به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب مهر 1396

حقیقت نیوز

نامه دختر جانباز 65 درصد به ریس جمهور

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-07:28 ب.ظ

 ریس جمهور عزیز

با سلام 

 

اینجانب زهرا اسدی تحصیلات فوق دیپلم   زن بیوه با دو فرزند محصل بیكار و بدون درآمد هستم  (فرزند جانباز 65 درصد متوفی )      بیكار و بدون منبع در آمد هستم  درخواست  دارم

1-                  مستمری  جانبازی پدر متوفی جانبازم 65 درصد بسیجی هشت سال دفاع مقدس در بنیاد شهید  مقداری بمن داده شود تا زندگی كنم  .... چرا همانند تامین اجتماعی و نیروهای مسلح چرا بنیاد حقوق به دختران بیوه جانبازان نمی دهد ...

   یا

2-         در یكی از موسسات و سازمانها یا ادارات  یا بیمارستان آستارا بعنوان نیروی قراردادی یا شركتی استخدام شوم ... بیوه زن دارای دو فرزند و  فر زندجانباز حتی پول خرید یك تكه نان ندارم بعداز خدا امیدم بشماست

 

 

     زهرا اسدی   كدپستی 4391955744    استان گیلان   آستارا  روستای بیجاربین نبش كوچه مقصود دهقانی  كدملی 2619877601

تلفن 09028754315

 

 

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی معاونت سیاسی و اجتماعی بخشداری ها خدمات الکترونیک فرماندار آستارا : آماده برگزاری نمایشگاه های بین المللی در این شهرستان هستیم

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:45 ق.ظ

6

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: آماده برگزاری نمایشگاه های بین المللی با موضوعات مختلف صنعتی، معدنی و تجاری در این شهرستان هستیم.

یونس رنجکش در دیدار  با فرهاد دلق پوش مدیرکل جدید صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ضمن تبریک انتصاب وی یادآور شد: آستارا شهرستانی با ظرفیت های بسیار بالا و موقعیت خاص جغرافیایی است که مرزی بودن این شهرستان می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای معرفی توانمندی های استان گیلان باشد.

وی یادآور شد: با توجه به شناخت بسیار دقیقی که مدیرکل جدید صنعت ، معدن و تجارت از جایگاه و موقعیت های شهرستان مرزی بندر آستارا دارد، این شناخت فرصت بسیار خوبی برای مدیریت صحیح ظرفیت های شهرستان در مسیر توسعه آن می باشد.

 وی ادامه داد : این شهرستان به لحاظ دارا بودن زیرساخت‌های مناسب و امکاناتی که در زمینه برگزاری نمایشگاه های منطقه ای و بین المللی دارد میتواند فرصت‌های جدیدی برای معرفی کسب و کارها و توانمندی های حوزه‌های صنعتی و تجارتی باشد.

فرماندار آستارا اضافه کرد : برگزاری نمایشگاه ها ضمن معرفی توانمندی های تولیدی در حوزه های مختلف،  فرصتی برای شناخت بازارهای مصرف و کسب و کارهای جدید متناسب با این بازارها است.

وی گفت: این شهرستان با مشکلاتی در زمینه بازار عرضه کالا و خدمات روبرو است که رفع آن نیازمند نوآوری های جدید است.

فرهاد دلق پوش مدیرکل جدید صنعت، معدن وتجارت نیز در این دیدار ضمن تشکر از حضور فرماندار آستارا بر نگاه جدید و کارآفرینی محور در حوزه صنعت معدن و تجارت تاکید و اظهار داشت: در صورت آمادگی شهرستان مرزی بندر آستارا،  این اداره کل نیز تلاش می کند بر اساس ظرفیت های منطقه ای برنامه ریزی‌هایی نیز در این خصوص داشته باشد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا از آمادگی برای گسترش روابط اجتماعی و فرهنگی شهرهای مرزی آستارای ایران و آذربایجان خبر داد

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:44 ق.ظ


فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از آمادگی این شهرستان برای گسترش روابط و مناسبات محلی سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین شهرهای مرزی  آستارای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان خبر داد.

"یونس رنجکش" در چهارمین نشست مشترک مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که در گمرک آستارای ایران برگزار شد ضمن خوشامدگویی به هیات کشور همسایه اظهار امیدواری کرد: با توجه به سابقه همکاری های اشتراکات که بین مردم شهرهای مرزی دو کشور دارد بتوانیم در گسترش روابط دو کشور سهیم باشیم.

وی اظهار داشت: یکی از محورهای این نشست ارائه خدمات گمرکی مناسب در مرز دو کشور است که با توجه به آمادگی جمهوری اسلامی ایران و گمرک شهرستان آستارا امید داریم طرف آذری نیز آمادگی های لازم را در این زمینه برای گسترش مناسبات داشته باشد.

وی مرز آستارا را یکی از مرزهای پرتردد کشور دانست و گفت: آمارها نشان می دهد سالانه بیش از هشتصد هزار تردد از این مرز انجام می شود که باعث شده مرز آستارا به یکی از مرزهای پرتردد کشور تبدیل شود البته در این بین مشکلاتی نیز وجود دارد که باید با تفاهم همدیگر برطرف کنیم.

فرماندار آستارا یکی از این مشکلات را لغو مجوز کالای همراه مسافر اعلام کرد و گفت: پیشتر مسافران می توانستند تا سقف هشتاد دلار کالا با خود حمل کنند که متاسفانه این مجوز از سمت کشور آذربایجان به صورت یکطرفه لغو شد از همین رو برای رونق داد و ستد محلی مجدد نیازمند تجدید نظر در این زمینه هستیم.

وی به آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای 24 ساعته شدن خدمات گمرکی در مرز اشاره کرد و افزود: بسترهای لازم برای اجرایی شدن آن از سوی دولت ایران وجود دارد در صورت همکاری طرف آذری این اقدام می تواند نقش مهمی در تسهیل خدمات داشته باشد.

رنجکش به برخی اقدامات در زمینه جریمه کامیونهای ایرانی از سوی کشور آذربایجان اشاره کرد و گفت: البته این کامیونها به ضعم طرف آذری غیراستاندار اعلام می شود و از نظر ما مشکلی ندارند اگر این جرایم لغو نگردد منتج به اقدامات متقابل از سوی ایران نیز خواهد شد که در آن صورت باعث شده هزینه قیمت تمام شده کالا و خدمات بالا رفته و صرفه اقتصادی نداشته باشد که امیدواریم همکاری های فی مابین موجب رفع مشکلات شود.

فرماندار آستارا همچنین در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران به بحث ورود زائرین اربعین حسینی از کشور آذربایجان اشاره کرد و گفت: باتوجه به ورود هزاران زائران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در عراق و عبور از خاک جمهوری اسلامی از مرز آستارا؛ برای کاهش زمان معطلی در گمرک ایران بهتر است بیمه شخص ثالث زائرین در خود کشور مبدا صورت بگیرد تا بتوانیم در ارائه خدمات بهتر به آنان اقدام نماییم.

رنجکش اظهار داشت: آمادگی کامل برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی جمهوری آذربایجان در خاک جمهوری اسلامی را داریم و تمام تلاش ها برای ایجاد خدمات مناسب به این زائران است.

وی در ادامه از آمادگی شهرستان آستارا برای برقراری روابط اجتماعی و فرهنگی در سطح دو شهر مرزی خبر داد و گفت: این نوع روابط موجب تقویت و انسجام روابط دو کشور همسایه می شود.

وی افزود: ما علاقمندیم سطح روابط را گسترش دهیم و در همین راستا براساس هیات های وزرای امور خارجه آمادگی  برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی و برگزاری نمایشگاه های  اقتصادی و تجاری در دو شهر مرزی آستارای ایران و آذربایجان را داریم.

در این نشست علاوه بر "یونس رنجکش" فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا، "محمد شهبازی" ناظر گمرکات استان گیلان و داداشی رییس دفتر نمایندگی وزارت خارجه در گیلان؛ "الله ورن محمود اوف" معاون امور اجرایی آستارای جمهوری آذربایجان، "دلاور فرض علی اف" مدیرکل امور بین الملل و مشاور رییس کل گمرک جمهوری آذربایجان، "میرمحمود میر عطایف" و "آقا واله آقایف" رییس و معاون  گمرک آستارای جمهوری آذربایجان حضور داشتند که هیات آذری نیز ضمن تشکر از فرماندار آستارا برای شرکت در این نشست و مطالب عنوان شده از آمادگی هیات شرکت کننده برای فعالیت های گمرکی و تعمیق روابط دو کشور خبر دادند و خواستار بررسی درخواستها در سطح عالی نماینده های دو کشور شدند.

مدیر کل امور بین الملل گمرک جمهوری آذربایجان نیز در این نشست گفت: 24 ساعته شدن فعالیت های گمرکات آستارای ایران و جمهوری آذربایجان در قالب پروتکل ها پیگیری شده اما بعد از 17 سال به نتیجه نرسیده است و باید با روابط دیپلماتیک حل شود و در اربعین حسینی به لحاظ تردد زیاد، شبانه روزی شدن گمرکات ضروری است.

"دلاور فرض علی اف" بیان کرد: به منظور تسهیل روابط تجاری ایران و جمهوری آذربایجان، 18 برنامه استاندارد گمرکی، الکترونیکی تدوین و پنج مورد آن اجرا شده است.

"الله ورن محمود اف" معاون امور اجرایی آستارای جمهوری آذربایجان نیز در این نشست ، توسعه روابط تجاری دو کشور را در ابعاد سیاسی و فرهنگی موثر خواند و گفت: در کمیسیون همکاری های اقتصادی دو کشور، طرح خط ریلی آستارا-آستارا عملیاتی شد و با اتصال کریدور شمال-جنوب، تحول بزرگی در روابط دو کشور روی خواهد داد.

"میر محمود میر آتایف" مدیرکل گمرک آستارای جمهوری آذربایجان نیز در این نشست با بیان اینکه زائران اربعین حسینی آن کشور با 200دستگاه اتوبوس از مرز آستارا گذر خواهند کرد، گفت: مسافران می توانند تا سقف معینی از یک نوع جنس را حمل کنند و از بار زیاد و دارای بعد تجاری همراه مسافر جلوگیری خواهد شد.

"رسول امیدی" مدیرکل گمرک آستارا نیز در این نشست در سخنانی گفت: باتوجه به تعامل خوبی که بین دو کشور وجود دارد و باتوجه به موقیعیت ویژه منطقه، می طلبد فعالیت مرز به صورت شبانه روزی در آید.

وی افزود: باتوجه به اینکه راه آهن نیز به زودی در این منطقه به راه خواهد افتاد اهمیت این مرز بیشتر خواهد شد و حتی می توان از آستارا به عنوان دروازه طلایی ورود به قاره های آسیا و اروپا یاد کرد.

وی تاکید کرد: فعالیت شبانه روزی مرز و گمرک و سایر امور مربوط مورد توجه روسای جمهور دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان نیز هست، اگرچه در این راه ممکن است مشکلاتی به لحاظ سخت افزاری یا نرم افزاری پیش بیاید اما باتوجه به اینکه ایران و آذربایجان عضو اکو هستند این می تواند یک خواسته بین المللی باشد و این نشست ها برای حل چنین مسائلی می باشد.

"محمد شهبازی" ناظر گمرکات استان گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه هیچ مشکلی از سوی ایران برای 24 ساعته کردن گمرک در مرز آستارا وجود ندارد، گفت: تمام شرایط برای این مهم فراهم است بخصوص که می خواهیم در صورت امکان برای ایام اربعین حسینی این امکان مهیا شود تا خیل عظیم مشتاقان حسینی را خدمات دهی مناسب انجام دهیم.

وی گفت: امیدواریم این نشست ها باعث گسترش مناسبات دو کشور شود بویژه در بخش روابط تجاری تا اقتصاد دو منطقه رونق پیدا کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:سه شنبه 25 مهر 1396-11:44 ق.ظ

`دارم با تو حرف میزنم حواست هست`نمایشی برای عابران خیابانهای آستارا

'دارم با تو حرف میزنم حواست هست'نمایشی برای عابران خیابانهای آستارا

آستارا - ایرنا - نمایش خیابانی 'دارم با تو حرف میزنم حواست هست' با موضوع ایستادگی ملت ایران در برابر استکبار جهانی در آستارا اجرا شد.

سه شنبه, مهر 25, 1396 11:36
تولید  افزون بر 3 هزار تن گوشت قرمز و سفید در تالش

تولید افزون بر 3 هزار تن گوشت قرمز و سفید در تالش

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: نیمه نخست امسال با تلاش مرغداران و دامداران این شهرستان، یک هزار و 650 تن گوشت سفید و 2 هزار و 200 تن گوشت قرمز تولید شد .

سه شنبه, مهر 25, 1396 11:30
نماینده آستارا: تعدادی از متخلفان مسکن مهر این شهرستان دستگیر شدند

نماینده آستارا: تعدادی از متخلفان مسکن مهر این شهرستان دستگیر شدند

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا و سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) تعدادی از کلاهبرداران و متخلفان مسکن مهر این شهرستان دستگیر شدند و اهالی، رسیدگی قاطع به تخلفات صورت گرفته در این طرح را خواستارند.

سه شنبه, مهر 25, 1396 10:15
اعتراض دانشجویان در آستارا به سخنان رئیس جمهوری آمریکا

اعتراض دانشجویان در آستارا به سخنان رئیس جمهوری آمریکا

آستارا - ایرنا - دانشجویان آستارایی در قالب تجمعی در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان، سخنان ضد ایرانی ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کردند.

دوشنبه, مهر 24, 1396 21:8
زوج دوچرخه سوار آلمانی از مرز آستارا وارد ایران شدند

زوج دوچرخه سوار آلمانی از مرز آستارا وارد ایران شدند

آستارا - ایرنا - زوج جهانگرد آلمانی برای آشنایی با فرهنگ مردم و تماشای مناطق دیدنی ایران، با دوچرخه از مرز زمینی آستارا وارد کشورمان شدند.

دوشنبه, مهر 24, 1396 20:35
تاکید مسئولان گمرک آستارای ایران و جمهوری آذربایجان بر شبانه روزی شدن تردد

تاکید مسئولان گمرک آستارای ایران و جمهوری آذربایجان بر شبانه روزی شدن تردد

آستارا - ایرنا - مدیران گمرکات آستارای ایران و جمهوری آذربایجان در چهارمین نشست خود در آستارای ایران، با هدف تقویت روابط تجاری و فرهنگی دو کشور، بر شبانه روزی شدن فعالیت گمرکات یاد شده تاکید کردند.

دوشنبه, مهر 24, 1396 20:34
تاکید مسئولان گمرک آستارای ایران و جمهوری آذربایجان بر شبانه روزی شدن تردد

تاکید مسئولان گمرک آستارای ایران و جمهوری آذربایجان بر شبانه روزی شدن تردد

آستارا - ایرنا - مدیران گمرکات آستارای ایران و جمهوری آذربایجان در چهارمین نشست خود در آستارای ایران، با هدف تقویت روابط تجاری و فرهنگی دو کشور، بر شبانه روزی شدن فعالیت گمرکات یاد شده تاکید کردند.

