به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب دی 1395

حقیقت نیوز

افزایش ریسک قاچاق در گمرک آستارا

تاریخ:یکشنبه 26 دی 1395-02:20 ب.ظ

مدیر کل گمرک آستارا گفت: با بهره گیری از امکانات و تجهیزات نوین تجسس کالا نظیر ایکس ری کامیونی، ریسک قاچاق کالا در این گمرک افزایش یافته است.

رسول امیدی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: راه اندازی سیستم ایکس ری در گمرک آستارا باعث تسهیل و روانسازی امور تجاری شده است و به بازرسی فیزیکی و مورد به مورد کالاهای مبادلاتی نیاز وجود ندارد.
وی با بیان اینکه برای راه اندازی سیستم ایکس ری کامیونی در گمرک آستارا، 230 میلیارد ریال هزینه شده است، اضافه کرد: با بهره گیری از سیستم مذکور و دیگر سیستم های نوین الکترونیکی در 9 ماه امسال 42 پرونده قاچاق کالا و ارز، لباس و موتورهای دیزل به ارزش 77 میلیارد ریال در گمرک آستارا تشکیل و به مقام قضایی معرفی شده است.
از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه، 284 هزار تن کالا به ارزش اقتصادی 133 میلیون دلار از گمرک شهرستان آستارا به خارج از کشور صادر شده است.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، موافقت نامه تجارت بین المللی، صدور برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند و رتبه اول تجارت چمدانی مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می شود و سالیانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:شنبه 25 دی 1395-11:22 ق.ظ

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستارا از برگشت 676 تن انواع محصولات کشاورزی وارداتی از مرز آستارا به کشورهای مبدا خبر داد.

ایرج شیارکار روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: هفت نوع محصول کشاورزی وارداتی شامل پنبه محلوج، تخته راش، دسته بیل، کاه و کلش خرد شده، دانه کتان، نخود خوراکی و نخود فرنگی هنگام ورود به کشور از مرز زمینی گمرک آستارا به دلیل رعایت نشدن شرایط قرنطینه، به کشورهای مبدا برگشت داده شد.
وی مبدا بیشتر این محصولات را کشورهای روسیه و گرجستان و دیگر کشورهای آسیای میانه عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، 86 تن محصولات کشاورزی ترانزیتی و صادراتی شامل گوجه فرنگی، پیاز و آلبالو به دلیل رعایت نشدن شرایط قرنطینه، پیش از خروج از کشور در گمرک آستارا شناسایی و امحاء شده است.
تا دی ماه امسال 124 هزار و 118 تن محصول کشاورزی به ارزش 113 میلیون و هزار و 100 دلار از مرز زمینی گمرک آستارا به کشورهای خارجی صادر و 103هزار و 514 تن محصول کشاورزی از مرز مذکور به کشور وارد شده است.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، موافقت نامه تجارت بین المللی، صدور برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند و رتبه اول تجارت چمدانی مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می شود و سالیانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می کنند.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمیفرمانده نیروی انتظامی آستارا از کشف یکهزار عدد فشنگ سلاح شکاری در ایستگاه بازرسی قلعه این شهرستان خبر داد.

سرهنگ رسول عزیزی عصر جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ماموران ایستگاه بازرسی قلعه در محور اردبیل-آستارا حین کنترل خودروهای عبوری در بازرسی از یک دستگاه اتوبوس که از استان اردبیل به استان گیلان در حال حرکت بود، یکهزار عدد فشنگ سلاح شکاری را کشف و ضبط کردند.
وی اظهار کرد: این فشنگ ها مجوز حمل نداشت و در این رابطه دو نفر دستگیر و به مقام قضایی معرفی شدند.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی **‌انتشار :‌نصراله ابراهیمیآزمون مهارت سنجی صنعت ساختمان، تفاهم نامه و هماهنگ با هدف ارتقای صلاحیت حرفه ای نیروهای کار در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی آستارا عصر جمعه در حاشیه این آزمون در جمع خبرنگاران آستارا گفت: این آزمون کتبی طی دو روز و در شیفت های زمانی صبح و عصر با حضور 234 داوطلب برگزار شد.
بهبود معاشکار افزود: این آزمون شامل سه بخش صنعت ساختمان، تفاهم نامه و هماهنگ مرحله هشت بود که در رشته های مختلف برگزار شد.
وی اضافه کرد: آزمون بخش صنعت ساختمان و تفاهم نامه در قالب 11 حرفه و آزمون هماهنگ مرحله هشتم نیز در 27 حرفه برگزار شد.
وی اظهار کرد: پس از اعلام نتایج آزمون کتبی، آزمون عملی نیز مطابق برنامه ریزی انجام شده تا اواسط بهمن ماه سال جاری در مرکز فنی و حرفه ای آستارا و آموزشگاه های آزاد زیر نظر این مرکز برگزار خواهد شد.
معاشکار با ابراز رضایت از حضور پرشور داوطلبان آموزش های فنی و حرفه ای در دوره های مختلف مهارتی، گفت: اطلاع رسانی جامع و ایجاد وحدت رویه، ارتقای کیفیت فرآیند سنجش و تعیین صلاحیت حرفه ای نیروی کار، اعتبار بخشی به تجارب فنی و حرفه ای افراد، بسترسازی تحقق دولت الکترونیک و توسعه و بهبود خدمت رسانی از هدف های آزمون مذکور است.
وی افزود: یکی از مهمترین راهکارهای ایجاد اشتغال پایدار و مولد، برخورداری از آموزش های فنی و حرفه ای است و حضور جوانان در این آموزش ها می تواند به رونق اشتغال آنان در سالهای آینده منجر شود.
آزمون کتبی دو رشته مدیریت خانواده و پرورش ماهیان خاویاری نیز امروز با مشارکت آموزشگاه بخش خصوصی و ادارات جهاد کشاورزی، شیلات و مرکز فنی و حرفه ای آستارا در مرکز فنی و حرفه ای این شهرستان برگزار شد.
27 نفر در رشته مدیریت خانواده و 33 نفر در رشته پرورش ماهیان خاویاری با همدیگر به رقابت پرداختند و افرادی که موفق به اخذ نمره قبولی از آزمون کتبی شوند، در مرحله آزمون عملی شرکت خواهند کرد.
نخستین دوره آموزشی پرورش ماهیان خاویاری نیز به منظور تقویت منابع آبزیان و توسعه آبزی پروری به مدت دو ماه در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی آستارا برگزار شد و به افراد پذیرفته شده در آزمون های عملی و کتبی این رشته گواهینامه مهارتی توسط فنی و حرفه ای اعطا خواهد شد.
آستارا دارای دو مزرعه پرورش ماهیان خاویاری با 9 هزار و 400 متر مربع مساحت است و سالیانه 75 تن گوشت از آن استحصال می شود و پرورش دهندگان ماهی خاویاری در این شهرستان در سال گذشته 30 میلیارد ریال در آمد داشتند.
340 نفر در مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا در رشته های تعمیر لوازم خانگی، برق، تراشکاری، مکانیک، تاسیسات، صنعت ساختمان، صنایع، بازرگانی و کارآفرینی مشغول مهارت آموزی هستند.
این شهرستان با 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی


امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: تقویت عوامل اقتدار ملی و شناخت دشمن در زمان های مختلف باید مورد توجه مردم و مسئولان باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های نماز جمعه شهرستان آستارا افزود: تمدید تحریم توسط آمریکا نقض برجام است و مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری کشورمان نیز بر بدعهدی آمریکا در این رابطه اشاره کرده اند.
وی با تقدیر از تلاش ها و پیگیری های انقلابی وزیر امور خارجه ایران در اثبات تخلف آمریکا در تمدید تحریم ها و نقض برجام، اضافه کرد: تنها راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور، عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد درخواست مقام معظم رهبری است.
امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار کرد: رسانه های معاند همواره به دنبال سوء استفاده از اختلافات جزئی برای مخدوش کردن چهره نظام جمهوری اسلامی هستند و اختلاف ها نباید به فضای مجازی و افکار عمومی کشیده شود.
خطیب جمعه آستارا با تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: آن عالم مبارز و مجاهد بیشتر عمر خود را در راه اعتلای دین اسلام، جهاد و خدمت به مردم سپری کرد و اندوخته مادی برای خود ایجاد نکرد.
حجت الاسلام حافظ نیا با اشاره به نقش فرماندهی آیت الله هاشمی رفسنجانی در هشت سال دفاع مقدس، گفت: تدابیر و برنامه ریزی های دقیق و منسجم آن شخصیت انقلابی، زمینه های پیروزی رزمندگان اسلام را در جبهه های حق علیه باطل فراهم می کرد.
وی ادامه داد: آیت الله هاشمی در دوران سازندگی بسترهای توسعه و آبادانی کشور را در بخش های مختلف فراهم کرد و در مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز منشاء خدمات شد و هرگز از آرمان های امام، انقلاب و رهبری دست بر نداشت.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری


معاون صندوق کارآفرینی امید گیلان از پرداخت 446 میلیارد و 230 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی از ابتدای سال جاری تاکنون در این استان خبر داد.

یوسف پور واجد روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت می شود تا زمینه اشتغال جوانان در حوزه های مختلف فراهم شود.
وی اضافه کرد: با پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی در قالب طرح های مشاغل خانگی، کارفرمایی، خوداشتغالی و پشتیبان، سه هزار و 500 نفر در 16 شهرستان استان گیلان شاغل شده اند.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات پرداخت شده در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اظهار کرد: در مدت مشابه سال گذشته، 303 میلیارد ریال تسهیلات در حوزه اشتغال به متقاضیان پرداخت شد.
به گفته پور واجد تا پایان سال جاری 100 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت خواهد شد.
وی ادامه داد: متقاضیان با دریافت تسهیلات به ایجاد کارگاه های تولیدی و خدماتی اقدام می کنند.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمیآئین گرامیداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان آستارا در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، امام جمعه آستارا عصر پنجشنبه در این آئین در مسجد محمد رسول الله (ص) این شهرستان گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی نقش بی بدیلی در به ثمر رسیدن نهضت انقلاب اسلامی و مبارزه با رژیم طاغوت داشت.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی تا آخرین لحظات عمر خود همراه امام و رهبری بود، اضافه کرد: مقام معظم رهبری از درگذشت وی به عنوان مصیبت جانکاه یاد کردند و این امر نشانگر شخصیت والای آیت الله هاشمی رفسنجانی است.
وی اظهار کرد: آن عالم مبارز و مجاهد، تکیه گاهی مطمئن برای اقشار مختلف مردم، احزاب و گروه های سیاسی بود و اختلاف نظرها هرگز باعث جدایی و فاصله وی با رهبر معظم انقلاب نشد.
وی با اشاره اینکه دشمنان با استفاده از دسیسه های مختلف سعی در ایجاد شکاف بین آیت الله هاشمی و رهبر معظم انقلاب داشتند، گفت: آنها با افکار پلیدشان در برابر روحیه همدلی و وحدت آفرینی آیت الله هاشمی رفسنجانی شکست خوردند.
حافظ نیا ادامه داد: آئین تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی به روز وحدت و همدلی مردم ایران اسلامی تبدیل شد و اقشار مختلف مردم از هر جناح، حزب و گروهی در آن حضور یافتند.
وی خاطرنشان کرد: همه ما باید با الگو گرفتن از شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی حول محور ولایت فقیه حرکت کنیم و از مسیر و آرمان های انقلاب و شهدای اسلام دور نشویم.
مداحی و ذکر مصیبت از دیگر بخش های این آئین گرامیداشت بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی یکشنبه شب در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمیرئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: یک قطعه پرنده باکلان مصدوم پس از مداوا در مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل این شهرستان، به آغوش طبیعت بازگردانده شد.

محمد رضا روشنی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این پرنده باکلان که از ناحیه بال مصدوم شده بود، توسط یکی از دوستداران محیط زیست در تالاب استیل آستارا کشف و برای تیمار به اداره حفاظت محیط زیست آستارا تحویل داده شده بود.
وی با اشاره به اینکه این پرنده به مدت 10 روز تحت مداوا قرار گرفت، اضافه کرد: در سال جاری 15 پرنده از گونه های مختلف در آستارا پس از مداوا به آغوش طبیعت بازگردانده شده است.
وی از شهروندان و دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده هرگونه پرنده مصدوم و زمین گیر، آن را به واحدهای محیط بانی یا اداره حفاظت محیط زیست آستارا تحویل دهند.
روشنی با تقدیر از تلاش ماموران یگان حفاظت محیط‌ زیست آستارا در پایگاه اورژانس محیط‌ زیست این شهرستان، گفت: این مرکز درمانی با یک نفر دامپزشک و دو نفر همیار تجربی، در حال ارائه خدمات است و در طول سال پرندگانی نظیر پلیکان، قو،شکاری، حواصیل، اگرت، باکلان، مرغابی سرسبز، خوتکا و جغد در این مرکز تحت درمان قرار می گیرند.
تالاب استیل با 138 هکتار وسعت در هفت کیلومتری شهر آستارا، مأمن جوجه آوری بیش از چهار هزار و 500 قطعه پرندگان باکلان و اگرت است و از مهم ترین قطب های گردشگری و نخستین ایستگاه فرود پرندگان مهاجر در پاییز و زمستان محسوب می شود.
باکلان دارای 40 گونه است و گونه های مختلف آن در کرانه‌ دریاها، تالاب ها و دریاچه‌ها زندگی می‌کنند و آشیانه خود را بر روی درختان می‌سازند.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، از گونه های متنوع پرندگان و حیات وحش برخوردار است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرشاد فاضلی مقدم بازیگر فیلم ساز و كارگردان

تاریخ:جمعه 24 دی 1395-08:00 ب.ظ

فرشاد فاضلی مقدم بازیگر فیلم ساز و كارگردان


http://hasanatfilm.ir/wp-content/uploads/2013/03/%D9%81%D8%B1%D8%B4%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%A7%D8%B6%D9%84%DB%8C-%D9%85%D9%82%D8%AF%D9%85-300x293.jpg

فرشاد فاضلی مقدم

متولد 27 مهرماه 1360 تهران

فارغ‌التحصیل از انجمن سینمای جوان در رشته کارگردانی /  اخذ مدرک بازیگری از موسسه فرهنگی و هنری شهراب تهران ـ شهریار ( 1378 ) / اخذ مدرک بازیگری و گویندگی و خبرنگاری از باشگاه رادیو و تلویزیونی جوان اردبیل ( 1382 ) / اخذ مدرک تصویربرداری پیشرفته از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ( 1387 )

شغل : فیلمساز ـ مربی بازیگری ـ مدیر عامل شرکت فیلمسازی آسمان فیلم

سوابق آموزشی: آموزش بازیگری برای نوجوانان ( کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا ـ 1383 ) / آموزش بازیگری سینما برای نوجوانان و جوانان ( اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر آستارا - 1389 الی 1395 )

 

بازیگری در تئاتر :

بازیگر نمایش « سجاده خونین » ( استان تهران ـ  شهریار ـ 1378 )

بازیگر نمایش موزیکال « افسانه کلاغ » ( استان تهران ـ  شهریار ـ 1379 )

بازیگر نمایش « بدرود نگار » ( اجرا در استان اردبیل 1382 )

بازیگر نمایش « ازدواج مثل یه کاسبی است » ( اجرا در استان گیلان ـ آستارا 1388 )

بازیگر و مجری نمایش « ببعی و گرگ آشپز » ( اجرا در استان گیلان ـ آستارا  ـ 1394 )

 https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT7M1R5F_e_GqjEMMU_6qm2YOjR3BUUTX1k_uHYrFvmUH8WRYBpZA

بازیگری در سینما و تلویزیون :

بازیگر سریال روزگار غریب در نقش دکتر برزگر به کارگردانی کیانوش عیاری .تهران ـ 1385

بازیگر فیلم کوتاه « روزی در نیست آباد » . آستارا ـ 1386

بازیگر فیلم کوتاه « ک مثل کینما » . آستارا ـ 1387

بازیگر فیلم کوتاه « مهره ها » . آستارا ـ 1392

بازیگر فیلم بلند «رویاهای آبی من» در حال تولید در شهرستان آستارا

 

فیلم ها :

کارگردان فیلم کوتاه مستند « محرم در آستارا » ( 1386 )

کارگردان فیلم کوتاه « سقوط  »  ( 1387 )

کارگردان فیلم کوتاه « رویای خاکستری » ( 1388 )

کارگردان فیلم کوتاه مستند « صدای اروند  » ( 1389 )

کارگردان فیلم کوتاه « انتظار تلخ  » ( 1391 )

کارگردان و تصویربردار فیلم کوتاه «چشم ها» ( 1392 )

کارگردان فیلم مستند «بلوط زنده» ( 1392 )

کارگردان فیلم کوتاه مستند « گل گاو زبان» ( 1393 )

کارگردان فیلم کوتاه « آتا » ( 1393 )

کارگردان فیلم کوتاه « آب ... » ( 1395 )

 http://www.axgig.com/images/24044156105902645002.jpeg

 

عناوین کسب شده:

جایزه کارگردانی برای نمایش « یک کیلو خاک صحنه » .  گیلان ـ 1382

جایزه بازیگری برای بازی در نمایش «بدرود نگار» . اردبیل ـ 1383

لوح تقدیر کارگردانی برای فیلم کوتاه محرم در آستارا در چهارمین جشنواره اشک محرم . شیراز ـ 1388

عکاس برگزیده جشنواره نگاه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گلستان ـ 1390

مقام دوم بخش عکس اولین جشنواره لبخند گیلان (دانشگاه آزاد واحد آستارا) . آستارا ـ 1391

مقام دوم بخش عکس اولین جشنواره فرهنگی هنری (مدرسه عشق) . آستارا ـ 1393

مقام اول فیلم جشنواره فیلم کوتاه استان گیلان در بخش کارگردانی . رشت ـ 1394 

مقام اول فیلم جشنواره فیلم کوتاه استان گیلان در بخش تهیه کنندگی . رشت ـ 1394 

مقام دوم فیلم در جشنواره ملی مدرسه عشق تهران ـ 1395

 

حضور در جشنواره ها :

حضور در بخش مسابقه اولین جشنواره فیلم کوتاه دفاع مقدس گیلان درمقام کارگردان با فیلم رویای خاکستری . تالش ـ 1389

حضور در بخش مسابقه دومین جشنواره فیلم کوتاه بسیج گیلان در مقام کارگردان با فیلم چشم ها . رشت ـ 1390

حضور در بخش مسابقه پنجاهمین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه اراک با فیلم آتا در مقام کارگردان. اراک ـ 1393       

حضور در بخش مسابقه چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم رشد با فیلم آتا در مقام کارگردان . تهران  ـ 1393

حضور در بخش مسابقه اولین جشنواره فیلم کوتاه بمانی با فیلم کوتاه آتا   تهران ـ 1393

حضور در بخش مسابقه نخستین جشنواره فیلم کوتاه سما با فیلم کوتاه آتا  تهران ـ 1394

حضور در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کودک و نوجوان با فیلم کوتاه آتا  همدان ـ 1394

حضور در بخش مسابقه پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه حسنات با فیلم کوتاه آتا  اصفهان ـ 1394

 http://www.axgig.com/images/08650889152730748178.jpg

مسئولیت ها و عضویت های هنری :

عضو باشگاه جوان صدا و سیمای مرکز اردبیل( از سال 1381 )  / عضو خانه مطبوعات گیلان / عضو هیئت موسس و مسئول کانون فیلم و عکس جوان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرآستارا ( از سال 1385 ) / مدیر اجرایی نخستین جشنواره فیلم و عکس آستـارا ـ 1385 / عضو کانـون نویسنـدگـان ، روزنـامه نگـاران و هنرمنـدان / مدیر اجرایـی دومین جشنـواره فیلم و عکس غرب گیلان آستارا ـ 1387/ عضو انجمن سینمای جوان دفتر اردبیل ( از سال 1381 ) / مدیر برگزاری روز ملی سینما در سالهای 1391 الی 1394

 http://www.persianblog.ir/Avatar/703099.png?rnd=41319.4485821991

همکاری با نشریات محلی و استانی :

ماهنـامه طریقت ( طراح و صفحه آرا ) ـ هفته نامه تارک خزر و پیام آستـارا ( عکاس ) ـ دو هفته نـامه خط آخر ( عکاس ) ـ فصلنامه دانشجویی شاخه طوبی ( طراح و صفحه آرا ) ـ  ماهنامه بهار گیلان ( سردبیر و طراح و صفحه آرا ) و  

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جمعیت میلیونی، تجلیل از هاشمی، تسلیت به رهبری/نمایش همبستگی ملی در وداع تاریخی با یار دیرین انقلاب

تاریخ:سه شنبه 21 دی 1395-04:26 ب.ظ

پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بزرگمرد ایران‌زمین و یار دیرین امام و رهبری با وداع باشکوه و تاریخی سیل خروشان و میلیونی مردمی که همواره تاریخ ساز بوده‌ اند به سوی آرامگاه ابدی در کنار پیر جماران بدرقه شد.

همه آمده اند، مرد و زن، پیر و جوان با هر اعتقاد و حزبی، با پوشش های مختلفی آمده اند تا وداع کنند، وداعی که لنز دوربین های عکاسان یارای به تصویر کشیدن این صحنه های خروشان را ندارد.
جمعیت میلیونی، همبستگی ملی را باردیگر به نمایش گذاشت. اقامه نماز میت به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بر پیکر «رفیق دیرین، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی و همکار نزدیک سالهای متمادی در عهد جمهوری اسلامی» در دانشگاه تهران و جمعیت بی شماری که از نخستین ساعات صبح امروز برای ادای احترام به هاشمی خود را به قلب تهران رسانده اند.
حضور همه اقشار، نسل ها، جناح ها، احزاب و مسئولان در مراسم تشییع و تدفین یادآور صحنه های باشکوه دفاع از آرمان های انقلاب در مقاطع مختلف است.
همه یکصدا فریاد می زنند، عزا عزا است امروز، هاشمی قهرمان پیش خدا است، امروز، یادآور 14 خرداد سال 1368 است همان روزی که بنیانگذار انقلاب اسلامی رهسپار خانه ابدی شد آن هم با بدرقه ای خروشان از جنس مردمان تاریخ ساز.
در میان این جمعیت خروشان، جوانانی دیده می شوند که هیچ تجربه ای از انقلاب ندارند و جهاد و مردانگی بسیاری از مردان این مرز و بوم را درک نکرده اند اما خوب می دانند که پیر فرزانه ایران زمین، چگونه مردی بوده و چه صحنه هایی را از قبل از انقلاب و بعد از انقلاب به چشم خود دیده و چه مدبرانه در برابر همه این مشکلات ایستاده است.
در میان این جمعیت خروشان کودکانی نیز دیده می شوند که دست در دست والدینشان آمده اند تا تاریخ ساز شوند همچون مرد فرزانه ای که تاریخ ساز شد، این مردان و زنان کوچک آمده اند تا درس اتحاد و یکپارچگی را از امروز بیاموزند و در تاریخ کشورشان بدرخشند.
و اما در این میان پیرمردان و پیرزنانی نیز دیده می شوند که خوب، خاطرات قبل از انقلاب و خدمات یار دیرین امام و رهبری را به یاد دارند و شاید به یاد آن روزها و یادآوری خاطرات تلخ و شیرین 30 تا 40 سال گذشته برای او اشک می ریزند، قطرات اشکی که هر یک حرفی برای گفتن دارند.
هر ساعتی که می گذرد به تعداد جمعیت اضافه می شود، همه پلاکارد در دست دارند، همه شمایل آیت الله هاشمی رفسنجانی را که در کنار رهبری یا امام راحل ایستاده و لبخند بر لب دارد، به دست گرفته اند، پلاکاردها را به سمت دوربین هایی که خبر ساز شده اند، نشانه می گیرند، تا جهانیان بدانند که ایران زمین چه فرزانه مردی را از دست داده است اما بگویند که جهاد و سازندگی همچنان ادامه دارد همان گونه که سردار سازندگی همواره چنین هدفی را دنبال می کرد.
داربست های واقع در مسیر تشیع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی از وجود جمعیت بسیار شکسته شده، مردم همچون موج خروشان پیکر این فقید فرزانه را همراهی می کنند، خسته نمی شوند، همچنان شعار سر می دهند این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، مرگ بر منافق... می روند بی هیچ خستگی تا پیکر وی در خانه ابدی اش آرام گیرد. در کجای دنیا چنین مردمانی وفادار ، غیور و با عزت دیده شده است، مردمانی که برای بزرگانش چنین احترامی قائل است.
پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی آرام آرام با گذشت دو ساعت ، از دانشگاه تهران به کالج رسیده است، پیکر این مرد فرزانه در میان جمعیت پرشور مردم در حال حرکت است و این مردم چه زیبا او را همراهی می کنند، تصاویر که اشک هر انسانی را بر گونه هایش سرازیر می کند و پیش خود می گویی، چه چیزی این مردم را به این جا کشانده است.
افسوس که خبری از ثبت تصویر هوایی تا این ساعت (11 و 45 دقیقه ظهر امروز) نیست تا این صحنه های با شکوه را به تصویر بکشد.
این حضور بخشی از حضور مردم در خیابان های تهران است چرا که مشاهدات خبرنگار ما از مرقد امام راحل گویای این است که سیل خروشان دیگر در این مرقد در جریان است و عاشقان دیگری در آن جا منتظر هستند تا پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در جوار مرقد امام راحل آرام گیرد. دیدن این صحنه ها جهانیان را غافلگیر کرده، این جمیعت این خروش و عشق از کجا آمده است؟
همان گونه که لحظه به لحظه بر حضور مردم در حرم امام راحل افزوده می شود، هستند جمعیتی که از ساعت ها قبل از تشییع پیکر این پیر فررانه در تهران، در مرقد حاضر شده اند تا شاهد آرام گرفتن وی باشند.
در میان جمعیت، شخصیت های سیاسی و مذهبی نیز دیده می شوند، این جا دیگر تفاوتی ندارد، که هستی و چه سمت و پستی داری، این جا همه با یک هدف آمده اند، آمده اند تا بگویند که ایران و ایرانی همیشه زنده است، حتی که بزرگ مردان آن ها از حیات رخت بر بندند اما روح ان ها، اموزه های آن ها، تجربیات ارزنده آن ها با ما زنده است.
البته مردم ایران در این مراسم میزبان شخصیت های خارجی هستند که ارادت ویژه ای به آیت الله هاشمی رفسنجانی داشته اند، شخصیت هایی که همواره بزرگان ایران را سرمشق خود قرار داده اند و از ان ها حمایت کرده اند.
به تهران بر می گردیم، تشیع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی که به دلیل ازدحام جمعبت به کندی صورت می گیرد، وقتی به عقب بر می گردم، کفش های پاره ای می بینم که میان جمعیت پیدا است، چراکه سیل جمعیت باعث شده کفشها از پای مردم دربیاد و تمامی نرده های خیابان انقلاب روبروی در اصلی دانشگاه بشکند.
از میان جمعیت افرادی دیده می شوند که به صورت خودجوش روی خودروهای خود را سیاه پوش کرده و شمایل آیت الله هاشمی رفسنجانی را نصب کرده اند، حرکتی خودجوش و مردمی.
شاید بعد از مراسم تشییع پیکر امام راحل (ره) تا امروز، تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، از بی سابقه ترین مراسم تشییع در تاریخ ایران است و این بار باز مردم وفاداری و یکپارچگی خود را به تاریخ ثابت کردند و تاریخ ساز شدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وداع با یار دیرین امام و رهبری هاشمی در پیشگاه رای و قضاوت ملت

تاریخ:سه شنبه 21 دی 1395-04:26 ب.ظ

آیت الله هاشمی رفسنجانی که حیات سیاسی، آبرو و همه داشته هایش را پای حفظ مبانی و اصول انقلاب اسلامی و دفاع از ولایت گذاشت، هر گاه احساس وظیفه کرد، پیشینه، اعتبار، کارنامه و اندیشه هایش را در پیشگاه رای و قضاوت ملت قرار داد تا پشتوانه و صدای مردمسالاری دینی ایران باشد.

آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» به عنوان یکی از پایه ها و ارکان اصلی انقلاب اسلامی، در همه سال ها و دوره های سخت پس از پیروزی انقلاب، برای حفاظت از ارزش ها و آرمان های انقلاب، پیشرفت و توسعه کشور و همراه و همدل نگاه داشتن مردم با نظام، مسوولیتی سنگین روی دوش خود احساس می کرد؛ مسوولیتی که برای به انجام رساندن آن از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و بارها برای ادای آن از آبرو و اعتبار خود هزینه کرد.
هاشمی بارها برای انجام این مهم رویکرد و اندیشه هایش را در معرض رای مردم قرار داد. حضور موثر یار دیرین رهبری در جایگاه ریاست سه دوره از مهمترین دوره های مجلس شورای اسلامی در کنار 2 دوره ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس خبرگان رهبری به واسطه اعتماد مردم به آیت الله هاشمی و رای آنان به او امکان پذیر شد.

**تکیه هاشمی بر کرسی ریاست سه دوره نخست مجلس با پشتوانه رای ملت و نمایندگان
هاشمی در نخستین دوره انتخابات مجلس شورای در سال 1359 در زمره نمایندگانی بود که توانستند بیشترین آرای مردم را به خود اختصاص دهند. وظایف و دستورهای کار مهم نخستین مجلس شورای اسلامی در تقویت بنیان جمهوری اسلامی، بار سنگینی را بر عهده ریاست آن دوره قرار داد؛ جایگاهی که با تصمیم نمایندگان ملت به هاشمی سپرده شد تا او با بهره گیری از تجربه ها و ظرفیت های فراوان خود به اداره قوه مقننه بپردازد. تدبیر آیت الله هاشمی به عنوان رییس مجلس در مسایلی چون رای به عدم کفایت سیاسی «ابوالحسن بنی صدر» رییس جمهوری وقت و حل و فصل موضوع گروگان‌های آمریکایی در دوره نخست مجلس شورای اسلامی ستایش بسیاری ناظران را برانگیخت.
هاشمی توانست به واسطه عملکرد مدبرانه اش، در دوره های دوم و سوم مجلس شورای اسلامی در سال های1363 و 1367 رای نخست پایتخت نشینان را از آن خود کند و با پشتوانه آرای قوی وارد خانه ملت شود. رای مثبت نمایندگان مردم به تداوم ریاست هاشمی در سال های سخت جنگ تحمیلی مسوولیت سنگین تری را روی دوش او قرار داد. ریاست او بر سومین دوره مجلس شورای اسلامی تا زمان انتخابش به عنوان رییس جمهوری در سال 1368 ادامه یافت.

**ریاست جمهوری هاشمی با رای قاطع ملت
پنجمین انتخابات ریاست جمهوری در مرداد 1368، آوردگاه سیاسی بود که هاشمی را برای هدایت قوه مجریه در معرض رای مستقیم مردم قرار داد. رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی و نابسامانی های به جا مانده از جنگ تحمیلی، در پایان دهه 60 شرایط سختی را بر کشور حاکم کرده بود و مردم با درک حساسیت های موجود کسی را به ریاست جمهوری برگزیدند که به توانمندی ها و ظرفیت هایش ایمان داشتند. هاشمی در این دوره از انتخابات توانست با کسب حدود 15 میلیون و 550 هزار رای، 94 درصد آرای مردم را به خود اختصاص دهد و با پشتوانه مردمی قوی بر کرسی بالاترین مقام اجرایی کشور تکیه زند.
دستاوردهای سازندگی و رویکرد اعتدالی هاشمی در اداره امور سیاسی موجب شد مردم در دوره بعدی انتخابات هم وی را به عنوان رییس دولت ششم برگزینند. انتقادهای تند برخی گروه ها و شخصیت های سیاسی از شخص و شیوه مدیریت هاشمی هم در این دوره نتوانست او را از ورود به عرصه رقابت انتخاباتی به منظور ادای مسوولیت سنگینی که بر دوش خود احساس می کرد بازدارد. عزم جدی هاشمی در تداوم ساماندهی اوضاع کشور از طریق احیا و تقویت زیرساخت های اقتصادی و مشی اعتدال گرایی عملگرایانه زمینه اقبال عمومی به او را فراهم آورد.

**انصراف از نمایندگی مجلس ششم در فضایی ابرآلود
طی سال های پس از انقلاب، هاشمی هر گاه لازم دید پا به عرصه انتخابات گذاشت و هر زمان با بصیرت سیاسی و هوش و فراست ذاتی، حضورش را برای مصالح عمومی لازم نمی دانست میدان را به دیگر چهره ها و نیروهای سیاسی می سپرد.
انتخابات مجلس ششم در سال 1378، مرتبه ای بود که هاشمی رفسنجانی اندیشه ها و عملکرد خود را در معرض رای مردم قرار داد. کسب رای سی ام در حوزه انتخابیه تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات زمینه ورود او به خانه ملت را فراهم کرد. شبهه هایی که در خصوص آرای برخی حوزه های انتخاباتی مطرح شد، اگرچه به بازشماری بخشی از آرا از سوی شورای نگهبان و ارتقای هاشمی از رتبه سی ام به بیستم نمایندگان تهران انجامید، اما هاشمی در آستانه آغاز به کار مجلس، از نمایندگی انصراف داد.

**کنشگری فعال هاشمی در انتخابات های 84 تا 94
هاشمی 6 سال پس از انتخابات مجلس ششم بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری نهم در سال 1384 نامزد شد و توانست رای اول را در دور نخست انتخابات کسب کند. او اما در دور دوم نتیجه را به «محمود احمدی نژاد» دیگر نامزد انتخابات واگذار کرد تا کشتیبان دستگاه اجرایی را سیاستی دگر آید.
آیت الله هاشمی رفسنجانی اما 2 سال بعد در انتخابات مجلس خبرگان دوره چهارم به عنوان نماینده نخست مردم تهران به این مجلس راه و بر کرسی ریاست آن نشست.
حوادث پس از انتخابات سال 1388 و آسیب های ناشی از آن به نظام و مردم، موجب شد بار دیگر هاشمی رفسنجانی برای تقویت پایه های نظام و اصول مردمسالارانه انقلاب اسلامی مسوولیتی سنگین احساس کند و به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 ثبت نام کند. اگرچه شورای نگهبان در این دوره به دلیل آنچه شرایط جسمانی نامساعد آیت الله هاشمی خواند، صلاحیت او را تایید نکرد، اما حمایت هاشمی از رویکرد اعتدال گرایی سبب ساز پیروزی این جریان در انتخابات خرداد 1392 شد.
انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سال 1394، آخرین باری بود که آیت الله هاشمی خود را در معرض رای مردم قرار داد و توانست با کسب 2 میلیون و 301 هزار و 78 رای به عنوان نفر نخست از حوزه انتخابیه تهران وارد مجلس خبرگان شود.
طی 38 سال گذشته آیت الله هاشمی رفسنجانی بارها ایده ها، برنامه ها و کارنامه عمل خود را به قضاوت رای مردم قرار داد و بارها سربلند از آزمون اعتماد ملت بیرون آمد. هاشمی شخصیت سیاسی مردمی و محبوبی بود که بارها با پشتوانه رای ملت بزرگترین مسوولیت ها را در نظام اسلامی به انجام رساند. او رمز تداوم انقلاب و حفظ اصول و ارزش های جمهوری اسلامی را در تحقق خواست مردم می دانست. او مردمی بود و مردمی ماند و حیات سیاسی خود را به محبوبیت در دل مردم گره زد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آغاز مراسم تشییع و تدفین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حرم امام (ره)

تاریخ:سه شنبه 21 دی 1395-04:25 ب.ظ

مراسم رسمی تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام خمینی (ره) دقایقی پیش در صحن حرم مطهر امام خمینی (ره) آغاز شد. به گزارش ایسنا، دقایقی پیش مراسم رسمی تشییع و تدفین آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در حرم مطهر امام خمینی (ره) با قرائت قرآن آغاز شد. از ساعاتی پیش […]

به گزارش اعتدال شمال مراسم رسمی تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام خمینی (ره) دقایقی پیش در صحن حرم مطهر امام خمینی (ره) آغاز شد.

به گزارش ایسنا، دقایقی پیش مراسم رسمی تشییع و تدفین آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در حرم مطهر امام خمینی (ره) با قرائت قرآن آغاز شد.

از ساعاتی پیش از آغاز این مراسم خیل عظیم جمعیت جهت وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در حرم مطهر امام خمینی (ره) حضور یافته و با سردار دادن شعارهایی نظیر عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز – خامنه ای رهبر صاحب عزاست امروز در حال عزاداری برای آیت الله هاشمی رفسنجانی هستند.

قرار است تا دقایقی دیگر پس از تشییع باشکوه پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی بر روی دستان مردم در خیابان انقلاب اسلامی، مراسم تشییع و تدفین ایشان در جوار حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازار آستارا به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی نیمه تعطیل است

تاریخ:دوشنبه 20 دی 1395-04:24 ب.ظ

رئیس اتاق اصناف آستارا گفت: بازار آستارا در عزای عمومی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، به حالت نیمه تعطیل در آمده است.

عارف باباش پور عصر دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: جمعی از بازاریان آستارا در اقدامی خودجوش، مغازه های بازار ساحلی و مرکز شهر را تعطیل کردند تا در سوگ ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی سهیم شوند.
وی با اشاره به اینکه اصناف در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی سهم بزرگی داشته اند، اضافه کرد: شخصیت های انقلابی و مجاهدی نظیر آیت الله هاشمی رفسنجانی در نزد بازاریان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.
وی اضافه کرد: جمعی از بازاریان آستارا نیز به منظور شرکت در آئین تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی عصر امروز به مقصد تهران حرکت کردند تا فردا (سه شنبه) به شرکت کنندگان در آئین تشییع و تدفین وی بپیوندند.
آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با حدود پنج هزار واحد تجاری که بیشتر آنها در بازارچه ساحلی این شهرستان متمرکز شده، همه ساله پذیرای میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است و یکی از 20 شهر گردشگرپذیر کشور به شمار می رود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکشنبه در 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یک باب مغازه در آستارا طعمه حریق شد

تاریخ:پنجشنبه 16 دی 1395-11:25 ق.ظ

معاون شهردار آستارا گفت: یک باب مغازه در شهر آستارا آتش گرفت و شعله های آن به سه مغازه اطراف آن نیز خسارت هایی وارد کرد.

جواد معیتی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دنبال آتش سوزی یک مغازه در خیابان امام (ره) روبروی بانک صادرات شهر آستارا، نیروهای آتش نشانی با سه دستگاه خودروی سنگین و 2 دستگاه خودروی نیمه سنگین اطفاء حریق، به مهار آتش اقدام کردند.
وی اظهار کرد: این حادثه خسارت جانی نداشت اما به علت سرایت آتش، به سه مغازه اطراف محل حادثه نیز خسارت هایی وارد شد و اطفای کامل حریق حدود یک و نیم ساعت طول کشید؛ علت این آتش سوزی و میزان خسارت های وارد شده به مغازه ها در دست بررسی است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آستارا نیز در حاشیه اطفای این آتش سوزی گفت: یکی از مغازه های خسارت دیده، جواهرفروشی است و برای جلوگیری از احتمال سرقت از آن، نیروهای پلیس بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند.
سرهنگ رسول عزیزی از مردم خواست در موقع بروز حوادثی نظیر آتش سوزی با حفظ نظم و آرامش، پلیس و عوامل آتش نشانی را در مدیریت و مهار حادثه یاری کنند.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تقدیر و تشکر از زحمات بی دریغ و بی شائبه آقایان جمشید مهدوی و میکائیل بادروح

تاریخ:چهارشنبه 15 دی 1395-01:03 ق.ظ

http://s8.picofile.com/file/8281139042/IMG16211245.jpg

جناب آقای جمشید مهدوی ریاست محترم اداره ی اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا و جناب آقای میکائیل بادروح مدیریت محترم اجرائی امامزادگان حضرت ابراهیم و قاسم (ع) از زحمات بی دریغ و بی شائبه  شما در امر جمع آوری قلیان سراها و ایجاد امنیت و آرامش در جوار مقدس امامزادگان محترم کمال تقدیر و تشکر را داریم و از خداوند منان آرزوی توفیق روز افزون برای شما برادران عزیز مسلئت داریم.

 

از طرف اهالی و زائرین و مجاورین امامزادگان ابراهیم و قاسم ( ع ) آستارا


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کاندیدا های احتمالی شوراها شهر بندر آستارا

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:31 ب.ظ

طبق گمانه زنی های صورت گرفته تا کنون کاندیدا های شوراهای شهر  آستارا در انتخابات آتی به شرح ذیل است :

این لیست به محض اطلاع فرد جدید به روز رسانی خواهد شد

کاندیدا های احتمالی شوراها شهر بندر  آستارا

1_ فرهاد محسنی
2_ بهمن پریان
3_  مهدی رحیم پور
4_ سروش وظیفه
5_ فریبا طالعی
6_ نیما سیفی نژاد
7-کیکاوس فتعلی  زاده
8_ یاشار صلاحی
9_ احد نجار
10_ اسماعیل محسنی
11_ یوسف پو واجد
12-فرشاد پو ر افقی
13-شهرام ترکپور
14-سید سعید موسوی
15-حسین عزیززاده
16-حمید عزیزی
17-یاسرطراری 
18- ساسان حاجیان
19-کاظم داوری
20-کورش پاک بین
21-حسین محبوب مقدم
22-حمید نوروزی
23-عظیمه آستارایی
24-وحید ودودی 
25-سلیم عزیزیان
26-سید شاهین محتشم زاده
27-رسول بنی سلا م
28-جهانبخش جاویدان
29-بهروز خانقاهی
30-یاشین کمالی
31-مهتاب سردی
32- کیهان ضیافتی
33- محمد صابر پارسا
34-داوود آقازاده
35-آزاده رادمرد
36-عادل نیرودل
37-داریوش واحدی
38-رامین جودیوش
39-فرید درخشان
40-امین فرح بخش
41-سامان ساسانیان
42-پیمان هاشمی
43-پدر ام هاشمی
44-داریوش ملک زاده
45-جوادیاسایی
46-احدیادگار
47-الیاس دریاری پور
48-کیان فکری
به ما بپیوندید
   @astaraliداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:سه شنبه 14 دی 1395-12:29 ب.ظ

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا:

دانشگاه ها دانشجویان شاهد و ایثارگر را به خاطر بدهی شهریه از تحصیل منع نکنند

آستارا - ایرنا - سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا گفت: دانشجویان شاهد و ایثارگری که مشکل مالی دارند مشمول تخفیف های ویژه دانشگاه ها هستند و هیچ دانشگاهی نمی تواند به علت بدهی شهریه، این دانشجویان را از ادامه تحصیل منع کند.

10:7 - 1395/10/14
بیشترین تخلفات بازاریان آستارا درج نکردن قیمت و گرانفروشی است

بیشترین تخلفات بازاریان آستارا درج نکردن قیمت و گرانفروشی است

آستارا - ایرنا - رئیس اتاق اصناف آستارا گفت: درج نکردن قیمت، گرانفروشی و نداشتن پروانه کسب به ترتیب بیشترین تخلفات بازاریان را تشکیل می دهد و امسال به این خاطر 97 متخلف اقتصادی در این شهرستان جریمه شده است.

23:17 - 1395/10/13
آستارا در روز بزرگداشت نیما میزبان شاعران گیلان شد

آستارا در روز بزرگداشت نیما میزبان شاعران گیلان شد

آستارا - ایرنا - به مناسبت روز بزرگداشت نیما یوشیج پدر شعر نو فارسی، آئین شب شعر با حضور شاعران گیلانی در شهرستان آستارا برگزار شد.

23:6 - 1395/10/13
کشف محموله مواد محترقه غیر مجاز در آستارا

کشف محموله مواد محترقه غیر مجاز در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده هنگ مرزی آستارا از کشف و ضبط 16 هزار عدد مواد محترقه غیر مجاز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

23:1 - 1395/10/13
کمبود مراکز بازپروری معتادان در آستارا

کمبود مراکز بازپروری معتادان در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا گفت: تعداد مراکز بازپروری معتادان در این شهرستان ناکافی است و افزایش آنها برای اصلاح افراد مبتلا به مواد مخدر و جلوگیری از وقوع جرائم دیگر ضروری است.

20:40 - 1395/10/13
تصلب شرایین گیلان در حیران -عیسی پاشاپور**

تصلب شرایین گیلان در حیران -عیسی پاشاپور**

گردنه حیران در محور مواصلاتی آستارا - اردبیل به عنوان شریان حیاتی در ارتباط استان های گیلان و اردبیل نقش مهمی ایفا می کند و تعریض و دو بانده کردن آن برای تسهیل حجم بالای تردد خودروهای سبک و سنگین ضروری است.

16:47 - 1395/10/13
درخشش فیلمسازان تالش در جشنواره فیلم عمار استان گیلان

درخشش فیلمسازان تالش در جشنواره فیلم عمار استان گیلان

آستارا - ایرنا - رئیس انجمن سینمای جوان تالش گفت: سه فیلمساز این انجمن، تندیس و لوح سپاس جشنواره مردمی فیلم عمار استان گیلان را دریافت کردند.

11:56 - 1395/10/13
دو خبر کوتاه از شهرستان تالش

دو خبر کوتاه از شهرستان تالش

آستارا - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی تالش از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بیماریهای مشترک انسان و دام با هدف مقابله با شیوع احتمالی بیماری آنفلوآنزای حاد پرندگان در این شهرستان خبر داد.

11:9 - 1395/10/13
آب نیمی از مشترکان آستارا قطع می شود

آب نیمی از مشترکان آستارا قطع می شود

آستارا - ایرنا - مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا گفت: به علت جابجایی خط لوله آبرسانی در روستای باغچه سرای آستارا، فردا (سه شنبه) آب نیمی از مشترکان این شهر به مدت پنج ساعت قطع خواهد شد.

8:28 - 1395/10/13
برگزاری کمپین غذای سالم در مدارس آستارا

برگزاری کمپین غذای سالم در مدارس آستارا

آستارا - ایرنا - به مناسبت روز بسیج ملی اصلاح الگوی مصرف، کمپین (1،2،3 غذای سالم) با هدف ترویج خوراکی های مفید در مدارس آستارا برگزار شد.

16:55 - 1395/10/12
افزایش نرخ کرایه تاکسی در آستارا

افزایش نرخ کرایه تاکسی در آستارا

آستارا - ایرنا - مدیر عامل سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری آستارا از افزایش هشت درصدی نرخ کرایه تاکسی در این شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد.

16:4 - 1395/10/12
تردد بیش از 42 هزار کامیون ترانزیت کالا از مرز آستارا

تردد بیش از 42 هزار کامیون ترانزیت کالا از مرز آستارا

آستارا - ایرنا - مدیر پایانه مرزی آستارا از تردد 42 هزار و 666 دستگاه کامیون برای ترانزیت کالا از مرز زمینی این شهرستان در سال جاری خبر داد.

12:32 - 1395/10/12
کشف محموله قاچاق مواد محترقه در آستارا

کشف محموله قاچاق مواد محترقه در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده هنگ مرزی آستارا از کشف و ضبط 87 هزار عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

12:30 - 1395/10/12
نورافشانی آسمان نوار مرزی آستارا در شب سال نو میلادی

نورافشانی آسمان نوار مرزی آستارا در شب سال نو میلادی

آستارا - ایرنا - با حلول سال نو میلادی، آسمان نوار مرزی آستارا از ناحیه آستارای جمهوری آذربایجان نورافشانی شد.

8:50 - 1395/10/12
بخش حویق تالش صاحب مرکز جامع سلامت شهری و روستایی می شود

بخش حویق تالش صاحب مرکز جامع سلامت شهری و روستایی می شود

آستارا - ایرنا - بخشدار حویق شهرستان تالش گفت: بزودی کلنگ مرکز جامع سلامت شهری و روستایی در این بخش به زمین زده می شود.

22:29 - 1395/10/11
سرپرست فرمانداری آستارا بر تقویت برنامه های فرهنگی برای ترویج فریضه نماز تاکید کرد

سرپرست فرمانداری آستارا بر تقویت برنامه های فرهنگی برای ترویج فریضه نماز تاکید کرد

آستارا - ایرنا - سرپرست فرمانداری آستارا گفت: تقویت برنامه های فرهنگی توسط دستگاه های دولتی به منظور ترویج فریضه واجب نماز در این شهرستان ضروری است.

22:20 - 1395/10/11
لیگ دسته سوم فوتبال کشور؛ سقوط شهرداری آستارا به لیگ برتر گیلان

لیگ دسته سوم فوتبال کشور؛ سقوط شهرداری آستارا به لیگ برتر گیلان

آستارا - ایرنا - تیم فوتبال شهرداری آستارا در ششمین دیدار خانگی خود از سری مسابقات لیگ دسته سوم کشور، با شکست در برابر تیم سرخ جامگان آریا قزوین به لیگ برتر استان گیلان سقوط کرد.

18:33 - 1395/10/11
استاندار گیلان از شهرداری آستارا به علت ترویج کتابخوانی تجلیل کرد

استاندار گیلان از شهرداری آستارا به علت ترویج کتابخوانی تجلیل کرد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا گفت: علی کوهی شهردار آستارا به دلیل توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در این شهرستان، از سوی استاندار گیلان تجلیل شد.

16:45 - 1395/10/11
کوهپیمایی کوهنوردان آستارا در ارتفاعات حیران این شهرستان

کوهپیمایی کوهنوردان آستارا در ارتفاعات حیران این شهرستان

آستارا - ایرنا - جمعی از ورزشکاران عضو باشگاه فرهنگی و ورزشی کاسپین بندر آستارا در ارتفاعات مشند دهستان حیران این شهرستان کوهپیمایی کردند.

16:34 - 1395/10/11
موزه حکیم نظامی آستارا با مشارکت سازمان های مردم نهاد رونق می یابد

نماینده مجلس:

موزه حکیم نظامی آستارا با مشارکت سازمان های مردم نهاد رونق می یابد

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: موزه فرهنگ و آموزش مدرسه تاریخی حکیم نظامی این شهرستان با مشارکت انجمن میراث فرهنگی و سازمان های مردم نهاد رونق می یابد.

16:31 - 1395/10/11
زمینه میدان داری مردم در برنامه های دهه فجر فراهم شود

سرپرست فرمانداری آستارا:

زمینه میدان داری مردم در برنامه های دهه فجر فراهم شود

آستارا - ایرنا - سرپرست فرمانداری آستارا گفت: انقلاب اسلامی ایران با حضور و اراده مردم آگاه به پیروزی رسید و جشن ها و برنامه های دهه مبارک فجر در آستارا نیز باید با حضور موثر و میدان داری مردم مرزدار این شهرستان برگزار شود.

13:39 - 1395/10/11
طرح راه آهن آستارا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

طرح راه آهن آستارا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری آستارا گفت: بخشی از طرح اتصال ریلی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که در این شهرستان اجرا می شود، 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان امسال تکمیل و به بهره برداری می رسد.

13:26 - 1395/10/11
عزم تالش برای تاسیس شرکت توسعه و عمران این شهرستان

عزم تالش برای تاسیس شرکت توسعه و عمران این شهرستان

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تالش از برنامه ریزی برای تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران و فعالیت دبیرخانه آن در مرکز و بخش های این شهرستان خبر داد.

10:31 - 1395/10/11
تیم فوتبال چوکا به اداره ورزش و جوانان تالش واگذار شد

تیم فوتبال چوکا به اداره ورزش و جوانان تالش واگذار شد

آستارا - ایرنا - مالک و صاحب امتیاز تیم فوتبال چوکای تالش از واگذار شدن این تیم به اداره ورزش و جوانان این شهرستان خبر داد.

8:28 - 1395/10/11
نماینده آستارا بر تقویت برنامه های نهضت سواد آموزی تاکید کرد

نماینده آستارا بر تقویت برنامه های نهضت سواد آموزی تاکید کرد

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: نهضت سواد آموزی به تحکیم زیر ساخت های علمی کشور منجر می شود و باید با اعمال سیاست های جدید، برنامه های آن تقویت شود.

19:3 - 1395/10/10
نجات پرنده زخمی توسط مامور پلیس در آستارا

نجات پرنده زخمی توسط مامور پلیس در آستارا

آستارا - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی آستارا از نجات یک قطعه پرنده زخمی توسط یک پلیس وظیفه شناس و دوستدار طبیعت این شهرستان خبر داد.

16:13 - 1395/10/10
امام جمعه آستارا: مسئولان در مسیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی حرکت کنند

امام جمعه آستارا: مسئولان در مسیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی حرکت کنند

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: مسئولان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانند تا رونق اقتصادی مورد نظر را در کشور شاهد باشیم.

14:54 - 1395/10/10
کسب رتبه نخست آزمون بین المللی دانشگاه هاروارد توسط پژوهشگر آستارایی

کسب رتبه نخست آزمون بین المللی دانشگاه هاروارد توسط پژوهشگر آستارایی

آستارا - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: مازیار جمال خانی پژوهشگر جوان این شهرستان در آزمون بین المللی دانشگاه هاروارد آمریکا، رتبه اول رشته حقوق خصوصی را کسب کرد.

12:39 - 1395/10/10
جشنواره غذاهای محلی و دست آفریده های بومی آموزشیاران تالش برگزار شد

جشنواره غذاهای محلی و دست آفریده های بومی آموزشیاران تالش برگزار شد

آستارا - ایرنا - همزمان با هفته نهضت سوادآموزی نخستین جشنواره غذاهای محلی و دست آفریده های بومی سنتی بانوان آموزشیار تالش، در اداره آموزش و پروزش این شهرستان برگزار شد.

10:22 - 1395/10/10
دروازه بان آستارایی به اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان دعوت شد

دروازه بان آستارایی به اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان دعوت شد

آستارا - ایرنا - مسئول روابط عمومی هیات فوتبال آستارا گفت: مبین عشایر دروازه بان آستارایی برای اعزام به رقابت های جام جهانی کوچک، به اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان دعوت شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کشف محموله قاچاق مواد محترقه در آستارا

تاریخ:دوشنبه 13 دی 1395-03:06 ق.ظ

فرمانده هنگ مرزی آستارا از کشف و ضبط 87 هزار عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز و قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ نوذر مرادی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: ماموران مرزبانی پس از اطلاع از ورود یک محموله قاچاق مواد محترقه با یک دستگاه خودروی پیکان وانت از استان اردبیل به آستارا، به سرعت خودرو را در حوزه استحفاظی این شهرستان شناسایی و متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی از خودرو، 87 هزار عدد انواع مواد محترقه که به طرز ماهرانه ای در داخل مخزن CNG خودرو جاسازی شده بود، کشف و ضبط شد.
وی بیان کرد: در این رابطه خودروی مذکور توقیف و دو متهم دستگیر و به محاکم قضایی معرفی شد.
مرادی اظهار کرد: ماموران هنگ مرزی آستارا در راستای برقراری نظم و امنیت، برخورد با هنجارشکنان را در دستور کار خود قرار داده اند و با ورود مواد محترقه قاچاق به این شهرستان مقابله می شود.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و با جمهوری آذربایجان 38 کیلومتر مرز خشکی و 15 کیلومتر مرز آبی دارد.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار : نصراله ابراهیمی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تکذیب استیضاح شهردار آستارا از سوی شورای اسلامی شهر

تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-06:52 ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر آستارا گفت: اقدام شورای اسلامی شهر آستارا و ابلاغ نامه ای برای استیضاح شهردار این شهر، صحت ندارد.

سجاد موسوی عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در برخی از گروه ها و کانال های خبری شبکه های اجتماعی مطلبی با عنوان نامه استیضاح شورای شهر به شهردار آستارا منتشر شده که چنین موضوعی صحت ندارد.
وی اظهار داشت: به تازگی جلسه ای در شورای اسلامی اسلامی شهر آستارا مبنی بر تصمیم گیری برای استیضاح شهردار این شهر برگزار نشده است.
موسوی بیان کرد: از کاربران و فعالان شبکه های اجتماعی خواستاریم از دامن زدن به مسائل حاشیه ای بپرهیزند و با هم افزایی و تعامل به آبادانی شهر بیاندیشیم.
در 20 اردیبهشت ماه سال جاری جلسه استیضاح شهردار آستارا در صحن علنی شورای اسلامی این شهر برگزار شد و با چهار رای موافق و سه رای مخالف، علی کوهی به عنوان شهردار آستارا ابقا شد.
علی کوهی از سال 1386 تاکنون به صورت مستمر، شهردار آستارا بوده است.
آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر آستارا، هفت عضو حضور دارند.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

وقتی کانال های تلگرام پیشگام می شوند!

تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-06:00 ب.ظ

کانال های تلگرام در باب موضوعات مختلفی اظهار نظر می کنند، اظهار نظرهایی که گاهی با حساب و کتاب و گاهی بدون حساب و کتاب اتفاق می افتد.
در سریع بودن و انعکاس آنی رویدادها توسط کانال ها و گروه های مختلف در شبکه های اجتماعی هیچ شکی نیست ولی کیفیت این انعکاس دربسیاری از مواقع فدای سرعت می شود.
امور خبری که توسط کانال ها مدیریت می شود در حقیقت جزو وظایف ذاتی رسانه های گروهی و خبرگزاری هاست ولی تعدد کانال های تلگرامی و حاکم بودن فضای رقابتی در بین آنها باعث شده در بعضی مواقع شاهد انتشار سریع برخی از اخبار در کانال ها و گروه های تلگرام در مقایسه با خبرگزاری ها باشیم.
موضوع کانال ها فقط به این جا ختم نمی شود بلکه در بسیاری از مواقع شاهد هستیم که کاربران برخی از کانال ها در هیات یک روزنامه نگار منتقد ظاهر شده و بعضا بدون اطلاع کامل از جوانب یک موضوع به نوشتن یک خط انتقادی تحت عنوان تیتر یا لید اکتفا می کنند، هر چند برخی از همین تیترها سوژه بکری برای خبرگزاری ها شده و جوانب آن را پیگیر می شوند ولی با توجه به اینکه تحقیق، مطالعه و پرسش میدانی در پشتوانه تیترهای کانال های تلگرام وجود ندارد بنابراین نه تنها راه به جایی نبرده بلکه ذهن مخاطب را نیز دچار تشویش می کنند.
چون حرف از تشویش به میان آمد باید گفت که برخی از کاربران، حدس و گمان های خود را درباره یک پدیده یا رویداد تبدیل به یک محصول خبری کرده و به خورد اعضای خود می دهند و ما در زمان های مختلف شاهد بوده ایم که خبرگزاری ها به منظور رفع این تشویش های ایجاد شده توسط یک خبر در تلگرام، وارد عمل شده و به صحت و سقم ماجرا پرداخته اند.
حرف آخر اینکه کاش فیلترها و ابزارهای نظارتی بر روی برخی از کانال های پر عضو در شبکه های تلگرام وجود داشت تا شاهد این همه آشفته بازار در فضا مجازی نبودیم.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

محمدمهدی مظفری به عنوان سرپرست فرمانداری آستارا منصوب شده است.

تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-05:59 ب.ظ

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRk5iP-y1mUXAfwGRAsLmXh0eZhZnmlpQR9HiGqUML_ZqlMah0n

سرپرست فرمانداری شهرستان آستارا از سوی استاندار گیلان منصوب شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی استانداری گیلان طی حکمی از سوی استاندار گیلان محمدمهدی مظفری معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا ، به عنوان سرپرست فرمانداری آستارا منصوب شده است.
همچنین طی حکم دیگری از سوی استاندار گیلان، بابک باستانی از کارشناسان فرمانداری آستارا به عنوان بخشدار مرکزی فرمانداری آستارا منصوب شد.
شهرستان آستارا با دو بخش مرکزی و لوندویل، در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
پیش از این، سیروس شفقی فرماندار آستارا بود که روز گذشته (شنبه) در مراسمی، به عنوان فرماندار شهرستان رشت معرفی شد.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سیروس شفقی فرماندار رشت شد

تاریخ:شنبه 4 دی 1395-03:37 ب.ظ

مراسم تودیع و معارفه دو فرماندار پیشین و جدید این شهرستان ظهر امروز در سالن بانک ملی رشت با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان آستارا برگزار شد.

با توجه به اینکه شفقی از فرمانداری آستارا به رشت منتقل شد، جمع زیادی از همشهری‌های این فرماندار به مراسم معارفه وی آمدند و خبرنگاران طبق معمول به دلیل ازدیاد جمعیت راهی به داخل سالن نداشتند و مامور مربوطه نیز از ورود خبرنگاران به سالن جلسات جلوگیری کرد، گفته می‌شود سید عیسی مهدوی فرماندار پیشین رشت از طرف استاندار گیلان برای فرمانداری شهرستان تالش تعرفه شده است.

فرماندار سابق رشت در مراسم تودیع خود با بیان اینکه به دهه فجر نزدیک می‌شویم، اظهار کرد: هر چه داریم از امام(ره) است و برای دولت عدالت‌خواه و توسعه‌مدار آرزوی موفقیت دارم و یوم‌الله هشت و 9 دی نیز میثاق مردم با رهبری است.

وی با بیان اینکه به این باور رسیده‌ام که بیان عملکرد نشانه خودستایی نیست، افزود: از مردم عذرخواهی می‌کنم نتوانسته‌ام از فرصتی که در اختیار داشتم به خوبی استفاده کنم و افتخار دارم فرمانداری رشت را در شرایط دولت فعلی به‌عهده گرفتم و در آخرین سال فعالیت دولت شاهد تورم تک رقمی هستیم و در تابستان امسال نسبت به سال گذشته اشتغال بیشتر ایجاد شده است.

مهدوی با اشاره به اینکه یکی از وعده‌های رئیس جمهور در زمینه منشور حقوق شهروندی در حال محقق شدن است، گفت: به سرانجام رسیدن یک‌هزار و 300 پروژه عمرانی، رشد گاز رسانی روستایی، رشد 16.5 درصد آسفالت راه‌های روستایی، اجرای طرح هادی که اکنون 50 درصد پیشرفت دارد، رشد هدایت روان آب‌های سطحی که 100 درصد درحال اجراست، از جمله اقدام‌های فرمانداری بوده است.

وی رشد تجهیز آلات کشاورزی، مبارزه بیولوژیکی با کرم ساقه‌خوار و رشد 300 درصدی فعالیت‌های NGO در رشت را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد و گفت: ساماندهی رودخانه پیربازار، طرح شبکه فاضلاب، طرح بازآفرینی شهری، آغاز عملیات اجرایی راه پل که آرزوی مردم سنگر بود و به‌زودی توسط فرماندار جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار سابق رشت ساماندهی پسماند شهرستان و طرح تفکیک زباله از مبدأ، بهره‌برداری از چندین واحد صنعتی و ایجاد اشتغال برای آنها، اجرای طرح روستاهای فاقد کار در صندوق کارآفرین را از دیگر اقدام‌ها برشمرد.

وی برگزاری در خورشأن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بدون حاشیه و... را از دیگر اقدام‌های فرمانداری ذکر کرد و یادآور شد: تشکیل نشست‌هایی با احزاب سیاسی به منظور ایجاد نشاط سیاسی در شهرستان رشت از دیگر اقدام‌ها بود و اکنون مشکلات محو نشده اما به بخش قابل کنترل رسیده و امیدواریم در همین اندازه شاهد انعکاس خوبی از عملکرد دولت تدبیر و امید باشیم.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات