به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب آذر 1396

حقیقت نیوز

۱۰ گروهی که سال ۹۷ یارانه نقدی دریافت می‌کنند + جدول

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1396-09:43 ق.ظ

یکی از شاخص‌ها و ویژگی‌های لایحه بودجه ۹۷ کل کشور به موضوع پرداخت یارانه نقدی باز می‌گردد، یارانه‌ها در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال آینده شکل تازه و رویکرد جدیدی به خود گرفته و همین موضوع منجر به اظهار نظرهای مختلف در افکار عمومی و میان کارشناسان و نمایندگان مجلس شده، تا جایی که برخی از آنها علنا با این رویکرد دولت مخالفت کردند.

دولت برای سال آینده رقم یارانه نقدی را در قالب تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۷ از ۳۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به ۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش داده است.

این بدان معنا خواهد بود که قصدی برای حذف گروههای پردرآمد دارد، یا به عبارتی دایره مشمولان یارانه بگیران تنگ می‌شود. با یک حساب سرانگشتی براساس رقم پیشنهادی منابع یارانه، بین ۳۰ تا ۳۲ میلیون نفر از جمع یارانه‌بگیران باید خارج شوند، تا بتوان با منابع پیش‌بینی شده پرداخت یارانه به حدود ۴۰ تا ۴۲ میلیون نفر را پوشش داد.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه پیشتر در نشست خبری عنوان کرده بود، شیوه حذف یارانه غیرنیازمندان خطا و مشکلات زیاد داشت، بنابراین تصمیم بر این است که به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و روستائیان و عشایر پرداخت کنیم.

یکی از پرسش‌های قابل تأمل در رابطه با رویکرد دولت این است که چرا مسئولان به یکباره به فکر کاهش یارانه‌بگیران افتادند؟ و سؤال دیگر اینکه چرا طی سال ۹۳ تا ۹۶ حدود ۳۰ میلیون نفر به تدریج از قطار یارانه پیاده نشدند؟ براساس آمار اعلامی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکنون حدود ۵ میلیون نفر با داشته‌های اطلاعاتی این وزارتخانه حذف شده‌اند. بنابراین کارآمدی و جامعیت بانک‌های اطلاعاتی برای این کار زیر سوال خواهد بود، زیرا خطای زیادی داشته است.

آنچه مسلم است، رابطه مستقیم میان منابع هدفمندی و پرداخت یارانه است، لذا رویکرد مسئولان نه از سر انتخاب، بلکه حرکت سلبی به دلیل تنگنای مالی و درآمدی  تلقی می‌شود.

براین اساس گمانه‌زنی‌ها و برآوردهای مقدماتی در رابطه با یارانه‌بگیران و ارقام آن متفاوت است، اما در این زمینه یک مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فارس، می‌گوید: موضوع حذف یارانه‌بگیران در لایحه بودجه پیشنهاد شده، اما منوط به تصویب مجلس است و در صورت تصویب قطعاً از سال ۹۷ اجرایی خواهد شد.

هر چه جلوتر می رویم، زوایا و ابعاد پنهان یارانه نقدی شفاف‌تر می‌شود. روز دوشنبه نیز قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرده بود که از سال آینده فقط ۵ دهک یارانه دریافت خواهند کرد و در صورت حذف ثروتمندان امکان افزایش یارانه فقرا تا ۷۰۰ هزار تومان وجود دارد.

به گزارش فارس طبق این اظهارات، اعتبار دولت برای پرداخت یارانه نقدی تکافوی حدود ۴۰ تا ۴۲ میلیون نفر را می‌دهد. در حال حاضر بالغ بر ۷۴ تا ۷۵ میلیون نفر یارانه دریافت می‌کنند، بنابراین حدود ۳۰ تا ۳۲ میلیون نفر از قطار یارانه‌بگیران پیاده خواهند شد. با این وصف باید دید چه اقشار و گروه‌هایی در زمره یارانه‌بگیران حفظ خواهد شد.

طبق گفته نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، رویکرد دولت پرداخت یارانه به گروه‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی به همراه عشایر و روستاییان و گروه‌های کم‌درآمد و نیازمند خواهد بود.

بنا به اطلاعات به دست آمده ۴.۷ میلیون مددجوی کمیته امداد، ۳.۶ میلیون نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی، حدود ۳ میلیون زن سرپرست خانوار و در کنار آنها نیز ۸ میلیون نفر روستاییان و عشایر و بیماران خاص قرار می‌گیرند.

گروه‌های نیازمند دیگری شامل کارگران فصلی و ساختمانی، رانندگان و باربران درون‌شهری و برون‌شهری، طلاب، خادمان، قالیبافان، بازنشستگان و ایثارگران به این مشمولان افزوده خواهند شد. که تعداد آنها نیز حدود ۱۰ میلیون نفر برآورد می‌شود.

همچنین طبق گفته برخی مسئولان، حدود ۳ میلیون نفر نیز به سایر گروه‌ها اختصاص خواهد یافت. بنابراین دهک‌های درآمدی ۷، ۸، ۹ و ۱۰ از خیل عظیم یارانه‌بگیران حذف خواهند شد. البته این بدان معنا نیست که راه برای حضور آنها در جمع مشمولان باز نباشد، بلکه این بار بنا بر پیش‌بینی‌های به عمل آمده این افراد بنا به درخواست خود باید شرایطشان احراز و اثبات شود. طبق اطلاعات به دست آمده، تعداد افراد حذفی از یارانه متعدد است و از ۳۰ تا حدود ۳۴ میلیون نفر گزارش می‌شود.

برآورد اولیه از گروه‌های مشمول یارانه نقدی در سال ۹۷
عنوان تعداد میلیون نفر
مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ۴.۷
تحت پوشش بهزیستی ۳.۷
زنان سرپرست خانوار ۳
دهستان‌های کم برخوردار ۸
بیماران خاص ۱
عشایر ۱
بازنشستگان ۴.۸
ایثارگران ۱.۷
گروه‌ها: کارگران فصلی و ساختمانی، رانندگان و باربران درون و برون شهری، طلاب، خادمان، قالیبافان ۱۱
 سایر ۳
جمع کل ۴۱.۹

بُعد دیگر مربوط به یارانه‌بگیران به بانک‌های اطلاعاتی و دسترسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اطلاعات و حساب بانکی افراد باز می‌گردد. تا بتوان افراد مشمول را از غیرمشمول تمیز داد. در همین رابطه فیروزآبادی عنوان می‌کند، در صورتی که اجازه استفاده از بانک‌های اطلاعاتی مالیاتی و بانک‌های دیگر در کنار آنچه در دسترس داریم، فراهم شود، امکان شناسایی افراد غیرنیازمند دقیق‌تر خواهد شد.

بدین ترتیب بالغ بر ۱۸.۵ هزار میلیارد تومان درآمد از این محل صرفه‌جویی خواهد شد که به گفته مسئولان به دو طریق هزینه خواهد شد.

فیروزآبادی در این راستا عنوان می‌کند: بخشی از این منابع به خانوارهایی که در فقر مطلق به سر می‌برند، پرداخت شده و یارانه‌شان تا ۷۰۰ هزار تومان قابل افزایش است. همچنین رویکرد دوم بهداشت عمومی است که در نهایت می‌تواند منجر به کاهش هزینه خانوار شود.

با همه این اوصاف باید منتظر ماند و ملاحظه کرد مجلس در آزمونی که خود سال‌ها بدان پافشاری می‌کرد تا چه میزان پایبند بوده و روی خوش به آن نشان می‌دهد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در حاشیه بازداشت مدیران ارشد استان گیلان؛ وقتی منافع برخی‌ها به خطر می‌افتد / مدیران فاسد گیلان از دوران استاندار سابق تا حلقه فسادی که به دام خواهد افتاد

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1396-09:41 ق.ظ

علیرضا خاک‌پور از فعالان رسانه‌ای استان گیلان و مدیر خبرگزاری تسنیم گیلان در یادداشتی اختصاصی برای این پایگاه خبری نوشت:

می‌گویند وقتی سر یک نخ را می‌کشی و صدایی از جایی بلند می‌شود یعنی به حال خود رها نشده و به کلافی وصل است.
دادستان مرکز استان گیلان به‌عنوان مدعی‌العموم در دفاع از حقوق مردم و به استناد مدارک و مستندات قضایی، طی چند ماه گذشته دستور به بازداشت چند مدیر ارشد در استان گیلان اعم از معاون استاندار، چند مدیرکل، معاون مدیرکل و مشاور داد و در این مورد آخری آژیر خطر برخی‌ها به صدا در آمد.
البته این ماجرا در سه پرده قابل بررسی است:

پرده اول: استاندار سابق گیلان “شریک جرم” یا “بی کفایت”؟
تاکنون یک معاون استاندار و دو مدیرکل استان که همگی ۴ سال تمام عضو کابینه استانی وی بودند به اتهام “تضییع حقوق مردم و بیت المال” بازداشت شده‌اند.
این افراد، اعضای اصلی تیم کاری “محمدعلی نجفی” بودند و چندین سال مقدرات اجرایی و اقتصادی استان سرسبز اما درمانده گیلان در اختیار آن‌ها بود. اینها مدیرانی بودند که بنا بود چرخ صنعت و اقتصاد استان محروم گیلان را بچرخانند و برای فرزندان مردم اشتغالزایی کنند.
استاندار به گفته وزیر کشور “خدوم” گیلان به پاس زحماتش به استان استراتژیک و صنعتی البرز منتقل شد اما پرسشی اساسی را پشت سر خود باقی گذاشت.
آیا وی “شریک جرم” زیرمجموعه خود بود یا اینکه از روی تساهل و بی‌کفایتی – با وجود در اختیار داشتن دستگاه‌های نظارتی که بارها رسانه‌های استان را به برخورد از طریق آن‌ها تهدید کرده بود- متوجه اعمال زیرمجموعه “اتفاقاً نزدیک به خود” نشد؟ “نجفی” مجرم است یا “بی‌کفایت”؟

پرده دوم: سربلندی دستگاه قضایی استان در آزمون مبارزه با فساد
اینکه دستگاه‌های نظارتی و قضایی مانند سازمان بازرسی و دادگستری با علم بر فشارهای سیاسی احتمالی در جهت حفظ حقوق مردم نسبت به پیگیری و مطالبه حق آ‌نها اقدام کردند چیزی جز شهامت و صراحت در رسیدن به عدالت نیست.
در چنین شرایطی عبور از “تونل وحشت” بحران‌سازی نهادهای اجرایی، شهامت، صراحت و پاکدامنی می‌خواهد که دستگاه قضایی استان در این زمینه آزمون خود را به‌خوبی به مردم پس داد.

پرده سوم: فرار به جلوی افراد در مظان اتهام
وقتی روند بازداشت مدیران اچرایی استان ادامه یافت و اخبار شنیده شده حاکی از ادامه این روند بود، آن‌هایی که احساس خطر کردند چاره‌ای جز غوغاسالاری و غبارآلود کردن فضای جامعه و افکار عمومی برای فشار به عدالتخانه ندیدند.
لشکرکشی مدیران اجرایی استان در فردای روز دستگیری آخر به سازمان مربوطه و اظهارات آلوده به حب و بغض سیاسی و حزبی آن‌ها تنها بخشی از سناریویی است که پیاده نظام آلوده به فساد برای این ماجرا تدارک دیده‌اند.
کسانی که مدعی مبارزه و مقابله با فساد اداری هستند نمی‌بایست تا پایان مراحل دادرسی و تعیین وضعیت نهایی یک پرونده قضایی، اجازه اظهارنظر و حاشیه‌سازی بر خلاف نظر و مصالح قضایی استان را به خود بدهند و این چیزی نیست که آ‌ن‌ها از آن بی‌خبر باشند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا نیوز

تاریخ:چهارشنبه 29 آذر 1396-09:36 ق.ظ


ادامه مطلب


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهرداری آستارا فاقد درآمد پایدار است

تاریخ:پنجشنبه 23 آذر 1396-07:00 ب.ظ

شهردار آستارا گفت: این نهاد منبع درآمد پایدار ندارد و ماهانه بالغ بر 10 میلیارد ریال برای هزینه های جاری، حقوق کارکنان، بیمه تامین اجتماعی و دارایی آن با سختی تامین می شود.