دوشنبه, مهر 24, 1396 20:33
زوج دوچرخه سوار آلمانی از مرز آستارا وارد ایران شدند

زوج دوچرخه سوار آلمانی از مرز آستارا وارد ایران شدند

آستارا - ایرنا - زوج جهانگرد آلمانی برای آشنایی با فرهنگ مردم و تماشای مناطق دیدنی ایران، با دوچرخه از مرز زمینی آستارا وارد کشورمان شدند.

دوشنبه, مهر 24, 1396 20:27
تحویل بحری مصدوم به اداره حفاظت محیط زیست آستارا

تحویل بحری مصدوم به اداره حفاظت محیط زیست آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: یک پرنده بحری مصدوم توسط یک شهروند دوستدار طبیعت برای مداوا به این اداره تحویل داده شد.

دوشنبه, مهر 24, 1396 9:0
نماینده مجلس: ملت ایران در برابر زیاده خواهی ها، استوار ایستاده است

نماینده مجلس: ملت ایران در برابر زیاده خواهی ها، استوار ایستاده است

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران اسلامی در برابر توطئه های زیاده خواهان و مستکبران جهان، استوار ایستاده و سخنان بی پایه و اساس، خللی در وحدت و همدلی ملت ما ایجاد نخواهد کرد.

دوشنبه, مهر 24, 1396 8:57
فرماندار: آستارا ظرفیت برگزاری نمایشگاه های بین المللی را دارد

فرماندار: آستارا ظرفیت برگزاری نمایشگاه های بین المللی را دارد

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: این شهرستان از ظرفیت های لازم برای برگزاری نمایشگاه های بین المللی در موضوعات صنعتی، معدنی و تجاری برخوردار است و باید از این فرصت به خوبی استفاده شود.

یکشنبه, مهر 23, 1396 23:10
کوچ پاییزه عشایر تالش آغاز شد

کوچ پاییزه عشایر تالش آغاز شد

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی تالش از آغاز کوچ پاییزه 2 هزار و 700 خانوار عشایر با 234 هزار راس دام سبک و سنگین از مناطق ییلاقی به مناطق قشلاقی این شهرستان در آستانه فرارسیدن فصل سرما خبر داد.

یکشنبه, مهر 23, 1396 14:12
80 درصد وسایل گرمایشی مدارس آستارا استاندارد است

80 درصد وسایل گرمایشی مدارس آستارا استاندارد است

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: پیش از آغاز سال تحصیلی جاری، 12 واحد آموزشی با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد و 400 میلیون ریال به شوفاژ مجهز شد و 80 درصد مدارس این شهرستان از وسایل گرمایشی استاندارد برخوردارند.

یکشنبه, مهر 23, 1396 11:16
فرماندار: اماکن تاریخی آستارا نیازمند مرمت است

فرماندار: اماکن تاریخی آستارا نیازمند مرمت است

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: اماکن تاریخی این شهرستان به عنوان جاذبه های گردشگری نیازمند مرمت است و تاکنون نسبت به این امر بی‌توجهی شده است.

یکشنبه, مهر 23, 1396 9:43
پایان مسابقات پرس سینه باشگاه های گیلان در آستارا

پایان مسابقات پرس سینه باشگاه های گیلان در آستارا

آستارا - ایرنا - مسابقات پرس سینه و تک لیفت باشگاه های گیلان با معرفی تیم های برتر در شهرستان آستارا خاتمه یافت.

شنبه, مهر 22, 1396 22:0
تاکید علما و روحانیان شیعه و سنی غرب گیلان بر حفظ وحدت مسلمانان

تاکید علما و روحانیان شیعه و سنی غرب گیلان بر حفظ وحدت مسلمانان

آستارا - ایرنا - در همایش علما، روحانیان و شخصیت های تاثیرگذار شیعه و سنی شهرستان های تالش، رضوانشهر و آستارا در فرمانداری تالش، بر لزوم حفظ همگرایی و اتحاد مسلمانان در برابر توطئه های استکبار جهانی تاکید شد.

شنبه, مهر 22, 1396 20:10
امام جمعه آستارا: خواسته مردم از قوه قضائیه مبارزه با مفسدان اقتصادی است

امام جمعه آستارا: خواسته مردم از قوه قضائیه مبارزه با مفسدان اقتصادی است

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: خواسته مردم و مقام معظم رهبری از قوه قضائیه مبارزه با مفسدان اقتصادی است و خوشبختانه در این راستا دستگاه قضا ، مقتدرانه حرکت می کند.

جمعه, مهر 21, 1396 15:27
آواربرداری ریزش کوه در محور آستارا - اردبیل

آواربرداری ریزش کوه در محور آستارا - اردبیل

آستارا - ایرنا - رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا گفت: گل و لای ریخته شده از کوه در محدوده آقچای محور آستارا - اردبیل که تردد را کند کرده بود، توسط راهداران برداشته شد.

جمعه, مهر 21, 1396 14:49
جمع آوری دام های ماهیگیری غیرمجاز از رودخانه های آستارا

جمع آوری دام های ماهیگیری غیرمجاز از رودخانه های آستارا

آستارا - ایرنا - شهردار آستارا از جمع آوری دام ها و تخریب سدهای غیر مجاز ماهیگیری تعبیه شده در رودخانه های این شهر با هدف جلوگیری از بالا نیامدن سطح رودخانه ها هنگام بارندگی خبر داد.

جمعه, مهر 21, 1396 11:32
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان: 30 هزار حافظ قرآن در استان تربیت شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان: 30 هزار حافظ قرآن در استان تربیت شد

آستارا - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: با تلاش این اداره کل و در عمل به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر انس با کلام وحی در جامعه، 30 هزار نفر حافظ قرآن در این استان تربیت شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان شد

تاریخ:جمعه 21 مهر 1396-06:48 ب.ظ

جانشین سابق معاون وزیر صنعت به عنوان رئیس سازمان صنایع استان گیلان منصوب شد.

 طی‌حکمی فرهاد دلق‌پوش نماینده سابق شهرستان آستارا به عنوان رئیس سازمان صنایع استان گیلان منصوب شد.دلق پوش متولد 1347 و دانش آموخته دکترای فلسفه تعلیم و تربیت از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران است.

وی در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی با بیش از 18 هزار رای به عنوان نماینده شهرستان آستارا وارد مجلس شورای اسلامی شد و در دوران ریاست جمهور محمود احمدی نژاد یکی از منتقدان جدی سیاست های وی در خانه ملت بود.

 مراسم معارفه وی فردا در رشت برگزار خواهد شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

امام جمعه آستارا: خواسته مردم از قوه قضائیه مبارزه با مفسدان اقتصادی است

تاریخ:جمعه 21 مهر 1396-06:48 ب.ظ

امام جمعه شهرستان آستارا گفت: خواسته مردم و مقام معظم رهبری از قوه قضائیه مبارزه با مفسدان اقتصادی است و خوشبختانه در این راستا دستگاه قضا ، مقتدرانه حرکت می کند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه آستارا افزود: وظیفه ذاتی قوه قضائیه برخورد با مفسدان و هنجارشکنان است و در این راستا تاکنون قدم های مثبتی از سوی این قوه برداشته شده است.
وی با اشاره به اینکه دشمنان در جهت مقابله با قوای نظام و به خصوص قوه قضائیه برنامه های مختلفی دارند، اضافه کرد: جو سازی علیه قوه قضائیه، قابل قبول نیست زیرا این قوه در چارچوب قانون به وظیفه خود عمل می کند.
حجت الاسلام حافظ نیا با اشاره به موفقیت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله با داعش، اظهار کرد: مردم و نظام جمهوری اسلامی از مواضع مقتدرانه سپاه حمایت می کنند و آمریکا به خاطر ترس از اقتدار سپاه، می خواهد این نهاد مقدس را در لیست گروه های تروریستی قرار دهد.
خطیب جمعه آستارا با اشاره به فرا رسیدن هفته استاندارد گفت: رعایت کردن اصل استاندارد در عرصه های تولیدی و خدماتی، رغبت مردم را به منظور خرید کالای ایرانی افزایش می دهد.
وی با گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش خاطرنشان کرد: تحصیل، تهذیب و ورزش از توصیه های مقام معظم رهبری به جوانان است و دولت باید از ورزش های همگانی حمایت و در جهت توسعه آن سرمایه گذاری کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا: دانشجویان را به سمت مهارت آموزی هدایت کنیم

تاریخ:جمعه 21 مهر 1396-06:47 ب.ظ

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: در کنار آموزش های مختلف در دانشگاه ها و تدریس علوم پایه و تخصصی به آنان مهارت نیز بیاموزیم و آنها را به این سمت هدایت کنیم.

یونس رنجکش در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان مرکز آموزش علمی - کاربردی آستارا گفت: متاسفانه اکثر دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی فاقد مهارت های لازم هستند و نمی توانند وارد بازار کار شوند و به خیل عظیم بیکاران می پیوندند.

وی افزود: یکی از شعارهای دانشگاه جامع علمی - کاربردی مهارت محور بودن آن است و باتوجه به درهم آمیختگی تجربه و دانش در این دانشگاه، فارغ التحصیلان مراکز علمی و کاربردی در کنار کسب علم و دانش، به سمت مهارت آموزی نیز باید سوق پیدا می کنند یعنی دقیقا همان خلائی که امروزه در بین تحصیل کرده های ما وجود دارد.

وی اضافه کرد: امروز در هر خانواده ای چند تحصیل کرده حداقل از پایه لیسانس وجود دارد که اغلب دغدغه اشتغال دارند از همین رو اگر اقدامات مناسب صورت نگیرد بحران آینده نه چندان دور بحران تحصیلکرده های جامعه است.

فرماندار آستارا تاکید کرد: در این بین نوک پیکان انتقادها نباید به سمت دولت ها باشد چراکه وظیفه دولت ایجاد بسترهای آموزشی و راه اندازی مراکز آموزشی و مهارتی و بستر انفعالی است که به بهترین نحو انجام داد و شرایط آموزش در بخش های متفاوت را برای اقشار مختلف فراهم کرد، اما یکی از مشکلات اصلی اشتغال خلا مهارت آموزی است، که در این میان فضا برای مهارت آموزی فراهم است اما سهل انگاری از سمت کسی است که باید آن را بیاموزد که نمونه اش عدم استفاده دانشجویان از حضور در دروس کارورزی است که در برخی رشته ها وجود دارد.

وی تصریح کرد: دانشجوی امروز بخاطر نوع نگاه و رویکرد نامناسبش بعد از فارغ التحصیلی هیچگونه مهارتی ندارد.

به گفته رنجکش؛ وقتی فردی بعد از چندین سال تحصیل باز هم باید والدین دستش را بگیرند و نزد مدیران ببرند یا در صفحات رسانه ها دنبال آگهی استخدام باشند تا کاری برایش پیدا کنند، نشان می دهد این فرد چیزی یاد نگرفته است، نتوانسته رابطه اجتماعی تولید کند، این فرد هیچ مهارتی ندارد چراکه هنوز هم باید فرد دیگری مشکلش را حل کند در حالیکه همه انسانها با استعداد ذاتی خلق می شوند و اینکه چقدر از این استعداد استفاده کند، مهارت می خواهد، متاسفانه چنین فردی راه استفاده از این ظرفیت را نمی داند. دانشگاه جامع علمی کاربردی از ابتدا بدنبال رفع این خلا مهارتی بوده است یعنی به دانشجوها مهارت بیاموزد و یا بین تجربه و دانش روز ارتباط برقرار کند.

وی تاکید کرد: در همین شهر آستارا چند هزار دانشجو داریم و مشاغل محدود دولتی؛ اگر همین امروز به همه ادارات دولتی ابلاغ شود که همه کارمندان را بازنشسته کنند باز هم برای جذب همه دانشجویان در بخش دولتی ناتوانیم در حالیکه رخ دادن چنین اتفاقی هم غیرممکن است پس چه باید کرد. تنها راه ممکن این است که باید جمعیت فارغ التحصیل را به سمت بازار بخش خصوصی سوق داد، بخش خصوصی هم بنگاه خیریه نیست قطعا برای اینکه به سوددهی و درامد زایی برسد، دنبال مباحث اقتصادی هست، از همین رو به دنبال نیروی تحصیل کرده، ماهر و متخصص می گردد و اینجاست که فارغ التحصیل بدون مهارت ما دچار مشکل می گردد چراکه مهارتی ندارد.

وی افزود: ممکن است فارغ التحصیل غیرماهر هم بتواند با استفاده از روابط خاص صاحب شغل شود ولی مطمئن باشید هر مجموعه ای به دنبال ارتقاست و ماندگاری وی در آن شغل به میزان مهارت وی ربط دارد بنابراین به دلیل نداشتن مهارت و کارایی لازم برای بخش خصوصی عذر وی خواسته خواهد شد و در شغلش ماندگار نخواهد بود پس تنها کسانی می توانند در بازار رقابتی امروز صاحب شغل شوند و دوام داشته باشند که ماهر و متخصص باشند.

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا تاکید کرد: ما نیاز به بازار تولید مشاغل داریم، مشاغلی که متناسب با نیازهای منطقه ای باشد، خوشبختانه در این شهرستان هم بسترهای تولید شغل فراهم است، فقط مهارت می خواهد تا آن را ایجاد کند تخصص می خواهد تا دانشمان را کاربردی نماید هدفی که در دانشگاه جامع علمی کاربردی پیگیری می شود. بنابراین نیاز امروز ما مراکز آموزشی مانند دانشگاه جامع علمی کاربردی است امیدورایم دانشگاهیان در ایجاد تغییر ذهنیت و رویکرد دانشجویان تلاش کنند.

وی تاکید کرد: آستارا  در حال یک تحول جدیدی است، ما دارای موقعیت استراتژیک هستیم، تکمیل و راه اندازی راه آهن آستارا -آستارا می تواند بازاری از مشاغل جدید ایجاد کند از صنایع کشاورزی و خدماتی گرفته تا تجارت و بازرگانی، حتی ظرفیت بندر و منطقه ویژه نیز عرصه بزرگی برای تولید شغل است ظرفیت های گردشگری منطقه که جای خود دارد حال با این همه بسترهای مناسب اگر فارغ التحصیل ما نتواند بهره ببرد یقینا چیزی جز خلا مهارتی گریبانگیر جامعه ما نشده است.

وی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به همه دانشجویان، اساتید دانشگاه، از برنامه ریزی های شهرستان در مسیر کاربردی کردن پژوهش های دانشگاهی متناسب با نیاز دستگاه های اجرایی آستارا خبر داد و افزود: از پژوهش های کاربردی دانشجویان و اساتید حمایت می کنیم.

در ادامه این مراسم دکتر فرهاد دلق پوش نماینده سابق مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات موسس مرکز آموزش علمی کاربردی آستارا و دکتر نجفی معاون آموزشی دانشگاه جاکع علمی کاربردی استان گیلان نیز سخنانی ارائه کردند.

همچنین با حضور فرماندار آستارا از تنی چند از دانشجویان و اساتید و کارکنان مرکز آموزش علمی کاربردی آستارا تجلیل به عمل آمد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا در جلسه ستاد مدیریت بحران: دستگاه‌های اجرایی پاسخگوی مردم باشند

تاریخ:پنجشنبه 20 مهر 1396-04:32 ب.ظ

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با تاکید بر رفع مشکلات مردم در زمان وقوع حوادث خواستار پاسخگویی مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی به مردم شد.

یونس رنجکش در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: همه باید تلاش کنند تا خدمات به موقع در بروز مشکلات و بحرانها به مردم برسد و از نارضایتی عمومی جلوگیری شود.

وی به نارضایتی افراد آسیب‌دیده سیلاب اخیر این شهرستان از نحوه خدمات‌دهی برخی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران اشاره کرد و گفت: تکریم ارباب رجوع، حق شهروندی مردم بوده و زیرمجموعه‌های دستگاه‌های اداری باید در این خصوص توجیه شوند.

وی ضمن تشکر از تلاشهای شبانه روزی مدیران و کارکنان برخی دستگاه‌های اجرایی در سیل اخیر اظهار داشت: اقدامات به موقع دستگاه های خدمات رسان و امدادی از شدت وقوع حوادث و آسیب ها کاست.

فرماندار شهرستان آستارا علت آب‌گرفتی و سیلاب ناشی از بارندگی‌های اخیر را  عدم توسعه زیرساخت‌های شهرستان دانست و تصریح کرد: به دلیل غفلت و کم‌توجهی در سال‌های گذشته شاهد عدم توسعه زیرساخت‌ها در این شهرستان بوده و برای جبران این کمبودها باید تلاش مضاعفی کرد. 

وی با اشاره به اینکه یک‌عده از مردم در جریان سیلاب اخیر از نحوه خدمات‌دهی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران ناراضی بودند، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی به عنوان یک دستگاه حاکمیتی به مردمی که با بحران سیل و آب‌گرفتی دست و پنجه نرم می‌کنند باید خدمات درستی ارائه دهند.

رنجکش با اشاره براینکه در هنگام مواجه با بحران سیل، طوفان و باد باید تلاش شودتا شان و جایگاه افراد آسیب‌دیده جامعه حفظ شود تا نارضایتی عمومی تولید نشود، افزود: تکریم ارباب‌رجوع، حق شهروندی مردم بوده و زیرمجموعه‌های دستگاه‌های ادارای باید در این خصوص توجیه شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا میزان خسارت‌های برآورد شده سیلاب اخیر این شهرستان را 77 میلیارد ریال در بخش‌های تأسیسات دولتی و اماکن غیردولتی دانست و گفت: از این میزان خسارت، حدود 20 میلیارد ریال آن به واحدهای مسکونی تعلق دارد.

وی با اشاره به اینکه در جریان سیلاب و آب‌گرفتی‌های اخیر بالغ‌بر 861 واحد در سطح شهرستان به صورت معیشتی نیاز به تعمیر پیدا کرده‌اند، افزود: از این تعداد، 305 واحد در حوزه شهر آستارا، 50 واحد در حوزه شهر لوندویل و 506 واحد در حوزه روستایی هستند.

رنجکش با اشاره به اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی از عصر روز چهارشنبه توده پرفشار باران‌زا وارد شهرستان آستارا می‌شود و احتمال وقوع آب‌گرفتی و سیلاب وجود دارد، اظهار کرد: کلیه دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی عضو ستاد مدیریت بحران این شهرستان باید تا روز جمعه در حال آماده‌باش باشند.

وی با اشاره به اینکه در طول یک هفته گذشته اکیپ‌های کارشناسی مختلفی در سطح شهرستان در بازدیدهای میدانی در حال بررسی راهکارهایی برای رفع مشکلات شهرستان در زمینه آبگرفتگی بودند دستور لایروبی سریع برخی از این نهرها و کانالهای آب را که تاکنون اقدامی برای آنها نشده است، را صادر کرد و گفت: پاکسازی آنها باید تا پایان روز چهارشنبه انجام شود.

در این جلسه برخی از اعضا ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در طی هفته گذشته و تشکر از فرماندار آستارا به دلیل حضور میدانی و اقدامات و دستورات به موقع تصمیمات نیز در خصوص رفع مشکلات شهرستان گرفته شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی معاونت سیاسی و اجتماعی بخشداری ها خدمات الکترونیک فرماندار آستارا: از افزایش سازمان های مردم نهاد استقبال می کنیم

تاریخ:پنجشنبه 20 مهر 1396-04:30 ب.ظ

115

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: با توجه به نقش مردم در حوزه های اجتماعی از افزایش سازمانهای مردم نهاد در شهرستان استقبال می کنیم.

یونس رنجکش در دومین نشست هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد شهرستان آستارا اظهار داشت: هدف اصلی دولت تدبیر و امید این است که بتواند از بدنه اجتماعی در راستای رفع مشکلات بهره مند شود و بر این اساس و شرایط تسهیل کننده ای فراهم نماید تا افرادی که خواستار همراهی هستند به شکل پویا تر فعالیت نمایند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سازمان های بهزیستی، ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و استانداری اقدام به صدور مجوز برای سازمان های مردم نهاد می کنند که بناست کلیه مجوزها بر اساس قانون، یکپارچه از سوی وزارت کشور، استانداری ها و فرمانداری صادر شود.

به گفته وی؛ در شهرستان آستارا با روند رو به رشد درخواست ها جهت فعالیت های داوطلبانه اجتماعی و تاسیس سمن روبه رو هستیم که ما نیز باتوجه به نوع رویکرد سازمانهای مردم نهاد از افزایش آنها در شهرستان استقبال می کنیم و تلاش می کنیم آنها را منسجم و قانونمند کنیم.

وی تاکید کرد: هیچ محدودیتی برای فعالان اجتماعی در قالب تشکل ها وجود ندارد و از تمامی این افراد درخواست می کنیم تا بر اساس قانون و نظم مشخص فعالیت کنند و مجوز بگیرند.

فرماندار آستارا با تاکید بر اینکه دست همه گروه هایی اجتماعی را که در مسیر تعالی جامعه فعالیت کنند را خواهند فشرد، گفت: باید از ظرفیت مردم بخصوص متخصصین بهره برد، امیدواریم در شهرستان نیز از پتانسیل این طیف استفاده کنیم و باید همه اینها را به سمت نظم بخشی و مجوز دار شدن سوق دهیم تا ما نیز پشتیبانی های لازم را بر اساس قانون داشته باشیم.

وی گفت: باید روند فعالیت های داوطلبانه مردم را تسهیل کرد چرا که در بحرانها، در بحث آموزش ها و فرهنگ سازی این سازمانهای مردم نهاد و حرکت های خیرخواهانه و داوطلبانه هستند که کمک شایانی به دولت می کنند.

رنجکش گفت: نقش محوری سازمان های مردم نهاد و فعالان اجتماعی در جامعه بر کسی پوشیده نیست و اگر هم اصرار بر گرفتن مجوز از سوی این فعالان داریم تنها با هدف ساماندهی فعالیت‌ها و نظم بخشی و بهره‌مندی از ظرفیت آنهاست.

وی ادامه داد: هر میزان قانونمند حرکت کنیم خواهیم توانست از ظرفیت‌های موجود بهتر بهره مند شویم.

پیمان بازدیدی نماینده منتخب سازمانهای مردم نهاد در هیات نظارت استان نیز در این جلسه گفت: از سال 1372 که فعالیت اجتماعی در قالب NGO  در کشورمان آغاز شد، بالاترین ثبت سمن در استان گیلان در زمان مدیریت آقای رنجکش در اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان رخ داده است حتی سازمانهای مردم نهادی که خیلی حاشیه ساز بودند نیز با مدیریت ایشان به سمت گرفتن مجوز رفتند و همراه و کمک حال دولت شدند.

وی با تاکید بر چهار مولفه فعالیت اجتماعی، سرمایه اجتماعی، حقوق شهروندی و توسعه پایدار اظهار داشت: کشوری به توسعه دست پیدا می کند که شهروند مسئولیت پذیر داشته باشد، ما در برف سال گذشته برای نخستین بار ستاد بحران سمن ها را تشکیل دادیم و کارهایی انجام دادیم که بی نظیر بود این همان فعالیت اجتماعی شهروندان مسئولیت پذیر است که جامعه را به سمت توسعه پایدار می برد.

در ادامه این جلسه توسط فرماندار آستارا و با حضور هاشم اسماعیلی معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان پروانه فعالیت برای دو سازمان مردم نهاد جدید در شهرستان آستارا که از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان  صادر شده بود به آنها اهدا شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مدیر عامل شرکت راه آهن ایران تکمیل کریدورهای شمال - جنوب و جنوب - غرب ترانزیت ریلی کشور را متحول خواهد کرد

تاریخ:پنجشنبه 20 مهر 1396-04:30 ب.ظ

مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: تکمیل کریدورهای شمال-جنوب و جنوب - غرب باعث افزایش حمل و نقل کالا در منطقه خواهد شد و خط ریلی آستارا-آستارا به عنوان نقطه ثقل کریدور شمال جنوب نقش مهمی را در این راستا ایفا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ سعید محمد زاده عصر چهارشنبه بعد از برگزاری اجلاس راه آهن آستارا-آستارا در آستارای ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اتصال آستارا به شبکه ریلی کشور و سپس اتصال به خلیج فارس یکی از طرح های مهم در حال پیگیری دولت است و با بهره برداری از راه آهن قزوین - رشت و رشت - آستارا این امر محقق خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه طرح راه آهن رشت-آستارا نیازمند سه هزار میلیارد تومان بودجه است، افزود: تجهیز پایانه ریلی آستارا از اهمیت زیادی برخوردار است و در این راستا ایران و جمهوری آذربایجان در پایانه یاد شده سرمایه گذاری خواهند کرد.
وی اظهار کرد: در کنار کریدور شمال-جنوب، کریدور مهم جنوب - غرب را هم پیگیر هستیم و این خط ریلی جنوب ایران را به مرز آستارا، آذربایجان، اوکراین و لهستان متصل خواهد کرد.
وی بیان کرد: با تکمیل این کریدورهای مهم، حجم بالای کالا بین آسیای جنوب شرقی و کشورهای CIS و اروپا ترانزیت خواهد شد و منافع زیادی در حوزه اقتصادی برای کشور خواهد داشت.
محمد زاده با بیان اینکه جمهوری آذربایجان 60 میلیون یورو برای توسعه آستارا-آستارا و پایانه ریلی این طرح سرمایه گذاری خواهد کرد، گفت: به صورت جدی پیگیر توافق های بین کمیسیون های مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه خط ریلی آستارا-آستارا هستیم و مسئله اتصال مراحل پایانی خود را طی می کند و در حدود دو ماه آینده قطار به پایانه آستارا خواهد رسید و عملیات اجرایی توسعه پایانه به صورت جدی پیگیری خواهد شد.
وی یادآور شد: اتصال رشت-آستارا و فعال شدن این کریدور از طریق غرب خزر و اتصال به اروپا از مسیر ترکیه و آذربایجان نقش قابل توجهی در توسعه همه جانبه اقتصادی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: مدل های مختلف حمل و نقل اگر در جای خود به درستی بهره برداری شود سبب توسعه اقتصاد کشور خواهد شد و شهرستان آستارا با بهره مندی از خط ریلی و حمل و نقل دریایی از این ظرفیت برخوردار است.
محمد زاده افزود: تمام تلاش وزارت راه و شهرسازی این است که موانع مختلف ترانزیت را برطرف کنیم و حمل و نقل ریلی نقش بی بدیلی در این راستا دارد.
مدیر عامل راه آهن ایران ادامه داد: در سال گذشته یک و نیم میلیون تن ترانزیت را از طریق شبکه ریلی کشور تجربه کردیم و با پیگیری های انجام شده این حجم ترانزیت در شش ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 50 درصد افزایش یافت.
مدیر عامل راه آهن های ایران و جمهوری آذربایجان و استاندار گیلان امروز(چهارشنبه) از مراحل پیشرفت خط ریلی آستارا-آستارا بازدید کردند.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال 95 به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، به ایجاد ارتباط ریلی دو کشور متعهد شده بودند و جمهوری آذربایجان با احداث هشت و نیم کیلومتر خط ریلی، قطار خود را به مرز ایران در آستارا رساند و ادامه این طرح با امتداد دو کیلومتر و بارانداز مربوطه در آستارای ایران اجرا می شود به عنوان دروازه اقتصادی ایران و اوراسیا خواهد بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

احیای جنگل ها نیازمند بازگشت جنگل نشینان به اراضی جنگلی است

تاریخ:پنجشنبه 20 مهر 1396-04:29 ب.ظ

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت: منابع طبیعی و محیط زیست شمال کشور به علت کوچ جنگل نشینان به شهرها، استفاده بی رویه از سم و کود شیمیایی و ورود پسماندها در خطر افتاده و چاره مشکل، بازگشت و مشارکت جنگل نشینان در حفظ منابع ملی و اصلاح برنامه های کشاورزی است.

معرفت مصطفوی راد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تاثیر دخالت های نادرست بشر در طبیعت ، وضعیت موجود ذخایر جنگلی رفع مشکلات حوزه منابع طبیعی و جنگلی شمال کشور را منوط به توجه به روشهای علمی و همکاری مردم دانست.
** آنچه با طبیعت کرده ایم
وی یاداور شد : در دهه های نه چندان دور موقع گشت و گذار در کوچه باغهای روستاها عطر گل ها مشام را و صدای پرندگان و ماکیان گوش هر رهگذری را نوازش می داد و هنگام برف سنگین و سفیدپوش شدن جنگل و دشت، پرندگان برای یافتن دانه در آسمان جلگه و شالیزارها دسته جمعی پرواز می کردند و مصرف کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات نباتی هنوز رایج نشده بود و کاشت و برداشت برنج به صورت سنتی انجام می گرفت اما با ورود نهاده های شیمیایی و فناوری، به تدریج چهره روستاها و کشاورزی تغییر پیدا کرد.
وی تصریح کرد : ابتدا امور بر وفق مراد کشاورزان و متولیان بخش کشاورزی پیش می رفت اما آثار سوء مصرف کودهای شیمیایی به معضل جدی تبدیل شد و امروژه آثاری از تنوع و پرواز گروهی پرندگان به چشم نمی خورد و عوارض سوء مصرف و مدیریت نهاده های شیمیایی به صورت تخریب زیست بوم ها، کاهش کیفیت و حاصلخیزی زیست بوم های زراعی، شیوع بیماری های ناشناخته و صعب العلاج نظیر سرطان، روز به روز بیشتر خودنمایی می کند.

**چالش های موجود
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان افزود: وجود پرندگان در دشت و جنگل، ماهی ها در دریا و تالاب ها و کرم های خاکی در مزارع، گویای سلامتی و پویایی زیست بوم های طبیعی و زراعی است و جنگل ها بدون پرندگان و دریاها در فقدان ماهی ها به ورطه نابودی کشیده می شوند و خاک زراعی بدون حشرات ، مرده تلقی می شود و در چند دهه اخیر کاربرد زیاد سم های دفع آفات نباتی و تجمع تدریجی بقایای آنها در اندام های تکثیری با عقیم کردن و مرگ خاموش پرندگان و ماهی ها سبب انقراض نسل آنها شده و تنوع و جمعیت آنها کاهش پیدا کرده است.
او گفت: آب و مواد غذایی در طبیعت دارای چرخه و زنجیره هستند و حذف تدریجی پرندگان از زنجیره غذایی منجر به افزایش تنوع و جمعیت آفات غیر معمول نظیر سوسک ها، شب پره ها و کرم های برگ خوار درختان مثمر و غیرمثمر شده و علاوه بر خسارت مکانیکی، سبب انتقال انواع بیماری ها به گیاهان سالم می شود و کاهش شمشادهای هیرکانی شمال کشور در اثر آفت شب پره و بیماری قارچی نمونه بارز این مشکلات است.
مصطفوی راد اظهار کرد: برخی آفات در شرایط فعلی منوفاژ (تکخوار یا دارای یک میزبان) و برخی دیگر پلی فاژ (چندخوار یا دارای چند میزبان) هستند و آفات منوفاژ نیز ممکن است در آینده نزدیک پلی فاژ شوند و با وجود پیآمدهای منفی شناخته شده، متاسفانه هنوز برای کنترل آفات از سموم شیمیایی استفاده و سبب نابودی بیشتر حشرات می شود و این امر ممکن است عرصه را برای ورود آفت های دیگر مهیا کند؛ همچنین کم توجهی به عوارض جانبی کودها و سموم شیمیایی، به ویژه ورود پسآب کارخانجات صنعتی، بیمارستانی و فاضلاب ها به رودخانه ها و منابع آب زیرزمینی، شیوع بیماری های سرطانی را افزایش داده است.
وی بیان کرد: کمرنگ کردن نقش مراکز خدمات کشاورزی در روستاها و تامین نشدن اعتبار و تضعیف موسسات و مراکز تحقیقات کشاورزی ضربه جبران ناپذیری بر بخش کشاورزی وارد شد و اگرچه در دولت تدبیر و امید، گام های مهمی در احیای این مراکز برداشته شده اما کافی نیست.
او ادامه داد: خروج جنگل نشینان و اسکان و استقرار آنها و احشامشان در حاشیه شهرها علاوه بر ایجاد مشکلات فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی منجر به تخلیه جنگل ها و تبدیل به محل امن غارتگران جنگل و قاچاقچیان چوب شده و با توجه به وسعت زیاد جنگل ها و مراتع، موقعیت جغرافیایی و صعب العبور بودن جنگلهای نواحی کوهستانی شمال و کمبود نیروی انسانی، امکان حفاظت از منابع فوق دشوار شده است.

** راهکار حل مشکلات
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان افزود: ترویج کاهش استفاده از سم و کودهای شیمیایی کشاورزی، استقرار تصفیه خانه در مبادی خروجی فاضلاب ها و پسآب های کارخانجات صنعتی، کنترل کیفی و حذف سموم خطرناک از چرخه مصرف، ترویج کنترل بیولوژیکی آفات با همکاری بخش خصوصی، بهره برداری از سرخس آزولا در تولید کودهای آلی، سرمایه گذاری در تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی، احیای مراکز خدمات کشاورزی در روستاها، پرورش پرندگان کم یاب جهت کنترل جمعیت حشرات و تشکیل کارگروه تخصصی احیای جنگل ها و مراتع باید جدی گرفته شود.
وی اظهار کرد: زیست بوم های دریایی شمال کشور وضعیت نامطلوبی دارند و شمار ماهیان خاویاری و استخوانی به علت ورود پسآب کارخانجات و فاضلاب ها به داخل رودخانه ها و دریاها کاهش یافته است و وقوع پدیده اوتریفیکاسیون (کمبود اکسیژن)، ناشی از رشد گیاهان آبزی متاثر از ورود یون های نیترات و فسفات فراتر از حد ظرفیت به تالاب ها و دریاهاست.
وی بیان کرد: آلودگی ناشی از سرخس آزولا و سنبل آبی همه ساله منجر به مرگ هزاران قطعه ماهی می شود و بسیاری از تالاب ها از جمله تالاب انزلی را در معرض خطر جدی قرار داده است و برداشت بی رویه و قاچاق چوب و نظارت ضعیف بر منابع طبیعی خسارات جدی به سرمایه ملی کشور وارد کرده و تغییر الگوی میزان و پراکنش بارندگی ها ناشی از تغییر زیست بوم منطقه، محسوس است و همه ساله خسارت ناشی از سیلاب ها افزایش می یابد.
مصطفوی راد ادامه داد: حفاظت و ترمیم مراتع و جنگل ها به منظور برقراری تعادل اکولوژیک، ثبات الگوی اقلیمی، افزایش نفوذ پذیری باران به سفره های زیرزمینی و جلوگیری از وقوع سیل های ویرانگر ضروری است و جنگل ها و پوشش گیاهی می توانند نفوذ آب برف و باران به داخل سفره های زیرزمینی را تا 40 برابر افزایش دهند و فقدان پوشش گیاهی، عوارض جانبی شدیدی را در پی خواهد داشت.
سطح اراضی جنگلی شمال کشور 9.1 میلیون هکتار است و 2.1 میلیون هکتار آن را جنگل های مرغوب تشکیل می دهد در آنها درختانی با حدود سه هزار سال سن شناسایی شده است؛ در جلگه های شمال نیز حدود 100 هزار هکتار جنگل وجود دارد که در گذشته بیش از این بوده و به تدریج تخریب و کم شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استاندار گیلان: بندر آستارا باید با هدف اشتغالزایی توسعه پیدا کند

تاریخ:چهارشنبه 19 مهر 1396-04:28 ب.ظ

استاندار گیلان گفت: توسعه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا باید با اشتغالزایی همراه باشد و در این راستا تاکنون قدم های جدی برداشته نشده است.

  مصطفی سالاری روز چهارشنبه در جریان بازدید از بندر آستارا اظهار داشت: به صورت میانگین 170 هزار تن کالا در سال در بندر آستارا تخلیه و بارگیری می شود و باید این آمار با توجه به ظرفیت های موجود در این واحد بندری افزایش پیدا کند.
وی اضافه کرد: هفت سال از مدت واگذاری بندر آستارا به بخش خصوصی سپری می شود و باید در مدت زمان باقی مانده 33 ساله، توسعه پست های اسکله و اشتغالزایی را در این واحد بندری شاهد باشیم.
وی پس‌کرانه بندر آستارا را 60 هکتار عنوان و بیان کرد: برای تخلیه، بارگیری و انبارداری در این بندر نیاز به یک تقسیم معنادار و جانمایی علمی داریم و باید بر روی این فضای محدود برنامه‌ریزی مناسبی صورت بگیرد.
استاندار گیلان افزود: بندر آستارا از بندرهای مهم حاشیه دریای خزر است و با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب، می تواند به رشد حمل و نقل دریایی و رونق اقتصادی کشور کمک کند.
سالاری گفت: بندر آستارا و منطقه ویژه اقتصادی از ظرفیت های مهم و شناخته شده این شهرستان است و می تواند در تقویت اقتصاد استان گیلان و کشور حائز اهمیت باشد.
بندر چند منظوره آستارا با 60 هکتار وسعت به عنوان نخستین بندر بخش خصوصی کشور نزدیک ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر تجارت و ترانزیت کالا بین سه قاره آسیا، آفریقا و اروپاست و برای تخلیه و بارگیری کشتی های 2 هزار و 500 تنی پیش بینی و طراحی شده است و بعد از تکمیل، یک میلیون و 500 هزار تن از ظرفیت آن با یک اسکله اختصاصی به تخلیه و بارگیری سوخت و مواد نفتی مربوط خواهد بود و 2 میلیون تن دیگر نیز به تخلیه و بارگیری سایر کالاها اختصاص خواهد یافت و ظرفیت پذیرش هم زمان پنج کشتی در پنج اسکله اختصاصی را خواهد داشت.
استاندار گیلان امروز(چهارشنبه) علاوه بر طرح ریلی آستارا-آستارا از بندر چند منظوره و طرح سالمسازی دریا در این شهرستان نیز بازدید کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جمهوری آذربایجان 4 پایانه ریلی در قالب طرح آستارا-آستارا خواهد ساخت

تاریخ:چهارشنبه 19 مهر 1396-03:27 ب.ظ

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری آذربایجان گفت: 4 پایانه ریلی ظرف چهار ماه آینده در خاک آستارای ایران با سرمایه گذاری جمهوری آذربایجان احداث خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ؛ جاوید قربان اف عصر چهارشنبه در جریان بازدید از طرح ریلی آستارا-آستارا در جمع خبرنگاران افزود: خوشبختانه طرح خط ریلی آستارا-آستارا مورد توجه مقامهای عالی دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان است و هشت کیلومتر از خط ریلی در خاک جمهوری آذربایجان به اتمام رسیده و یک و نیم کیلومتر از این خط در خاک ایران در ماه های آینده تکمیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: جمهوری آذربایجان علاوه بر پایانه ریلی برای سرمایه گذاری در مسیر راه آهن رشت - آستارا نیز آماده است و طرح یاد شده به طول 164 کیلومتر نیازمند یک میلیارد دلار هزینه است و دولت جمهوری آذربایجان 500 میلیون دلار برای آن سرمایه گذاری خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه در روزهای آینده وزرای اقتصاد ایران و جمهوری آذربایجان پیرامون این طرح مهم نشست مشترکی خواهند داشت، تصریح کرد: بین ایران و هندوستان سالانه 72 میلیون تن کالا به ارزش 250 میلیارد دلار حمل و نقل می شود و با تکمیل خط ریلی آستارا-آستارا این حجم کالا از این شبکه جا به جا خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه خط ریلی آستارا-آستارا خلیج فارس را به دریای سیاه وصل خواهد کرد، افزود: امروز حجم ترانزیت کالا از روسیه به ایران از طریق دریا افزایش یافته است و با تکمیل این راه ریلی فرصت ایده آلی برای تجار کشورهای منطقه ایجاد خواهد شد.
قربان اف تاکید کرد: ظرف 40 روز آینده یک باب پایانه کانتینری بار را در آستارای ایران ایجاد خواهیم کرد تا مقدمات ورود نخستین قطار به خاک آستارای ایران فراهم شود.
مدیران عامل راه آهن های ایران و جمهوری آذربایجان و استاندار گیلان امروز(چهارشنبه) از مراحل پیشرفت خط ریلی آستارا-آستارا بازدید کردند و سپس نشست دو جانبه ای بین مسئولان دو کشور در رابطه با این طرح در آستارای ایران برگزار شد.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال 95 به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، به ایجاد ارتباط ریلی دو کشور متعهد شده بودند و جمهوری آذربایجان با احداث هشت و نیم کیلومتر خط ریلی، قطار خود را به مرز ایران در آستارا رساند و ادامه این طرح با امتداد دو کیلومتر و بارانداز مربوطه با ظرفیت پنج میلیون تن در آستارای ایران اجرا می شود و این طرح به عنوان دروازه اقتصادی ایران و اوراسیا خواهد بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

به مناسبت هفته نیروی انتظامی؛ دیدار فرماندار با فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی و هنگ مرزی شهرستان آستارا: یونس رنجکش : اعتماد مردم به نیروی انتظامی بهترین و بزرگترین سرمایه برای این نیروست

تاریخ:چهارشنبه 19 مهر 1396-01:31 ب.ظ

148

 فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: یکی از موفقیتهای ارزشمند نیروی انتظامی، اعتمادی است که مردم به آنها دارند، این امر نشان می دهد پلیس توانسته با فعالیت هایش اعتماد عمومی را جلب نماید و اکنون این اعتماد بهترین و بزرگترین سرمایه برای نیروی انتظامی است.

یونس رنجکش به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دیدار با فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی و هنگ مرزی شهرستان آستارا، ضمن تبریک این هفته به آنان افزود: باتوجه به تجربه شخصی همکاری با نیروی انتظامی در دوران مدیریتی از آنچه پلیس صادقانه برای مردم انجام می دهد آگاهم، و این نیرو را عامل وحدت اجتماعی، عامل انتقال حقوق شهروندی و عامل برقراری نظم و امنیت می دانم.

وی اضافه کرد: با توجه به چالش ها و مشکلات اجتماعی، پلیس نیز از غافله عقب نیفتاده است و حدود دو دهه است که به شکل تخصصی وارد عرصه شده و ماموریت های مختلفی را نیز در حوزه اجتماعی انجام و باتوجه به نیاز اجتماعی پلیس در کنار روش های سنتی در عرصه های جدید نیز به دنبال به روز کردن و تخصصی کردن خود است.

فرماندار آستارا تصریح کرد: در هر حال نیروی انتظامی در کنار برخوردهای سخت جهت برقراری نظم و امنیت، آنجا که باید در بحث پیشگیری ورود کند معاونت های اجتماعی را با برخورد نرم جهت انجام کارهای زیر ساختی تشکیل داده است، و این نیرو با کارکرد تخصصی خود به دور از سلیقه های سیاسی و جناحی متناسب با شرایط روز، تکلیف سازمانی خود را انجام می دهد.

وی نیروی انتظامی را یک نیروی جامع، پویا، توانمند دانست که در راستای منافع ملی حرکت می کند و تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف عالی نظام در مسیر پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری دارد.

به گفته رنجکش؛ یکی از موفقیتهای ارزشمند این نیرو، اعتمادی است که مردم به آنها دارند، این امر نشان می دهد پلیس توانسته با فعالیت هایش اعتماد عمومی را جلب نماید و اکنون این اعتماد بهترین و بزرگترین سرمایه برای نیروی انتظامی است.

وی ضمن تشکر از خدمات صادقانه نیروی انتظامی و هنگ مرزی در شهرستان مرزی بندر آستارا اضافه کرد: به واسطه حضور پویا و به موقع این نیروها در شهر آستارا شاهد امنیت پایداری در منطقه هستیم.

رئیس شورای تامین شهرستان مرزی بندر آستارا اضافه کرد: رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس در این شهرستان نشان از افزایش ضریب حضور به موقع این نیرو در مداخله‌های منطقه دارد.

سرهنگ رسول عزیزی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرزی بندر آستارا نیز در این دیدار ضمن تشکر از توجه فرماندار به این نیرو اظهار داشت: وقتی پرسنل نیروی انتظامی فرماندار را پشت سر خود در همه برنامه ها می بینند با توان بیشتری به کار می پردازند.

وی افزود: نیروی انتظامی با اهدای شهدایی در مسیر حفظ امنیت و ارتقای جامعه نشان داده است که مسئولانه در مسیر ماموریت های خود گام برمی دارد.

سرهنگ نوذر مرادی فرمانده هنگ مرزی آستارا نیز با تشکر از فرماندار آستارا گفت: در گذشته نه چندان دور به دلیل اعمال سلیقه ها ، به مرزبانی توجهی نمی شد و حتی در شورای تامین هم حضور نداشت اما خوشبختانه با حضور دکتر رنجکش در راس فرمانداری آستارا هنگ مرزی در اکثر حوزه ها فعال است و توجه لازم به این نیرو شد.

وی اضافه کرد: به هر حال مرزبانی باتوجه به منابع انسانی و پشتیبانی که در اختیار دارد و در مواقع نیاز می تواند بسیار کمک حال باشد.

در پایان این مراسم فرماندار آستارا از پرسنل نیروی انتظامی و هنگ مرزی شهرستان مرزی بندر آستارا با اهدا جوایزی تقدیر کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:یکشنبه 16 مهر 1396-06:59 ب.ظ

عرضه 15 تن انواع ماهیان گرمابی در بازار آستارا

عرضه 15 تن انواع ماهیان گرمابی در بازار آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا گفت: از ابتدای مهرماه تاکنون 15 تن انواع ماهی گرمابی در آب بندان ها و مزارع خاکی پرورش ماهی این شهرستان تولید و به بازار عرضه شده است.

یکشنبه, مهر 16, 1396 14:42
پیوند دنیای پاک کودکان آستارا با کارگاه های قصه گویی

پیوند دنیای پاک کودکان آستارا با کارگاه های قصه گویی

آستارا - ایرنا - پیوند دنیای پاک کودکان آستارا با کارگاه قصه گویی اتفاق مبارکی است که این روزها در کتابخانه های عمومی این شهرستان شاهدش هستیم.

یکشنبه, مهر 16, 1396 12:36
صادرات کالا از بندر آستارا 63 درصد افزایش یافت

صادرات کالا از بندر آستارا 63 درصد افزایش یافت

آستارا-ایرنا- رئیس اداره بندر و دریانوردی آستارا گفت: در نیمه نخست سال جاری 29 هزار و 906 تن کالا توسط 53 فروند کشتی از بندر آستارا صادر شده که این آمار نشان دهنده افزایش 63 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

یکشنبه, مهر 16, 1396 12:29
پاییز و دلهره هایی از جنس سیلاب در آستارا

پاییز و دلهره هایی از جنس سیلاب در آستارا

آستارا - ایرنا - پاییز که می رسد، بارش باران و دلهره بروز سیلاب، وجود آستارایی ها را فرا می گیرد و این نگرانی همه ساله تکرار می شود اما شواهد حاکی از آن است که نگاه مسئولان به این مسئله تاکنون جدی و گره گشا نبوده .

یکشنبه, مهر 16, 1396 11:49
یک  سنقر مصدوم پس از مداوا در آستارا به  طبیعت بازگردانده شد

یک سنقر مصدوم پس از مداوا در آستارا به طبیعت بازگردانده شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: یک پرنده سنقر مصدوم پس از مداوا در مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل این شهرستان، به آغوش طبیعت بازگردانده شد.

شنبه, مهر 15, 1396 20:43
تکمیل طرح دیواره سازی رودخانه مرزی آستاراچای خواسته مرزنشینان است

فرمانده هنگ مرزی آستارا:

تکمیل طرح دیواره سازی رودخانه مرزی آستاراچای خواسته مرزنشینان است

آستارا - ایرنا - فرمانده هنگ مرزی آستارا گفت: تکمیل طرح دیواره سازی رودخانه مرزی آستاراچای به منظور جلوگیری از طغیان این رودخانه، خواسته اصلی مرزنشینان این شهرستان است.

شنبه, مهر 15, 1396 20:21
سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، معضل بیکاری آستارا را رفع می کند

سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، معضل بیکاری آستارا را رفع می کند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا گفت: تاکنون در حوزه گردشگری این شهرستان سرمایه گذاری مناسبی نشده و از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه با هدف رفع معضل بیکاری جوانان دعوت می کنیم.

شنبه, مهر 15, 1396 17:17
صادرات افزون بر 44 میلیون دلار محصولات کشاورزی از مرز آستارا

صادرات افزون بر 44 میلیون دلار محصولات کشاورزی از مرز آستارا

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا از صادرات 50 هزار و 116 تن محصولات کشاورزی به ارزش 44 میلیون و 533 هزار و 600 دلار از گمرک این شهرستان به خارج از کشور طی شش ماه امسال خبر داد.

شنبه, مهر 15, 1396 15:24
صادرات افزون بر 44 میلیون دلار محصولات کشاورزی از مرز آستارا

صادرات افزون بر 44 میلیون دلار محصولات کشاورزی از مرز آستارا

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا از صادرات 50 هزار و 116 تن محصولات کشاورزی به ارزش 44 میلیون و 533 هزار و 600 دلار از گمرک این شهرستان به کشورهای خارجی طی شش ماه امسال خبر داد.

شنبه, مهر 15, 1396 15:15
افت فشار و قطعی آب شرب در برخی نقاط آستارا بعد از وقوع سیلاب

افت فشار و قطعی آب شرب در برخی نقاط آستارا بعد از وقوع سیلاب

آستارا - ایرنا - مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا گفت: با وقوع سیلاب، بخشی از تاسیسات تصفیه خانه بهارستان دچار خسارت جزئی شد و این مسئله باعث افت فشار و قطعی آب در برخی از نقاط شهر شد.

جمعه, مهر 14, 1396 22:17
امداد رسانی هلال احمر به بیش از 60 خانوار سیل زده در آستارا

امداد رسانی هلال احمر به بیش از 60 خانوار سیل زده در آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر آستارا گفت: در چهار روز گذشته نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر این شهرستان به بیش از 60 خانوار خدمات رسانی کردند.

جمعه, مهر 14, 1396 15:8
امام جمعه آستارا: زیرساخت های شهری برای مقابله با خطرات بلایای طبیعی تقویت شود

امام جمعه آستارا: زیرساخت های شهری برای مقابله با خطرات بلایای طبیعی تقویت شود

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: زیرساخت های شهری برای مقابله با خطرات بلایای طبیعی نظیر سیلاب تقویت شود.

جمعه, مهر 14, 1396 14:40
فیلم کوتاه ` باتان اوشقون `  در آستارا ساخته شد

فیلم کوتاه ' باتان اوشقون ' در آستارا ساخته شد

آستارا - ایرنا - فیلم کوتاه ' باتان اوشقون ' به نویسندگی و کارگردانی فراز آهنین از هنرمندان شهرستان آستارا تهیه و تولید شد.

جمعه, مهر 14, 1396 12:47
راه اندازی دروازه ورودی استان گیلان در منطقه حیران آستارا

راه اندازی دروازه ورودی استان گیلان در منطقه حیران آستارا

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: دروازه ورودی استان گیلان از سمت غرب در منطقه حیران این شهرستان راه اندازی خواهد شد.

جمعه, مهر 14, 1396 11:43
خسارت 60 میلیارد ریالی سیلاب به زیرساخت های آستارا

خسارت 60 میلیارد ریالی سیلاب به زیرساخت های آستارا

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: بارندگی و سیلاب اخیر 60 میلیارد ریال به زیر ساخت های راه، برق، آب، شبکه هدایت آب های سطحی، طرح سالمسازی و معابر این شهرستان خسارت وارد کرد.

جمعه, مهر 14, 1396 10:12
راه سه روستا در آستارا بازگشایی شد

راه سه روستا در آستارا بازگشایی شد

آستارا - ایرنا - رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا گفت: راه روستاهای خان حیاطی، هولستون و مشند آستارا که به علت ریزش کوه ناشی از بارش و سستی خاک مسدود شده بود، توسط راهداران آوار برداری و بازگشایی شد.

پنجشنبه, مهر 13, 1396 21:7
تحویل یلوه مصدوم به اداره حفاظت محیط زیست آستارا

تحویل یلوه مصدوم به اداره حفاظت محیط زیست آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: یک قطعه پرنده یلوه مصدوم توسط یک شهروند دوستدار طبیعت برای مداوا به این اداره تحویل داده شد.

پنجشنبه, مهر 13, 1396 16:1
فرماندار آستارا: دستگاه های اجرایی برای تکمیل طرح های نیمه تمام همت کنند

فرماندار آستارا: دستگاه های اجرایی برای تکمیل طرح های نیمه تمام همت کنند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: دستگاه های اجرایی با رعایت موازین و دستورالعمل های قانونی برای تکمیل طرح های نیمه تمام همت این شهرستان کنند.

پنجشنبه, مهر 13, 1396 15:51
تالش برای استقبال از 10 هزار زائر اربعین حسینی آماده می شود

تالش برای استقبال از 10 هزار زائر اربعین حسینی آماده می شود

آستارا - ایرنا - معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تالش گفت: این شهرستان مسیر عبور حدود 10 هزار زائر خارجی اربعین حسینی است و به عنوان کمک و معین شهرستان مرزی بندر آستارا باید مقدمات استقبال و پذیرایی از آنها را فراهم کنیم.

پنجشنبه, مهر 13, 1396 15:43
تصفیه خانه آب آستارا وارد مدار بهره برداری شد

پس از رفع اختلال ناشی از سیلاب؛

تصفیه خانه آب آستارا وارد مدار بهره برداری شد

آستارا - ایرنا - مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا گفت: بارش شدید باران و سیلاب به ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه بهارستان این شهرستان خسارت جزئی وارد کرده بود که با تلاش همکاران، مشکل برطرف و آب شهر به شبکه توزیع وارد شد.

پنجشنبه, مهر 13, 1396 13:0
طغیان رودخانه ها درآستارا بیش از 200خانوار را در معرض سیلاب قرار داد

طغیان رودخانه ها درآستارا بیش از 200خانوار را در معرض سیلاب قرار داد

آستارا - ایرنا - در پی بالا آمدن و سرریز شدن آب رودخانه های مرداب و آستاراچای، بیش از 200 خانوار در محلات خلیل آباد، کشاورز و شهید رستمیان شهر آستارا در معرض سیلاب قرار داد.

پنجشنبه, مهر 13, 1396 11:16
بارش نزدیک به 20 سانتی متر برف در ارتفاعات تالش

بارش نزدیک به 20 سانتی متر برف در ارتفاعات تالش

آستارا - ایرنا - رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تالش ارتفاع برف را در مسیر الماس، کرمان و لرزه این شهرستان، نزدیک به 20 سانتی متر اعلام کرد.

پنجشنبه, مهر 13, 1396 11:6داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا از ایجاد دروازه ورودی استان گیلان در منطقه حیران خبر داد

تاریخ:یکشنبه 16 مهر 1396-06:58 ب.ظ

فرماندار آستارا از ایجاد دروازه ورودی استان گیلان در منطقه حیران خبر داد

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت : دروازه ورودی استان گیلان در منطقه حیران آستارا احداث می شود.

03:16 1396/07/14
فرماندار آستارا در شورای هماهنگی مدیریت بحران و در جریان بازدید میدانی از مناطق سیل زده مطرح کرد؛

خسارت 60 میلیارد ریالی سیل به تأسیسات زیربنایی آستارا / با توجه به موقعیت خاص آستارا، تبعات مشکلات آن تنها شهرستانی نیست و بازتاب ملی و بین المللی دارد

فرماندار بندر مرزی آستارا گفت : برآورد اولیه خسارت وارده به تأسیسات زیربنایی و زیرساخت های شهرستان در پی بارش شدید باران و طغیان رودخانه ها حدود 60 میلیارد ریال می باشد.

23:42 1396/07/13
فرماندار آستارا :

پروژه های عمرانی ملی شهرستان نباید در زیر دست و پای ناهماهنگی ها معطل بماند

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: پروژه های اجرایی شهرستان بویژه فعالیت های عمرانی ملی نباید در زیر پای ناهماهنگی های بین دستگاههای اجرایی استان معطل بماند.

11:56 1396/07/13
طغیان رودخانه مرزی آستاراچای

فرماندار آستارا : خسارت سیل آستارا در حال برآورد است / استقرار و تلاش بی وقفه نیروهای امدادی و خدماتی

در پی بارش شدید باران که از روز یکشنبه (9 مهرماه) در شهرستان آستارا آغاز شده است و همچنان ادامه دارد ، رودخانه مرزی آستاراچای طغیان کرد.

00:58 1396/07/13
فرماندار آستارا در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و مدیر جدید این اداره در آستارا:

پویایی و تحرک اداره میراث فرهنگی یک نیاز جدی در این شهرستان است

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: پویایی و تحرک اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، یک نیاز جدی در این شهرستان است که باید با مدیریت جدید انجام شود.

18:57 1396/07/12
فرماندار آستارا خبر داد :

آغاز عملیات بهسازی راه جنگلی آبشار لاتون

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: طرح عملیات بهسازی راه جنگلی  آبشار لاتون بزرگترین آبشار کشور اغاز شده است.

16:21 1396/07/12

فرماندار آستارا از آغاز عملیات برداشت جاده احداثی در تالاب استیل خبرداد

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از آغاز عملیات برداشت جاده احداثی در تالاب استیل این شهرستان خبر داد.

10:09 1396/07/12
فرماندار آستارا :

برنامه توسعه آستارا باید پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشد / برگزاری هفته فرهنگی و اجتماعی آستارا

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: هر برنامه ای برای توسعه ای این شهرستان باید پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشد و مسئولان در برنامه ریزی های خود به این امر توجه داشته باشند.

07:34 1396/07/12
فرماندار آستارا :

طرح همایش جهانی اربعین فرصتی برای معرفی جاذبه های گردشگری-مذهبی و انتقال آموزه ها و ارزش های مذهبی به زائران است

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: اربعین حسینی فرصتی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری مذهبی و انتقال آموزه ها و ارزش‌های مذهبی به زائرین است که بایداز این فرصت بی نظیر بهره مند شد.

15:53 1396/07/11
فرماندار آستارا :

دهیاران به سمت کارآفرینی در روستاها بروند

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: دهیاران برای رونق اقتصادی در روستاها باید به سمت فضای کارآفرینی روستایی بروند.

18:55 1396/07/10
فرماندار آستارا:

ثبت احوال نقش محوری در تجزیه و تحلیل رویدادهای اجتماعی دارد

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: ثبت احوال نقش محوری در تجزیه و تحلیل رویداد های اجتماعی دارد و در سیستم برنامه ریزی بسیار حائز اهمیت است.

16:58 1396/07/10
فرماندار آستارا :

امکانات و شرایط پایگاه انتقال خون این شهرستان جوابگوی نیازها نیست

 فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: امکانات و شرایط پایگاه انتقال خون این شهرستان جوابگوی نیازها نیست و باید مورد توجه جدی مسئولان استان قرار گیرد.

15:43 1396/07/09
فرماندار آستارا با قدردانی از آتش نشانان این شهرستان:

حوزه خدمات آتش نشانی باید تقویت شود

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: باتوجه به اینکه از ظرفیت آتش نشانی در مهار بحرانهای مختلف استفاده می شود از همین رو حمایت و تقویت از آن جزو ضرورت های شهرستان است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مسكن مهر آستارا

تاریخ:پنجشنبه 6 مهر 1396-12:58 ب.ظ

 آخرین وضعیت تعاونی مسكن مهر آستارا
هماكنون هیات تصفیه مسكن مهر آستارا مسئولیت پرو‍‍ژه را بر عهده دارد  و در راستای حقوق اعضا تعاونی مسكن مهر آستارا از هیات مد یره اسبق طرح دعوی
 نموده و پرونده در دادگستری آستارا در حال بررسی است .
هیات تصفیه مسكن مهر حسابرسان رسمی آستارا و گیلان را استخدام كردند در حال حسابرسی و و شفاف سازی هستند و نتیجه  كار بعداز بررسی و شفاف سازی  و اتمام به اطلاع اعضا و مراجع قانونی خواهد رسید.
از عموم متقاضیان و اعضا مسكن مهر درخواست می شود به شایعات در فضای مجازی اعتماد نكنند و اطلاعات صحیح را از دفاتر تعاونی مسكن مهر آستارا بگیریند.
هیات تصفیه مسكن مهر تاكید دارنند پی گیر احقاقا حقوق اعضا مسكن مهر آستارا هستند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهرداری آستارا برای مقابله با سیل احتمالی به حال آماده باش درآمد

تاریخ:پنجشنبه 6 مهر 1396-12:56 ب.ظ

شهردار آستارا از آماده باش 250 نیروی انسانی و 20 دستگاه خودروی سبک و سنگین این نهاد برای مقابله با بحران احتمالی ناشی از باران شدید و سیلاب در این شهر خبر داد.

  جواد معیتی عصر چهارشنبه بعد از جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری آستارا در جمع خبرنگاران گفت: آبگرفتگی معابر در کوی رستمیان، خیابان فارابی و خیابان منتهی به پایانه مرزی آستارا مشهود است و نبود مطالعه علمی جمع آوری و هدایت آب های سطحی، علت این مشکل است.
وی با اشاره به بارش 70 میلیمتر باران در 24 ساعت گذشته در شهرستان آستارا بیان کرد: با بارش باران، در مناطق شیب دار و نواحی غربی شهر آبگرفتگی روی می دهد و مطالعه و پژوهش برای جمع آوری آب های سطحی در آستارا در دستور کار شهرداری قرار دارد.
معیتی گفت: در صورت ادامه بارش ها، تمرکز شدید آب در زهکش ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه های منتهی به دریا دور از انتظار نیست.
رئیس اداره هواشناسی آستارا میزان بارندگی 24 ساعت گذشته را در این شهرستان، 70 میلیمتر و دمای هوای آن را 17درجه سانتیگراد اعلام کرده است.
فردین فرتوت نیا گفت: هوای بارشی تا صبح جمعه در آستارا حاکم است و از عصر جمعه شاهد کاهش ناپایداری خواهیم بود.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و این شهرستان با یک هزار و 200 میلیمتر بارش در سال، جزو پربارانترین مناطق ایران است
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کاهش ازدواج و تولد در شهرستان مرزی آستارا

تاریخ:پنجشنبه 6 مهر 1396-12:54 ب.ظ

ابراهیم لقمان روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران آستارا گفت: در نیمه نخست امسال 329 مورد ازدواج در این شهرستان به ثبت رسیده و این میزان در مدت زمان مشابه سال گذشته، 405 مورد بوده است.
وی افزود: آمار مرگ و میر در این شهرستان از 222 نفر در نیمه نخست سال گذشته به 224 نفر در سالجاری افزایش و آمار ولادت نیز از 790 نوزاد در سال قبل به 757 نوزاد در سالجاری کاهش یافته است.
وی بیان کرد: سه دفترخانه ازدواج و یک دفترخانه طلاق در آستارا فعال است و در نیمه نخست امسال، 110 مورد طلاق در اداره ثبت احوال این شهرستان به ثبت رسیده و آمار طلاق در مدت زمان مشابه سال گذشته،131 مورد بود.
لقمان ادامه داد: طبق مواد 15 و 25 قانون ثبت احوال کشور، مهلت قانونی اعلام ولادت، حداکثر 15روز پس از تولد و مهلت قانونی اعلام وفات، حداکثر 10 روز پس از فوت است.
وی گفت: همکاری مردم در گزارش به موقع وقایع حیاتی در بهنگام سازی پایگاه اطلاعاتی جمعیت کشور ضروری است.
رئیس اداره ثبت احوال آستارا افزود: افرادی که به سن 15 سال تمام رسیده اند می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان، به نام نویسی برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا: دهیاران از فرصت های حمایتی دولت در روستاها استفاده کنند

تاریخ:پنجشنبه 6 مهر 1396-12:53 ب.ظ

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: دهیاران و شوراهای اسلامی از فرصت های حمایتی دولت برای رفع محدودیت در روستاها استفاده کنند.

یونس رنجکش در نشست با دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان مرزی بندر آستارا اظهار داشت: یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید که در مسیر سیاست های نظام است، بحث محرومیت زدایی و توجه به اقشار آسیب پذیر می باشد که باید از تسهیلات در نظر گرفته شده به نحو شایسته ای در شهرستان استفاده شود.

وی اضافه کرد: نهادهایی فراوانی با ماموریت های متفاوت در این بخش فعالیت می کنند، از بهزیستی و کمیته امداد گرفته تا سازمان های مردم نهاد، که هر کدام تلاش دارند با سیاست های خود رنگ و بوی محرومیت را از چهره جامعه بردارند اما دهیاران در تحقق این برنامه ها نقش مهمی دارند.

وی گفت: در چند ساله اخیر سیاست های کمیته امداد روی توانمندسازی مددجویان، ایجاد اشتغال و تامین مسکن و برنامه هایی که بتواند مددجو را روی پای خودش نگه دارد، متمرکز بوده است، تا از وابستگی وی به دیگران کم کند و اکنون نیاز اعتبارات خوبی برای ساخت مسکن در اختیار کمیته امداد قرار گرفته که بهترین فرصت برای رونق مالی در روستاها نیز هست.

فرماندار آستارا تاکید کرد: توجه به مشکلات محرومان جدای از اینکه یک تکلیف اداری است یک وظیفه اجتماعی نیز به شمار می رود.

وی گفت: نباید به این افراد به چشم سربار نگاه کنیم، اگر به اینها توجه نکنیم مشکلات آن ها تبدیل به معضل می شوند، آسیب های اجتماعی در جامعه تولید می شود اما وقتی کنترل و مهارشان کنیم جامعه از یک چالش اجتماعی رها می شود.

به گفته رنجکش؛ برای اینکه این محرومیت ها از جامعه رخت ببندد، نیازمندیم همه باهم در کنار این سازمانهای حمایتی حرکت کنیم.

فرماندار آستارا با اشاره به توافق نامه استاندار پیشین گیلان با رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: در این توافق نامه مصوب شد دو هزار واحد مسکونی برای ممدجویان استان گیلان ساخته شود که سهم آستارا نیز بین 60 تا 80 واحد پیش بینی شده است.

وی گفت: نحوه اجرای این توافق نامه هم بدین گونه است که زمین را ما تهیه کنیم و کمیته امداد اقدام به ساخت و ساز خواهد کرد. از همین رو شما دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها را باید در جهت یافتن این زمین ها به کمیته امداد کمک کنند.

وی تصریح کرد: این موضوع می تواند هم از بعد اجتماعی و هم از بعد اقتصادی مفید باشد، چراکه مردم و خیرین ورود می کنند و اجماعی در مسیر انجام دادن کاری نیکو صورت می گیرد و زمینی تهیه می شود و در بعد اقتصادی نیز ساخت و ساز این واحدها رونق اقتصادی منطقه را در پی دارد، اشتغال فصلی شکل می گیرد و اگر هزینه های ساخت 80 واحد مسکونی را در نظر بگیریم می بینم که حجم قابل توجهی از اعتبارات مالی وارد چرخه اقتصادی می شود و صدها نفر مشغول به کار می شوند.

فرماندار آستارا تاکید کرد: بنابراین منابع هست فقط باید همت کرد و آنها را جذب کرد.

وی همچنین گفت: کمیته امداد برای اشتغال روستاییان حدود سه و نیم میلیارد تومان اعتبار اختصاص داد و مددجویان می توانند با ارائه طرحی مناسب تسهیلات ارزان قیمت دریافت کنند.

وی تاکید کرد: اصلا افتخار نیست که بگویم کمیته امداد هزاران نفر را تحت پوشش قرار داده است بلکه باید تلاش کنیم تا هرچقدر می توانیم این افراد را توانمند و از لیست خارج کنیم .

رحمت الله رجبی رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مرزی بندر آستارا نیز در این نشست اظهار داشت: ظرف مدت چهار سال گذشته به کمک همین دهیاران و شوراها بیش از 200 واحد مسکونی برای مددجویان ساخته ایم.

وی افزود: در حال حاضر نیز 187 مددجو مستاجر در شهرستان داریم و امیدواریم تا پایان سال نیز بتوانیم 27 واحد مسکونی دیگر بسازیم.

وی ادامه داد: باتوجه به توافق نامه استانداری و کمیته امداد کشور، 14 واحد مسکونی دیگر نیز مقدمات ساختش فراهم شده و فقط منتظر اهدا زمین هستیم تا ساخت و ساز را در آن شروع کنیم . 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آزاده دوران دفاع مقدس در گفت‌وگو با فارس: مسئولین کشور نسبت به آرمان‌های شهدا برخورد سلیقه‌ای دارند / شهید حججی با شهادت خود دنیا را متحول کرد

تاریخ:پنجشنبه 6 مهر 1396-12:52 ب.ظ


آزاده دوران دفاع مقدس در گفت‌وگو با فارس:
مسئولین کشور نسبت به آرمان‌های شهدا برخورد سلیقه‌ای دارند / شهید حججی با شهادت خود دنیا را متحول کرد
آزاده دوران دفاع مقدس بابیان اینکه مسئولین کشور نسبت به مقوله فرهنگی به عبارتی آرمان‌های شهدا تا حدی کم‌لطف بوده و برخورد سلیقه‌ای دارند، گفت: اگر مسئولین به آرمان‌های انقلاب و اهداف شهدا کاملاً پایبند بودند عرصه را بر مفسدین اقتصادی تنگ و ولنگاری‌های فرهنگی را در کشور کنترل می‌کردند.

جاوید نیکزاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا نسل اول انقلاب را در تاریخ ایران یکی از بهترین، بی‌نظیرترین و کم‌سابقه‌ترین نسل‌ها دانست و اظهار کرد: نسل اول انقلاب پرشور، پراحساس و ازخودگذشته بوده و با ایثارگری خود، تمامی بحران‌های پیشروی انقلاب را مرتفع کرده است.

وی درگیری با منافقین و ملحدین، بحران جنگ قومی و طایفه‌ای و انواع توطئه‌هایی استکباری نظیر توطئه طبس و نوژه را ازجمله بحران‌های داخلی دانست و تصریح کرد: دفاع جانانه از تمامیت ارضی کشور در طول هشت سال جنگ تحمیلی تحت عنوان دفاع مقدس از مهم‌ترین وقایع بعد از انقلاب است.

آزاده دوران دفاع مقدس دوران اسارت خود را 10 سال و در اردوگاه‌های رومادیه و موصل عراق دانست و خاطرنشان کرد: در طول مدت اسارت وقایع وحشتناک و رخدادهای غیرقابل‌تصور پیش آمد که گوشه گوشه آن یادآور فراز و نشیب‌های دوران دفاع مقدس است.

نیکزاد نسل اول انقلاب را در عمل پرچم‌داران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: بسیاری از جوانان نسل امروز کشور، بهترین پشتوانه زندگی خود را مدیون رهنمودهای مقام معظم رهبری و شجاعت جوانمردان عرصه جنگ تحمیلی هستند.

وی بابیان اینکه جوانان امروز کشور بعد از جنگ تحمیلی شرایطی در کشور به وجود آوردند که ملت ایران و دنیا را به وجد آورد، گفت: بسیاری از اهداف انقلاب اسلامی ایران باهمت و تلاش این جوانان در زمینه‌هایی چون علوم هسته‌ای، پرتاب ماهواره، موشک، علوم پزشکی، فناوری و اطلاعات به ثمر نشسته است.

آزاده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه نسل سوم انقلاب با توجه به همین ویژگی‌های ذاتی، راه عدالت‌طلبانه جوانان دیروز را طی می‌کند، افزود: همین جوانان امروزی بودند که با حضور در عراق، سوریه و لبنان و مشاوره به فرماندهان و ژنرال‌های عراقی، سوری و لبنانی جلوی هجوم برق‌آسای داعش و تکفیری‌ها را گرفتند.

وی با تأکید بااینکه جوان امروزی با الگو گیری از نسل اول و نسل دوم انقلاب تربیت‌یافته‌اند، گفت: سردار قاسم سلیمانی و شهید محسن حججی دو نمونه از جوانان امروز و دیروز انقلاب اسلامی هستند که با رشادت، شجاعت و ایثار خود دنیای امروز را متحول کرده‌اند.

* مسئولین اگر به آرمان‌های انقلاب پایبند بودند ولنگاری‌های فرهنگی را کنترل می‌کردند

نیکزاد بابیان اینکه مسئولین کشور نسبت به مقوله فرهنگی به عبارتی آرمان‌های شهدا تا حدی کم‌لطف بوده و برخورد سلیقه‌ای دارند، اظهار کرد: مسئولین بااینکه در سخنرانی‌ها و خطابه‌های خود از اهداف شهدا و آرمان‌های انقلاب سخن می‌گویند ولی در عمل چیز دیگری در عرصه فرهنگی کشور رخ می‌دهد.

 

وی با اشاره به اینکه اگر مسئولین به آرمان‌های انقلاب و اهداف شهدا کاملاً پایبند بودند عرصه را بر مفسدین اقتصادی تنگ و ولنگاری‌های فرهنگی را در کشور کنترل می‌کردند، تصریح کرد: در ایران اسلامی کارهای خوبی صورت گرفته است ولی در حد انتظار اهداف شهدا نبوده و باید تلاش بیشتر صورت گیرد.

آزاده دوران دفاع مقدس با اذعان به اینکه دشمن با جنگ نرم و با استفاده از فضای مجازی و تاکتیک‌های نوین امروزی، جوانان کشور را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: جنگ نرم روش توطئه نفوذ دشمن به لحاظ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و غیر خشونت‌آمیز در براندازی نظام سیاسی کشور است.

وی آگاهی‌بخشی و تقویت بنیه علمی و دینی جوانان، رصد سخنان مقام معظم رهبری در خصوص جنگ نرم و جدی گرفتن آن، مطالعه تاریخ جنگ تحمیلی و جنگ‌های نرم دشمن، کنترل و ارزیابی محصولات فرهنگی، حفظ ارزش‌ها و نیروهای انقلاب اسلامی، تقویت اعزام جوانان به راهیان نور، پاسخ‌گویی به شبهات سیاسی و جلوگیری از اختلافات مذهبی و قومی را ازجمله راهکارهای غلبه بر جنگ نرم دانست.

نیکزاد با تأکید بااینکه اگر جوانان به لحاظ مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیرامون خود بصیرت و آگاهی داشته و زوایای امور را صادقانه تحلیل کنند قطعاً در عمل به آن ملتزم خواهند بود، بیان کرد: ثمره این بصیرت و آگاهی ایستادن در برابر شرک، نفاق، اختلافات و هرگونه بحران‌سازی در کشور است.

* مخالفان مدافعان حرم حامیان داعش هستند  
آزاده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه کسانی که بر طبل مخالفت با مدافعین حرم می‌کوبند در حقیقت به‌نوعی از گروه تکفیری داعش و حامیان پشت‌پرده آن‌ها حمایت می‌کنند، اظهار کرد: این‌ها همان افرادی هستند که در زمان دفاع مقدس، مدافعین و رزمندگان کشور را زیر سؤال برده و آن‌ها را جنگ‌طلب معرفی می‌کردند. 

نیکزاد با بیان اینکه اگر این افراد یک‌ذره غیرت داشتند با حضور مدافعان حرم در سوریه و عراق مخالفت نمی‌کردند، خاطرنشان کرد: اگر امروز با تمرکز مقاومت و پایداری در آن‌سوی مرزهای کشور در سوریه و عراق هزینه و جنگ نکنیم فردا در اصفهان، خوزستان، کردستان و شاید هم در تهران به مصاف داعش می‌رفتیم. 

آزاده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه سوریه و عراق پشتوانه فکری ایران اسلامی بوده و اعتقاد ایرانیان به حضرت زینب(ع) و حرمین کربلا و نجف بسیار زیاد است، بیان کرد: دشمن تکفیری به این موضوع واقف است و می‌داند اگر نتواند ایران اسلامی را زمین‌گیر کند هر کجا بجنگد بی‌فایده است. 

وی با اذعان به اینکه آمریکا هزاران کیلومتر از خاورمیانه دور بوده؛ اما منافع مرزی خود را در این منطقه ترسیم کرده است، افزود: آمریکا، کشورهای اروپایی و چند کشور عرب از نظر لجستیکی، اطلاعاتی و تجهیزات نظامی و آموزشی از داعش و تکفیری‌ها حمایت می‌کنند. 

نیکزاد با اشاره به اینکه سوریه و عراق به‌ظاهر جبهه اصلی داعش و تکفیری‌ها بوده و هدف نهایی حامیان گروه‌های تکفیری تاخت‌وتاز به مرزهای ایران اسلامی است، گفت: مدافعین حرم یک خدمت بسیار بزرگی به کشور کرده و با حضور خود در سوریه و عراق، دشمن را از مرزهای ایران اسلامی دور کرده‌اند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخواست جمعی از مردم آستارا از نماینده برای پی گیریی الحاق آستارا به اردبیل

تاریخ:سه شنبه 4 مهر 1396-12:06 ب.ظ

درخواست جمعی از مردم آستارا از نماینده برای پی گیریی الحاق آستارا به اردبیل

نماینده محترم آستارا جناب آقای استاد دادشی 
با سلام
 موضوع : الحاق آستارا به استان اردبیل
 سلام علكیم
احتراما
 با توجه به عقب افتادگی  اقتصادی و گردشگری و جغرافیایی  شهرستان آستارا   و با توجه به دوری آستارا بمدت سه ساعت از مر كز استان گیلان
و اینكه مركز گیلان از اول تمام   امتیازات را برای به شهرستان انزلی داده است با اینكه آستارا مستحقق تاسیس  منطقه آزاد تجاری بود   هم مرزی دریایی و زمینی  بین المللی داشت  اما  به انزلی   منطقه آزاد تجاری را دادند  یا  انزلی در صدد احداث دوازدهم اسكله  خود است آستارا هنوز  اسكله صیادی را با تغییرات جزویی  به چند منظوره تبدیل كرده  و یك كشتی لایروب ندارد و   تاكنون در خصوص تاسیس فرمانداری ویزه  مسئولان گیلان به آستارا جواب مثبت ندادند در ثانی اگر  امكان تاسیس فرمانداری ویزه در آستارا نبود می توانستند طبق قانون بخاطر مسافت دور آستارا به مر كز استان  اختیارات استانی را تفویض كنند  و    قایم مقامی  استاندار و ادارات كل را به فرماندار و ادارات آستارا می دادند .
 آستارا با توجه به پتانسیل گردشگری و اقتصادی و بندری و مرز زمینی  اگر توجه می شد به قطب   گزردشگری و اقتصادی در ایران تبدیل می شد
اما تاكنون بین انزلی و آستارا فرق گذشتند آستارا شده است برادر ناتنی گیلان .... از نظر اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و گردشگری سالها عقب افتاد و در استخدام
ادارات و اسكله و گمرك ودیگر ادارات متاسفانه استخدام غیر بومی ها در اولویت است  و جوانان تحصیل كرده آستارا بیكار هستند عدم كار و استغال باعث شده است جوانان آستارایی دیگر علاقمند به تحصیل نداشته باشند در شهر تمایل به مدارج دانشگاهی بالا و حتی در برخی از روستاها بخاطر بیكاری و...    اكثررا
تا سیكل یا دیپلم می خوانند و جوانان از بیكاری موجود مایوس و افسرده شده است و اگر فرصت شغلی باشد برخی مسئولان اقوام خود را استخدام یا از خارج شهرستان نیروی استخدامی می آید نگاه كنید مثال استخدام در اسكله اكثریت استخدامی ها  غیر بومی هستند .
الحاق آستارا كمترین مزایاش این است   فاصله مر كز استان تا آستارا نیم ساعت می وشد  و بیماران ما نیز نیم ساعته به بیمارستان های اردبیل می روند
تنها راه دریایی و ساحلی  و گردشگری اردبیل و آذربایجان ایران  آستارا خواهد شد   با الحاق آستارا به اردبیل   آستارا به قطب گردشگری و بندری  و اقتصادی در ایران تبدیل خواهد شد و متاسفانه ما كه بحث الحاق به اردبیل را می زنیم به ما تهمت پان تركیسم یا تجزیه طلبی می زنند در صورتیكه اردبیل جزو ایران  و
مردم اردبیل عاشق ایران و ولایت فقیه هستند  همانند مردم آستارا .....   تا سال 1336 آستارا جزو بخش اردبیل بود كه بخاطر اینكه  آنزمان امكانات راه نبود ( گردنه حیران ) موقتا تا حل مسله راه به گیلان محلق شد ( ـا زمان مركز استان اردبیل نبود  تبریز مر كز استان بودو آستارا بخشی از اردبیل بود  )  و در اصل سرزمین مادری آستارا  اردبیل است وما به  جمهوری اسلامی ایران و قانو ن اساسی جمهوری اسلامی ایران اعتقاد داریم و جانمان را نثار می كنیم فقط بخاطر عدم رسیدگی  و عدم پیشترفت آستارا  و دوری از مركز استان گیلان درخواست  الحاق آستارا به سرزمین مادری اردبیل هستیم .. تا آستارا به قطب گردشگری و اقتصادی و بندری تبدیل گردد... انشالله

 از نماینده محترم درخواست داریم  با رایزنی با نمایندگان استانهای ترك نشین  از جمله اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی و زنجان و همدان   مسله الحاق آستارا به اردبیل از طریق وزارت كشور پی گیریی كنند  و بنابر نظر سنجی ها اكثریت مردم آستارا و اردبیل موافق الحاق به اردبیل هستند  .
 جمعی  از اهالی  شهرستان بندر آستارا   یكم مهرماه 1396داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جمع آوری 2 تن زباله از حاشیه رودخانه و نوار ساحلی آستارا

تاریخ:سه شنبه 4 مهر 1396-12:06 ب.ظ

شهردار آستارا گفت: با حضور جمعی از دوستداران محیط زیست، دانش آموزان و نیروهای خدمات شهری، 2 تن زباله از حاشیه رودخانه مرداب و نوار ساحلی این شهر جمع آوری شد.

جواد معیتی در حاشیه این اقدام فرهنگی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با بیان این که صیانت از محیط زیست برای زندگی سالم ضروری است افزود: این حرکت مردمی باید در طول سال ادامه یابد و به زمان خاص محدود نشود .
وی اظهار کرد: آموزش حفاظت محیط زیست در مدارس و مهد کودک‌ها مهم است و می تواند در نهادینه شدن فرهنگ پاسداشت طبیعت در جامعه موثر باشد.
وی با بیان اینکه برای کاهش آسیب های ناشی از دفن زباله، طرح تفکیک زباله علاوه بر ادارات و مدارس در 80 درصد واحدهای مسکونی شهر آستارا اجرا می شود، اظهار کرد: کاهش حجم زباله ها، دفن آسان و بازیافت برخی از آنها از مزایای این طرح است و با آموزش و فرهنگ ‌سازی فراگیر می شود.
رئیس اداره محیط زیست آستارا نیز گفت: نریختن زباله در طبیعت، نیاز به فرهنگ سازی و آموزش دارد و سازمان های مسئول و رسانه ها در این زمینه رسالت زیادی دارند.
محمد رضا روشنی افزود: رسانه ها و سازمان های مسئول، اقدام های ارزنده ای را در این حوزه انجام داده اند اما این موضوع نیاز به گوشزد و تکرار دارد و باید فرهنگ آن را در جامعه نهادینه کنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخشش رزمی کاران آستارا در مسابقات فول کیک بوکسینگ کشور

تاریخ:سه شنبه 4 مهر 1396-12:05 ب.ظ

رزمی کاران آستارا در مسابقات فول کیک بوکسینگ کشور سه مدال طلا، نقره و برنز کسب کردند.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا روز دوشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: رزمی کاران در قالب 20 تیم از استان های مختلف به مدت دو روز در شهرستان شهریار با همدیگر به رقابت پرداختند.
وحید خاصی پور افزود: کیارش اسماعیلی در وزن 67- مقام نخست، آرین حسین زاده در وزن 63- مقام دوم و مبین خشنود در وزن 75- از آستارا مقام سوم این مسابقات را کسب کردند.
وی اضافه کرد: پس از رقابت ورزشکاران در 24 وزن در نهایت تیم های گیلان، خراسان رضوی و تهران رتبه های اول تا سوم مسابقات را به خود اختصاص دادند.
** صعود 2 بانوی کوهنورد آستارایی به قله سه هزار و 895 متری کرکس
بر اساس گزارش روز دوشنبه روابط عمومی هیات کوهنوردی آستارا به ایرنا؛ شادی امیدی فر و معصومه حکمت از آستارا به مناسبت هفته دفاع مقدس و به یاد شهیدان جنگ تحمیلی و مدافع حرم در مدت یک روز قله کرکس را فتح کردند.
قله کرکس با سه هزار و 895 متر ارتفاع در شمال استان اصفهان قرار دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جلوه های ارادت به امام حسین (ع) در بازار ساحلی آستارا

تاریخ:سه شنبه 4 مهر 1396-12:05 ب.ظ

بازار ساحلی آستارا به عنوان یکی از بازارهای بزرگ کشور، این روزها در کنار فعالیت های تجاری، حال و هوای معنوی ماه محرم را پیدا کرده است.

  با برافراشته شدن پرچم های عزا و بلند شدن صدای شیپور و سنج دسته جات عزاداری از مساجد آستارا، بازار ساحلی این شهرستان هم رنگ و بوی دیگری را به خود گرفته است.
بسیاری از مغازه ها با نصب پارچه سیاه و پرچم های منقش به نام امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) بر سردر شان، نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.
وارد بازار که می شوی در همان گام های نخست، شاهد احسان و نذورات بازاریان هستی . شربت، چای، خرما، شله زرد، آش نذری از جمله نذوراتی است که بیشتر از هر خرید و فروشی در این بازار ارزش پیدا کرده .
یکی از بازاریان جوان آستارایی در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: بازاریان آستارایی همواره با فرا رسیدن ماه محرم در قالب دسته های سینه زنی و زنجیرزنی عشق و علاقه خود را به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نشان می دهند.
علی اکبری اضافه کرد: تکیه سوگواری در جوار بازار ساحلی تشکیل شده و بازاریان در شب های محرم پس از بستن مغازه های خود در آئین های مخصوص آن شرکت می کنند.
وی اظهار کرد: از نخستین روزهای ماه محرم، احسان و نذورات توسط بازاریان رونق گرفته و تبدیل به یک رسم زیبا شده و همه ساله بر شکوه این حرکت فرهنگی افزوده شده است.
سیامک ضاربیان از دیگر بازاریان آستارا در خصوص علاقه بازاریان به اقدامات خیرخواهانه گفت: بسیاری از بازاریان در ایام مختلف سال به خصوص در ماه های محرم و صفر در طرح هایی نظیر اکرام ایتام شرکت می کنند و جلوه دیگری از احسان و نیکوکاری را با دستگیری از کودکان نیازمند خلق می کنند.
وی بیان کرد: کسبه پیشکسوت بازار معتقدند با شرکت در حرکت های خیرخواهانه خداوند به رزق و روزی آنها برکت می دهد و به گفته خودشان این امر را به معنای واقعی لمس می کنند.
رئیس اتاق اصناف آستارا نیز گفت: بازار ساحلی آستارا به عنوان مهم ترین مرکز تجاری این شهرستان، در ماه محرم سیاه پوش می شود و بازاریان احترام و ارادت خود را در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) با تعطیلی مغازه های خود به نمایش می گذارند.
عارف باباشپور افزود: بازاریان از دوران انقلاب اسلامی تاکنون در صحنه های مختلف ملی و مذهبی حضوری پررنگ داشته و ثابت کرده اند که نقش بازار فقط در فعالیت های تجاری خلاصه نمی شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه یك نویسنده و محقق و فعال حقوق بشر و رو زنامه نگار و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به ریس جمهور محترم ایران دكتر روحانی

تاریخ:دوشنبه 3 مهر 1396-09:10 ب.ظ

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به ریس جمهور محترم ایران دكتر روحانی  
dardnews.ir       astaranews1.ir

جناب آقای دكتر روحانی ریس جمهوری ایران   
 
با سلام    پیرو نامه های قبلی و نامه  های قبلی خدمت جنابعالی 

  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  میزان تحصیلات  فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش است  .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن سه نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم .....   تاكنون میلیون ها تومان بخاطر اقساط  وام های كه برای دیگران ضامن ایستادم  قرض كردم و دادم و توان خرید یك نان ندارم تنها منبع در آمد من ماشین ام بود كه مسافر كشی می كردم آنهم بخاطر  ضامن بودن فروختم قسط وام گیرنده در بانك انصار را دادم  و چند روز هم حقوقم توقیف كامل شده بود مجبور شدم یك میلیون وپنجاه هزار تومان  قسط وام گیرنده كه ضامن اش بودم  سود بگیریم بدهم و تاكنون هشت میلیون بخاطر اینكه زندان نروم  بخاطر وام های  كه ضامن ایستاده بودم سود كردم خلاصه ریس جمهور عزیز وضعیت مالی من اسفناك حتی قادر نیستم نان  خالی برای  زن و فرزندم بخرم با قرض و... زندگی  می كنم .

   برای استخدام در اسکله بندر  آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان   نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(ماهها ست به شما واستاندار گیلان و فرماندار  شهرستان  آستارا و نماینده آستارا و امام جمعه  و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم ( خواهشمند است دستور فرمایید  مرا در اسلكله بندر آستارا استخدام كنند ....حتی خدماتی    ...  ) 

در انتخابات 1392  و امسال فعال ستادی و حامیان دكتر روحانی بودم و در فضای مجازی برای دكتر روحانی  فعالیت می كردم
 
با تشکر

 اسماعیل اسدی دارستانی 

درجه دار بازنشسته ارتش و  نویسنده و محقق( پنج كتاب ) و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار و مستند ساز   از  آستارا   استان گیلان  09119812795

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استاندارگیلان تحصیل كرده فرانسه و غیر بومی و درد نكشیده

تاریخ:دوشنبه 3 مهر 1396-08:42 ب.ظ

استاندارگیلان تحصیل كرده فرانسه و غیر بومی  نوشته اسماعیل اسدی دارستانی  نویسنده و محقق و روز نامه نگار
حق را بگویید هر چند بضرر شما باشد  حضرت محمد ص

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/139209211708561311726504.jpg


مصطفی سالاری  استاندار گیلان انتخاب شد.

وی متولد سال 1355 روستای دشت گور شهر شبانکاره از توابع شهرستان دشتستان است که در دولت یازدهم استاندار بوشهر بود.

سالاری تحصیلکرده رشته حقوق تا مقطع کارشناسی ارشد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت اجرایی دانشگاه بوردو فرانسه است


واما.......
انقلاب كردیم تا تحصیل كردگان و روشنفكران غربی و مرفعین جامعه كنار برود و دولت بدست پا برهنگان و محرومان جامعه بیافتد و كاخ نشینان در دولت اسلامی جای نداشته باشند .....  متاسفانه  در دولت فعلی روحانی   برخی وزرا سر كار آمدند یا تحصیل كرده آمریكا و غرب هستند یا میلیاردر هستند فردی كه میلیاردر است و مرفع است چه از درد جامعه می فهمد  و توصیه اكید امام خمینی و مقام معظم رهبری بود كه غرب زدگان و تحصیل كردگان غربی و مرفعین   جامعه در راس دولت قرار نگیرند  و كلا ختم كلام انقلاب اسلامی این بود  و انقلاب و جنگ را فقرا به پیروزی رسانند واما امروز چنین می شود  حالا بگذاریم از بحث میلی كه اگر بخواهیم از این برنامه ها و انتصابات و دلایل و عملكرد دولت انتقاد بنو یسیم   هزار صحفه احتیاج به نوشتن داریم .
 بارها امام در سخنرانی  و وصیت خود فرمودند نگذارید انقلاب بدیت نا اهلان و نامحرمان بیافتد
 بعداز رفتن دكتر نجفی  برای استانداری البرز   ... بعداز سعی و تلاش عده ای  گزینه غیر بومی و تحصیل كرده غرب و فرانسه و از مرفعین جامعه
استاندار گیلان شد 
سوال كوتاه ما این است  آیا در استاندار گیلان مردان و زنان سیاسی و مدیران سیاسی كم بود كه یك غیر بومی  آنهم  تحصیل كرده فرانسه و مرفعه را بعنوان استاندار گیلان منصوب كردند  بخاطر همین است استان گیلان پیشترفت نمی كند   چون یك فرد درد آشنا  بومی و از فقرا بعنوان استاندار و مدیران كل منصوب نمی شود   بخاطر هیمن استان گیلان عقب گرد می زند در شهرستان های گیلان هم  اینطور است   از بومیان بعنوان فرمانداران  و مدیران ادارات استفاده نمی كنند و از مرفعین و كم تجربه ها بعنوان فرماندار و مدیران ادارات استفاده می كنند   برای مثال نمونه شهرستان آستارا   در تاریخ آستارا یك نفر فرماندار بومی  در آستارا منصوب نشده است  كه درد آشنا مردم آستارا باشد همیشه افراد غیر بویم و كم تجربه  و مرفع بعنوان فرماندار در آستارا منوص ب شدند نتیجه اس اینطور می شود
منطقه آزاد كه حق آستاراست به شهرستان دیگر داده یم شود و منطقه ویزه اقتصادی با اینكه تصویب شده است فقط  اسمش در آستارا م باشد یا اسكله  كه تبدیل به بندر آستارا شده همان اسكله صیادی است كه یك مقدار تغییرات دادند  شده بندر چند منظوره كه كشتی های سنگین قادر  پهلو گیری نیستند   و بستر یك بندر چند منظوره را ندارد  و تاجرها ترجیح می دهند  بار كشتی خود را در انزلی  خالی كنند چون آتسارا حتی یك لایروب دایمی  ندارد   چند ماه یكبار لایروب  از انزلی به استارا می آید  و دیگر موارد كه قابل ذكر نیست.
اما مسله انتصاب یك استاندار غیر بومی  و تحصیل كرده فرانسه و مرفه است  كه بعنوان استاندار گیلان منصوب شده است    یعین همینطور استان گیلان باید دور خودش بچرخد  همانند گذشته
وقتی استانداری  مرفع باشد درد ی را حس نكند  و تحصیل كرده فرانسه باشد   از طرفی غیر بومی باشد چه درد  می تواند از درد محرمان جامعه  و مشكلات گیلان را حل كند  فقط  همانند استانداران دیگر چند سال استاندار می شود می رود و این گیلان است كه عقب گرد می زند.
 ای كاش برای ما مردم گیلان مانده  ای كاش  یك استاندار  بومی و تحصیل كرده ایران  و از قسر محروم جامعه  استاندار گیلان می شد

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استاندار گیلان در گفت‌گو فارس: با وحدت و همدلی شاهد ادامه پیشرفت در گیلان خواهیم بود

تاریخ:دوشنبه 3 مهر 1396-04:10 ب.ظ


استاندار گیلان در گفت‌گو فارس:
با وحدت و همدلی شاهد ادامه پیشرفت در گیلان خواهیم بود
استاندار گیلان با تأکید بر حفظ همدلی و وحدت در گیلان گفت: با وحدت و همدلی شاهد ادامه پیشرفت در گیلان خواهیم بود.

مصطفی سالاریدر گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره به ظرفیت‌های مختلف گیلان اظهار کرد: تمام توان خود را برای اعتلای گیلان به کار خواهم بست.

وی با تأکید بر حفظ همدلی و وحدت در گیلان گفت: با وحدت و همدلی شاهد ادامه پیشرفت در گیلان خواهیم بود.

استاندار گیلان با تأکید بر استفاده از همه ظرفیت‌های استان گیلان بیان کرد: تمام تلاش خود را برای توسعه گیلان با همراهی تمامی ظرفیت‌های انسانی، روحانیت معزز، مجمع نمایندگان استان گیلان، نخبگان و دانشگاهیان و همراهی مردم غیور گیلان به کار خواهیم بست.

سالاری در ارتباط با زمان حضور خود در گیلان و برگزاری مراسم معارفه گفت: در این ارتباط منتظر دستور وزیر کشور هستم.

به گزارش فارس، در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست رئیس حمهور کشورمان حسن روحانی آقایان بازوند، خدابخش، سالاری، سلیمانی و مقیمی به ترتیب به عنوان استانداران کرمانشاه، آذربایجان شرقی، گیلان، ایلام و تهران از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.

سالاری متولد سال 1355 روستای دشت گور شهر شبانکاره از توابع شهرستان دشتستان است که در دولت یازدهم استاندار بوشهر بود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حوزه فرماندار معاونت برنامه ریزی و امور عمرانی معاونت سیاسی و اجتماعی بخشداری ها خدمات الکترونیک فرماندار آستارا: مردمی بودن عزاداری های امام حسین (ع) یک ارزش در جامعه است

تاریخ:دوشنبه 3 مهر 1396-04:09 ب.ظ

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با تأکید بر مردمی ماندن عزاداری‌های محرم گفت: مردمی بودن عزاداری‌های امام حسین یک ارزش در جامعه است.

 یونس رنجکش در جلسه هماهنگی برگزاری همایش عزاداری عاشوراییان در شهرستان مرزی بندر آستارا افزود: این مردم در طول قرن ها با عزاداری های خود پیام رسان قیام عاشورای حسینی بودند که باید این ارزش را صیانت و پاسداشت.

وی اضافه کرد: به هیچ وجه به دنبال محدودیت در ایجاد عزاداری ها نیستیم اما تأکید بر ایجاد فضای مناسب برای انجام عزاداری ها به روش های درست داریم.

وی رعایت حقوق شهروندی را یکی از الزامات عزاداری‌ها عنوان کرد و گفت: حتی حضرت سیدالشهدا هم راضی نیست که ما با برخی روش ها در عزاداری برای مردم ایجاد مزاحمت داشته باشیم بلکه باید بدانیم که عزاداران حسین علیه سلام خود مبلغ فرهنگ عاشورایی و فرهنگ حسینی هستند و آن هم رعایت حق و حقوق مردم است.

فرماندار آستارا در بیان اهداف برگزاری این همایش گفت: باید با پردازش الگوهای مناسب و پالایش اشعار مذهبی، عزاداری هایی که در شان سالار شهیدان باشد برگزار کنیم تا دغدغه های فرهنگی در این زمینه نیز را برطرف شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه گاهی عزاداری ها به سمتی می رود که نمی توانند فرهنگ اصیل عاشورایی را به خوبی انعکاس دهند، باید بدانیم که این عزاداری ها فرصتی برای انتقال ارزش های نهفته در دل قیام امام حسین (ع) است تا جامعه ای متعالی در مسیر آموزه های دینی داشته باشیم.

رنجکش اظهار امیدواری کرد: باید در مسیر انتقال این پیام به آیندگان درست عمل کنیم همانگونه که گذشتگان سینه به سینه آن را به ما منتقل کردند ما نیز باید بتوانیم در این راه با فرهنگ صحیح وارد شویم و الگوسازی نماییم.

وی ادامه داد: اگر امروز انحرافی در عزاداری می بینیم شاید بدین خاطر باشد که سازمان های متولی نتوانستند الگوهای مناسبی برای علاقمندان ارائه کنند، البته دنبال مقصر نیستیم ولی این سازمانها غفلت کرده اند و برنامه ریزی نداشته اند.

فرماندار آستارا با اشاره به هفته بزرگداشت دفاع مقدس گفت: دوران دفاع مقدس برگرفته از آموزه‌های عاشورایی است و تقارن آن با آغاز سال تحصیلی جدید برای ما بسیار ارزشمند است.

وی با قدردانی از هیئت امنای مساجد شهرستان آستارا در پاسداشت فرهنگ عاشورایی در این شهرستان تصریح کرد: امیدواریم این سنگر معنوی و ارزشمند با تلاش این عزیزان، ارزش‌های نهفته در دل عاشوراییان را به‌خوبی و درستی و در مسیر آموزه‌های دینی به جامعه تبیین کند.

رنجکش با تاکید بر اینکه هدف از پاسداشت عاشورا صرفاً عزاداری نیست خاطرنشان کرد: انتقال مفاهیم عاشورایی و فرهنگ ناب عاشورا بایستی به‌درستی بالاخص بین نوجوانان و جوانان تبیین شود تا شاهد یک سری انحرافات در عزاداری‌ها نباشیم.

سرهنگ آرمان فرمانده سپاه ناحیه آستارا نیز در این جلسه ضمن تشکر از فرماندار شهرستان به دلیل حمایت از برپایی این همایش یادآور شد: الگوهای مناسب می‌توانند جلوی راه های انحرافی را بگیرند و ما باید در زمینه عزاداری ها با توجه به داشته های فرهنگی که داریم الگویی مناسب ارائه دهیم.

وی ادامه داد: این همایش روز پنج‌شنبه جاری ساعت ۱۵ در آستارا برگزار می شود و از طریق صدا و سیما نیز پخش مستقیم خواهد شد از همین رو خواستار حضور با شکوه هر چه باشکوه عزاداران حسین و هیئت های عزاداری در این همایش بزرگ هستیم.

در این نشست برخی از اعضای هیات امنای مساجد این شهرستان در راستای هرچه باشکوه تر برگزار شدن همایش بزرگ عاشوراییان نکاتی را بیان کردند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا: شورای شهرستان برآیندی از توانمندی شوراهای اسلامی شهر و روستا است

تاریخ:دوشنبه 3 مهر 1396-04:08 ب.ظ

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: شوراهای اسلامی شهرستان برآیندی از توانمندی شوراهای اسلامی شهر و روستا است که باید نقش آفرینی اثربخشی در توسعه شهرستان داشته باشد.

یونس رنجکش در جلسه تحلیف اعضای جدید هیات رئیسه شورای اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا افزود: این شورا به عنوان شورای بالا دستی نقش نظارتی بر شوراهای پایین دستی دارد و اعضای آن باید تلاش کنند تا از این نقش به خوبی در مسیر پویایی شوراها استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در دوره جدید شوراها باتوجه به ترکیبی که وجود دارد باید نسبت به گذشته پویاتر و پیگیر تر نسبت به موضوعات مربوط به توسعه شهرستان باشد و انتظار می رود تا ضمن بهره مندی از تجربه گذشته با بهره گیری از دانش روز و اشراف بر قوانین حضور پر رنگ تری در فعالیت های شوراها داشته باشد.

وی یادآور شد: شوراهای اسلامی بازوان دستگاه های اجرایی در مسیر خدمات رسانی به مردم هستند و با توجه به نقش انتخابی مردم در گزینش اعضای شوراها این افراد نمایندگان مردم و برآمده از مطالبات آنان هستند که باید به کارکردی درست براساس قانون به مطالبات موکلین خود پاسخگو باشند.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای اعضای جدید شورای اسلامی شهرستان آستارا خواستار همراهی های بیشتر این شورا با دستگاه های اجرایی در مسیر خدمات دهی به مردم و برنامه ریزی در مسیر توسعه آستارا شد.

در این جلسه پس از ادای سوگند اعضا وتعیین هیات رئیسه سنی انتخابات هیات رئیسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهرستان آستارا برگزار شد که به ترتیب پاشا سماپور به عنوان رئیس، عادل نیرودل به عنوان نائب رئیس و آرش نصرت الهی به عنوان سخنگو و آقایان رفیع فرشادی و آصف زیدی به عنوان منشی ها و همچنین آصف زیدی نیز به عنوان نماینده این شورا در شورای اسلامی استان گیلان با رای اعضا انتخاب شدند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  


Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic