از دانشمندان و نخبگان  موشکی و هسته ای  ایران

 شهید معلم و استاد  دانشگاه یوسف مرحبا نویسنده و استاد  دانشگاه

چهره‌های مشهور سیاسی و اجتماعی

  دكتر شاپور مرحبا سه ۳ دوره نماینده شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی (دوره چهارم – پنجم و هفتم). نویسنده چندین کتاب در مورد عملکرد و دستاوردهای پس از انقلاب برای رشد و شکوفایی آستارا- جانباز  و بردار شهید

مهندس فرهاد محسنی ریس شورای شهر استارا و چهاره دوره شورا /  و از تاثیر گذاران سیاسی و مودب  استارا

   اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روزنامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست وبلاگ نویس جهانی و مستند سازو درجه دار بازنشسته ارتش وچهر ه سیاسی و عضو  ستاد انتخاباتی دكتر احمد ی نزاد 1388/ و مسئول تبلیغات ستاد روحانی درآستارا  و عضو شورای راهبردی  شهرستان /اولین وبلاگ نویس ایرانی

تقی عبدالله نیا : عضو اسبق شورای شهر و مدیر اصناف آستارا و از چهرهای شناخته شده و تاثیر گذار در انتخابات آستارا

   دکتر صفر نعیمی جانباز و از چهرهای ماندگار هشت سال دفاع مقدس معروف به سردار سازندگی آستارا نماینده دوره نهم مجلس

   فرهاد دلق پوش نماینده دوره هشتم آستارا و از چهرهای فرهنگی کشورو معاون وزیر صنعت و معدن وتجارت كشور 

   اسماعیل آهنی سیاستمدار واز هنرمندان ایران، نماینده دوره دوم مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گیلان (آستارا)

   ابراهیم نبوی فعال سیاسی، نویسنده و هجونویس

 مهندس میثم ضارب نیا  استاد  دانشگاه و نویسنده و فعال سیاسی

 بهمن پریان : چهار دوره ریس شورای شهرستان استاراو چهاره دوره ریس دفتر نمایندگان مجلس و دستیار ویزه نماینده استارا 

فرداد پور امن : چهار دوره عضو شورای شهر لوندویل و ریس شورای شهر لوندویل و شهردار فعلی لوندویل و از چهر های شناخته شده اصلاح طلب گیلان

علی پور واجد ….از مدیران بازشسته ارشد وزارت کشور

سردار بازنشسته سپاه و تاجر معرف آستارا  جلیل کریم نزاد  تاثیر گذار در انتخابات آستارا

استا د محمد صادق برنجی چی  فوق لیسانس - معلم بازنشسته - ریس ستاد خاتمی در استارا  و ریس ستاد عارف در استارا  و ریس ستاداصلاح طلب های مستقل استارا - مدیر مسئول طریقت نو ( گیلان ) جانباز هشت دسال دفاع مقدس

دکتر بیژن خالقوردی پور : تاثیر گذار در انتخابات آستارا ُ ریس اداره بازرگانی ُ معلم و استاد دانشگاه آستارا

علی پویا / معلم  و جانباز هشت سال دفاع مقدس / فعال سیاسی

فرهاد مسعود پی / معلم بازنشسته / از فعالان سیاسی مطرح  آستارا

حسن زحمتکش معلم بازنشسته یک دوره نماینده / از فعالان سیاسی و اصلاح طلب کشوری /

علی حیدر جویند/ استاد دانشگاه و ریس شورای بخش لوندویل/ ازفعالان مطرح سیاسی شهرستان

حسین زر خواه / پیمانکار / ازفعالان سیاسی لوندویل

 دکتر حیدرنیا / پزشک / از فعالان سیاسی تاثیر گذار

مهندس نیماسیفی نزاد / خبرنگار و وبلاگ نویس / فعالان سیاسی آستارا

فرهاد آهنی / فوف لیسانس ریس ستاد كروبی در سال 1388 و ریس ستاد انتخاباتی روحانی در سال 1392 /از جوانان فعال سیاسی شناخته شده  استانی .

دكتر كیوان اسد پور - پزشك و از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس - شاخص نیروهای ارزسی و اصولگرا آستارا و تالش - مدیر كل اسبق هلال احمر كشور - 5 سال فرماندار بندر استارا - از فعالان سیاسی ارزسی و اصولگرا گیلان- تحلیل گر و نویسنده مسایل روز سیاسی و اجتماعی  كشور

توكل مافی - بخشدار بخش مر كزی و بخشدار لوندویل و از چهر های سیاسی متعادل و تاثیر گذار در انتخابات آستارا

مهندس علی كوهی  شهردار باسابقه آستارا ... از چهرهای شاخص  فرهنگی و سیاسی شهرستان آستارا و ازكارآفرین و تخبگان در امور شهری آستارا

چهره‌های مشهور هنری و اهل قلم استارا و فرهنگی

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

﴿۱﴾ن، سوگند به قلم، و آنچه را با قلم می‏نویسند

   طوفان هل عطایی آهنگساز و خواننده مقیم لس آنجلس

   مرحوم سروش خلیلی هنرپیشه ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون

   نیما رهایی هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون استانی گیلان(شبکه باران)

  استاد مرحوم  منصور بنی مجیدی معلم بازنشسته و شاعر پر آوازه ملی تاکنون ۶ کتاب شعر ایشان چاپ شده‌است.

  استاد  اکبر اکسیر شاعر، طنز پرداز معروف ملی، معلم بازنشسته و تاکنون چندین کتاب ایشان چاپ شده‌است.

   دكتر داریوش ملک زاده : شاعر طنز پرداز و روز نامه نگار و استاد دانشگاه

مجید جوهری نویسنده و خبرنگار و ریس انجمن تاتر آستارا

تابان هاشم نیا  نویسنده و از رو زنامه نگاران پیسكوت استارا

طاهر خیامی : طنز نویس و از روز نامه نگاران پیسكوت استارا

فرشاد فاضلی مقدم بازیگر سینمای کشور و کارگردان و فیلم ساز و مستند ساز ملی

اسماعیل اسدی دارستانی مستند ساز ، مدیر مسئول و موسس  روزنامه های الکترونیکی استارا نیوزastaranews.com DARDNEWS.IR و ایران نیوز irannews3.com روزنامه های شناخته شده بین المللی از سال ۱۳۷۷  خبری و تفسیر خبر و تحلیلی و حقوق بشر و محیط زیستی/ فعال حقوق بشر و محیط زیست / نویسنده و محقق  تاكنون پنج كتاب ایشان چاپ  شده است از جمله داستانهای آسمانی ایران ، سرگذشت تالشات / بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست  كه دو كتاب اخیر وی مرجع  بین المللی شده است و چهار كتاب دیگر در مراحل انتشار است./اولین وبلاگ نویس ایرانی  و مستند ساز.و موسس و مدیر اولین روز نامه الكترونیكی تخصصی حقوق بشر و محیط زیست فارسی زبان در جهان در سال 1377

خانم فریبا  غزنوی   هنرمند و استاد نقاش  شناخته ملی

 رسول علی نزاد نویسنده طنز و روزنامه نگار

بابک مجیدی کارگردان و فیلم ساز و مستندساز بین الملی

نیما رهایی  بازیگر معروف سینما ملی

استاد قلنج كهندل ازپیسكوتان فیلم و عكس در تالش و آستارا (حرفه ای از دهه 30)

چهره‌های مشهور ورزشی

«اٍنَّ اللهَ اصْطَفیهُ عَلَیْكٌمْ وَزادَهٌ بَسْطَةً‌ فِی الْعِلْمِ وَ الْجِسْمِ[43] ؛
خداوند او را بر شما برگزیده و قدرت علمی و جسمی وی را از شما افزون‌تر قرار داده است.»

   پایان رافت فوتبالیست اسبق باشگاه پرسپولیس تهران و باشگاه فوتبال ملوان بندرانزلی

   نیما مجیدی قهرمان جهان و کاپیتان تیم ملی کیک بوکسینگ جمهوری اسلامی ایران

   کاویان داداش زاده دارنده اولین مدال طلای شطرنج آسیا

   پیمان آلفته قهرمان کاراته بین المللی

 کیهان فیهم زاده کشتی گیر ملی و داور و مربی کشتی کشوری

چهر های  مشهور و خوشنام مذهبی و خیرین  آستارا :

آیه 18 سوره حشر: «یا ایها الذین امنوا اتقوا الله و لتنظر نفس ما قدمت لغد؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! از خدا پروا دارید، و انسان باید بنگرد که برای فردا چه پیش فرستاده است»

مرحوم شیخ قابیل روحانی مبارز علیه طاغوت و از روحانیون با اخلاق و داشمند آستارا

  مرحوم شیخ جلیل محسن نزاد : هیات امنا مسجد جعفر صادق ، از خیرین  آستارا ، معتمدین معرف آستارا و لوندویل ، از افراد معروف مذهبی  منطقه

دکتر بیزن حیات دخت  معلم بازنشسته و دندانپزشک  و از خیرین معروف منطقه و ریس و وموسس  موسسه خیریه منطقه

 دكتر بیژن خالقوردی پور  معلم  و استاد دانشگاه  از خیرین  و فعالان مذهبی معروف منطقه

حاج كریم زاده معلم بازنشسته و از خیرین و فعالاین مذهبی آستارا

مهران مهر آور از جوانان كار آفرین و خیر مطرح در منطقه  تالش و استارا

 مرحوم رحیم خان محمدی از اهالی روستای سیبلی از خیرین قدیم آستارا كه قبل از انقلاب  وفات یافتند كمك های وی به در راه ماندگان در راه لوندویل و به استارا بخصوص برف و سیل و.. معروف است و در زمان اشغال ایران توسط  مزدوران حزب توده برعلیه اشغالگران جنگ چریكی می كرد  و جان مردم را نجات می داد و بارها مجروه شده بود ...

دكتر كیوان اسد پور- از خیرین و فعالان مدنی معروف تالش و استارا (شش سال فرماندار آستارا ، مدیركل اسبق هلال احمر گیلان و معاون بنیاد شهید گیلان و عضو شوریا عالی هلال احمر كشور و فعال محیط زیست  و روز نامه نگار شناخته شده در سطح كشور )

حجت الاسلام ایدون روحانی  جوان خوشنام و خیر آستارایی

چهره‌های مشهور نظامی و تاریخی

سوره بقره، آیه ۱۵۴:

«و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل‌الله اموت بل احیاء ولکن لا تشعرون»

«کسی را که در راه خدا کشته شد، مرده نپندارید، بلکه او زنده جاوید است، ولیکن شما این حقیقت را نخواهید یافت.»

   سرلشگر شهید آزده  خلبان ایوب حسین نژادی

   شهید جانباز سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی شاعر و موسس موسسه جایزه صلح سبز جهانی از سرداران هشت سال دفاع مقدس که اولین بسیجی اعزامی از آستارا برای هشت سال(اولین بسیجی اعزامی از آستارا به جبهه به همراه 4 نفردیگر در سال 1359)

مهندس کیهان هاشم نیا : مدیر کل بنیاد  شهید گیلان و/ معاون بنیاد شهید کشور / استاندار گیلان / جانباز ۷۰ درصد قطع نخایی/از زفرماندهان هشت سال دفاع مقدس

 شهید میر حسن خان تالشان / سالار ملی /حاکم معروف ایالات تالشان جنک پار تیزانی با متجاوزین روس  که تا باکو نیروهای  متجاوز روس را راند   بدستور دولت روسیه و با دسیسه فتعلی شاه خاین در تهران به شهادت رسید

 شهیده سارا آستارایی(تالشان ) قهرمان ملی جنگ جهانی دوم/  بانویی آستارایی که در جریان تجاوز مزدوران روس و فداییان شهیده سارا آستارایی (تالشان ) بهمراه عده ای ازشیرزنان آستارایی  در بیرون راندن ارتش متجاوز روس و فداییان  در راه  فاع از ایران در  تا آخرین نفس با مزدروان روس جنگید و بالای دویست روس و فدایی مزودر را به هلاکت رساند.

سردار بازنشسته  مهندس علیرضا نعمتی  از سرداران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس ، فرمانده سپاه آستارا ، استاد دانشگاه …

شهید کلاه چرمینه تالشان / سپه سالار دولت صفوی  ایران  /فرمانده لشکر شاه اسمعیل صفوی با دولت متجاوز  عثمانی که بشهادت رسید
شهید سید سعید سید تقویی سردار جانباز شهید هشت سال دفاع مقدس
سردار جانباز بازنشسته سپاه  سید عبدالعظیم سید تقویی
شهید سردار یوسف مرحیا از شهدای شاخص گیلان - نویسنده چند جلد كتاب - معلم - از مبارزین زمان طاغوت - ریس دادگاه انقلاب آستارا -
شهید ناصر وفادار - از شهدای سربازوظیفه هشت سال دفاع مقدس وسرباز شهید  شاخص هشت سال دفاع مقدس
سرهنگ جانباز بازنشسته سپاه خلیل توشه از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس
سرهنگ جانباز بازنشسته جلیل كریم نزاد از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس
سرهنگ هوشنگ وقردوست از افسران ارشد هشت سال دفاع مقدس  و نویسنده چجندین كتاب و استاد دانشگاه ارتش و ریس كانون ارتش آستارا
سرهنگ جانباز آزاده بازنشسته سپاه حمید مصادیق از جانبازان و ازاده های سرافزار  آستارا  وبردار شهید
سرهنك  جانباز سرخان نزاد از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس
شهید سپه سالار كلاه چرمینه تالشان  فرمانده ارتش شاه عباس صفوی در جنگ با عثمانی هامتجاوز بشهادت رسید.

نشریات فعال

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

﴿۱﴾ن، سوگند به قلم، و آنچه را با قلم می‏نویسند

رَبِّ اِنَّهُم عَصَونی وَ اتَّبَعُوا مَن لَم یَزِدهُ مالُهُ وَ وَلَدُهُ اِلّا خَساراً « نوح/21

 • هفته نامه پیام آستارا دریابیان / مهدی حسین نژادی
   
 • ماهنامه بهار گیلان پروین ساسانیان / بهمن  کاظم زاده
 • هفته نامه تارک خزر/ رسول  علی نزاد
 • دو هفته نامه آوای آستارا  حسین محبوب مقدم 
 • طریقت نو: استاد محمد صادق برنجچی
 • سحر خیزان / عزیزی
 • هفته نامه گلین : مهندس خسرو حسن پور
 • ماهنامه آفتاب آستارا : پیمان ناصری
 • دو هفته نامه خط آخر رنجکش / داوود ملک زاده
 • روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز astaranews.com/DARDNEWS.IR محمدر ضا اسدی   و ااد
 • خبر گزاری ایسنا رامین   بشرویه
 • خبر گزاری ایرنا حسن فاخری / یوسف هدایتی
 • خبر گزاری شبستان / پیمان ناصری ناصری
 • خبر گزاری فارس
 • خبر گزاری مهر : مهدی حسین نزادی
 • خبر گزاری تسنیم  /
 • خبرنگار صدا وسیما - استارا كامبیز بابایی
 • خبرنگار شبكه باران - استارا - عزت الله برجی
 • پایگاه خبری و تحلیلی استارا خبر -
 • هفته نامه ندای كشاورز گیلان.. م اد
     Astara montage.png از دوستان آستارا و لوندویل در صورتیكه خود را محقق ثبت بعنوان مشاهیر و چهر های ماندار می دانند .. لطفا  مدارك و شواهد  و اسناد را به آستارا ص پ 1178 یا به ایمیل  استارا نیوز ارسال نمایند  كه بعداز داروی و تایید از سوی شورای داروان  چهر های ماندگار آستارا نیوز و درد نیوز اسامی آنها در سایت درج گردد
 • این قشمت در حال به روز رسانی و اصلاح است ..لطفا منتظر نظرات شما هستیم..astarao@yahoo.com 09119812795
 • هوالقادر ...DARDNEWS.IR

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امام جمعه آستارا: هیئت‌های اجرایی بدون جناح‌بازی به وظایف قانونی عمل کنند

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-02:19 ب.ظ

صادرات دو هزار و 500 قطعه ماهی زینتی از مرز آستارا

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-02:05 ب.ظ

بهرام پورضرب روز جمعه با اعلام این خبر به خبرنگار گفت: امروز دو هزار و 500 قطعه انواع ماهیان زینتی آب های شیرین با مجوز سازمان دامپزشکی کشور و نظارت شبکه دامپزشکی آستارا از مبدا تهران به کشور جمهوری آذربایجان صادر شد.
وی با اشاره به اینکه این هفتمین محموله صادرات ماهیان زینتی از مرز آستارا به خارج از کشور در سال جاری محسوب می شود ، اضافه کرد: میزان ارزآوری دو هزار و 500 قطعه ماهی زینتی، یک هزار دلار است.
پورضرب اظهار کرد: صادرات ماهیان زینتی از آستارا نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود 10 درصد کاهش یافته است.
پیش از این در بیستم آبان ماه سال جاری دوهزار و 300 قطعه ماهی زینتی از مرز زمینی گمرک آستارا به کشور جمهوری آذربایجان صادر شده بود.
در سال گذشته 70 هزار قطعه ماهی زینتی در آستارا تولید شد.
گمرک آستارا به عنوان یک اداره کل در امور واردات و صادرات قطعی ، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی ، کارنه تیر بین المللی ، مبدا و مقصد کارنه تیر ، کاپوتاژ ، امور مسافری ، مرجوعی ، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند.
این گمرک رتبه اول تجارت چمدانی در میان مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات در میان مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان بندری آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان از مبادی مهم صادرات و واردات کشور و نیز تردد اتباع خارجی محسوب می شود


امام جمعه آستارا: هیئت‌های اجرایی بدون جناح‌بازی به وظایف قانونی عمل کنند

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-02:05 ب.ظ

کاظم حافظ‌نیا امروز در نماز جمعه این شهر با بیان اینکه تعصب نابجا ناشی از تکبر و غرور است، اظهار کرد: تکبر و غرور تعصب نابجا می‌آورد و ایمان از وجود انسان خارج می‌شود و تعصبات قومیتی آسیب بزرگی برای جامعه ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمام اقوام برابر هستند، افزود: هر کس با هر زبان و قومیتی به مردم خدمت کند خادم ملت است و آنهایی که بحث‌های قومیتی را در انتخابات مطرح می‌کنند خائن ملت هستند و راه علاج این درد، ارتقای سطح فرهنگی و تقویت سواد سیاسی و فرهنگی مردم است.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه عبادت و یاد خدا دل‌ها را آرام می‌کند، گفت:  کسانی که به یاد خدا هستند آرامش درونی دارند و به تجربه نیز ثابت شده که ارتباط با خداوند موجب احساس نشاط و شادابی می‌شود.

وی در ادامه با تسلیت به مناسبت شهادت دکتر مفتح، روز وحدت و حوزه و دانشگاه، گفت: این روز به نام وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده اما هنوز پس از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی هنوز به وحدت مطلوب این دو حوزه نرسیده‌ایم.

حافظ‌نیا با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه باید بتواند تعامل علمی در راستای تقویت نظام داشته باشد، گفت: امیدواریم شاهد روزی باشیم که وحدت حوزه و دانشگاه به معنای واقعی کلمه تحقق یابد.

وی با اشاره به روز ملی مبارزه با خشونت و افراطی‌گری، تصریح کرد: خشونت و افراطی‌گری دشمنان امت اسلامی را به جان هم انداخته است.

خطیب جمعه آستارا درباره اتفاقات اخیر در جمهوری آذربایجان، گفت: شیعیان این کشور به جرم اطاعت از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مورد حمله قرار می‌گیرند و به شهادت می‌رسند در حالی که منطق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همواره در خط مقدم مبارزه با خشونت بود اما دولت جمهوری آذربایجان به جرم شیعه بودن با مسلمان برخورد خشونت‌آمیز دارد.

ارتش نیجریه مصداق بارز تروریست است

وی به جنایات ارتش نیجریه در برابر شیعیان این کشور اشاره کرد و افزود: ارتش نیجریه مصداق بارز تروریست است، چگونه ارتش یک کشور بی‌رحمانه مسلمانان و شیعیان را به رگبار می‌بندند.

حافظ‌نیا با بیان اینکه گروهک تروریستی «بوکوحرام» در این منطقه جنایت کردند، خاطرنشان کرد: ارتش نیجریه اگر می‌تواند در برابر گروهک تروریستی بوکوحرام بایستد نه اینکه ناجوانمردانه به شیعیان نیجریه حمله و تعرض کند.

وی با تصریح بر اینکه رهبر شیعیان نیجریه شیخ زکزاکی توانست 7 میلیون نفر را به سمت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) سوق دهد، گفت: جهان اسلام در برابر تعرض به رهبر شیعیان نیجریه سکوت کرده است.

امام جمعه آستارا با تأکید بر اینکه دولت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید در برابر این جنایات و تعرض ارتش نیجریه واکنش نشان دهد، یادآور شد: کسانی که شهید شدند همه محب و عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بودند و بر ما تکلیف است که از این عزیزان حمایت کنیم.

وی با محکوم کردن حمله پلیس جمهوری آذربایجان و ارتش نیجریه به عزاداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، از مجامع جهانی خواست با عالمان این جنایات برخورد شدید کنند.

حافظ‌نیا با تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع)، از هیئت‌های مذهبی و امنای مساجد خواست تا برنامه‌ریزی‌های لازم را برای عزاداری این امام همام داشته باشند.

وی سالروز آغاز امامت منجی عالم بشریت حضرت امام زمان (عج) و ولادت پیامبر اکرم (ص)را تبریک گفت.

امام جمعه آستارا با قدردانی از راهداران خدوم و صادق اداره راه و شهرسازی این شهرستان، بر لزوم توجه هر چه بیشتر دولت در راستای برطرف شدن مشکلات معیشتی کارکنان و تأمین اعتبار مناسب در این حوزه تأکید کرد.

وی درباره آغاز ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری، افزود: تمام انتخابات پس از انقلاب سالم برگزار شده و با این ساز و کار، شاهد یک انتخابات سالم و قانونی خواهیم بود.

خرید و فروش آرا حرام است

حافظ‌نیا با بیان اینکه خرید و فروش رأی حرام بوده و کسی که با این روش به مجلس راه یابد جایگاهش غصبی است، متذکر شد: هیئت‌های اجرایی انتخابات که معرفی شدند با در نظر گرفتن رضایت خداوند و بدون دلبستگی در تعیین صلاحیت‌ها تصمیمات خود را در هیئت اجرایی بدون جناح‌بازی و تعصبات و با استناد به قانون به وظایف قانونی خود عمل کنند.

وی با توصیه به کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی در آستارا، از آنها خواست از تخریب و افترا و نسبت دادن دروغین به همدیگر پرهیز کرده و تنها در مهلت قانونی برنامه‌های خود را تبلیغ کنند و با آبروی همدیگر بازی نکنند.
کارگاه آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد در بندر آستارا برگزار شد

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-02:01 ب.ظ

کارگاه آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع لوندویل آستارا برگزار شد.

  استاد اعزامی اداره تبلیغات اسلامی بندر آستارا روز جمعه در این کارگاه آموزشی گفت: امروز دشمن با راه اندازی جنگ نرم به شیوه های مختلف از جمله مواد مخدر به دنبال خدشه دار کردن نظام اسلامی و منحرف کردن جوانان این مرزو بوم است.
حمید قابل با اشاره به اینکه دشمن از طریق این برنامه های شوم قصد تضعیف ریشه های دینی را دارد، افزود: برای مبارزه با آسیب های اجتماعی باید با اندیشه، تفکر نو و علمی حرکت کنیم و بدون شناخت علمی و برنامه ریزی نمی توان برای رفع مسائل اجتماعی کاری کرد.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه امروزه خطرات زیادی جامعه ما را تهدید می کند، باید در پیشگیری از اشاعه آسیب ها همه دست به دست هم دهیم و در رفع آن تلاش کنیم.
قابل با اشاره به اینکه مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی برای انسان ‏مضر است ، اظهار کرد: بر اساس آنچه که کارشناسان مسائل اجتماعی عنوان می کنند، بسیاری از آسیب ‏های اجتماعی ریشه در اعتیاد و مصرف مواد مخدر دارد.‏
وی بیان کرد: افزایش تفاوت ها ، شکل گیری شکاف بین نسل ها ، تضاد میان گروه های سنی و رواج بی ثباتی میان جامعه سنتی و مدرن از جمله مواردی است که می تواند موجب بروز مشکلات اجتماعی از جمله پدیده شوم اعتیاد شود.
قابل در ادامه بهره گیری از نفوذ کلامی روحانیون را یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین راهکارها در مبارزه و کنترل دامنه شیوع مواد مخدر ذکر کرد و گفت: در این زمینه باید از همه توان فرهنگی شهرستان از جمله از ظرفیت اصحاب قلم و رسانه و تشکل های مردم نهاد به نحو شایسته استفاده شود.
وی برگزاری نمایشگاه ها ، تبلیغات محیطی ، برگزاری مسابقات ورزشی ، پرکردن و ساماندهی اوقات فراغت دانش آموزان ، احیای نقش تربیتی معلمان ، کنترل سرویس مدارس ، بهره مندی و هدایت توان دانشجویان با ارائه مقالات و پایان نامه ها و از همه مهمتر معرفی آثار زیانبار مواد مخدر به خانواده ها ، دانشجویان و دانش آموزان را از دیگر راهکارهای مبارزه و مقابله با این پدیده شوم ذکر کرد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لیدرهای اصلاحات در برابر شیوخ اصولگرا/ هر تهرانی سالانه چند کیلو دود می‌خورد؟

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-02:18 ب.ظ

سخنرانی دیروز حسن روحانی با مردم در رابطه با بسته شدن پرونده پی ام ی و همچنین آرایش سیاسی اصولگرایان و اصلاح طلبان، مستقیم در کانون توجه روزنامه های امروز قرار دارد. این در حالی است که موضوع بورس و همچنین تحولات سوریه، از دیگر موضوعات مهم امروز بوده است.

در ادامه می‌توانید روایت تابناک از مهم‌ترین مطالب روزنامه‌هایی پنجشنبه 26 آذر ماه را مرور کنید.

«روزنامه ایران» در گزارشی با عنوان «وقتی کار هوا وارونه است» می نویسد: « شهروندان تهرانی در 17سال اخیر از 6109 روز کمتر از 240 روز هوای پاک داشته‌اند، نخستین وارونگی زمستانی به شکل پررنگ و پر زوری خود را به رخ کشید تا آنجا که شرایط آلودگی هوای روز دوشنبه وضعیت قرمز را برای افراد حساس رقم زد از سال 92 به لطف استفاده از بنزین‌های باکیفیت‌تر نسبت به سال های 90 و 91 و البته افزایش بارندگی‌ها وضعیت بهتری را نسبت به سال‌های قبل تجربه کردیم ولی هنوز هم خطر آلودگی هوا، کودکان و خانواده‌هایمان را تهدید می‌کند.

دود کیلویی چند؟

کارشناسان هواشناسی وارونگی هوا را در فصل سرما امری نسبتاً عادی می‌دانند ولی آسمان تهران با این وضعیت باید چگونه کنار بیاید؟ چند روز هوا خوب است و مدتی بعد دوباره چرک و خاکستری می‌شود. با افزایش بی‌رویه تعداد موتورسیکلت و ماشین‌ها و البته فعالیت کارخانه‌هایی که داخل شهر هستند نباید هم انتظار هوای تمیز داشت. به قول قدیمی‌ها با این وضعیت کلاه‌مان پس معرکه است.

از سال 92 به لطف استفاده از بنزین‌های باکیفیت‌تر نسبت به سال های 90 و 91 و البته افزایش بارندگی‌ها وضعیت بهتری را نسبت به سال‌های قبل تجربه کردیم. ولی هنوز هم خطر آلودگی هوا، کودکان و خانواده‌هایمان را تهدید می‌کند. هر سال در تهران بیش از 4 هزار نفر به‌خاطر آلودگی هوا مستقیماً جان خود را از دست می‌دهند و بیش از 100هزار شهروند نیز به طور غیرمستقیم بر اثر پیامدهای آلودگی هوا می‌میرند.

هم‌اکنون آلودگی هوا با توجه به پیامدهای زیانبارش به یکی از ملموس‌ترین معضلات زیست محیطی تهران تبدیل شده‌است. آمارها نشان می‌دهد که در روزهای تشدید آلودگی هوای پایتخت، شمار بیماران تنفسی تا 60 درصد افزایش می‌یابد. بیشترین عامل مرتبط با تشدید بیماری‌های سیستم قلبی، عروقی و ریوی، افزایش آلاینده‌های دی اکسید گوگرد، ذرات معلق و منواکسید کربن است، به طوری‌که آلودگی هوا در تهران به طور متوسط موجب کاهش ۵ سال از عمر تهرانی‌ها شده‌است.

تهرانی‌ها با موتورها و ماشین‌های خود روزانه هزار و 370 تن آلودگی تولید و تنفس می‌کنند. اگرچه بیش از ۸ هزار واحد صنعتی مستقر در تهران سهم بزرگی در آلودگی این شهر دارند، ۸۸ درصد آلودگی هوای تهران ناشی از آلایندگی وسایل نقلیه است. مصرف سوخت خودروهای فرسوده 3 برابر خودروهای جدید و میزان آلایندگی‌شان نیزچندین برابر آنهاست و از سوی دیگر برخی از خودروهای تولید داخلی با اینکه نو هستند، اما هنوز از استانداردهای لازم و به روز برخوردار نیستند.

بیشترین آلاینده‌ها در کلانشهری مثل تهران مربوط به اکسیدهای گوگرد با انتشار ۶۹۵ تن در روز است که بعد از آن به ترتیب اکسیدهای نیتروژن، منواکسیدکربن و هیدروکربن‌های سوخته نشده عمده آلاینده‌های هوای تهران محسوب می‌شوند. اگر میانگین جمعیت ثابت و شناور تهران را 12 میلیون نفر به حساب بیاوریم، هر تهرانی روزانه 114 گرم اکسیدگوگرد و هیدورکربن‌های سوخته نشده و منوکسید کربن را به داخل شش‌هایش می‌کشد که می‌شود سالی بیش از 41 کیلوگرم آلودگی. با این عدد براحتی می‌شود فهمید ما تهرانی‌ها بیشتر از اینکه گوشت و ماهی و پسته بخوریم دود می‌خوریم، آن هم نه دود کباب بلکه دود ماشین!»


روزنامه آرمان در گزارشی با تیتر «اهمیت خبرگان پنجم» می نویسد: «ثبت نام از كاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان از امروز آغاز می‌شود و تا دوم دی ماه ادامه خواهد داشت. پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری قرار است هفتم اسفندماه همزمان با انتخابات مجلس برگزار شود اما حضور چهره‌های جوان همچون آیت ا... سیدحسن خمینی در این انتخابات اهمیت آن را بیشتر كرده و انتخابات مجلس خبرگان پنجم را تحت‌الشعاع قرار داده است.

اهمیت خبرگان پنجم

تفاوت انتخابات مجلس خبرگان سال‌جاری با انتخابات‌های دوره‌های دیگر این نهاد قانونی را می‌توان در حضور چهره‌های جوان‌تر ملاحظه كرد. هفتم اسفندماه سال‌جاری پنجمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری است كه در تاریخ جمهوری اسلامی برگزار می‌شود. نخستین دوره این مجلس در آذرماه سال61 برگزار شد. به این ترتیب در این 33سال نسل جدیدی از طلاب فرصت داشتند درجه اجتهاد خود را كسب كنند. نمود این ویژگی را می‌توان در حضور یادگار امام(ره) برای انتخابات خبرگان سال‌جاری مشاهده كرد. حضور وی در صحنه انتخابات توانسته موجی بر پا كند كه انتخابات پارلمان نیز تحت‌الشعاع انتخابات خبرگان قرار بگیرد. این درحالی است كه در سال‌های گذشته برگزاری انتخابات مجلس خبرگان همیشه زیر سایه دیگر انتخابات‌ها قرار می‌گرفت.»


«روزنامه کیهان» در گزارشی به سخنان اخیر سخنگوی دولت واکنش نشان داده و در گزارشی با عنوان «سیاست تدبیر یا تعدیل» ضمن اشاره به وعده خروج از رکود در سال 97 می نویسد: «افزایش پی در پی قیمت‌ها تحت عنوان واقعی کردن نرخ، بخصوص قیمت‌هایی که اختیار آنها در دست دولت است، این سوال را در ذهن مردم ایجاد کرده که روند افزایش قیمت‌ها تا چه زمانی ادامه دارد، معیار آن چیست؟ سقف و مرز آن کجاست و در مقابل افزایش قیمت‌ها چه اتفاق تازه‌ای قرار است برای اقتصاد بیفتد؟ ذی‌نفع اصلی این افزایش قیمت‌ها کیست و مردم تاوان چه چیزی را پس می‌دهند؟

آیا معیار قیمت‌های جهانی است یا چیزی دیگر؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش‌ها باید عملکرد دولت و مبانی و مراحل آن را مرور کنیم تا تناقض‌ها و واقعیات این عرصه را در کنار هم ببینیم.

حل فوری مشکلات را از ما بخواهید!

دولت یازدهم از ایام انتخابات تاکنون همه را به عدم بهره‌گیری از دانش و علم و دور بودن از برنامه‌های علمی و بلندمدت و کوتاه‌مدت متهم کرده و می‌کند.

متقابلا مدعی بودند برای هر مشکلی برنامه‌ای دارند و البته علت‌العلل همه مشکلات را پیدا کرده‌اند که چیزی نیست جز نداشتن رابطه با کدخدا! آنها معتقد بودند کلید حل همه مسائل در داشتن رابطه با آمریکاست و در این کار تا آنجا پیش رفتند که آب و هوا و تغییرات آن را هم به این موضوع پیوند زدند! همزمان عده‌ای از عوامل نزدیک به دولت که سر سفره پر نعمت مردم نشسته‌اند، مدعی بودند هر روز که در این سیر تاخیر شود، فلان مبلغ به کشور زیان وارد می‌شود ولاجرم با مثلا تصویب توافق هسته‌ای و... مبالغ کلان و هنگفتی به جیب مردم سرازیر می‌شود!

چند سال دیگر صبر کنید

اما پس از آنکه زمام امور را بدست گرفتند و با تدبیر و همراهی نظام، این مجال را یافتند که با غرب مذاکره و سپس توافق کنند و وقتی که موقع میوه دادن درخت موعود شد، ناگهان همه وعده‌ها را به طاق نسیان کوبیدند! هر یک حرف‌ تازه‌ای مطرح کردند که راه جدیدی در پیش گرفتند! انگار نه انگار که همین‌ها بودند که دم از حل شدن فوری و آنی مشکلات می‌زدند! حالا مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور بی‌اینکه به یاد بیاورد به مردم چه وعده‌هایی داده‌اند، همه وعده‌های رونق را به سال 97 ارجاع داده است! روز گذشته سخنگوی دولت هم پدیدار شدن آثار اجرای برجام را مستلزم صرف سال‌ها وقت اعلام کرد!

توقع مردم را بالا نبرید!

اما در بین این سخنان، اظهارات اسحاق جهانگیری از هم جالب‌تر است. او از بالا رفتن توقعات مردم اظهار نگرانی کرده و گفته نباید چنین شود! اما نگفت که چه کسی یا کسانی توقع مردم را بالا می‌برند!؟ منتقدان سیاست‌های اقتصادی و خارجی دولت که صرفا به نقد اشکالات این سیاست‌ها می‌پردازند و بر این نکته اصرار دارند که با این سیاست‌ها و روش‌ها، نمی‌توان وعده‌ها را اجرایی کرد. آیا این ایجاد توقع است!؟ و آیا اساسا کاری در دست منتقدان است که بتوانند وعده‌ای بدهند و توقعی ایجاد کنند؟! آیا جز این است که همه توقعات ایجاد شده در مردم، همان‌هایی است که دولت تدبیر وامید در طول 2 سال گذشته ایجاد کرده است و اساسا مردم چه توقع خاصی دارند جز اینکه بدانند رکود کی تمام می‌شود و افزایش قیمت‌ها چه وقت به پایان می‌رسد؟!


«روزنامه شرق» در گفت و گو با سوسن صفرودی همسر محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد احمدی نژاد با عنوان «نگاه به زنان در دوره احمدی‌نژاد متحجرانه بود» به نقل از وی می نویسد: « در خیلی از موارد تحمیلی و متحجرانه بود. به علت نگاهی از طرف برخی خانم‌ها که خود را متولی همه امور می‌بینند و جامعه را در دایره تعاملات و بینش خودشان تعریف می‌کنند. متأسفانه باید بگویم، در کشور ما بیش از آنکه به خود موضوع زنان پرداخته شود، این موضوع در همه دوره‌ها بیشتر سیاست‌زده است. ما باید به ارتقای توانمندی‌ها فکر کنیم، یعنی به رفع مشکلات و چالش‌های قانونی. ما موظف هستیم در موضوع خانواده- اگر معتقدیم خانواده تقدسی دارد - الگویی به جهان ارائه کنیم که این تقدس برای همه قابل لمس باشد. درواقع وقتی درهای خانواده‌های ما به بیرون باز می‌شود، باید در رفتار بین زن و مرد، رفتار پدر و مادر با فرزندان، فرزندان و پدر و مادر و... این تقدس لمس شود. امروز ما نمی‌توانیم ادعا کنیم در الگوی خانواده در مرحله عمل و آنچه پیاده می‌شود الگویی برای جهان داریم، چون آنچه امروز پیاده می‌شود با آنچه مدنظر اسلام است بسیار تفاوت دارد؛ یعنی ١٠ درصد آن هم شاید هنوز پیاده نشده است، من باز تأکید می‌کنم معمولا حرف‌های همه را می‌شنوم و کنار هم قرار می‌دهم تا بتوانم با یک معضل دربیفتم. این جریان‌ها خیلی سیاست‌زده شده‌اند. من شخصا معتقدم در بسیاری موارد متأسفانه حاشیه‌ها متن شده‌اند و متن‌ها به حاشیه رانده شده‌اند. اگر شما بخواهید کدهای صحبت‌های رهبری را دربیاورید، باید امنیت زنان را در داخل خانه تأمین کنید و برای اینکه این امنیت تأمین شود یک‌سری راهکار لازم است: اولش آموزش؛ آیا آموزش یک‌طرفه است و فقط باید به زنان گفته شود که چنین کنید و چنان کنید؟ یا آقایان هم باید تربیت شوند تا بفهمند مردانگی یعنی چه؟ در یک برهه‌ای اگر می‌خواستم سمیناری برای امنیت بگذارم شاید برای عده بسیاری این یک تابو بود و می‌گفتند الان اسلام بر باد می‌رود. ما مدعی هستیم براساس مکتب تشیع قرار است خانواده را تعریف کنیم. ما می‌گوییم مسلمان هستیم و قانون اساسی‌مان براساس اسلام است و قرار است الگوهای ما مبتنی بر سیره ائمه باشد. اما در بسیاری موارد این قوانین را که بررسی می‌کنیم، طبق حدیثی که امام صادق(ع) می‌گویند شیعیان ما زینت ما باشند... این سوال پیش می‌آید که ما زینتیم الان؟ با توجه به رفتارهای ما در جامعه که الان جاری و ساری است؛ آیا ما الان زینت محسوب می‌شویم؟ بیایید تئوری‌ها را کنار بگذاریم و در مرحله عمل کار را ببینیم. در مرحله عمل ما هنوز نتوانسته‌ایم نه الگوی درستی را برای جامعه خود ترسیم کنیم که عاری از افراط و تفریط باشد و نه نقش خاصی را به جهان ارائه دهیم اگرچه مدعی هستیم که می‌توانیم داشته باشیم و من شخصا اعتقاد دارم می‌توانیم؛ به شرطی که آن دو نگاه متحجرانه و متجددانه را دور بیندازیم.»


«روزنامه اعتماد» در گزارشی به وضعیت جناح های سیاسی در استانه انتخابات می پردازد و در گزارشی با تیتر «لیدرهای اصلاحات در برابر شیوخ اصولگرا» ضمن اشاره به اینکه مهره‌های تعیین‌كننده دو جناح سیاسی كشور برای تدوین فهرست ثبت‌نام‌ها فعال شده‌اند، نوشته: «اصلاح‌طلبان هر چند از بررسی فرآیندهای احراز صلاحیت نگرانی‌های جدی‌ای دارند اما برای حضور در انتخابات مجلس، آمادگی كامل دارند. چه آنكه رفرمیست‌های سیاسی ایران بر‌ خلاف اصولگرایان كه در پیچ ائتلاف انتخاباتی گرفتار آمده‌اند توانستند با دست‌فرمان انتخابات ٩٢ بر اتحاد و انسجام جبهه‌ای خود بیفزایند و به سازو‌كار مناسبی برای ورود به انتخابات مجلس بیایند. همین است كه شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به ریاست عارف و با حضور نمایندگان گروه‌های مختلف سیاسی اصلاح‌طلب برگزار می‌شود و همه‌شان تصمیمات این جلسه را خط قرمز خود اعلام می‌كنند. در هفته‌ای كه گذشت اصلاح‌طلبان آخرین مراحل سیاستگذاری‌های انتخاباتی خود را هم به اتمام رساندند تا همه‌چیز برای ورود حداكثری و پر‌قدرت آنان به انتخابات مجلس فراهم شده باشد.

اما همه این ترس‌ها منجر به آن نشده تا مدیران جناح راست برای جلوگیری از فرود تیر خلاص به مغز این جناح در حال احتضار رضایت دهند. حل‌المسائل نجات از انهدام و انفصام را هم درائتلاف سیاسی دنبال كردند اما این «ائتلاف انتخاباتی» به واقع چیزی نبوده جز «انقسام سیاستگذاری» و تصمیم‌گیری كلان. راه‌اندازی شورای مركزی ائتلاف اصولگرایان بی‌تردید پرده‌برداری از سهامداران جناح راست در انتخابات مجلس دهم است. براساس مكانیزم جدید انتخاباتی اصولگرایان فقهای ثلاث متشكل از آیات محمد یزدی، موحدی‌كرمانی و مصباح‌یزدی نقش شورای داوری و فصل‌الخطاب را بر عهده دارند. جامعه روحانیت مبارز مسوول و میزبان جلسات شورای مركزی ائتلاف انتخاباتی است.

تركیب شورای مركزی ائتلاف انتخاباتی اصولگرایان كه تا پیش از این از هشت نفر تشكیل می‌شد بر اساس جدیدترین تحولات به تعداد 13 نفر افزایش پیدا خواهد كرد كه این افراد نمایندگان چهار گروه سهامداران اصلی جناح راست در انتخابات مجلس خواهند بود.

حزب مؤتلفه (محمدنبی حبیبی، اسدالله بادامچیان)، جبهه پایداری (مرتضی آقاتهرانی، صادق محصولی)، جمعیت ایثارگران و رهپویان ولایت (حسین فدایی، علیرضا زاكانی)، جبهه پیروان خط امام و رهبری (محمدرضا باهنر)، فراكسیون اصولگرایان مجلس (غلامعلی حداد‌عادل)، جامعه روحانیت مبارز (سیدرضا تقوی) به همراه علی‌اكبر ولایتی، محمدباقر قالیباف، علی لاریجانی و سعید جلیلی قرار است تركیب نهایی شورای مركزی ائتلاف انتخاباتی اصولگرایان را تشكیل دهند.

این شورا وظیفه دارد تا با بررسی اسامی كاندیداهای انتخاباتی ارسال شده از سوی احزاب اصولگرا، لیست انتخاباتی اصولگرایان را تنظیم و نهایی كند. بر اساس مكانیزم تعیین شده اگر این شورا نتواند در تعیین برخی كاندیداها به نتیجه برسد اسامی كاندیداهای انتخاباتی فوق برای اتخاذ تصمیم به فقهای ثلاث داده می‌شود. این مدل تقریبا مشابه فرمول‌های انتخاباتی پیشین جناح راست است كه در ادوار گذشته به مدل ٧+٨ و ٥+٦ مشهور شده بود».


«روزنامه جوان» در گزارشی به تغییر سیاست امریکا در سوریه می پردازد و در گزارشی با عنوان «كری: دیگر دنبال تغییر رژیم سوریه نیستیم» می نویسد: «عقب‌نشینی ‌واشنگتن در سوریه با اظهارات روز گذشته جان كری در مسكو تكمیل شد؛ وزیر خارجه امریكا به درخواست ایران و روسیه درباره آینده بشار اسد تن داد و به صورت ضمنی گفت كه مردم سوریه باید درباره او تصمیم بگیرند، این در حالی است كه امریكایی‌ها اول خواستار كناره‌گیری بدون قید و شرط اسد بودند ولی با عقب‌نشینی از این موضع قبول كردند كه اسد می‌تواند در دوره انتقالی حضور داشته باشد اما نباید هیچ آینده‌ای در نظام سیاسی آتی سوریه داشته باشد.

جان كری روز چهارشنبه پس از دیدار طولانی خود با ولادیمیر پوتین به خبرنگاران گفت: «ایالات متحده و شركای آن در پی به اصطلاح تغییر رژیم در سوریه نیستند»، هر چند وی در ادامه تأكید كرد: «امریكا به این رویكرد كه هیچ امكانی ندارد بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه به عنوان رهبر این كشور در آینده باقی بماند، ادامه خواهد داد.» وزیر خارجه امریكا همچنین با كم‌اهمیت نشان دادن بحث درباره بشار اسد گفت كه مذاكرات با مقامات روسی متمركز این مسئله نبود كه «چه كاری می‌توان یا نمی‌توان بلافاصله درباره اسد انجام داد» بلكه بیشتر درباره ایجاد روندهای سیاسی برای مردم سوریه بود تا از طریق آن خودشان قادر به انتخاب رهبر خود باشند.» این اظهارات كری در تضاد با گفته‌های عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان است كه بشار اسد را تهدید كرده كه بین گزینه رفتن یا جنگ یكی را باید انتخاب كند.

عقب‌نشینی دیگر امریكا

سرنوشت بشار اسد همواره مهم‌ترین محور مذاكرات درباره سوریه بوده است، در حالی كه امریكا و متحدانش اصرار دارند بشار اسد نباید هیچ نقشی در آینده سیاسی سوریه داشته باشد، ایران و روسیه با رد این درخواست امریكایی‌ها تأكید كرده‌اند این مردم سوریه هستند كه باید درباره آینده رهبران سیاسی خود تصمیم بگیرند. رسانه‌ها اظهارات روز گذشته كری را نشان‌دهنده پذیرش موضع مسكو از سوی واشنگتن عنوان كردند. وب سایت اینترنتی شبكه «ای‌بی‌سی» امریكا طی گزارشی با اشاره به اظهارات وزیر خارجه امریكا در مسكو، آورد: «به نظر می‌رسد این موضع كری واضح‌ترین نشانه است كه امریكا در حال نرم كردن سیاست خود درباره اسد است و حاكی از تغییر لحن قابل توجه امریكا نسبت به سیاست روسیه به سوریه است [چرا] كه مقامات امریكایی قبل از این سیاست‌های روسیه را اساسا در تضاد با سیاست‌های خود اعلام می‌كردند.» جان كری روز گذشته گفت كه نگاه روسیه و امریكا درباره سوریه «به صورت اساسی شبیه هم است» این در حالی است كه از زمان ورود نظامی مستقیم روسیه به بحران سوریه امریكایی‌ها اقدامات مسكو را در جهت عكس منافع خود توصیف كرده‌اند،»


«روزنامه قانون» در گزارشی با عنوان «بورس ایزوله در برابر اخبار هسته ای» می نویسد: « روز گذشته بورس تهران یک روز بعد از بسته شدن پرونده پی‌ام‌دی واکنش چندان خاص و ویژه ای به اتفاقات هسته‌ای بروز نداد، به طوری‌که شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات روز گذشته با افت 86 واحدی به رقم 62 هزار و 147 واحد رسید. با وجود این خبر مهم و مثبت، روز گذشته بورس تهران باز هم کم‌رمق اما با روندی رو به رشد کار خود را آغاز کرد. حجم و ارزش اندک معاملات به وضوح گویای بی انگیزگی معامله‌گران است. در معاملات دیروز هر چند برخی نمادها سبز پوشند و چشم‌انداز اقتصاد کشور تا حدود زیادی از ابهام خارج و روشن شده است اما هنوز هیچ نشانه ای از رشد حجم معاملات در این بازار دیده نمی‌شود. در بازار روز گذشته نفت و گاز پارسیان، بانک صادرات، پالایش نفت اصفهان و پست بانک شاخص بورس را به سمت مثبت شدن هدایت کردند، اما در نهایت شرکت‌هایی مانند تاپیکو، پالایشگاه بندرعباس، مپنا، هلدینگ خلیج فارس، ملی مس و ایران خودرو شاخص بورس را به سمت منفی شدن هل دادند.امروز همچنین کارخانجات قند قزوین، پست بانک و ایران ترانسفو از صف خرید برخوردار شدند و بانک کارآفرین، تهران شیمی و مگسال بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند. حاکم شدن جو انتظار در تالار شیشه ای موجب شد تا در آخرین روز هفته 416 میلیون سهم به ارزش 77 میلیارد تومان داد و ستد شده و ارزش بازار سرمایه تا سطح 268 هزار میلیارد تومان نزول کند. این گزارش حاکیست، اگر بخواهیم در این مورد صحبت کنیم که آینده بورس در دوران پساتحریم چه خواهد بود، می توان گفت، سهم‌های بورسی را می توان به سه دسته تقسیم کرد؛ اول سهم‌هایی قرار دارند که در کوتاه مدت و در آینده‌ای نزدیک بعد از برچیده شدن تحریم‌ها می‌توانند صعود را شروع کنند، گروه‌های خودرویی و حمل و نقل از پیشگامان این دسته هستند، در صورتی که تحریم‌های بانکی و سویفت برقرار شود، بانکی‌ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند، در این بین بانک صادرات به عنوان بزرگترین شرکت بورسی می تواند مورد اقبال معامله گران قرار گیرد. همچنین تحریم‌های کشتیرانی اگر از میان رود، سهم های حمل و نقلی نیز می توانند جهش خوبی کنند. دسته دوم گروه هایی هستند که در میان مدت می توانند تحت تاثیر برجام قرار بگیرند، خودرویی‌ها از این جمله‌اند. دسته سوم نیز سایر گروه های بورسی هستند که در بلند مدت و در صورت ایجاد رونق اقتصادی می توانند به آینده خود خوشبین باشند. در هر صورت باید تا سه هفته دیگر صبر پیشه کرد و دید آیا بورس در صورت لغو عملی تحریم ها می تواند از این وضعیت اسفناک خارج شود».داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خدایا حاج قاسمو برامون نگه دار

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-12:01 ق.ظ

خدایا حاج قاسمو برامون نگه دار

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-11:58 ب.ظ

افسران - الله اکبر


شرح با خودتان

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-11:55 ب.ظ
افسران - حرام شرعی
گمنام گمنام ... ارتشی و بسیجی

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-11:51 ب.ظ

افسران - شهید گمنام


اللهم عجل لولیک الفرج

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-11:50 ب.ظ


طرح بنر و پوستر ولادت حضرت مهدی (عجل الله) | طرح افقی

دانشگاه انتظار بعد از 1300 سال همچنان دانشجو می پذیرد , متاسفانه این دانشگاه

هنوز 313 فارغ التحصیل هم نداشته است , این دانشگاه در تمام شبانه روز از شما آزمون

به عمل می آورد . مدارک لازم برای ثبت نام :

1. نماز اول وقت

2 . ولایت مداری

3 . دائم الوضو بودن(پاک بودن)

4 . دلی پر از ثواب و قلبی آکنده ازیاد خدا داشتن

5.روزه گرفتن

6.اطاعت از دستورات الهی

به امید قبولی همه ی ما در این دانشگاه

التماس دعا

«اللهم عجل لولیک الفرج»

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خدایا حاج قاسمو برامون نگه دار

تاریخ:جمعه 27 آذر 1394-12:00 ق.ظ

خدایا حاج قاسمو برامون نگه دار

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-11:58 ب.ظ

افسران - الله اکبر


شرح با خودتان

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-11:55 ب.ظ
افسران - حرام شرعی
گمنام گمنام ... ارتشی و بسیجی

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-11:51 ب.ظ

افسران - شهید گمنام


اللهم عجل لولیک الفرج

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-11:50 ب.ظ


طرح بنر و پوستر ولادت حضرت مهدی (عجل الله) | طرح افقی

دانشگاه انتظار بعد از 1300 سال همچنان دانشجو می پذیرد , متاسفانه این دانشگاه

هنوز 313 فارغ التحصیل هم نداشته است , این دانشگاه در تمام شبانه روز از شما آزمون

به عمل می آورد . مدارک لازم برای ثبت نام :

1. نماز اول وقت

2 . ولایت مداری

3 . دائم الوضو بودن(پاک بودن)

4 . دلی پر از ثواب و قلبی آکنده ازیاد خدا داشتن

5.روزه گرفتن

6.اطاعت از دستورات الهی

به امید قبولی همه ی ما در این دانشگاه

التماس دعا

«اللهم عجل لولیک الفرج»

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مهندس علیرضا نعمتی- كاندیدای دوره دهم مجلس-آستارا

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-07:07 ب.ظ


هوالباقی

وَ إِذْ قالَ إِبْراهِیمُ رَبِّ اجْعَلْ هَذَا الْبَلَدَ آمِناً وَ اجْنُبْنِی وَ بَنِیَّ أَنْ نَعْبُدَ الْأَصْنامَ (ابراهیم - 35)

مهندس نعمتی  كاندیدای  اعتدالیون مجلس استارا پیشتاز می باشد .. بنابر بر نظر سنجی ها و شنیدها در گوشی از مردم  در شهرستان استارا
 یكی از كارنامه های عالی این استاد دانشگاه ..قبل از اینكه روحانی ریس جمهور شود وی شعارش اعتدال  بود و با اینكه از ایشان بیشتر اصولگرایان گیلان حمایت می كردند بیشتراعضای ستادی و دوستان نزدیك وی اصلاح طلب ها بودند و وی همیشه در سخنرانی  و میتنگ هایش می گفت من اصولگرایی اصلاح طلب  و معتقد به اعتدال هستم... همیشه هم به شعارش پاینبد می باشد  و این باعث افزایش رای  وی شده است ...


هوالمحبوب
این مهندس و استاد دانشگاه که سالها حضور در جبهه های دفاع مقدس  و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس ( جانباز  و فرمانده سایبق سپاه استار )را در کارنامه خود دارد یکی از محبوب ترین  و علمی ترین  و با احیا ترین و قان نگرا ترین چهره ها و حتی اصلاح طلب  دارد و همین امر شانس پیروزی را در انتخابات مجلس  دهم برای وی بالا برده است و مردم درزمانی كه وی فرمانده سپاه استاراب ود وی را اعتدالگرا می داستند و می دانند...

وی دارای مدرک کارشناسی ارشد  است و در دوره  شش ساله فرماندهی در سپاه ابندر آستارا   و چندین سال جانشین سپاه آستارا عملکرد موفقی از خود بجای گذاشته است.

تدین، تواضع و شجاعت و قانون گرایی و تعادل و  در مدیریت از شاخص های بارز  مهندس نعمتی  است و بهمین دلیل همه گروهها و تشکل های اصولگرا و اصلاح طلب  از جمله جبهه  اصولگرایان و حتی اصلاح طلب ها و اعتدالیون  و ... ایشان را در صدر لیست انتخاباتی خود در  شهرستان مرزی آتسارا قرار داده اند.

 هوالصابر
علیرضا نعمتی
 و با توجه به اینكه وضعیت صلاحیت ها هم از هماكنون تا حدود زیادی مشخص است و مردم آستارا آینده نگر  و فرهنگی  روشنفكر هستند خیلی مطالب را قبل از سایر شهر های ایران از جمله درك می كنند .. در انتخابات هم مشخص شد و در انتخابات در دو دوره بالاترین رای به خاتمی و روحانی از آستارا بود... چون مردم آستارا پیشتاز سیاسی در یاران هستند و در این میان تمام جناح ها امتحان خود را دادند  و این فرمانده هشت سال دفاع مقدس و استاد دانشگاه اعتدال گرا امتحان خود را بخوبی در آستارا پس داده  است  و دراین میان در جلسات این استاد دانشگاه از تمام جناح افرادی كه در انتخابات آستارا تاثیر گذارهستند  دیه می شوند بیشتر از همه جالب است لیدرهای اصلاح طلب های آستارا در كنار اصولگرایان و اعتدالیون دركنار نعمتی هستند و اعضای ستادی دكتر روحانی نیز درآستارا یكی از پشتبانان سر سخت این استاد دانشگاه هستند...  در میان جلسات نعمتی بغیر از رجال سیاسی تاثیر گذار شهرستان دانشجوایان و دانش آموزان و فرهنگیان و تاجر های خوش نام و بازنشستگان نیروهای مسلح و كاركنان دولت دیده می شود و جالب است بیشترر طرفداران وی اكثرا از اصلاح طلب ها و اعتدالیون و جوانان دانش آموخته هستند....


براین اساس و با توجه به اقبال عمومی مردم نسبت به این کاندیدای(اعتدالیون آستارا  )به نظر می رسد  مهندس نعمتی  بیشترین شانس برای پیروزی در انتخابات مجلس  دهم در این شهر برخوردار است.

 مهندس نعمتی  كاندیدای مستقل و مورد حمایت اصولگرایان  كه دو دوره كاندیدا شده و نفر سوم در انتخابات آستارا شده است ..این بار با شدت تمام
 در حال تبلیغ و دید و بازدید است و بوی سبقت را از رقیبان گرفته است .
 وی كه سرداربازنشسته سپاه  و جانباز می باشد و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و فردی  با حیا و قانون گرا می باشد این بار با توان بیشتر حساس
 می شود و با برنامه ریزی دقیق و دیدار چهر ه به چهره درصدد نمانده شدن است..

فرمانده  اسبق  سپاه  شهرستان استارا  اگر چه هیچگاه  با قدرت  از حضور در رقابت های انتخاباتی نیامده است  اما در دوره نهم نیز  او را در فهرست گزیته های احتمالی قرار داده بودند  و در انتخابات جویی كه به نفع وی درست شده بود خیلی از افراد عادی فكر می كردند پیروز انتخابات مهندس نعمتی است ولی وی نفر سوم در انتخابات آستاراشد و سالم ترین كاندیدا از نظر تخلفات و خرید رای بود...وی در گیلان هم اکنون مشاور  اداره كل تعاون گیلان  می باشد .

حضور متمادی در بسیج و سپاه از او چهره ای محبوب ساخته که برخی جهت گیری ها و اظهارات خاص در دوره فرماندهی اش  نتواند از این محبوبیت بکاهد و همه وی را فردی درستكار و با حیا می دانند .نظر مردم آستارا بوی مثبت می باشد..

نعمتی در صورت ورود به رقایت های انتخاباتی با وضعیتی كه در انتخابات بوجود خواهد آمد .. شانس خوبی داشته و می تواند روی حمایت اصولگریان واعتدالیون  و اصلاح طلبها   هم مردم علاقه مند به احمدی نژآد حساب ویژه باز کند والبته حمایت جریان اصولگرای ریشه دار و سنتی در شهرستان استارا  نیز در پیروزی یا شکست وی و  هر نامزد دیگر تاثیر فراوانی دارد  و شنیدهای كه درخصوص رد صلاحیت بعضی افراد مطرح در محافل باشد درست باشد نعمتی یكی از رقیب های اصلی انتخابا شاید هم پیروز انتخابات باشد ..
اما بنابر نظر سنجی ها شانش این مهندس واستاد دانشگاه و از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس رشد زیادی داشته و مردم مدتی ایست متمایل به رای دادن در دوره دهم بوی هستند  و این بر می گردد به كاركرد نماینده های اسبق و كار تخصصی و برنامه ریزی نعمتی و دیدار چهره به چهره با مردم  با توجه به اینكه مردم در ایران بخصوص در‌استارا به افراد اعتدالی بیشتر اعتماد می كند وی شانش بیشتری خواهد داشت چون وی از داخل كاندیدا ها تنها فردی ایست كه در كارنامه مدیریت در سپاه و دیگر كارهایش از اول متعادل و با تعادل برخورد می كرد و می كند..

درباره ی مهندس علیرضا نعمتی


ایشان متولد سال ۱۳۴۱ روستای چوبر ، متاهل و دارای دو فرزند پسر می باشند ، دوران ابتدایی و راهنمایی تحصیل خود را در روستای محل تولدشان گذرانیده اند ، با تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فوق دیپلم علوم آزمایشگاهی دریافت کرده اند ، دارای مدرک لیسانس کشاورزی از دانشگاه آزاد اسلامی آستارا می باشند و سرانجام با تحصیل در  رشته جفرافیا در دانشگاه رشت موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد گردیده اند.

سوابق :

مربی پرورشی در آموزشگاه های آستارا از سال ۵۹ ،
عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سال ۶۰ ،
قائم مقام  سپاه پاسداران آستارا از سال ۷۲ تا ۸۱ ،
فرمانده سپاه پاسداران آستارا از سال ۸۱ تا ۸۷ ،
مشاور بازرسی مدیر کل تعاون گیلان از سال ۸۸ تا مهر ماه ۹۰ ،
رئیس هیات مدیره بنیاد توسعه و تعاون و کار آفرینی غرب گیلان ،
کارشناس دادگستری ،
جانباز دوران دفاع مقدس ،
کاندیدای نمایندگی هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی آستارا ، نفر  سوم با 12 هزار رای در دوره نهم مجلس
تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی آستارا و پیام نور تالش ،
دارای ۲۸ سال سابقه مدیریتی ،
عضو جامعه نظام مهندسی استان گیلان

اگر نبود نا عدالتی و تهت ها و جوسازی هدایت شده علیه این استاد دانشگاه برنده انتخابات دوره نهم آستارا ایشان بودند..

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

شعر بسیجی : بسیجی گمنام

 

فصل های پیش از این هم ابر داشت    بر كویرم بارشی بی صبر داشت

اینك اما عده ای آتش شدند                 بعد كوچ كوه ها آرش شدند

بعضی از آنها كه خون نوشیده اند         ارث جنگ عشق را پوشیده اند

بزدلانی كز هراس ابتر شدند             از بسیجی ها بسیجی تر شدند

تو چه می دانی تگرگ و برگ را          غرق خون خویش، رقص مرگ را

تو چه می دانی سقوط «پاوه» را       «عاصمی» را «باكری» را «كاوه» را

هیچ می دانی «مریوان» چیست؟ هان!  هیچ می دانی كه «چمران» كیست؟ هان!

هیچ می دانی بسیجی سرجداست؟   هیچ می دانی «دوعیجی» در كجاست؟

این صدای بوستانی پرپر است          این زبان سرخ نسلی بی سر است

با همان هایم كه در دین غش زدند       ریشه اسلام را آتش زدند

پای خندق ها احد را ساختند           خون فروشی كرده خود را ساختند

زنده های كمتر از مردارها                   با شما هستم، غنیمت خوارها

بذر هفتاد و دو آفت بر شما                    بردگان سكه! لعنت بر شما

باز دنیا كاسه خمر شماست         باز هم شیطان اولی الامر شماست

با همان هایم كه بعد از آن ولی        شوكران كردند در كام علی

زخمی ام، اما نمك... بی فایده است  درد دارم، نی لبك.... بی فایده است...

---------------

dardnews.ir

 

 و فقط باید منتظر انتخاب مردم  بزرگ اندیش آستارا بمانند.

هوالحق ...

((اللهم عجل لولیک الفرج))

 دکتر محمد علی هالو  درد نیوز :dardnews.ir

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

افتتاح ستادهای انتخاباتی كاندیدا مطرح قبل موعود مقرر در آستارا

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-06:58 ب.ظ

هنوز كاندیدا ثبت نام نكردند و تایید صلاحیت نشدند..اكثر كاندیدا های آستارا ستادهای خود را افتتاح نمودند از جمله خود نماینده آستارا

 

بنابر قانون انتخابات و تاكید وزارت كشور و شورای نگهبان:تشکیل ستادهای انتخاباتی قبل از ثبت نام و اعلام نتیجه بررسی صلاحیت ها تخلف محسوب گشته و با متخلفین برخورد می گردد

یكی از اصلی ترین دق دقه مردم در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حفظ بیطرفی ناظرین و هیات اجرایی شهرستان آستارا  در امر انتخابات است و  باید قول اخلاقی ، اجتماعی وشرعی بدهندکه در چارچوب قانون حرکت نمایندتا به امید خدا ودر سایه همدلی وهمزبانی بتوانیم ذهنیت هایی که بر خلاف واقع در زمینه هیات های اجرایی و نظارت بوجود آمده بزداییم  وهم هیات نظارت وهم هیات اجرایی مصمم به اجرای  قانون در برگزاری انتخابات هستند که مساله بسیار مهمی است

از كاندیدای محترم بخصوص نماینده آستارا كه خود قانون گزار و كاندیدای  دوره دهم آستارا است ضمن احترام به قانون از تبلیغات زود هنگام انتخاباتی خودداری نمایند تا مردم بتوانند با آرامش روحی ، حضوری پر شور و حداکثری در انتخابات داشته باشند

 

متاسفانه شاهد هستیم نماینده آستارا به بهانه تخلیه دفتر نماینده در روبروی اداره ارشاد رستوان بزرگی را اجاره كرده است و تابلو دفتر نماینده را در سر درب زده و یك آدم كم اطلاع هم می دانداین ستادانتخاباتی است نه دفتر و كاندیدا های دیگر از جمله دكتر حیدرنیا و شاپور مرحبا و فرهاد دلق پوش و جلیل كریم نژاد و فرداد پور امن و علی پویا و مهندس نعمتی و سخاوت سیلمان نژادوحامد دادشی و  دكتر حسن نوعی اقدم  و جدیدا هم محمد صادق برنجی چی نیز ستادش را افتتاح نموده است … ماههاست تبلیغ انتخاباتی و جلسات خانگی می گذرند و حتی زیر خانه اشان را كلا ستاد انتخاباتی  یا ستاد اجاره كردند و قبلا هفتگی  ستاد باز بود هما كنون كار روز با چایی و امكانات رفاهی از طرفداران خود پذیرایی و اكثر هفته جلسه علنی دارنند پاك نامه و بنر می زنند…

سوالم این است  این كاندیدا های محترم اولا پول تبلیغات و ستادها و خرج كارگر و آبدارچی و جلسات را از كجا می آورندو دوما اینها می خواهند قانونگذارباشند چطور خودشان قانون شكنی می كنند علنا هم نماینده استارا و تمام كاندیدا ها …خودشان وقتی به قانون احترام نمی گذرنند چطور می خواهند قانون گذار و ناظر قانون باشند بقیه اش بماند….

الحمدالله هیات اجرایی و نظارت هم چون اینها مخفیانه ستاد زدنند و فعالیت می كنند بیشتر شبها جلسه دارنند اینها را نمی تواند بخاطر شب بودن رصد كند…. دیگر قضاوت با شماست..من دكتر هالو هستم از اینئ چیزها سر در نمی آورم..
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جلسه هم اندیشی خبرنگاران آستارا با مهندس كورش پاك بین كاندیدا احتمالی دوره دهم آستارا

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-06:57 ب.ظ

جلسه هم اندیشی خبرنگاران آستارا با مهندس كورش پاك بین  كاندیدا احتمالی دوره دهم آستارا

http://www.axgig.com/images/73874607839077517675.jpg

ساعت 14 جلسه هم اندیشی  مهندس كورش پاك بین  با خبرنگاران شهرستان بندر آستارا  پنچ شنبه در مهمانسرای جهانگردی استارا بر گزار شد.(این جلسه با استقبال حماسی خبرنگاران آستارا قرار گرفت )

مهندس كورش پاك بین : معتقدبه استفاده از افراد لایق ،متعهد و متخصص و خرد جمعی هستم.

وی خود را چنین معرفی كرد: كورش پاك بین متولد 1350 دارای مدرك تحصیلی كارشناسی ارشد شیمی از داشنگاه صنعت نفت و در زمینه صنایع پتروشیمی  و در حال حاضر مدیر اداره hse(بخش ایمنی محیط زیست و بهداشت )پتروشیمی بندر امام  وپزوهشگاه و نیز مدیریت بحران پتروشیمی می باشم.

دوره نهم در انتخابات تهران كاندیدا شدم و با شش هزار رای به مجلس را ه نیافتم  و بر حسب وظیفه كاندیدا دوره دهم مجلس در آستارا شدم و همسرم از خانواده فرهنگی آستارا آباد پورها می باشد .

1-خلاصه ای از سخنان وی در جلسه خبرنگاران آستارا : توافق جام اثبات كرد سیاست جهانی به این نتیجه رسیده است كه خاور میانه بدون نقش ایران در تمامی عرصه های ثبات سیاسی و اقتصادی و نظامی و اجتماعی نخواهد بود

2-در مجموعه می توان گفت نمایندگان مردم این دوره با دولت و رهبری هم سو و هم دل و هم زبان هستند و امیدوارم دولت و مجلس  یكپارچه در چارچوب قانون اساسی و منویات رهبری  و مردم پیش بروند

3- بی شك حضور مردم در صحنه انتخابات به ما شخصیت حقوقی می دهند و پس باید امانت دار خوبی برای این مردم باشیم چرا كه این شخصیت حقوقی فقط منحصر به نماینده نیست بلكه نشان گر شخصیت یك شهرستان است پس باید برای حفظ آن دقت كرد.

4- اگر توانایی را در خود نمی دیدم  و احساس نمی كردم قطعه وار د كاراز انتخابات نمیشدم واگر  جمع به این تصیم بگیریند یك فرد دیگر از من اصلح تر است بمن بنفع آن كس كنار می كشم و حتی پشتبانی می كنم ولی خود را اصلاح تر می دانم بنابر احساس وظیفه دینی و قانونی وارد میدان شدم   انشا الله با برنامه های تخصصی و علمی و با كمك  اصحاب رسانه   با آگاه سازی و اطلاع رسانی  صحیح انشا الله با رای مردم به مجلس دهم در آستارا را خواهم یافت و  معتقدبه استفاده از افراد لایق ،متعهد و متخصص و خرد جمعی هستم.

5- به با پشتبانی علمی و تجربیات و تخصص مدیریت خود به میدان آمدم به امید رد صلاحیت فلان كاندید ا یا پشتبانی فلان كاندیدا نیامدم  انشا الله كه همگی كاندیدا ها صلاحیت بگیرند و این مردم هستند كه كدام كاندیدا اصلح است .

6- تمام احزاب  و جناح ها سیاسی و حتی مستقل در مجلس حضور خواهند  داشت در دوره دهم  و چرا كه پوایی مجلس در گروه حضور همه افرزاد متخصص می باشد و و جود احزاب در كنار آزادی بیان و ازادی فعالیت در چار چوب قانون و منافع ملی به طور قطع و یقیقن  ضامن بقای یك جامعه است  و بنحوی  كه هر حزب  علاوه  بر تلاش در راستای اهداف و خط مشی سیاسی خود نوعی همانند یك ارگان نظارتی و با چشمان باز از زیر نظر قرار دادن تحركات …..

7-مهم ترین عامل حفظ و بقای  سیاسی یك فرد این است كه با تدبیر هوشمندانه بتواند با برنامه ریزی مناسب از امكانات كشور به نفع مردم شهرستان اش استفاده كند و اولویت شهرستان بندر آستارا در چهار حوزه اصلی وبعبارت دیگر در چهار زیر ساخت تقسیم می شود…یك :اجتماعی و رفاهی  دوم :فرهنگی  سوم:فرهنگی  چهارم : بهداشتی محیط زیست و حقو شهروندی ( حقوق بشر مطابق با قانون اساسی ج ا ا ) كه بنده برای هر كدام برنامه تحصصی و علمی خاصی را تعریف نموده ام به كمك كار گروه تخصصی ستاد انتخابی ام در آستارا متشكل از نخبگان شهرستان آستارا و در این حوزها ورود خواهم كرد  و مطمن باشید مشكلان فاضلاب شهری و روستایی  و درمانی ( چطور یك شهرستان یك دستگاه سی تی اسكن ندارد آنهم  مرزی و بندری )و همچنین مشكل آب آشامیدنی روستاها و شهر آستارا و لوندویل را با توكل بخدا   و حمایت نخبگان و اصحاب رسانه و مردم حل خواهم نمود

8- با پتانسیل كه در شهرستان آستارا از نظر طبیعی و مرزی بودن  و خدادای دارد می توان آستارا را به یك قطب گردشگری و اقتصادی در كشور تبدیل نكرد و معنی ندارد آستارا اینقدر بیكار داشته باشد

9-پی گیریی در تاسیس فرمانداری ویژه آستارا   مسله مسافت كه حل است اما مسئله جمعیت هم برنامه  تعریف شده دارم انشا الله بموقع پی گیریی خواهم كرد تا اختیاران استاندار گیلان و مدیران كل گیلان كلملا به روسای ادارات تفویض شود  و مدیران لایق و با شایسته سالاری باید د ر شهرستان فرهنگی  و مرزی آستارا سر كار باشند…این وضعیت رضایت بخش نیست .

10- من با خرید رای و بد اخلاقی انتخاباتی مخالف هستم اگر بدانم با خریدن فقط یك رای من نماینده هستم بخدا این كار را نمی كنمو باید با فرهنگ سازی  این معضل زشت را از آستارا دور كنیم.

11- وقتی به استانهای دیگر  می رویم و شهرستانی را با آستارا مقایسیه می كنیم حالا آن شهرستانها منابع طبیعی و ساحل و دریا و …مرز ندارنند پنجاه سال از آستارا از نظر اقتصادی و مدیریتی جلو هستند انسان ناراحت می شود.. با مبارزه با فساد اداری  و روی كار آمدن افراد و مدیران صالح و متخصص آستارا به مدینه فاضله دلخواه مردم آستارا تبدیل می شود.

12- از اصحاب رسانه و تمام اقشار صاحب فكر در شهرستان آستارا درخواست دارم  ..با هماهنگی سازمان های قانونی  یك مناظره بین تمام كاندیدا ها بگذارنند  تك تك یا همگی شركت كنیم در حضور مردم همانند خیلی كشورهای پیشرفته و داخل كشور بگذارنند تا مردم قضاوت كنند كدام كاندیدا اصلح تر هستند من شخصا اولین نفر هستم كه اعلام آمادگی می كنم.

در آخر از اصحاب رسانه و نخبگان آستارا و لوندویل و كلیه اقشار درخواست دارم بیایند  برنامه های مرا مطالعه كنند یا من مناظره كنند اگر به این نتیجه رسیدند من لیاقت كاندیدای دارم دست در دست من دهند تا در انتخابات پیروز شویم و شهرستان فرهنگی آستارا را از این وضعیت نجات دهیم.

 در حال تكمیل است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

محمد صادق برنج چی كاندیدا دوره دهم مجلس آستارا (جلسه هم اندیشی با خبرنگاران )

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-06:00 ب.ظ

http://www.axgig.com/images/41729708896672802249.jpg
 استاد محمد صادق برنج چی كاندیدا دوره دهم مجلس آستارا (جلسه هم اندیشی با خبرنگاران )

ساعت 7 شب استاد برنج چی معلم بازنشسته و مدیر مسئول هفته نامه طریقت در جلسه هم اندیشی با خبرنگاران شهرستان آستارا گفـ:
 كارشناس ارشد رشته علو سیاسی و معلم بازنشسته  و ده سال است روز نامه نگار و مدیر مسول هفته نامه طریقت نو و جانباز شیمیایی 0عضویت در سپاه 1360 تا 1363)  هستم
 وی تصریخ كرد : انتخاب معلم نمونه كشوری در سال1369  و اشتغال به رزو نامه نگاری از سال 1384 و بعنوان نوسنده و روز نامه نگار منتقد و تحلیل گر سیاسی
 و اجتماعی شناخته شده ام .
 استاد برنج چی ادامه داد: مدیر مدرسه راهنمایی بهار لوندویل ذ و دبیر ستان شهید باهنر لوندویل  و از سال 1369 تا 1374 معلم نمونه سال و استان
وی افزود :  ریس هیات مدیره تعاونی مسكن فرهنگیان‌آستارا 1384 تا 1391 كه تعداد 200 واحد مسكونی به فرهنگیان واگذار شد و بعنوان مدیر نمونه تعاونی از ساتانداروقت تقدیر رسمی شدم.
كاندیدای دوره دهم گفت : فعالیت سیاسی من از سال 1356 می باشد  و عضو انجمن اسلامی دبیرستان در لوندویل سال 1358  و فعالیت حرفه ای سیاسی را با كاندیدا شدن در دوره پنجم و و ششم از حوزه انتخابیه آستاراش روع كردم  وی تصریح كرد : درسال 1376 به جریان اصلاحات كشور پیوستم و ریس ستاد سید خاتمی در آستارا بود م و همكاری با جریان اصلاحات در سطح كشوری و استانی داشتم و دارم
وی ادامه داد: ریس ستاد انتخاباتی دكتر عارف در شهرستان آستارا بودم  در سال 1392 كه هماكنون بعنوان ریس شورایی اصلاح طلب های آستارا و عضو شورایی مشورتی اصلاح طلب های استان گیلان هستم  و چهره شناخته شده اصلاح طلب ها در سطح استانی و ملی هستم و به آن افتخارمی كنم .
كاندیدا دوره دهم مجلس گفت : من رسما كاندیدا توری خود در دوره دهم  بعنوان یك اصلاح طلب اعلام كردم و خواستم اولین جلسه را با  همكاران روز نامه نگار داشته باشم و خیلی خوشحال هستم همگی خبرنگاران شهرستان دراین جلسه دحضور دارنند
وی تصریح كرد‌: این دوره با كوباری از تجربه می خواهم در خدمت مردم آستارا و جمهوری اسلامی ایران باشم و برنامه های مدون برای آستارا دارم در صورتیكه نماینده شوم
 وی تاكید نمود : آستارا به حال خود رها شده باید فكری بكنیم و یكی از دق دقه های اصلی من آزاد گشتن پولهای كثیف در انتخابات است امیدوارم  با فرهنگ سازی و آگاه سازی جلوی خرید رای گرفته شود و انشا االه دست در دست هم بدهیم آستارایی آباد و پیشرفته داشته باشیم
كاندیدای دوره دهم تاكید نمود : من برنامه های كه دارم می خواهم بعنوان نماینده مردم مشكلات و نارسایی شهرستان راب ه مركز برسام و وام دار هیچ كس نمی شوم.
 وی تصریح كرد : در دوره پنجم كه اتفاقا من بنابر نظر سنجی ها در رتبه اول انتخابات بودم سه نفر از كاندیدا ها با آوردن پول كثیف مانع راه یابی من بمجلس شدند
وی تاكید كرد : آستارا با داشتن پتانسیل طبیعی و انسانی و تحصیل كرده بومی می تواند به قطب گردشگری و اقتصادی در كشور تبدیل  شود اگر نماینده خودش را وام دار نكند می تواند اینها رااحیا كند و من با كار گروه تخصصی برنامه های دارم كه انشاالله با تجارب سالها فعالیت  آستارا را به قطب اقتصادی وسیاسی تبدیل كنم

برنج چی در خصوص مسله رد صلاحیت اش گفت‌: من به تایید صلاحیت ام یقین دارم مثبت است چون در دوره دكه من رد صلاحیت شدم هیات اجرایی شهرستان مرا تایید كرد بدون سند ومدرك از طریق استان رقبایی سیاسی من كه یم دانستند من پیروز انتخابات هستم رد صلاحیتم كردند و من به هیات اجرایی و نظارت خوش بین هستم چون از خدوم مطمن هستم من یك معلم و روز نامه نگار عاشق نظام و قانون اساسی و رهبری هستم .
ایشان در خصوص سوالی در خصوص ثبت نام هم زمان برادر خانم خود یعنی فردادپور امن گفت : سیاست ربطی به فامیلی ندارد و اما با رایزنی های شده انشا الله آن هم با تدبیر مرتفع خواهد شد.
وی افزود : آستارا ازیاد رفته است از جمله اسكله و راه آهن و گردشگری ودیگر موارد كه می شد با برنامه ریزی آستارا به قطب گردشگری و اقتصادی در استان و شكور تبدیل گشت و استغال جوانان تحصیل كرده آستارا حل كرد و برای این مهم هم برنامه های تخصصی قانونمند و زود بازده دارم انشالله بموقع تشریح خواهم كرد.
وی ادامه داد: الحمدااله با روی كار آمدن دولت تدبیر و امید  مردم خوش بین تر و امید بیشتر شده است بستر برای  پیشرفت و‌ابادانی آستارا
عالی است اگر مردم همت كنند با پولهای كثیف مبارزه مدنی و فرهنگی كنند و یك فردی به مجلس بفرستند كه وام دار كسی نباشد.
 در پایات خبرنگاران سوالات نمودند و استاد برنجی چی جواب دادندو تمام خبرنگاران و مدیران هفته نامه ها و سایت خبری آستارا به استاد برنجی چی گفتند اگر ما در انتخابات از كاندیدا دیگر باشیم بعنوان یك همكار در نشریه خودمان در كنار كاندیدا دلخواه خودمان برا ی تبلیغات و برنامه انتخاباتی شما بصورت رایگان جای خالی خواهیم گذشت.
جلسه با ذكر صلوت به اتمام رسید.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گوزل آستارا اولین فیلم مستند میراث فرهنگی و گردشگری و زیارتی و حیات وحش بندر استارا رو نمایی می شود

تاریخ:پنجشنبه 26 آذر 1394-06:00 ب.ظ

اولین فیلم مستندجامع  میراث فرهنگی و گردشگری و زیارتی  و حیات وحش  بندر استارا رو نمایی می شود

اسماعیل اسدی دارستانی مدیر عامل شركت تعاونی مستند سازان نور گفت : این فیلم در سال 1391 شروع  به فیلم برداری  شده است

و فیلم برداری آن در فروردین ماه 1394 به اتمام رسید و هماكنون كارتدوین آن به اتمام رسیده است .

این فیلم ساز مستند افزود : تاكنون این شركت چهار فیلم مستند ساخته است از جمله1- فریاد بی صدا (تخریب محیط زیست ) 2-  اربعین در آستارا 3-محرم و صفر در امام زادگان4-فیلم سه دقیقه سكوت (امربه معروف و نهی از منكر  و فیلم ) 4-فیلم كوتاه مبهم5- مستند ما می توانیم (آموزشگاه معلولان نوجوان آستارا )5-فیلم كوتاه راهیان نور آستارا 6- فیلم مستند غدیر خم در آستارا و امام زادگان .....و هفتیمین فیلم من گوزل آستارام( به تصویر كشیدن آثارمیراث فرهنگی  و قدیمی و حیات وحش و گردشكری وزیار تی  آستارا  ) كه مدت چهار سال كار فیلم برداری و تدوین آن به طول

كشیده است..

اسماعیل اسدی دارستانی : علت ساخت این فیلم این بود آستارا جزو بیست شهر  گردشگری كشور است و فیلم و تصویر كامل

از میراث فرهنگی و گردشگری  و حیات وحش و  اماكن سیاحتی و زیارتی نشده بود و شركت تعاونی مستند سازان با

تیم كار آموزده از سال 1390  این كار را با نوشتن فیلم مستند  و با كمك تیم مجرب با مدیریت داخلی  بیژن ورودی ازفیلم سازان پیسكوت آستارا شروع به فیلم برداری  نمود و امسال كار تدوین آن بعداز چند سال به اتمام رسید...لازم می دانم از راهنمایی استاد قلنچ كهندلمستند ساز و عكاس تجربی تشكر كنم و همینطور مهندس سخی كار  كارشناس اداره ارشاد آستارا ...و انشا الله  در آینده نزدیك من گورل آستارام   اولین فیلم مستند  جامع گردشگری و میراث فرهنگی و زیارتی و حیات وحش به تصویر خواهد رسید.

وی در ادامه گفت : نویسنده و كارگردان و تهیه كننده  این فیلم اسماعیل اسدی دارستانی و فیلم برداران سارا نیكویی و محمدرضا اسدی و كارگردان هنری : بیژن ودودی  و تدوین جلوهای ویزه فیلم : علی رضا شب نشین  بودند و با مشاوره و راهنمایی  استاد پیسكوت فیلم و عكس (مستند ساز )گیلان قلنچ كهندل و همكاران فیلم : پیام ثمین و محمد ثمین و مهندس رحیم نصرتی و مهندس نیما سیفی نزاد

این فیلم ساز مستنددر خاتمه افزود: در آینده نزدیك رو نمایی این فیلم در آستارا انجام خواهد شد و از آقای جوان ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا و نماینده آستارا  ومهندس شفقی فرماندار  ،امام جمعه  و بخشداران لوندویل و مر كزی و شهرداران آستارا  و لوندویل  وسرهنگ مهدی زاده  فرماندهی انتظامی وفرماندهی  هنگ مرزی و سپاه  وهمكاری خوب روسای ادارات  تعاون و اوقاف وگمرك  و آموزش و پروش و مهندس قلی نزادحفاظت محیط زیست  و  پردل ریس نمایندگی میراث فرهنگی و بادروح مدیر اجرایی و هیات امنا امامزادگان آستارا  تقدیر و تشكر می كنیم...


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :6
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  


Admin Logo
themebox Logo