جواد معیتی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری در شهرداری آستارا افزود: تدوین شناسنامه شرایط و زمینه های سرمایه گذاری در شهر آستارا در دستور کار است و با سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، برای این نهاد درآمد پایدار ایجاد خواهد شد.
وی ساخت پارک ساحلی جنب بازار بزرگ آستارا، شهربازی سرپوشیده، کشتارگاه صنعتی، استخر سرپوشیده، پیاده راه فرهنگی خیابان بازار ساحلی، اخذ مجوز معدن مصالح طرح های عمرانی، راه اندازی درمانگاه گردشگران خارجی، ایجاد زیرساخت شهر الکترونیک و انتقال پایانه مسافربری به جنب دانشگاه آزاد اسلامی را از برنامه های در دست اجرای شهرداری آستارا اعلام کرد.
وی از طرح نوسازی ناوگان حمل‌ و‌ نقل درون ‌شهری خبر داد و گفت: هزینه خرید هر دستگاه خودرو، 350 میلیون ریال است و 300 میلیون ریال آن با وام دارای سود 18 درصد و بقیه از سوی متقاضیان تامین خواهد شد.
معیتی با اشاره به توسعه پارک جنگلی بی‌بی‌یانلو با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی افزود: ساخت پیست سوارکاری، پیاده‌رو، مکان تیراندازی و رستوران از بخش های این طرح است و با حفظ زیست بوم آن اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: اجرای طرح گردشگری تالاب استیل نیز پس از اخذ مجوز ادارات کل راه و شهرسازی، منابع طبیعی و آبخیزداری و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آغاز خواهد شد و ایجاد فضای سبز، گلکاری و پیست دوچرخه سواری از برنامه های پیش بینی شده در آن است.
شهردار آستارا با اشاره به اینکه در تمام شهر اقدامات عمرانی انجام می شود، اضافه کرد: در سه ماه گذشته با صرف بالغ بر 18 میلیارد و 400 میلیون ریال در شهر آستارا 27 هزار متر مربع آسفالت ریزی، یک هزار و 500 متر مربع پیاده روسازی و 700 متر جدول گذاری شده است.
معیتی با اشاره به اینکه روزانه حدود 25 نفر برای اشتغال به شهرداری آستارا مراجعه می کنند، اظهار کرد: با اجرای طرح های خدماتی و گردشگری، فرصت های اشتغالزایی در آستارا ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه نصب داربست‌ در نقاط مختلف، چهره زشتی به شهر داده، گفت: بسیاری از داربست‌ها را جمع‌ کرده ایم و برای تبلیغات عمومی از تابلوهای الکترونیکی استفاده خواهیم کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مشاهیر و چهر های ماندگار بندر استارا و لوندویل ...

تاریخ:پنجشنبه 23 آذر 1396-06:59 ب.ظ

هوالمحبوب.. هوالجمیل
هوالمحبوب

مشاهیر و چهر های ماندگار بندر استارا و لوندویل ...

ادموند بورگ ( شخصیت سیاسی انگلستان ) :قرآن ، قانونی است که شامل تمام طبقات اجتماع گردیده و آنها را به یکدیگر ..پیوند می دهد . قانونی است که به عالی ترین نظام قضایی و بهترین روش...علمی و بزرگترین رسم قانون گذاری ترتیب و تنظیم یافته است .

«قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللَهِ صَلی اللَهُ عَلَیْهِ وَءَالِهِ وَسَلمَ: ثَلاَثَةٌ یَشْفَعُونَ إلَی اللَهِ عَز وَ جَل فَیُشَفعُونَ: الاْنْبِیَآءُ ثُم الْعُلَمَآءُ ثُم الشهَدَآءُ؛ حضرت رسول صلی الله علیه وآله وسلم گفتند: سه دسته هستند که در پیشگاه پروردگار عز وجل شفاعت می کنند و شفاعت آنها پذیرفته می شود: دستة اول پیغمبران هستند و پس از آن علماء و پس از آن شهداء»

هوالعالم ...

مشاهیر علمی و نخبه آستارا

دکتر امین کیوان پدر شیلات ایران

   دکتر بهزاد بهزادی نویسنده مترجم و پژوهشگر زبان آذری

   نیما یوشیج پدر شعر نو که چندین سال در دبیرستان تاریخی حکیم نظامی تدریس می کرده است.

   سرهنگ جلیل بزرگمهر وی وکیل مدافع دکتر مصدق بود.

   پروفسور مصطفی عسکریان مدرک دکتری سوربن (دانشگاه) فرانسه عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی

   اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق وروز نامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست وبلاگ نویس جهانی  و مستند ساز ودرجه دار بازنشسته ارتش وچهر ه سیاسی و اولین وبلاگ نویس ایرانی

   دکتر حسن پوربابایی دکترای جنگلداری از دانشگاه تربیت مدرس و رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه گیلان

   بهروز نعمت الهی محقق و نویسندهٔ کتاب تاریخ جامع آستارا و حکام نمین، دو دیوان شعر فارسی و آذری از وی به جا مانده‌است.

   حجت السلام دکتر رضا برنجکار عضو هیأت علمی دانشگاه تهران.

   مهندس یونس ابراهیمی پدر کیوی و مرکبات ایران. محقق و نویسنده کتاب و مقالات متعدد در امور کشاورزی در ایران.

   عزیز ناطقی نویسنده، دبیر ریاضیات و نویسنده چندین کتاب راهنمای آموزش ریاضیات.

   جمشید ملکی محقق و نویسنده تاریخ آستارا.

   دکتر شیرین بزرگمهر فرزند سرهنگ جلیل بزرگمهر، نویسنده و دکترای سینما تئاتر. از اساتید دانشگاههای هنر ایران.

  مرحوم آرمان سیف اللهی آذر نمین خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و ترجمه چند کتاب از روسی به فارسی و ی بهمراه اسماعیل اسدی دارستانی درخصوص حیات وحش و نجات واحیای تالاب آق و تالاب استیل نقش اصلی را داشتند / ااد فعال حقوق بشر و میحط زیست می گوید /  من در خصوص حقوق بشر و محیط زیست  فعالیت می كردم و تالاب استیل را قدیمی و آق را كم ارزش می دانستم  ولی استاد آرمان مطالعات علمی خود را دراختیار من گذشتند و قدمت تالاب آق وو اهمیت كشور یو بین المللی آق را بمن مدتها شرح و توضیح با هم برای احیای تالاب فعالیت می كردیم و بعداز مرگ ایشان من پی گیر شدم و با اطلاع رسانی و نامه نگار یو وبلاگ نویسی و فعالیت گسترده  موفق شدم آروزی آرمان  و من كه احیای تالاب آق بود .... من هم بعنوان شاگرد وی در روز نامه نگاری و فعالیت محیط زیست ادامه دادم موفق به شناساندن تالاب آق و امسال هم احیا شد..

مرحوم اشرف حریری محقق و نویسنده کتاب تاریخ آموزش و پرورش آستارا در دو جلد.

   اسداله عبدالهیان نویسنده کتاب زیارت کعبه، آمال مسلمین و تفسیر آیات قرآنی در مثنوی

مهندس داوود عدالت : نویسنده و محقق باستان ایران  و محقق و معلم

دکتر عسگر غنی / سردار بازنشسته موشکی وزارت دفاع از دانشمندان و نخبگان  موشکی و هسته ای  ایران

 شهید معلم و استاد  دانشگاه یوسف مرحبا نویسنده و استاد  دانشگاه

چهره‌های مشهور سیاسی و اجتماعی

  دكتر شاپور مرحبا سه ۳ دوره نماینده شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی (دوره چهارم – پنجم و هفتم). نویسنده چندین کتاب در مورد عملکرد و دستاوردهای پس از انقلاب برای رشد و شکوفایی آستارا- جانباز  و بردار شهید

مهندس فرهاد محسنی ریس شورای شهر استارا و چهاره دوره شورا /  و از تاثیر گذاران سیاسی و مودب  استارا

   اسماعیل اسدی دارستانی نویسنده و محقق و روزنامه نگار و فعال حقوق بشر و محیط زیست وبلاگ نویس جهانی و مستند سازو درجه دار بازنشسته ارتش وچهر ه سیاسی و عضو  ستاد انتخاباتی دكتر احمد ی نزاد 1388/ و مسئول تبلیغات ستاد روحانی درآستارا  و عضو شورای راهبردی  شهرستان /اولین وبلاگ نویس ایرانی

تقی عبدالله نیا : عضو اسبق شورای شهر و مدیر اصناف آستارا و از چهرهای شناخته شده و تاثیر گذار در انتخابات آستارا

   دکتر صفر نعیمی جانباز و از چهرهای ماندگار هشت سال دفاع مقدس معروف به سردار سازندگی آستارا نماینده دوره نهم مجلس

   فرهاد دلق پوش نماینده دوره هشتم آستارا و از چهرهای فرهنگی کشورو معاون وزیر صنعت و معدن وتجارت كشور 

   اسماعیل آهنی سیاستمدار واز هنرمندان ایران، نماینده دوره دوم مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه گیلان (آستارا)

   ابراهیم نبوی فعال سیاسی، نویسنده و هجونویس

 مهندس میثم ضارب نیا  استاد  دانشگاه و نویسنده و فعال سیاسی

 بهمن پریان : چهار دوره ریس شورای شهرستان استاراو چهاره دوره ریس دفتر نمایندگان مجلس و دستیار ویزه نماینده استارا 

فرداد پور امن : چهار دوره عضو شورای شهر لوندویل و ریس شورای شهر لوندویل و شهردار فعلی لوندویل و از چهر های شناخته شده اصلاح طلب گیلان

علی پور واجد ….از مدیران بازشسته ارشد وزارت کشور

سردار بازنشسته سپاه و تاجر معرف آستارا  جلیل کریم نزاد  تاثیر گذار در انتخابات آستارا

استا د محمد صادق برنجی چی  فوق لیسانس - معلم بازنشسته - ریس ستاد خاتمی در استارا  و ریس ستاد عارف در استارا  و ریس ستاداصلاح طلب های مستقل استارا - مدیر مسئول طریقت نو ( گیلان ) جانباز هشت دسال دفاع مقدس

دکتر بیژن خالقوردی پور : تاثیر گذار در انتخابات آستارا ُ ریس اداره بازرگانی ُ معلم و استاد دانشگاه آستارا

علی پویا / معلم  و جانباز هشت سال دفاع مقدس / فعال سیاسی

فرهاد مسعود پی / معلم بازنشسته / از فعالان سیاسی مطرح  آستارا

حسن زحمتکش معلم بازنشسته یک دوره نماینده / از فعالان سیاسی و اصلاح طلب کشوری /

علی حیدر جویند/ استاد دانشگاه و ریس شورای بخش لوندویل/ ازفعالان مطرح سیاسی شهرستان

حسین زر خواه / پیمانکار / ازفعالان سیاسی لوندویل

 دکتر حیدرنیا / پزشک / از فعالان سیاسی تاثیر گذار

مهندس نیماسیفی نزاد / خبرنگار و وبلاگ نویس / فعالان سیاسی آستارا

فرهاد آهنی / فوف لیسانس ریس ستاد كروبی در سال 1388 و ریس ستاد انتخاباتی روحانی در سال 1392 /از جوانان فعال سیاسی شناخته شده  استانی .

دكتر كیوان اسد پور - پزشك و از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس - شاخص نیروهای ارزسی و اصولگرا آستارا و تالش - مدیر كل اسبق هلال احمر كشور - 5 سال فرماندار بندر استارا - از فعالان سیاسی ارزسی و اصولگرا گیلان- تحلیل گر و نویسنده مسایل روز سیاسی و اجتماعی  كشور

توكل مافی - بخشدار بخش مر كزی و بخشدار لوندویل و از چهر های سیاسی متعادل و تاثیر گذار در انتخابات آستارا

مهندس علی كوهی  شهردار باسابقه آستارا ... از چهرهای شاخص  فرهنگی و سیاسی شهرستان آستارا و ازكارآفرین و تخبگان در امور شهری آستارا

چهره‌های مشهور هنری و اهل قلم استارا و فرهنگی

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

﴿۱﴾ن، سوگند به قلم، و آنچه را با قلم می‏نویسند

   طوفان هل عطایی آهنگساز و خواننده مقیم لس آنجلس

   مرحوم سروش خلیلی هنرپیشه ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون

   نیما رهایی هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون استانی گیلان(شبکه باران)

  استاد مرحوم  منصور بنی مجیدی معلم بازنشسته و شاعر پر آوازه ملی تاکنون ۶ کتاب شعر ایشان چاپ شده‌است.

  استاد  اکبر اکسیر شاعر، طنز پرداز معروف ملی، معلم بازنشسته و تاکنون چندین کتاب ایشان چاپ شده‌است.

   دكتر داریوش ملک زاده : شاعر طنز پرداز و روز نامه نگار و استاد دانشگاه

مجید جوهری نویسنده و خبرنگار و ریس انجمن تاتر آستارا

تابان هاشم نیا  نویسنده و از رو زنامه نگاران پیسكوت استارا

طاهر خیامی : طنز نویس و از روز نامه نگاران پیسكوت استارا

فرشاد فاضلی مقدم بازیگر سینمای کشور و کارگردان و فیلم ساز و مستند ساز ملی

اسماعیل اسدی دارستانی مستند ساز ، مدیر مسئول و موسس  روزنامه های الکترونیکی استارا نیوزastaranews.com DARDNEWS.IR و ایران نیوز irannews3.com روزنامه های شناخته شده بین المللی از سال ۱۳۷۷  خبری و تفسیر خبر و تحلیلی و حقوق بشر و محیط زیستی/ فعال حقوق بشر و محیط زیست / نویسنده و محقق  تاكنون پنج كتاب ایشان چاپ  شده است از جمله داستانهای آسمانی ایران ، سرگذشت تالشات / بررسی تاریخ حقوق بشر و محیط زیست  كه دو كتاب اخیر وی مرجع  بین المللی شده است و چهار كتاب دیگر در مراحل انتشار است./اولین وبلاگ نویس ایرانی  و مستند ساز.و موسس و مدیر اولین روز نامه الكترونیكی تخصصی حقوق بشر و محیط زیست فارسی زبان در جهان در سال 1377

خانم فریبا  غزنوی   هنرمند و استاد نقاش  شناخته ملی

 رسول علی نزاد نویسنده طنز و روزنامه نگار

بابک مجیدی کارگردان و فیلم ساز و مستندساز بین الملی

نیما رهایی  بازیگر معروف سینما ملی

استاد قلنج كهندل ازپیسكوتان فیلم و عكس در تالش و آستارا (حرفه ای از دهه 30)

چهره‌های مشهور ورزشی

«اٍنَّ اللهَ اصْطَفیهُ عَلَیْكٌمْ وَزادَهٌ بَسْطَةً‌ فِی الْعِلْمِ وَ الْجِسْمِ[43] ؛
خداوند او را بر شما برگزیده و قدرت علمی و جسمی وی را از شما افزون‌تر قرار داده است.»

   پایان رافت فوتبالیست اسبق باشگاه پرسپولیس تهران و باشگاه فوتبال ملوان بندرانزلی

   نیما مجیدی قهرمان جهان و کاپیتان تیم ملی کیک بوکسینگ جمهوری اسلامی ایران

   کاویان داداش زاده دارنده اولین مدال طلای شطرنج آسیا


مهدی رحیم پور خطبه سرا-قهرمان ملی ( آستارا )   DARDNEWS.IR
فرزندان آستارا و ایران ...قهرمان ملی ( آستارا ) مهدی رحیم پور   خطبه سرا کارشناس حقوق . مجرد متولد ٦٧/١٠/١٢    فرزند  شهرستان استارا.....   قهرمان ملی و بین الملی ورزش  کیک بوکس و موتای

   پیمان آلفته قهرمان کاراته بین المللی

 کیهان فیهم زاده کشتی گیر ملی و داور و مربی کشتی کشوری

چهر های  مشهور و خوشنام مذهبی و خیرین  آستارا :

آیه 18 سوره حشر: «یا ایها الذین امنوا اتقوا الله و لتنظر نفس ما قدمت لغد؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! از خدا پروا دارید، و انسان باید بنگرد که برای فردا چه پیش فرستاده است»

مرحوم شیخ قابیل روحانی مبارز علیه طاغوت و از روحانیون با اخلاق و داشمند آستارا

  مرحوم شیخ جلیل محسن نزاد : هیات امنا مسجد جعفر صادق ، از خیرین  آستارا ، معتمدین معرف آستارا و لوندویل ، از افراد معروف مذهبی  منطقه

دکتر بیزن حیات دخت  معلم بازنشسته و دندانپزشک  و از خیرین معروف منطقه و ریس و وموسس  موسسه خیریه منطقه

 دكتر بیژن خالقوردی پور  معلم  و استاد دانشگاه  از خیرین  و فعالان مذهبی معروف منطقه

حاج كریم زاده معلم بازنشسته و از خیرین و فعالاین مذهبی آستارا

مهران مهر آور از جوانان كار آفرین و خیر مطرح در منطقه  تالش و استارا

 مرحوم رحیم خان محمدی از اهالی روستای سیبلی از خیرین قدیم آستارا كه قبل از انقلاب  وفات یافتند كمك های وی به در راه ماندگان در راه لوندویل و به استارا بخصوص برف و سیل و.. معروف است و در زمان اشغال ایران توسط  مزدوران حزب توده برعلیه اشغالگران جنگ چریكی می كرد  و جان مردم را نجات می داد و بارها مجروه شده بود ...

دكتر كیوان اسد پور- از خیرین و فعالان مدنی معروف تالش و استارا (شش سال فرماندار آستارا ، مدیركل اسبق هلال احمر گیلان و معاون بنیاد شهید گیلان و عضو شوریا عالی هلال احمر كشور و فعال محیط زیست  و روز نامه نگار شناخته شده در سطح كشور )

حجت الاسلام ایدون روحانی  جوان خوشنام و خیر آستارایی

چهره‌های مشهور نظامی و تاریخی

سوره بقره، آیه ۱۵۴:

«و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل‌الله اموت بل احیاء ولکن لا تشعرون»

«کسی را که در راه خدا کشته شد، مرده نپندارید، بلکه او زنده جاوید است، ولیکن شما این حقیقت را نخواهید یافت.»

   سرلشگر شهید آزده  خلبان ایوب حسین نژادی

   شهید جانباز سردار حاج اسدالله اسدی دارستانی شاعر و موسس موسسه جایزه صلح سبز جهانی از سرداران هشت سال دفاع مقدس که اولین بسیجی اعزامی از آستارا برای هشت سال(اولین بسیجی اعزامی از آستارا به جبهه به همراه 4 نفردیگر در سال 1359)

مهندس کیهان هاشم نیا : مدیر کل بنیاد  شهید گیلان و/ معاون بنیاد شهید کشور / استاندار گیلان / جانباز ۷۰ درصد قطع نخایی/از زفرماندهان هشت سال دفاع مقدس

 شهید میر حسن خان تالشان / سالار ملی /حاکم معروف ایالات تالشان جنک پار تیزانی با متجاوزین روس  که تا باکو نیروهای  متجاوز روس را راند   بدستور دولت روسیه و با دسیسه فتعلی شاه خاین در تهران به شهادت رسید

 شهیده سارا آستارایی(تالشان ) قهرمان ملی جنگ جهانی دوم/  بانویی آستارایی که در جریان تجاوز مزدوران روس و فداییان شهیده سارا آستارایی (تالشان ) بهمراه عده ای ازشیرزنان آستارایی  در بیرون راندن ارتش متجاوز روس و فداییان  در راه  فاع از ایران در  تا آخرین نفس با مزدروان روس جنگید و بالای دویست روس و فدایی مزودر را به هلاکت رساند.

سردار بازنشسته  مهندس علیرضا نعمتی  از سرداران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس ، فرمانده سپاه آستارا ، استاد دانشگاه …

شهید کلاه چرمینه تالشان / سپه سالار دولت صفوی  ایران  /فرمانده لشکر شاه اسمعیل صفوی با دولت متجاوز  عثمانی که بشهادت رسید
شهید سید سعید سید تقویی سردار جانباز شهید هشت سال دفاع مقدس
سردار جانباز بازنشسته سپاه  سید عبدالعظیم سید تقویی
شهید سردار یوسف مرحیا از شهدای شاخص گیلان - نویسنده چند جلد كتاب - معلم - از مبارزین زمان طاغوت - ریس دادگاه انقلاب آستارا -
شهید ناصر وفادار - از شهدای سربازوظیفه هشت سال دفاع مقدس وسرباز شهید  شاخص هشت سال دفاع مقدس
سرهنگ جانباز بازنشسته سپاه خلیل توشه از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس
سرهنگ جانباز بازنشسته جلیل كریم نزاد از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس
سرهنگ هوشنگ وقردوست از افسران ارشد هشت سال دفاع مقدس  و نویسنده چجندین كتاب و استاد دانشگاه ارتش و ریس كانون ارتش آستارا
سرهنگ جانباز آزاده بازنشسته سپاه حمید مصادیق از جانبازان و ازاده های سرافزار  آستارا  وبردار شهید
سرهنك  جانباز سرخان نزاد از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس
شهید سپه سالار كلاه چرمینه تالشان  فرمانده ارتش شاه عباس صفوی در جنگ با عثمانی هامتجاوز بشهادت رسید.

نشریات فعال

ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ

﴿۱﴾ن، سوگند به قلم، و آنچه را با قلم می‏نویسند

رَبِّ اِنَّهُم عَصَونی وَ اتَّبَعُوا مَن لَم یَزِدهُ مالُهُ وَ وَلَدُهُ اِلّا خَساراً « نوح/21

 • هفته نامه پیام آستارا دریابیان / مهدی حسین نژادی
   
 • ماهنامه بهار گیلان پروین ساسانیان / بهمن  کاظم زاده
 • هفته نامه تارک خزر/ رسول  علی نزاد
 • دو هفته نامه آوای آستارا  حسین محبوب مقدم 
 • طریقت نو: استاد محمد صادق برنجچی
 • سحر خیزان / عزیزی
 • هفته نامه گلین : مهندس خسرو حسن پور
 • ماهنامه آفتاب آستارا : پیمان ناصری
 • دو هفته نامه خط آخر رنجکش / داوود ملک زاده
 • روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز astaranews.com/DARDNEWS.IR محمدر ضا اسدی   و ااد
 • خبر گزاری ایسنا رامین   بشرویه
 • خبر گزاری ایرنا حسن فاخری / یوسف هدایتی
 • خبر گزاری شبستان / پیمان ناصری ناصری
 • خبر گزاری فارس
 • خبر گزاری مهر : مهدی حسین نزادی
 • خبر گزاری تسنیم  /
 • خبرنگار صدا وسیما - استارا كامبیز بابایی
 • خبرنگار شبكه باران - استارا - عزت الله برجی
 • پایگاه خبری و تحلیلی استارا خبر -
 • هفته نامه ندای كشاورز گیلان.. م اد
     Astara montage.png از دوستان آستارا و لوندویل در صورتیكه خود را محقق ثبت بعنوان مشاهیر و چهر های ماندار می دانند .. لطفا  مدارك و شواهد  و اسناد را به آستارا ص پ 1178 یا به ایمیل  استارا نیوز ارسال نمایند  كه بعداز داروی و تایید از سوی شورای داروان  چهر های ماندگار آستارا نیوز و درد نیوز اسامی آنها در سایت درج گردد
 • این قشمت در حال به روز رسانی و اصلاح است ..لطفا منتظر نظرات شما هستیم..astarao@yahoo.com 09119812795
 • هوالقادر ...DARDNEWS.IR
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال حقوق بشر به رهبر انقلاب

تاریخ:پنجشنبه 23 آذر 1396-06:58 ب.ظ

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار  و فعال حقوق بشرو درجه دار بازنشسته ارتش  به رهبر انقلاب

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به رهبر انقلاب  امام خامنه ای
dardnews.ir       astaranews1.ir

محضر امام خامنه ای  رهبر مسلمانان جهان  
 
با سلام   

  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  میزان تحصیلات  فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش  ویك خانه در روستای سیبلی  آستارا  با وام ساختم   كه نصف كاره  است   توان دادن قسط هایش را هم ندارم ,   .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن چند  نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم ..... و حتی  وام مسكن  و خودرو كه از سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح  گرفتم مجبور شدم  پول اقساط وام گیرندگان را بدهم  الان از سه قسمت از حقوقم كسر می شود و....  تاكنون میلیون ها تومان بخاطر اقساط  وام های كه برای دیگران ضامن ایستادم  قرض كردم و دادم و توان خرید یك نان ندارم تنها منبع در آمد من ماشین ام بود كه مسافر كشی می كردم آنهم بخاطر  ضامن بودن فروختم قسط وام گیرنده در بانك انصار را دادم  و چند روز هم حقوقم توقیف كامل شده بود مجبور شدم یك میلیون وپنجاه هزار تومان  قسط وام گیرنده كه ضامن اش بودم  سود بگیریم بدهم و تاكنون هشت میلیون بخاطر اینكه زندان نروم  بخاطر وام های  كه ضامن ایستاده بودم سود كردم خلاصه رهبر  عزیز وضعیت مالی من اسفناك حتی قادر نیستم نان  خالی برای  زن و فرزندم بخرم با قرض و... زندگی  می كنم و من فقط یك كار خدماتی ساده در آستارا می خواهم .

(توضیح اینكه من حدود نوزده سال است رو زنامه نگاری و سایت خبری درد نیوزو آستارا نیوز یك را  دارم و اولین وبلاگ نویس ایرانی هستم    درخواست مجوز هفته نامه و سایت درد نیوز كردم با اعمال نفوذ یك وزارت خانه كه برایم پرونده سازی كرده   وزارت ارشاد با مجوز و پروانه هفته نامه و سایت درد نیوز من مخالفت نمود  و رسما مرا از كاری كه داشتم و كار می كردم محروم كردند با اینكه من نوزده سال روزنامه نگار و سایت خبری درد نیوز و آستارا نیوز را داشتم نویسنده و محقق ژنج كتاب  بودم  از كار رو زنامه نگاری و سایت خبری كه تنها منبع در آمدم بود محروم كردند كتبا بمن ابلاغ كردند صلاحیت ندارم  و حتی حكم شهادت پدر جانباز 65درصد بسیجی هشت سال دفاع مقدس پدرم را بخاطر من با اعمال نفوذ جلویش را گرفتند نگذشتند حكم شهادت پدرم صادر شود چون پدر من بود و اگر مجوز هفته نامه یا سایت مرا می دادند من نیاز به كار نداشتم چند نفر دیگر را مشغول بكار می كردم  مرا با اینكه گواهی عدم سوپیشنه از دادگستری گرفتم  از كار روزنامه نگاری و سایت خبری كه از سال 1377 و 1379 فعالیت می كنم محروم و بیكار كردند  )

   برای استخدام در اسکله بندر  آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان   نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(ماهها ست به شما واستاندار گیلان و فرماندار  شهرستان  آستارا و نماینده آستارا و امام جمعه  و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم ( خواهشمند است دستور فرمایید  مرا در اسلكله بندر آستارا استخدام كنند ....حتی خدماتی    ...  )

در اسكله و بیمارستان آستارا چند روز مدت پیش چند نفر استخدام كردند با اینكه من در اسكله  تشكیل پرونده داده بودم چون پارتی نداشتم  استخدام نشدم . بعداز خدا امیدم به شما رهبر مسلمانان جهان است   توصیه مرا بكن در آستارا در اسكله یا بیمارستان یا انبارهای عمومی استخدام شوم تا من و زن و بچه ام از گرسنگی در به دری نجات یابیم.


                                                                     
با تشکر

                                                         اسماعیل اسدی دارستانی 

درجه دار بازنشسته ارتش و  نویسنده و محقق( پنج كتاب ) و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار و مستند ساز   از    استان گیلان بندر آستارا – روستای سیبلی – كوچه شهید فلاحتی پلاك 41  09119812795

شماره حساب عابر بانك ملی اسماعیل اسدی دارستانی :    6037991815652247

 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استقبال مردم آستارا از قهرمان تیم ملی پاورلیفتینگ ایران

تاریخ:پنجشنبه 23 آذر 1396-06:57 ب.ظ

استقبال مردم آستارا از قهرمان تیم ملی پاورلیفتینگ ایران

استقبال مردم آستارا از قهرمان تیم ملی پاورلیفتینگ ایران

آستارا - ایرنا - مردم ورزش دوست آستارا از مهدی قنبری قهرمان آستارایی عضو تیم ملی پاورلیفتینگ ایران در مسابقات جام بین قاره ای گرجستان، در بازگشت به زادگاهش استقبال کردند.

پنجشنبه, آذر 23, 1396 17:30
شهرداری آستارا فاقد درآمد پایدار است

شهرداری آستارا فاقد درآمد پایدار است

آستارا - ایرنا - شهردار آستارا گفت: این نهاد منبع درآمد پایدار ندارد و ماهانه بالغ بر 10 میلیارد ریال برای هزینه های جاری، حقوق کارکنان، بیمه تامین اجتماعی و دارایی آن با سختی تامین می شود.

پنجشنبه, آذر 23, 1396 11:50
موافقت اداره کل نوسازی مدارس گیلان با ساخت پنج مدرسه در آستارا

موافقت اداره کل نوسازی مدارس گیلان با ساخت پنج مدرسه در آستارا

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان از میان 41 تقاضای ساخت مدرسه در روستاهای آستارا، با احداث پنج مدرسه موافقت کرد.

پنجشنبه, آذر 23, 1396 9:33
تحویل پرنده مهاجر مصدوم به اداره حفاظت محیط زیست آستارا

تحویل پرنده مهاجر مصدوم به اداره حفاظت محیط زیست آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از تحویل یک قطعه پرنده مهاجر مصدوم به این اداره از سوی یک شهروند دوستدار حیات وحش خبر داد.

چهارشنبه, آذر 22, 1396 19:28
آخر دنیا در آستارا به نمایش در آمد

آخر دنیا در آستارا به نمایش در آمد

آستارا - ایرنا - نمایش کمدی ' آخر دنیا ' با نگاهی انتقادی به مسائل روز جامعه، با استقبال خوب تماشاگران در شهرستان آستارا به روی صحنه رفت.

چهارشنبه, آذر 22, 1396 14:0
تولید 82 تن ماهی گرمابی در آستارا/کاهش 62 درصدی

تولید 82 تن ماهی گرمابی در آستارا/کاهش 62 درصدی

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا گفت: با پایان یافتن دوره استحصال ماهیان گرمابی (از اوایل مهرماه تا اواخر آذرماه ) ، از مزارع پرورش ماهی این شهرستان، 82 تن انواع ماهی تولید و به بازار عرضه شد.

چهارشنبه, آذر 22, 1396 13:53
تولید 82 تن ماهی گرمابی در آستارا/کاهش 62 درصدی

تولید 82 تن ماهی گرمابی در آستارا/کاهش 62 درصدی

آستارا - ایرنا - رئیس اداره شیلات آستارا گفت: با پایان یافتن دوره استحصال ماهیان گرمابی (از اوایل مهرماه تا اواخر آذرماه ) ، از مزارع پرورش ماهی این شهرستان، 82 تن انواع ماهی تولید و به بازار عرضه شد.

چهارشنبه, آذر 22, 1396 13:51
فرماندار: نظارت بر بهداشت اماکن عمومی آستارا جدی گرفته شود

فرماندار: نظارت بر بهداشت اماکن عمومی آستارا جدی گرفته شود

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا با اشاره به گردشگرپذیر بودن این شهرستان، عمل به مقررات بهداشت عمومی در معابر و اماکن و نظارت بر حسن اجرای آن را خواستار شد.

چهارشنبه, آذر 22, 1396 9:35
برگزاری مسابقات دانشجویی سازه های ماکارونی در آستارا

برگزاری مسابقات دانشجویی سازه های ماکارونی در آستارا

آستارا - ایرنا - به مناسبت هفته پژوهش، نخستین مسابقات دانشجویی سازه های ماکارونی با هدف انگیزش خلاقیت دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا برگزار شد.

سه شنبه, آذر 21, 1396 22:51
نقدی بر فروش اجباری کتاب در آئین های رونمایی آن- عیسی پاشاپور*

نقدی بر فروش اجباری کتاب در آئین های رونمایی آن- عیسی پاشاپور*

در بسیاری از آئین های رونمایی کتاب، تعدادی از کتاب ها را به بهانه حمایت از نویسنده و به صورت اجباری و در فضایی آمیخته با تعارف، به عده ای از مدعوان می فروشند و این کار از نظر اخلاقی و علمی با شان قلم، نویسنده و فرهنگ عمومی مغایرت دارد.

سه شنبه, آذر 21, 1396 19:20
نقدی بر فروش اجباری کتاب در آئین های رونمایی آن- عیسی پاشاپور*

نقدی بر فروش اجباری کتاب در آئین های رونمایی آن- عیسی پاشاپور*

در بسیاری از آئین های رونمایی کتاب، تعدادی از کتاب ها را به بهانه حمایت از نویسنده و به صورت اجباری و در فضایی آمیخته با تعارف، به عده ای از مدعوان می فروشند و این کار از نظر اخلاقی و علمی با شان قلم، نویسنده و فرهنگ عمومی مغایرت دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا در حسرت تیم داری!

تاریخ:چهارشنبه 15 آذر 1396-12:39 ب.ظ

ماهنامه آفتاب آستارا در شماره بیست و چهارم خود، مطلبی با عنوان آستارا در حسرت تیم داری! به قلم یوسف هدایتی در ارتباط با لزوم توجه متولیان ورزش این شهرستان به مقوله تیم داری در رشته پرطرفدار فوتبال منتشر کرده است.

آستارا صنعت و کارخانه بزرگی برای حمایت از ورزش حرفه‌ای ندارد و بی‌پولی گریبان ورزش دیار فرهنگ و ادب را گرفته است تاجایی که آستارا در ورزش حرفه‌ای و تیم داری حرفی برای گفتن ندارد.
امروزه پول حرف اول و آخر را در ورزش حرفه‌ای و تیم داری می‌زند و تا زمانی که سرمایه ای در این حوزه وجود نداشته باشد نمی‌توان حرفی از تیم داری زد.
اگر شهرستان هایی نظیر مشهد، تبریز، شیراز و... امروز در سطح اول کشور و در رشته‌های مختلف تیم داری می‌کنند به‌واسطه کارخانه و صنعتی است که در این استان ها وجود دارد، اما شهر بام های سفالی باید به پشتوانه کدام کارخانه و صنعتش تیم داری کند؟
تیم نونهالان کادوس آستارا که در اوایل دهه 90 در لیگ برتر فوتبال کشور حضور داشت بعد از چندی درخشش در رقابت های ملی به علت مشکلات عدیده مالی نتوانست زمینه بقای خود را فراهم کند و آرام آرام از گردونه مسابقات کنار کشید.
تیم فوتبال صداقت آستارا و تیم فوتسال گالری آرمین این شهرستان نیز که به ترتیب در لیگ های دسته سوم و دوم بازی می کردند به درد بی پولی دچار شدند و با کم شدن شدن انگیزه بازیکنانشان نتوانستند روزهای درخشانی را برای تاریخ فوتبال آستارا رقم بزنند.
اما این روزها تیم شهرداری آستارا از وضعیت مناسبی در لیگ برتر استان گیلان برخوردار است که برترین گلزن، بهترین خط حمله و بیشترین برد نیز اختصاص به این تیم دارد اما اگر مسئولان آستارا این بار نیز دیر از خواب بیدار شوند این تیم هم که روزی در لیگ دسته سوم بازی می کرد به حال و روز هم قطاران خود در سال های نه چندان دور دچار خواهد شد.
شنیده ها حاکی از این است که تیم فوتبال شهرداری آستارا برای خرید لباس و کتانی ورزشکاران خود با پخش کردن قبض هایی اقدام به جمع آوری وجوه نقدی می کند و متاسفانه این وضعیت چهره خوشایندی برای ورزش شهرستان ندارد و شایسته تیم صدر جدولی لیگ برتر گیلان نیست.
مشارکت خیران، همت مضاعف مسئولان و دعوت از اسپانسرها با تکیه بر ظرفیت های بومی نظیر بندر و... می تواند این تیم را از بحران مالی نجات دهد.
کوتاه سخن اینکه، احوال این روزهای ورزشکاران آستارا به خصوص در رشته فوتبال شاید این بیت باشد: حالمان بد نیست، غم کم میخوریم/کم که نه، هر روز کم کم میخوریم!


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

محسن آهنی ریس صنعت و معدن و تجارت آستارا شد

تاریخ:چهارشنبه 15 آذر 1396-12:37 ب.ظ

فرماندار آستارا گفت: اقتصاد آستارا بر پایه خدمات تجاری و گردشگری است و ارائه این خدمات باید در این شهرستان توسعه یابد.

  یونس رنجکش در آئین معارفه سرپرست جدید اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان افزود: آستارا ظرفیت‌های بسیاری در حوزه صنعت، معدن و تجارت دارد و باید این توانمندی ها با نگاه خلاقانه مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه گردش نیروها به توسعه برنامه های شهرستان کمک می کند، اضافه کرد: طرح ها و برنامه های خوبی در حوزه تجاری و اقتصادی در این شهرستان شروع شده که نیازمند پیگیری مدیران است.
وی افزود: شهرستان آستارا کاستی های مختلفی در حوزه زیرساخت ها دارد و با مدیریت جدید و رویکرد کارآفرینانه باید این چالش ها برطرف شود.
رنجکش اظهار کرد: مدیران باید به صورت عملیاتی در راستای برطرف ساختن این کاستی ها وارد عمل شوند و مردم را در جهت ایجاد فرصت های کسب و کار همراهی کنند.
در این نشست از زحمات 10 ساله بیژن خالق وردی پور تقدیر و محسن آهنی به عنوان سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مرزی بندر آستارا معرفی شد.
آستارا پنج هزار واحد صنفی دارد و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، از مبادی مهم صادرات و واردات کشور و تردد اتباع خارجی محسوب می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا: امنیت مرزهای آبی را مدیون اقتدار نیروی دریایی هستیم

تاریخ:یکشنبه 12 آذر 1396-03:59 ب.ظ

فرماندار شهرستان بندر مرزی آستارا گفت: امنیت مرزهای آبی کشور را مدیون اقتدار و هوشیاری روز افزون نیروی دریایی ارتش هستیم و این توانمندی، باعث حیرت جهانیان شده است.

یونس رنجکش روز شنبه در آئین گرامیداشت روز نیروی دریایی ارتش در پایگاه دریایی آستارا افزود: دریاهای خزر و خلیج فارس از نقاط مهم جهان هستند و به لحاظ برخورداری از منافع اقتصادی، برای کشورهای منطقه اهمیت دارند.
وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد تبادلات تجاری کشورهای منطقه از خلیج فارس صورت می گیرد، اضافه کرد: اقتدار روز افزون نیروی دریایی ارتش جهت صیانت از مرزهای آبی، معادلات کشورهای قدرتمند دنیا را به هم زده است.
رنجکش اضافه کرد: با تقویت نیروی دریایی ارتش ایران و دیگر نیروهای مسلح، شرایط برقراری صلح و امنیت در منطقه فراهم شده است.
وی اظهار کرد: ملت ایران، ایثار نیروهای ارتش را در دفاع مقدس فراموش نمی کنند و در استان گیلان نیز، بخش قابل توجهی از شهدا از ارتشیان و دیگر نیروهای مسلح است.
رنجکش گفت: قدرت ارتش در جنگ نرم و سخت، بسیاری از معادلات منطقه را به سود خود تغییر داده و این امر در سایه تبعیت از ولایت فقیه و آموزه های دینی تحقق یافته است.
فرمانده پایگاه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهرستان آستارا نیز در این آئین گفت: نیروی دریایی ارتش در 9 سال گذشته بیش از سه هزار و 182 روز ماموریت دریانوردی انجام داده و با اعزام 58 ناوگروه مختلف متشکل از یگان های سطحی، زیر سطحی و پروازی به گشت و پشتیبانی کشتی های تجاری و نفتکش اقدام کرده است.
ناخدا دوم حمید قنبری با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش، قدرت دفاعی ایران را به رخ جهانیان کشیده است، خاطرنشان کرد: در بعد داخلی نیز در زمینه مشارکت در طرح های توسعه ساحل های مکران، زمینه رشد شکوفایی این مناطق توسط نیروی دریایی فراهم شده است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

صمیمیت و همبستگی شیعه و سنی آستارا در هفته وحدت

تاریخ:یکشنبه 12 آذر 1396-03:57 ب.ظ

مسلمانان شیعه و سنی آستارا، هفته وحدت را با شرکت در آئین های مذهبی مسجد جامع روستای اهل سنت عباس آباد این شهرستان جشن گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ شیخ عبدالله رنجبر امام جمعه اهل سنت عباس آباد آستارا شامگاه شنبه در این آئین گفت: اختلاف افکنی بین شیعه و سنی از هدف های استکبار جهانی است و اهل سنت به وجود دیوار بین شیعه و سنی قائل نیست.
وی اضافه کرد: اوج همبستگی و اتحاد شیعیان و اهل تسنن در دوران دفاع مقدس در ایران اسلامی مشاهده شد و همه فارغ از هر قوم و قبیله ای، برای دفاع از خاک میهن در برابر دشمن متجاوز ایستادگی کردند.
وی بیان کرد: در طول تاریخ نیز شعرا، عرفا، بزرگان و صاحب نظران اهل سنت آثار مختلفی پیرامون ارزش اهل بیت (ع) و دفاع از آن خلق کرده اند و به آنها افتخار می کنیم.
رنجبر با بیان اینکه در استان گیلان و شهرستان آستارا اتحاد خوبی بین اهل تسنن و تشیع برقرار است، اضافه کرد: اهل تسنن و تشیع در کنار یکدیگر در آرامش و وحدت زندگی می کنند و مصلحت همدیگر را دریافته اند.
حجت الاسلام علی مبشری استاد حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج) آستارا نیز در این آئین گفت: غربی ها و به خصوص آمریکا توطئه های گوناگونی نظیر حمایت از گروهک های تروریستی القاعده، داعش و النصره را برای مخدوش کردن چهره اسلام راستین در افکار عمومی اجرا کردند.
وی تصریح کرد: دشمنان اسلام به دنبال اختلاف افکنی و درگیر کردن مسلمانان با مسائل جزئی هستند، اما بیداری علما و مسلمانان جهان مانع رسیدن دشمن به هدف های شوم خود می شود.
وی ادامه داد: رسول گرامی اسلام (ص) محور اتحاد مسلمانان است و ما باید با توجه به اشتراکات مهم، از اختلافات جزئی اجتناب کنیم.
مولودی خوانی و شعر خوانی در وصف پیامبر اسلام (ص) و حضرت علی (ع) از دیگر بخش های این آئین بود.
12 تا 17 ربیع الاول به مناسبت ایام سالروز ولادت حضرت محمد (ص) هفته وحدت مسلمانان است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و حدود 17 درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می دهند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کتاب دیده ها و شنیده ها در آستارا رونمایی شد

تاریخ:یکشنبه 12 آذر 1396-03:55 ب.ظ

کتاب دیده ها و شنیده ها در آستارا ، با موضوع ضرب المثل ها و اصطلاحات رایج مردم این شهرستان، با حضور اصحاب فرهنگ و هنر رونمایی شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در این آئین گفت: این کتاب حاصل حدود 30 سال تلاش مقصود عبادالهی نویسنده پیشکسوت آستاراست و ضرب المثل ها، روایات و اصطلاحات دیروز و امروز مردم این شهرستان را در بر می گیرد.
شاپور تشرینی با اشاره به اینکه این کتاب با 420 صفحه در یک هزار نسخه چاپ شده، افزود: ضرب المثل های این کتاب به زبان های آذری و فارسی گردآوری شده و آئینه تمام نمای ادبیات بومی و سنتی آستاراست.
وی اضافه کرد: سهم کتاب و مطالعه در زندگی روزمره ما کم شده و با انتشار آثار ابتکاری، نظیر دیده ها و شنیده ها در آستارا، می توان مخاطبان را به کتاب و مطالعه هدایت کرد.
اکبر اکسیر پدر شعر فرانو نیز در این آئین گفت: کتاب دیده ها و شنیده ها چراغ راه آیندگان آستاراست و ضرب المثل ها و اصطلاحات این کتاب برگرفته از فرهنگ و سنت دیرین مردم این شهرستان است.
مجتبی عالم خواه استاد سابق دانشگاه های آستارا و نویسنده چند کتاب ادبی نیز در این آئین با خواندن چند شعر فارسی و ترکی، نقش نویسندگان و مولفان آثار ادبی را در هدایت و اصلاح فکری مردم، مهم ارزیابی کرد.
بندر مرزی آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 400 هنرمند در هفت انجمن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان فعالیت می کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سفر استاندار و مدیران کل گیلان به آستارا برای بررسی و رفع مشکلات شهرستان

تاریخ:پنجشنبه 9 آذر 1396-06:06 ب.ظ

استاندار گیلان به همراه تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برای بررسی و رفع مشکلات به آستارا سفر کرده و در نشست یک روزه هم اندیشی مسئولان استانی و شهرستانی، برای توسعه این شهرستان مرزی تصمیم گیری می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا مصطفی سالاری روز پنجشنبه به همراه مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در بدو ورود به آستارا با حضور در گلزار شهدای این شهرستان و نثار شاخه گل، به مقام آسمانی شاهدان دفاع مقدس ادای احترام کرد.
وی در نشست هم اندیشی مدیران در فرمانداری آستارا گفت: حدود 25 مدیرکل برای بررسی مشکلات و ارائه راهکار رفع آنها در این شهرستان حضور دارند و تا شامگاه امروز، طرح های پیشنهادی و نیمه کاره با لحاظ نظر مردم اولویت بندی می شود.
وی از مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست بعد از شنیدن مشکلات مردم از زبان مسئولان شهرستانی، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها مطالبات مردم را در سه بخش قابل اجرا، نیاز به زمان برای تمهید مقدمات و غیرقابل اجرا برای مسئولان آستارا اعلام و دلایل غیرقابل اجرا بودن برخی طرح ها نیز بیان کنند.
سالاری بر ضرورت استفاده بیشتر و بهتر مردم مرزنشین آستارا از مزیت مرزی، پیگیری رفع محدودیت های گمرکی از ناحیه وزارت امور خارجه و همکاری مستمر دستگاه های اداری برای تکمیل طرح های نیمه کاره آستارا تاکید کرد.
او گفت: انتظار دارم نخستین سفر کاری خود به همراه مدیران استانی به آستارا در رفع پاره ای از مسائل و مشکلات این شهرستان مفید باشد و در سفرهای آینده، گزارش توفیق ها و دستاوردها به سمع و نظر مردم برسد.
نشست هم اندیشی مدیران کل و مسئولان شهرستان آستارا تا شامگاه امروز ادامه خواهد داشت و مسائل و مشکلات مردم آستارا از سوی مسئولان این شهرستان در این نشست مطرح می شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در 2 بخش مرکزی و لوندویل و 62 روستا در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استاندار گیلان: مشکلات در آستارا بسیار گسترده است

تاریخ:پنجشنبه 9 آذر 1396-12:16 ب.ظ


مصطفی سالاری پیش از امروز در نشست هم‌اندیشی بخشداران، شهرداران، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی شهر و روستا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: مشکلات در شهرستان آستارا بسیار گسترده و وسیع است.

استاندار گیلان با بیان اینکه سد لاستیکی و بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی شهرستان آستارا باید در اولویت پروژه‌ها و مشکلات این شهرستان قرار گیرد، تصریح کرد: منابع ما به لحاظ مالی و امکاناتی محدود بوده و آن را باید صحیح و در جای مناسب هزینه کرد.‌

وی با اشاره به اینکه هدف از این نشست‌ها شنیدن حرف مردم و برطرف کردن مشکلات آن‌ها است تا رضایت مردم کسب شود، خاطرنشان کرد: اگر در برطرف کردن مشکلات موانع و کمبود امکانات وجود دارد باید آن را با صداقت به مردم منعکس کنیم.

سالاری با بیان اینکه سرمایه‌گذاری و ویلاسازی باید با هدف ارتزاق صورت گیرد و از مدیران ذی مدخل انتظار داریم نسبت به ویلاسازی های شخصی به هیچ وجه کمک نکنند، گفت: با ویلاسازی های شخصی به جد مخالف بوده و باید این ویلاسازی ها محدود و منع شوند.

استاندار گیلان با تأکید براینکه با یک مجوز و رفع مانع می‌توان به واسطه بخش خصوصی اقدامات تأثیرگذاری در سطح شهرستان آستارا انجام داد، افزود: مشکلات بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی این شهرستان باید به مدیران استانی منتقل شود تا آن‌ها از استان این مشکلات را پیگیری و برطرف کنند.

وی مرزی بودن شهرستان آستارا را یک اولویت مهم برای این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: در خصوص مرزی بودن شهرستان آستارا از سوی نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی پیگیری‌های تاثیرگذاری انجام شده و امیدواریم مردم از مرزی بودن شهرستان آستارا نهایت استفاده را ببرند.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سالاری استاندار گیلان امروز از آستارا بازدید كرد

تاریخ:چهارشنبه 8 آذر 1396-01:26 ب.ظ

http://astara.gilan.ir/sites/astara.gov.ir/files/styles/slideshow/public/96/07/20/news/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D8%A7-19-%D9%85%D9%87%D8%B196-9.jpg?itok=VsG3XoPV


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری؛ چهارمین نشست مشترک مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور فرمانداران دوشهر مرزی آستارا و مسئولان گمرکی

تاریخ:چهارشنبه 8 آذر 1396-01:24 ب.ظ

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا در نشست صمیمی با جمعی از چهره های فرهنگی، هنری، علمی و اقتصادی این شهرستان عنوان کرد : زیرساخت های اقتصادی آستارا در دولت تدبیر و امید توسعه یافت

تاریخ:چهارشنبه 8 آذر 1396-01:23 ب.ظ

316

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: زیرساخت های اقتصادی این شهرستان در دولت تدبیر و امید توسعه یافت و ایجاد خط ریلی آستارا-آستارا، تامین مقدمات منطقه ویژه اقتصادی و توسعه جاذبه های گردشگری، احداث سد بزرگ لاستیکی از نمونه های بارز آن است.

یونس رنجکش در نشست صمیمی با جمعی از چهره های فرهنگی، هنری، علمی، اقتصادی و اساتید دانشگاه آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: در طول هفت ماه گذشته 120 وزیر، معاون وزیر ، استاندار و مدیر کل در آستارا حضور یافته و از زیرساخت های های اقتصادی این شهرستان بازدید کرده اند.

وی با اشاره به سرمایه گذاری دولت در این شهرستان در حوزه های خدمات تجاری و گردشگری اضافه کرد: با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی، شاهد توسعه منطقه ویژه اقتصادی آستارا هستیم و یک دستگاه لایروب برای بندر خریداری شده است تا با حفظ عمق آب، کشتی های پنج هزار تنی به بندر این شهرستان وارد شوند.

وی با بیان اینکه گره های توسعه آستارا با اعتماد مردم به دولت باز خواهد شد، اظهار کرد: خوشبختانه قطار توسعه آستارا به خصوص در حوزه اقتصاد شتاب گرفته است و در ماه های آینده با تکمیل خط ریلی آستارا-آستارا، تحول عظیمی در حوزه اقتصاد منطقه روی خواهد داد.

رنجکش با اشاره به اینکه مسئولان محلی آستارا باید به این شهرستان نگاه ملی داشته باشند، تصریح کرد: همکاری بین دستگاهی در رفع مشکلات و کمک به توسعه و اجرای پروژه های عمرانی یک الزام است.

وی ادامه داد: همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در آستارا برگزار خواهد شد تا شاهد حضور سرمایه گذاران در بخش های اقتصادی و گردشگری این شهرستان باشیم.

فرماندار آستارا با اشاره به مشکلات حوزه آب آستارا، گفت: با تکمیل سد لاستیکی در روستای خانه های آسیاب این شهرستان، بخش زیادی از آن مشکلات برطرف خواهد شد.

وی ایجاد پیاده راه بازار ساحلی، توسعه طرح گردشگری استیل، احداث راه آبشار لاتون، ایجاد دروازه ورودی گیلان در منطقه حیران و واگذاری 420 واحد مسکن مهر به متقاضیان را از برنامه های چند ماه آینده شهرستان آستارا عنوان کرد.

رنجکش اذعان داشت : آستارا علی رغم برخورداری از ظرفیت های بالقوه و پتانسیل های بسیار بالا، چالش ها و تهدیدات خود را دارد و اگر نتوانیم از این ظرفیت ها بهره مند شویم، دچار مشکل خواهیم شد.

وی با بیان اینکه «آستارا» مینیاتوری از خلاقیت های کشور است ، ادامه داد : دولت تدبیر و امید برنامه ریزی های خوبی را برای توسعه آستارا در مسیر چشم اندازهایی که می تواند ظرفیت های این شهرستان ارتقا دهد، داشته است.

وی همسایگی آستارا با کشور جمهوری آذربایجان از مسیر زمینی و مراوده اقتصادی این شهرستان با کشورهای حوزه خزر از راه دریا را موقعیتی استثنائی برشمرد و افزود : توسعه زیر ساخت های اقتصادی شهرستان با ایجاد خط ریلی بین المللی آستارا – آستارا ، تأمین مقدمات منطقه ویژه اقتصادی و توسعه جاذبه های گردشگری در دستور کار دولت قرار دارد.

وی نگاه های محلی را یکی از دلایل عقب ماندگی آستارا عنوان کرد و گفت : آستارا جایگاه ملی و فرا منطقه ای دارد ولی متأسفانه برخی از مدیران به دلیل حفظ موقعیت خود با نگاه محلی ایستادگی می کنند و از هیچ قدرت خلاقیت و نوآوری بهره مند نیستند.

رنجکش افزود : در بحث تجهیز بیمارستان و تکمیل کادر پزشکی مکاتباتی انجام شده است که در آینده ای بسیار نزدیک شاهد نتایج مثبتی در این حوزه خواهیم بود.

وی تصریح کرد : خوشبختانه قطار توسعه آستارا به خصوص در حوزه اقتصاد شتاب گرفته است و در ماه های آینده با تکمیل خط ریلی آستارا – آستارا ، تحول عظیمی در حوزه اقتصاد منطقه روی خواهد داد.

فرماندار آستارا همچنین در این جلسه با اشاره به شفافیت در عمل و گفت و گوی مستقیم با مردم اظهار داشت : در گذشته این شهرستان چه اتفاقی افتاده است مسئول آن من نیستم اما آنچه در زمان مسئولیت من در آستارا رقم می خورد مسئولیت آن را می پذیرم و شفاف با مردم سخن خواهم گفت.

رنجکش با اشاره به نقش نخبگان جامعه در حوزه توسعه شهرستان کمک به فرآیند آن خواستار مشارکت سرمایه گذاران آستارا در روند توسعه این شهرستان شد.

در این جلسه چند تن از شهروندان آستارا ضمن تشکر از رویکرد فرماندار خواستار همراهی ها در زمینه رفع مشکلات آستارا شدند. این شهروندان اعلام کردند که تاکنون در این شهرستان سابقه نداشته است که فرماندار با مردم اینگونه جلسات منظم و شفاف داشته باشد.

در پایان این نشست پس از شنیدن دیدگاه های شهروندان از عوامل و دست اندرکاران جشنواره مطبوعات و نمایشگاه توانمندی های اقتصادی آستارا تقدیر شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اعلام آمادگی فرماندار آستارا از پایلوت قرار گرفتن این شهرستان در اجرای طرح های حقوق شهروندی در کشور

تاریخ:چهارشنبه 8 آذر 1396-01:23 ب.ظ

260

فرماندار آستارا از آمادگی این شهرستان در اجرای طرح های آموزشی حقوق شهروندی در کشور خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آستارا، "یونس رنجکش" در نشست نمایندگان استانداری ها با دستیار ویژه ریس جمهور در امور حقوق شهروندی افزود: در بندر آستارا امادگی اجرای طرح های آموزش حقوق شهروندی در حوزه های مختلف وجود دارد.

وی اضافه کرد: در راستای اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید و برنامه ریزی های وزارت کشور و استانداری گیلان آماده همکاری در گفتمان سازی حقوق شهروندی در شهرستان مرزی بندر آستارا هستیم.

دکتر الهام امین زاده دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی هم با اشاره به اقدامات استان گیلان در حوزه اموزش حقوق شهروندی در این مدت از ابتکارات انجام گرفته قدردانی کرد.

وی اضافه کرد چاپ کتاب اموزش حقوق شهروندی ویژه دانش آموزان پایه های اول و دوم و همچنین برگزاری دوره های تربیت مربی حقوق شهروندی برای کارکنان دستگاه های اجرایی از جمله برنامه های خوبی بود که برای اولین بار درگیلان و پیش از انتشارمنشور حقوق شهروندی انجام شد.

یونس رنجکش پیش از این مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان و دبیر کارگروه حقوق شهرِوندان گیلان و نماینده و رابط استانداری با دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی بود.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرماندار آستارا از دستور ویژه استاندار گیلان برای پیگیری اجرای پروژه راه آهن آستارا - آستارا خبر داد

تاریخ:چهارشنبه 8 آذر 1396-01:21 ب.ظ


 فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از دستور ویژه استانداری گیلان برای پیگیری اجرای هرچه سریعتر پروژه راه آهن آستارا - آستارا خبر داد.

 یونس رنجکش گفت: در پی سفر دکتر سالاری به شهرستان مرزی بندر آستارا و بازدید از پروژه احداث راه آهن آستارا- آستارا و موارد مطرح شده در اجلاسیه دو جانبه مدیران عامل راه آهن ایران و آذربایجان دستور همکاری و هماهنگی های لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی برای تکمیل و هر چه سریعتر این پروژه صادر کرد.

وی اضافه کرد: براین اساس در عصر روز چهارشنبه پس از ترک ایشان از استارا جلسه‌ای در استانداری گیلان به ریاست معاون عمرانی استاندار و با حضور مدیران کل و کارشناسان و ادارات منابع طبیعی، محیط زیست، صنعت، معدن، تجارت و فرمانداری برگزار و دستورهای لازم در خصوص پیگیری های مربوطه داده شد.

وی ادامه داد: پروژه راه آهن آستارا - آستارا با توجه به اهمیت خاص آن نیازمند اقدامات جدید برای رفع موانع در مسیر اجرای این پروژه به ویژه تامین مصالح ساختمانی است که با هماهنگی هایی که از گذشته انجام گرفته و دستوری که استاندار گیلان در این رابطه صادر و پیگیر آن هستند می‌باشد.

 وی اضافه کرد: استاندار گیلان همچنین در سفری که به استارا داشته‌اند در بازدید از مراکز اقتصادی شهرستان از نزدیک با ظرفیتهای گمرک، پایانه مرزی، ساحل سفیر امید آشنا شدند و در ارائه گزارشی که به  ایشان پیرامون مشکلات شهرستان آستارا در زمینه های مختلف داشته ام  دستوراتی را نیز صادر کردند.

 فرماندار آستارا افزود: یکی از دستورات ایشان تهیه گزارشی از مشکلات و ظرفیت های شهرستان برای تشکیل کارگروه‌های ویژه‌ای است تا در جلساتی که در سفر مجدد ایشان در ماه آینده در آستارا انجام می‌شود موارد به صورت ویژه انجام شود.

 رنجکش ضمن تشکر از حضور استاندار گیلان در آستارا یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از صد مدیر در سطح ملی و استانی به آستارا سفر کردند و مشکلات این شهرستان در حوزه های مختلف به همراه ظرفیت های آن برای آنان تشریح و اعلام شده است.

وی گفت: حضور مقامات ارشد ملی و استانی در شهرستان و شرکت در جلسات و کارگروه های مختلف نقش مهمی در رفع کاستی ها و مشکلات برجای مانده از گذشته دارد که امید داریم با حرکتی که در آستارا آغاز شده است بر اساس اولویت های تعیین شده شاهد برطرف شدن آنها باشیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آغاز طرح زمستانی دستگاه های خدمات رسان در محور آستارا-اردبیل

تاریخ:چهارشنبه 8 آذر 1396-01:21 ب.ظ

121

    معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا از آغاز طرح زمستانی دستگاه های خدمات رسان این شهرستان در گردنه حیران محور آستارا-اردبیل خبر داد.
وحید پورحضرت روز سه شنبه در جلسه شورای ترافیک آستارا در فرمانداری این شهرستان گفت: راهداری، پلیس راه، جمعیت هلال احمر و فوریت های پزشکی 115 برای خدمات رسانی زمستانی آماده هستند و باز بودن محورهای اصلی در بارش برف در اولویت امور خواهد بود.
وی افزود: تقاطع ریلی جاده ای محور آستارا-اردبیل و محل برداشت مصالح طرح راه آهن باید ایمن سازی شود و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا در روزهای بحرانی زمستان، از توان بخش خصوصی برای خدمات دهی استفاده کند.
وی ذخیره سازی نمک و ماسه برای بازگشایی جاده و حضور فعال نیروهای هلال احمر و پلیس راه را در محورهای مواصلاتی لازم دانست و بخشداران را به استفاده از توان دهیاران برای مدیریت بحران در فصل زمستان توصیه کرد.
پورحضرت بیان کرد: آگاه سازی مردم در رابطه با پیشگیری از بحران های احتمالی ناشی از برف و توزیع مناسب سوخت در مناطق کوهستانی مورد توجه مسئولان قرار گیرد و ساماندهی اغذیه فروشان روبه روی بازار ساحلی و دست فروشان رو به روی تالاب استیل جدی گرفته شود.
سرهنگ احمد کرامتی رئیس دایره راه های روستایی پلیس راه گیلان نیز در این جلسه گفت: ساخت جایگاه اضطراری سوخت و مسجد در منطقه کوهستانی حیران محور آستارا به اردبیل، به منظور اسکان اضطراری مسافران ضروری است.
انور بی نیاز رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا نیز از کافی نبودن هفت خودروی این اداره برای مدیریت بحران در حین بارش برف و مسدود شدن جاده ها خبر داد.
محمد رضا مرزآبادی رئیس شرکت پخش فرآورده های نفتی آستارا هم گفت: مجوز ساخت جایگاه سوخت سیار در گردنه حیران صادر نشده است و پیش بینی می شود سال 97 صادر شود و رانندگان آن محدوده باید در زمستان با باک پر تردد کنند.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شمال غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و دارای 25 کیلومتر راه اصلی، 148 کیلومتر راه روستایی و 15 کیلومتر بزرگراه است.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال حقوق بشر به رهبر انقلاب

تاریخ:دوشنبه 6 آذر 1396-05:57 ب.ظ

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار  و فعال حقوق بشرو درجه دار بازنشسته ارتش  به رهبر انقلاب

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به رهبر انقلاب  امام خامنه ای
dardnews.ir       astaranews1.ir

محضر امام خامنه ای  رهبر مسلمانان جهان  
 
با سلام   

  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  میزان تحصیلات  فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش  ویك خانه در روستای سیبلی  آستارا  با وام ساختم   كه نصف كاره  است   توان دادن قسط هایش را هم ندارم ,   .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن چند  نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم ..... و حتی  وام مسكن  و خودرو كه از سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح  گرفتم مجبور شدم  پول اقساط وام گیرندگان را بدهم  الان از سه قسمت از حقوقم كسر می شود و....  تاكنون میلیون ها تومان بخاطر اقساط  وام های كه برای دیگران ضامن ایستادم  قرض كردم و دادم و توان خرید یك نان ندارم تنها منبع در آمد من ماشین ام بود كه مسافر كشی می كردم آنهم بخاطر  ضامن بودن فروختم قسط وام گیرنده در بانك انصار را دادم  و چند روز هم حقوقم توقیف كامل شده بود مجبور شدم یك میلیون وپنجاه هزار تومان  قسط وام گیرنده كه ضامن اش بودم  سود بگیریم بدهم و تاكنون هشت میلیون بخاطر اینكه زندان نروم  بخاطر وام های  كه ضامن ایستاده بودم سود كردم خلاصه رهبر  عزیز وضعیت مالی من اسفناك حتی قادر نیستم نان  خالی برای  زن و فرزندم بخرم با قرض و... زندگی  می كنم و من فقط یك كار خدماتی ساده در آستارا می خواهم .

(توضیح اینكه من حدود نوزده سال است رو زنامه نگاری و سایت خبری درد نیوزو آستارا نیوز یك را  دارم و اولین وبلاگ نویس ایرانی هستم    درخواست مجوز هفته نامه و سایت درد نیوز كردم با اعمال نفوذ یك وزارت خانه كه برایم پرونده سازی كرده   وزارت ارشاد با مجوز و پروانه هفته نامه و سایت درد نیوز من مخالفت نمود  و رسما مرا از كاری كه داشتم و كار می كردم محروم كردند با اینكه من نوزده سال روزنامه نگار و سایت خبری درد نیوز و آستارا نیوز را داشتم نویسنده و محقق ژنج كتاب  بودم  از كار رو زنامه نگاری و سایت خبری كه تنها منبع در آمدم بود محروم كردند كتبا بمن ابلاغ كردند صلاحیت ندارم  و حتی حكم شهادت پدر جانباز 65درصد بسیجی هشت سال دفاع مقدس پدرم را بخاطر من با اعمال نفوذ جلویش را گرفتند نگذشتند حكم شهادت پدرم صادر شود چون پدر من بود و اگر مجوز هفته نامه یا سایت مرا می دادند من نیاز به كار نداشتم چند نفر دیگر را مشغول بكار می كردم  مرا با اینكه گواهی عدم سوپیشنه از دادگستری گرفتم  از كار روزنامه نگاری و سایت خبری كه از سال 1377 و 1379 فعالیت می كنم محروم و بیكار كردند  )

   برای استخدام در اسکله بندر  آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان   نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(ماهها ست به شما واستاندار گیلان و فرماندار  شهرستان  آستارا و نماینده آستارا و امام جمعه  و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم ( خواهشمند است دستور فرمایید  مرا در اسلكله بندر آستارا استخدام كنند ....حتی خدماتی    ...  )

در اسكله و بیمارستان آستارا چند روز مدت پیش چند نفر استخدام كردند با اینكه من در اسكله  تشكیل پرونده داده بودم چون پارتی نداشتم  استخدام نشدم . بعداز خدا امیدم به شما رهبر مسلمانان جهان است   توصیه مرا بكن در آستارا در اسكله یا بیمارستان یا انبارهای عمومی استخدام شوم تا من و زن و بچه ام از گرسنگی در به دری نجات یابیم.


                                                                     
با تشکر

                                                         اسماعیل اسدی دارستانی 

درجه دار بازنشسته ارتش و  نویسنده و محقق( پنج كتاب ) و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار و مستند ساز   از    استان گیلان بندر آستارا – روستای سیبلی – كوچه شهید فلاحتی پلاك 41  09119812795

شماره حساب عابر بانك ملی اسماعیل اسدی دارستانی :    6037991815652247

 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

صادرات 103 میلیون دلار کالای غیر نفتی از گمرک آستارا

تاریخ:دوشنبه 6 آذر 1396-05:56 ب.ظ

مدیرکل گمرک آستارا اعلام کرد: در هشت ماه امسال 191 هزار تن کالای غیر نفتی به ارزش 103 میلیون دلار از گمرک این شهرستان به خارج از کشور صادر و 165 هزار تن کالا به ارزش 58میلیون دلار وارد شده است.

به گزارش ایرنا ، رسول امیدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بیشتر این کالاها شامل محصولات کشاورزی، شیمیایی، معدنی و فلزی، مواد غذایی، سیمان، گچ، مواد شوینده، پارچه، صنایع دستی، فرش و موکت، پوشاک، کیف و کفش، مصالح ساختمانی و مواد پلاستیکی بود و به جمهوری آذربایجان، گرجستان و روسیه صادر شده است.
وی با اشاره به حمل و نقل 60 هزار تن کالا به ارزش 99 میلیون دلار از گمرک آستارا در هشت ماه نخست امسال اضافه کرد: این میزان حمل و نقل خارجی ورودی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب 65 و 14 درصد افزایش داشته است.
وی بیشتر کالاهای ورودی را لوازم چوبی، فراورده های نفتی، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، پشم شیشه و ورق آهن ذکر و اضافه کرد: این کالاها از کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه، گرجستان و اوکراین به مقصد کشورهای ترکیه، عراق و امارت متحده عربی حمل و نقل شده است.
امیدی ادامه داد: در مدت یاد شده 189 هزار تن کالا شامل لوازم برقی، خودروی سواری، مبل، ماشین آلات، لوازم بهداشتی، مصالح ساختمانی، گچ، سیمان، ظروف شیشه ای، پوشاک، مواد شیمیایی و محصولات کشاورزی به ارزش 866 میلیون دلار از گمرک آستارا به کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه، گرجستان و اوکراین حمل شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از لحاظ وزن 20 درصد و به لحاظ ارزش 43 درصد افزایش داشته است.
او یاداور شد: امسال 89 تن کالا به ارزش 264 هزار دلار در قالب تجارت چمدانی از گمرک آستارا به خارج از کشور صادر شد که بیشتر آنها مواد غذایی، پلاستیکی و محصولات کشاورزی بود و اغلب به جمهوری آذربایجان صادر شد.
مدیرکل گمرک بندر مرزی آستارا شمار تردد کنندگان از این مرز را در سال جاری 507 هزار و 314 نفر ذکر و بیان کرد: تعداد تردد کنندگان خروجی و ورودی افزایش یافته است.
مدیرکل گمرک آستارا درآمد عمومی این گمرک را در سال جاری 267 میلیارد و 795 میلیون ریال اعلام و تصریح کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، 10 درصد کاهش داشته است.
اداره کل گمرک آستارا در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، موافقت نامه تجارت بین المللی، صدور برگ خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند و رتبه اول تجارت چمدانی مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور است و سالیانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از آن تردد می کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آستارا قهرمان مسابقات کشتی گیلان شد

تاریخ:دوشنبه 6 آذر 1396-05:56 ب.ظ

تیم شهرداری آستارا در رقابت های کشتی آزاد گیلان، با شکست حریف های خود قهرمان استان شد.

رئیس هیات کشتی آستارا عصر شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: رقابت های استانی کشتی با شرکت 52 ورزشکار از شهرستان های تالش، انزلی و آستارا در رده سنی جوانان و بزرگسالان به مدت یک روز در سالن تختی آستارا برگزار شد.
عارف رضایی با اشاره به اینکه کشتی گیران در قالب 10 وزن با هم رقابت کردند، افزود: در دور مقدماتی، تیم تالش با نتیجه 12بر سه و تیم شهرداری آستارا با نتیجه 15 بر صفر بر تیم انزلی غلبه کردند و در مرحله نهایی، تیم شهرداری آستارا با نتیجه 10 بر پنج تیم تالش را مغلوب کرد و قهرمان مسابقات شد.
وی با بیان اینکه تیم های تالش و انزلی به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم ایستادند، اضافه کرد: در پایان مسابقات بعد از اهدای مدال ها و کاپ های قهرمانی از حسن حسینیان، عظیم آسانی و سیاوش غنایی به عنوان پیشکسوتان کشتی آستارا تجلیل شد.
وی با بیان اینکه برگزاری مسابقات استانی و ملی در آستارا در دستور کار هیات کشتی این شهرستان قرار دارد، اظهار کرد: 10 آذرماه جاری تیم پوریای ولی آستارا میزبان تیم منتخب رشت خواهد بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و سه هزار و 500 ورزشکار در آن فعالیت می کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رهاسازی شش قطعه پرنده به آغوش طبیعت در آستارا

تاریخ:دوشنبه 6 آذر 1396-05:55 ب.ظ

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از کشف شش قطعه پرنده سهره طلایی از شکارچیان متخلف و رهاسازی آنها به آغوش طبیعت خبر داد.

محمدرضا روشنی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: 2 شکارچی متخلف با وجود ممنوعیت شکار، با استفاده از تور، شش پرنده سهره طلایی را به صورت زنده شکار کرده بودند و با هوشیاری محیط بانان محیط زیست آستارا شناسایی شدند.
وی اضافه کرد: پیگیری ها برای دستگیری افراد متخلف ادامه دارد و سهره های صید شده نیز در محوطه اداره محیط زیست آستارا به طبیعت برگردانده شدند.
وی اظهار کرد: به دلیل نگرانی از شیوع احتمالی بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، شکار هر نوع پرنده در شهرستان آستارا ممنوع است.
سهره از راسته گنجشک سانان است و حدود 14 سانتیمتر طول دارد و سرش به رنگ قرمز روشن یا سیاه و سفید و دمش سفید است.
گونه سهره طلایی به دلیل برخورداری از صدای آهنگین و سیمایی زیبا مورد توجه متخلفان است و بعد از زنده گیری، برای نگهداری در قفس به فروش می رسد.
شهرستان آستارا به علت داشتن تالاب ها و مناطق جنگلی و جلگه ای از تنوع حیات وحش برخوردار است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عزاداری خیابانی مردم آستارا در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع)

تاریخ:دوشنبه 6 آذر 1396-05:50 ب.ظ

مردم مومن آستارا در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) با راه اندازی دسته عزاداری در خیابان های این شهر سوگواری کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا دسته عزاداری مردم آستارا روز دوشنبه از مقابل سپاه تا مسجد صاحب الزمان (عج) این شهر حرکت کرد و مردان و زنان سیاه پوش، در سوگ سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) اشک ماتم ریختند.
حضور تعدادی از شیعیان جمهوری آذربایجان بین عزاداران قابل توجه بود و بیشتر خیابان ها با پرچم های عزا سیاه پوش و تعداد زیادی از واحدهای تجاری آستارا تعطیل شده است.
جمعی از عاشقان اهل بیت (ع) نیز از روستاهای اطراف آستارا به زیارت آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان شتافتند.
امام جمعه آستارا در آئین سوگواری سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) در مسجد صاحب الزمان (عج) این شهر گفت: دعوت به وحدت از خصوصیات امام حسن عسکری (ع) بود و پیروان خود را همواره به خودداری از تحریک فرقه های مختلف و هدایت به مکتب اهل بیت (ع) توصیه می کرد.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با اشاره به اینکه امام حسن عسکری (ع) در حفظ اعتقادات شیعه نقش موثری داشت، تصریح کرد: آن امام بزرگوار با ترویج و تبلیغ معارف اسلامی، در معرفی دین مبین اسلام نقش مهمی ایفا می کرد.
امام حسن عسکری (ع ) در سال 232 هجری در مدینه چشم به جهان گشود و در طول 29 سال عمر، به ترویج و تبلیغ اسلام پرداخت و در روز هشتم ربیع الاول سال 260 هجری قمری به شهادت رسید.
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا در آستارا ، جمشید مهدوی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا از آموزش 950 حافظ قرآن در این شهرستان در راستای طرح ملی حفظ کلام وحی خبر داد.
وی در آئین تجلیل از قاریان، حافظان و مربیان قرآن گفت: این حافظان طی 2 سال گذشته با حفظ یک تا 30 جزء با قرآن انس گرفته اند و با توجه به تعریف بخش قرآنی در چارت اداره کل متبوع، برنامه های قرآنی متحول خواهد شد.
وی افزود: 403 نفر در 17 کلاس در مساجد، حرم امام زادگان و مدارس آستارا زیر نظر 15 مربی برای حفظ قرآن فعالیت می کنند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و سه موسسه قرآنی در آن فعال است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

30 درصد پرونده های حقوقی و کیفری دادگستری آستارا مربوط به بازار است

تاریخ:دوشنبه 6 آذر 1396-05:49 ب.ظ

رئیس دادگستری آستارا با بیان این که ماهانه به سه هزار پرونده حقوقی و کیفری در حوزه قضایی این شهرستان رسیدگی می شود گفت : 30 درصد این پرونده ها مربوط به بازار و اصناف است.

به گزارش ایرنا احمد عبادی عصر شنبه در همایش حقوقی و قضایی بازاریان آستارا در حسینیه بازار ساحلی این شهرستان از بازاریان خواست، فارغ از تعارف های مرسوم در معاملات به دریافت یا ارائه اسناد تجاری نظیر چک و فاکتور اهمیت بدهند.
وی با اشاره به اینکه در امضا اسناد تجاری باید نام و نام خانوادگی درج شود، اضافه کرد: آگاهی از مسائل حقوقی و اجتماعی باعث بهبود زندگی مردم می شود و نباید نسبت به آن کم توجهی شود.
وی با بیان اینکه دستگاه قضا با قاطعیت با قاچاق مقابله می کند، اظهار کرد: قاچاق به اقتصاد کشور ضربه می زند و بازاریان باید از وارد کردن کالای قاچاق و عرضه آن خودداری کنند.
عبادی با اشاره به اینکه مواد مخدر از جرائم دارای فراوانی در شهرستان آستاراست، تصریح کرد: خانواده ها باید مراقب رفتار فرزندان خود و روابط آنها با دیگران باشند، تا اسیر بلای خانمان سوز اعتیاد نشوند.
عارف باباشپور رئیس اتاق اصناف آستارا نیز در این همایش با بیان اینکه بازار آستارا 15 هزار شغل ایجاد کرده است، افزود: هیچ سازمان خصوصی در این شهرستان چنین فرصت شغلی ایجاد نکرده است.
وی اضافه کرد: محدودیت های گمرکی جمهوری آذربایجان در انتقال کالای همراه مسافر به ایران، زمینه رکود بازار ساحلی آستارا را فراهم کرده است.
از پنج هزار واحد تجاری فعال در آستارا حدود یک هزار و 100 واحد یا غرفه، در بازار ساحلی این شهرستان مستقر است و بیشتر غرفه داران آن پوشاک عرضه می کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخشش ورزشکاران آستارا در مسابقات استانی آمادگی جسمانی و سوارکاری

تاریخ:دوشنبه 6 آذر 1396-05:47 ب.ظ

وحید خاصی پور روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: مسابقات آمادگی جسمانی بانوان با شرکت 11 تیم و 33 ورزشکار در بخش های دو سرعت، دو استقامت، پرش روی مانع و جابجایی وزنه در شهرستان رشت برگزار شد.
وی افزود: تیم آستارا با مربیگری و سرپرستی بیتا غفاری در این مسابقات حضور داشت و تیم های آستانه اشرفیه و آستارا به ترتیب مقام های اول و دوم را کسب کردند.
وی بیان کرد: در مسابقات اسب سواری استان نیز که با شرکت 11 سوارکار رده های سنی زیر 18 سال و بالای 18 سال در شهرستان صومعه سرا برگزار شد، آرش خوش صدا در رده سنی بالای 18 سال از باشگاه دنیز آستارا با سرپرستی و مربیگری مهدی بنا زاده پس از 2 ورزشکار صومعه سرایی، در جایگاه سوم ایستاد.
خاصی پور ادامه داد: مسابقات پرش با اسب با شرکت استان های گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان برای نخستین بار در فروردین ماه سال آینده به میزبانی آستارا برگزار خواهد شد.
شهرستان آستارا سه هزار و 500 ورزشکار ساماندهی شده دارد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار و فعال حقوق بشر به رهبر انقلاب

تاریخ:جمعه 3 آذر 1396-09:08 ب.ظ

درد دل و نامه یك نویسنده و محقق و روز نامه نگار  و فعال حقوق بشرو درجه دار بازنشسته ارتش  به رهبر انقلاب

نامه  یك نویسنده و محقق  و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار   و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز و ارتشی بازنشسته به رهبر انقلاب  امام خامنه ای
dardnews.ir       astaranews1.ir

محضر امام خامنه ای  رهبر مسلمانان جهان  
 
با سلام   

  اینجانب اسماعیل اسدی دارستانی   درجه دار بازنشسته ارتش  نویسنده و محقق پنچ کتاب  و روزنامه نگار و اولین وبلاگ نویس  و مستند ساز  و فرزند جانباز 65 درصد و برادر جانباز  میزان تحصیلات  فوق دیپلم و فرزندم هم  سرباز ارتش  ویك خانه در روستای سیبلی  آستارا  با وام ساختم   كه نصف كاره  است   توان دادن قسط هایش را هم ندارم ,   .....   ضامن چند نفر بودم  مجبور شدم ماشین ام را که مسافرکشی می کردم  بفروشم  و مقداری قرض بکنم قسط وام گیرندهها در بانک ها بدهم  و چند ماهی است بخاطر ضامن بودن چند  نفر  از حقوقم کسر می شود فقط من پانصد هزار تومان دریافتی دارم هیچ گونه در آمدی ندارم ..... و حتی  وام مسكن  و خودرو كه از سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح  گرفتم مجبور شدم  پول اقساط وام گیرندگان را بدهم  الان از سه قسمت از حقوقم كسر می شود و....  تاكنون میلیون ها تومان بخاطر اقساط  وام های كه برای دیگران ضامن ایستادم  قرض كردم و دادم و توان خرید یك نان ندارم تنها منبع در آمد من ماشین ام بود كه مسافر كشی می كردم آنهم بخاطر  ضامن بودن فروختم قسط وام گیرنده در بانك انصار را دادم  و چند روز هم حقوقم توقیف كامل شده بود مجبور شدم یك میلیون وپنجاه هزار تومان  قسط وام گیرنده كه ضامن اش بودم  سود بگیریم بدهم و تاكنون هشت میلیون بخاطر اینكه زندان نروم  بخاطر وام های  كه ضامن ایستاده بودم سود كردم خلاصه رهبر  عزیز وضعیت مالی من اسفناك حتی قادر نیستم نان  خالی برای  زن و فرزندم بخرم با قرض و... زندگی  می كنم و من فقط یك كار خدماتی ساده در آستارا می خواهم .

(توضیح اینكه من حدود نوزده سال است رو زنامه نگاری و سایت خبری درد نیوزو آستارا نیوز یك را  دارم و اولین وبلاگ نویس ایرانی هستم    درخواست مجوز هفته نامه و سایت درد نیوز كردم با اعمال نفوذ یك وزارت خانه كه برایم پرونده سازی كرده   وزارت ارشاد با مجوز و پروانه هفته نامه و سایت درد نیوز من مخالفت نمود  و رسما مرا از كاری كه داشتم و كار می كردم محروم كردند با اینكه من نوزده سال روزنامه نگار و سایت خبری درد نیوز و آستارا نیوز را داشتم نویسنده و محقق ژنج كتاب  بودم  از كار رو زنامه نگاری و سایت خبری كه تنها منبع در آمدم بود محروم كردند كتبا بمن ابلاغ كردند صلاحیت ندارم  و حتی حكم شهادت پدر جانباز 65درصد بسیجی هشت سال دفاع مقدس پدرم را بخاطر من با اعمال نفوذ جلویش را گرفتند نگذشتند حكم شهادت پدرم صادر شود چون پدر من بود و اگر مجوز هفته نامه یا سایت مرا می دادند من نیاز به كار نداشتم چند نفر دیگر را مشغول بكار می كردم  مرا با اینكه گواهی عدم سوپیشنه از دادگستری گرفتم  از كار روزنامه نگاری و سایت خبری كه از سال 1377 و 1379 فعالیت می كنم محروم و بیكار كردند  )

   برای استخدام در اسکله بندر  آستارا(استان گیلان )  از فرماندار امام جمعه بنیاد شهید  نماینده آستارا و آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و استاندار گیلان   نامه بردم تشکیل پرونده دادم    با توجه به وضعیت من درخواست دارم دستور استخدام من در اسکله آستارا را بدهید حتی پول خرید نان ندارم(ماهها ست به شما واستاندار گیلان و فرماندار  شهرستان  آستارا و نماینده آستارا و امام جمعه  و شوراها نامه و مشكلم را  گفتم  كسی  به دادم نرسیده است ) را احتیاج بکار دارم ( خواهشمند است دستور فرمایید  مرا در اسلكله بندر آستارا استخدام كنند ....حتی خدماتی    ...  )

در اسكله و بیمارستان آستارا چند روز مدت پیش چند نفر استخدام كردند با اینكه من در اسكله  تشكیل پرونده داده بودم چون پارتی نداشتم  استخدام نشدم . بعداز خدا امیدم به شما رهبر مسلمانان جهان است   توصیه مرا بكن در آستارا در اسكله یا بیمارستان یا انبارهای عمومی استخدام شوم تا من و زن و بچه ام از گرسنگی در به دری نجات یابیم.


                                                                     
با تشکر

                                                         اسماعیل اسدی دارستانی 

درجه دار بازنشسته ارتش و  نویسنده و محقق( پنج كتاب ) و فرزند جانباز 65درصد  و برادر جانباز   و فعال حقوق بشر  و رو زنامه نگار و مستند ساز   از    استان گیلان بندر آستارا – روستای سیبلی – كوچه شهید فلاحتی پلاك 41  09119812795

شماره حساب عابر بانك ملی اسماعیل اسدی دارستانی :    6037991815652247

 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خطیب جمعه آستارا: رزمندگان اسلام با پیروی از ولایت فقیه بر داعش غلبه کردند

تاریخ:جمعه 3 آذر 1396-09:08 ب.ظ

امام جمعه موقت شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: رزمندگان اسلام و شهدای مدافع حرم، با پیروی از ولایت فقیه و تکیه بر روحیه بسیجی، بر عمر داعش در منطقه پایان دادند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام ناصر صالحی در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه آستارا در مصلی این شهرستان افزود: اگر رزمندگان اسلام در خاک سوریه و عراق با داعش مبارزه نمی کردند، این گروه ضاله وارد ایران می شد.
وی با اشاره به اینکه پیروزی جبهه مقاومت را مدیون تدابیر رهبر معظم انقلاب و مجاهدت سردارانی نظیر قاسم سلیمانی هستیم، اضافه کرد: داعش به نام دین اسلام، دست به جنایت می زد و کشتار بی رحمانه تروریست ها با اشاره رهبران استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا صورت می گرفت.
وی اظهار کرد: شش هزار جوان فریب خورده از داعش، به نام دفاع از اسلام در اماکن عمومی به صورت انتحاری خود را منفجر کردند، ولی خوشبختانه با اتحاد مسلمانان، این شجره خبیثه ریشه کن شد.
صالحی خاطرنشان کرد: بعد از نابودی داعش، باید هدف اصلی مسلمانان از بین بردن رژیم غاصب صهیونیستی باشد و به امید خدا وعده مقام معظم رهبری در این رابطه تحقق پیدا خواهد کرد.
خطیب جمعه آستارا با عرض تسلیت به خانواده های داغدار زلزله کرمانشاه گفت: مسئولان باید بنا به تاکید رهبر معظم انقلاب، تلاش های خود را در رسیدگی به امور زلزله زدگان مضاعف کنند و خوشبختانه مردم، حس نوعدوستی خویش را با کمک هایشان نشان دادند.
صالحی خواستار مقابله با فساد اقتصادی و اداری در کشور شد و افزود: مردم و مسئولان باید جهت عمل به سیاست های رهبر معظم انقلاب، برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

رئیس مجمع بسیج آستارا: تفکر بسیجی در جبهه مقاومت به نابودی داعش منجر شد

تاریخ:جمعه 3 آذر 1396-09:07 ب.ظ

رئیس مجمع بسیج آستارا گفت: تفکر بسیجی، روحیه جهادی و هدایت جبهه مقاومت توسط مرجعیت دینی و ولایت فقیه، به نابودی داعش منجر شد.

  سرهنگ محمد کاربین روز پنجشنبه در آئین گلباران مزار شهدای آستارا افزود: انقلاب اسلامی نقشه‌های دشمنان و استکبار جهانی را نقش بر آب کرده است.
وی اضافه کرد: دشمن با پرورش گروه‌های تروریستی نظیر داعش و راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی، موجب کشته شدن هزاران نفر از مردم بی‌گناه عراق و سوریه شد و این لکه ننگ بر پیشانی استکبار جهانی خواهد ماند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه با وحدت مسلمانان، اقتدار روزافزون اسلام را شاهد هستیم، اضافه کرد: در مقابله و سرنگونی داعش، هدایت و رهبری ولی فقیه به کمک مردم عراق و سوریه آمد و به جهانیان ثابت شد با هدایت ولی فقیه و ایستادگی می‌توان دشمن را شکست داد.
کاربین بیان کرد: این پیروزی را مرهون خون شهدای مدافع حرم در جبهه مقاومت و فرماندهی سرداران بزرگی همچون سردار سلیمانی و شهید همدانی هستیم.
به مناسبت هفته بسیج، مسئولان، خانواده شهدا و جمعی از اهالی آستارا با عطرافشانی مزار شهدا، با شاهدان دفاع مقدس تجدید پیمان کردند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :2
 • 1  
 • 2  


Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات