به روز نامه الكترونیكی آستارا نیوز یك اولین سایت خبری و تحلیلی در شمال كشور و‌استارا خوش آمدید تاسیس 1379 آستارا نیوز - مطالب خرداد 1399

حقیقت نیوز

کوهپیمایی و طناب‌کشی ورزشکاران آستارایی با رعایت فاصله اجتماعی

تاریخ:شنبه 10 خرداد 1399-09:31 ق.ظ

کوهپیمایی و طناب‌کشی ورزشکاران آستارایی با رعایت فاصله اجتماعی

آستارا - ایرنا - ۳۰ نفر از ورزشکاران رشته‌های مختلف در آستارا با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در ارتفاعات خانه‌های آسیاب این شهرستان، کوهپیمایی و مسابقه طناب‌کشی برگزار کردند.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا روز جمعه در حاشیه این برنامه ورزشی گفت: این برنامه با همکاری مرکز تندرستی سفیران آوای سلامت برگزار شد و ورزشکاران با سردادن شعارهایی همچون در جستجوی سلامت پیاده باید رفت و ورزش صبحگاهی، نیرو، نشاط و شادابی یک ساعت پیاده روی کردند.

وحید خاصی پور بیان کرد: ورزشکاران در قالب چهار تیم در مسابقه طناب کشی نیز شرکت کردند و تیم های اداره ورزش و جوانان، سمن بانوان خلاق و سفیران آوای سلامت آستارا به عنوان تیم های اول تا سوم شناخته شدند.

وی گفت: سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در آستارا ساماندهی شده اند و توسعه ورزش همگانی و هدایت جامعه به سلامتی و نشاط، از راه های کم هزینه رفع بسیاری از آسیب هاست و با توجه به وجود نیروی انسانی بسیار در آستارا، ظرفیت ورزش همگانی در این شهرستان نباید فراموش شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استقبال گردشگران از همایش اتومبیلرانی و موتوسواری در آستارا

تاریخ:شنبه 10 خرداد 1399-09:24 ق.ظ

استقبال گردشگران از همایش اتومبیلرانی و موتوسواری در آستارا

آستارا - ایرنا - همایش اتومبیلرانی و موتورسواری با هدف ترویج این رشته ورزشی و ایجاد نشاط اجتماعی، با استقبال گردشگران و مسافران آستارا در بلوار سفیر امید این شهر برگزار شد.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی آستارا روز جمعه در این همایش گفت: این برنامه با همکاری فرمانداری، اداره ورزش و جوانان و نیروی انتظامی با شرکت ۵۰ اتومبیلران و ۳۰ موتورسوار حرفه ای از آستارا با خودروهای کلاسیک، اسپورت، آفرود و موتورسیکلت های مختلف برگزار شد.

اصغر اکسیر افزود: آستارا در این رشته استعدادهای خوبی دارد و در سال های قبل برای مسابقات به استان های مختلف می رفتیم اما به دلیل گرانی وسایل نقلیه مورد نیاز این رقابت ها، همایش ها را در داخل آستارا برگزار می کنیم.

وی ادامه داد: سازمان راه و شهرسازی در آستارا اراضی بایر و بلااستفاده دارد و برای اختصاص بخشی از آن به عنوان پیست اتومبیلرانی و موتورسوری، بسیار تلاش کردیم اما مسئولان امر با تغییر کاربری زمین موافقت نکردند.

وی افزود: اتومبیلرانی و موتورسواری به عنوان یکی از پنج رشته پر مخاطب کشور، نوجوانان و جوانان زیادی را جذب کرده و حمایت مادی و معنوی مسئولان از این رشته، سرمایه گذاری در سلامت و حفظ جوانان از ناهنجاری های اجتماعی محسوب می شود.

اکسیر ادامه داد: هیات موتورسواری و اتومبیلرانی آستارا ۷۰ عضو دارد اما از سال ۲۰۱۶ میلادی موتورسوار یا اتومبیلرانی از ایران به رقابت های بین المللی اعزام نشده و به جز سال ۲۰۱۵ میلادی، ایران میزبان رقابت های این رشته ها نبوده است و این امر، انگیزه ورزشکاران را می کاهد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کشت مکانیزه برنج در آستارا ۱۰ درصد افزایش یافت

تاریخ:شنبه 10 خرداد 1399-09:14 ق.ظ

کشت مکانیزه برنج در آستارا ۱۰ درصد افزایش یافت

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: میزان کشت مکانیزه برنج در سال گذشته ۲ هزار هکتار بود و امسال با ۲۰۰ هکتار افزایش، مقدار سطح اراضی نشاء شده با ماشین‌آلات، ۱۰ درصد بیشتر شده‌است.

ایرج شیارکار روز جمعه در بازدید از شالیزارهای آستارا گفت: نشاء برنج با استفاده از ۹۵ دستگاه نشاء پایان یافته است و اغلب کشاورزان، نشاء را از اواسط اردیبهشت آغاز می کنند و تا اواسط خرداد ماه ادامه می یابد و امسال، شرایط جوی مناسب باعث کشت زودهنگام شد.

وی افزود: کاهش ۵۰ درصد هزینه و سختی کار نسبت به روش سنتی، صرفه‌جویی در وقت و افزایش محصول از مزایای کشت مکانیزه است و در سال گذشته حدود ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات خرید ماشین آلات به کشاورزان پرداخت شد.

مدیر جهاد کشاورزی آستارا ادامه داد: بیشتر ۶ هزار بهره بردار کشاورزی این شهرستان شالیکار هستند و در سال گذشته ۱۴ هزار و ۹۰۰ تن شلتوک برداشت و هشت هزار و ۲۰۰ تن برنج تولید شد.

شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

۲۳ نانوای متخلف آستارا به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

تاریخ:جمعه 9 خرداد 1399-03:20 ب.ظ


آهنی گفت: ۲۳ نانوا به علت کم فروشی و گرانفروشی در آستارا به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

«محسن آهنی» با بیان این مطلب به خبرنگار خبرگزاری شبستان در آستارا گفت: طی ماه های فروردین و اردیبهشت، ۹۷۹ مورد بازرسی از نانوایی های شهرستان آستارا انجام شد.

 

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بندر آستارا با اشاره به اینکه از این تعداد بازرسی های صورت گرفته، ۲۳ نانوا به علت کم فروشی، عدم درج قیمت، عدم رعایت ساعات کار و دستورالعمل های بهداشتی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند، افزود: ارزش ریالی ۲۳ فقره پرونده معرفی شده، ۴۱ میلیون و ۲۱ هزار ریال است.

 

وی تصریح کرد: در بازرسی هایی که از نانوایی های شهرستان آستارا طی ماه های فروردین و اردیبهشت انجام شد، ۵ بازرس از اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا حضور داشتند.

 

آهنی گفت: شهروندان گرانفروشی، كم فروشی، عدم رعایت ساعات کار و دستورالعمل های بهداشتی را به شماره ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خیران آستارا ۷۰۰ میلیون ریال برای تجهیز بیمارستان هزینه کردند

تاریخ:جمعه 9 خرداد 1399-03:12 ب.ظ

خیران آستارا ۷۰۰ میلیون ریال برای تجهیز بیمارستان هزینه کردند

آستارا - ایرنا - سرپرست بیمارستان شهید بهشتی آستارا از کمک ۷۰۰ میلیون ریالی خیران این شهرستان، برای خرید چهار دستگاه پزشکی مورد نیاز بخش‌های مختلف این مرکز درمانی خبر داد.

بختیار حیدرنیا عصر پنجشنبه در بیمارستان شهید بهشتی آستارا اظهار کرد: به تازگی با کمک نقدی خیران ۲ دستگاه فتوتراپ برای بیماران پوستی، یک دستگاه رگ یاب و یک دستگاه نبولایزر یا وسیله رساندن دارو به دستگاه تنفسی خریداری شده است.

وی بیان کرد: خیران در ماه گذشته نیز بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات بیمارستان کمک کرده اند اما هنوز این مرکز درمانی به دستگاه های اکسیژن ساز، پمپ سرم، ساکشن و تنفس مصنوعی نیاز دارد.

سرپرست بیمارستان آستارا ادامه داد: کمک های خیران به تجهیز بیمارستان این شهرستان، در طول تاریخ بی سابقه است و حتی ایرانیان مقیم کشورهای خارجی نیز به این مرکز درمانی کمک مالی کرده اند.

شبکه بهداشت و درمان آستارا با یک بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی، ۶ مرکز بهداشتی، یک مرکز درمانی در بخش لوندویل، ۲۵ خانه بهداشت و حدود ۵۰۰ نیروی انسانی خدمات رسانی می کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نرخ بیکاری گیلان کمتر از کشور

تاریخ:جمعه 9 خرداد 1399-03:04 ب.ظ

نرخ بیکاری گیلان کمتر از کشور

ایسنا/گیلان استاندار گیلان، با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۱۰ هزار شغل در قالب پروژه های اقتصاد مقاومتی عملیاتی خواهد شد، گفت: نرخ بیکاری گیلان براساس اعلام رسمی دولت ۱۱.۴ در سال ۹۷ بوده که این میزان در سال گذشته به ۱۰.۳ رسید که کمتر از کشور است.

ارسلان زارع در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان گیلان، ضمن قدردانی از همکاری مردم فهیم گیلان در اجرای وظایف خدمتگزاران خود در دولت به ویژه در ماه های اخیر، اظهار کرد: مردم توجه خوبی به تصمیمات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا داشتند.

وی پیشرفت ۸۳.۵ درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی گیلان در سال گذشته را نتیجه اهتمام و پیگیری دستگاه های اجرایی در قالب شورای برنامه ریزی و توسعه استان دانست و عنوان کرد: خوشبختانه آرامش و امنیت شایسته ای در گیلان برقرار است که فضا را برای توسعه فراهم می کند.

استاندار گیلان، با اشاره به شرایط شیوع کرونا در کشور و استان، خاطرنشان کرد: گیلان جزو نخستین استان هایی بود که پس از شیوع کرونا به یکی از کانون های اصلی این بیماری تبدیل شد و در فرصت کوتاهی در همه شهرستان ها مبتلا داشتیم؛ به گونه ای که طی دو هفته بیش از ۲۰۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های سطح استان از آستارا تا چابکسر بستری شدند.

زارع، با بیان اینکه مشخص نبودن پروتکل های درمانی و کمبود تجهیزات پزشکی و زیرساخت های بیمارستانی فشاری مضاعف بر کادر بهداشت و درمان و مجموعه مدیریتی استان وارد کرد، گفت: با همکاری خوب مردم و تلاش فداکارانه پزشکان و پرستاران در کمتر از ۱۵ روز به تثبیت بیماری رسیدیم و سیر نزولی ابتلا و کاهش تلفات را در پیش گرفتیم.

وی یکی از مولفه های موثر در موفقیت کادر بهداشت و درمان استان گیلان را حمایت های سازمان برنامه و بودجه در حذف تشریفات اداری جهت تقویت و ارتقای زیرساخت های بیمارستانی استان دانست و بیان کرد: اعتبارات تخصیص یافته به دانشگاه علوم پزشکی گیلان در همان روزهای نخست شیوع بیماری کرونا علاوه بر اینکه مایه قوت قلب و ایجاد انگیزه برای کادر درمان شد، زمینه خرید و نصب به موقع تجهیزات در بیمارستان ها را فراهم کرد که در نهایت شاهد کاهش فوتی ها هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان، «جهش تولید» را شعار راهبردی سال ۹۸ بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب دانست و یادآور شد: همزمان با آغاز سال جدید ستاد توسعه استان حول محور جهش تولید را تشکیل دادیم و از مدیران دستگاه ها خواستیم منسبت به ارائه طرح های خود که متناسب با شعار سال است اقدام کنند.

وی پروژه های اقتصاد مقاومتی گیلان را کاربردی دانست و عنوان کرد: هفت پروژه اقتصاد مقاومتی گیلان به بهره برداری رسیده، چهار پروژه پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارد و مابقی با ۵۰ درصد پیشرفت در حال تکمیل هستند و امیدواریم تا هفته دولت امسال به بهره برداری برسند.

زارع، با اشاره به تصویب ۴۱ پروژه اقتصاد مقاومتی گیلان با اشتغال ۳۳۱۱ نفر در سال جاری، اظهار کرد: همچنین ۱۲۸ پروژه جهش تولید مشخص کردیم که منجر به ایجاد اشتغال برای ۶۷۶۴ نفر می شود.

استاندار گیلان، با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۱۰ هزار شغل در قالب پروژه های اقتصاد مقاومتی عملیاتی خواهد شد، گفت: نرخ بیکاری گیلان براساس اعلام رسمی دولت ۱۱.۴ در سال ۹۷ بوده که این میزان در سال گذشته به ۱۰.۳ رسید که کمتر از کشور است و امیدواریم تا پایان امسال نرخ بیکاری استان تک رقمی شود.

وی نرخ مشارکت اقتصادی گیلان را ۴۳.۵ درصد دانست و یادآور شد: ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر بدون تسهیلات و ۱۵ هزار و ۱۴۵ نفر با تسهیلات اشتغال دارند. سال گذشته از محل تبصره ۱۶ حدود ۱۰۷ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به گیلان تخصیص یافت و انتظار داریم امسال به ۱۵۰ میلیارد تومان برسد.

زارع، با اشاره به ایجاد ساز و کار واگذاری طرح های دولتی دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد به بخش خصوصی، اضافه کرد: اهتمام ویژه ای برای رفع مشکل پسماند پنج شهرستان گیلان داریم. همچنین با جدین احداث ۱۰۰۰ واحد مسکن مددجویان را در گیلان در سال جهش تولید دنبال می کنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جشن تکلیف ۸۳۲ دانش‌آموز آستارا بصورت مجازی برگزار شد

تاریخ:جمعه 9 خرداد 1399-02:57 ب.ظ

جشن تکلیف ۸۳۲ دانش‌آموز آستارا بصورت مجازی برگزار شد

آستارا - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش آستارا از برگزاری جشن تکلیف ۸۳۲ دانش‌آموز دختر ۴۶ مدرسه دولتی و غیر دولتی، بصورت مجازی خبر داد.

سجاد موسوی روز پنجشنبه در اداره آموزش و پرورش آستارا گفت: این دانش آموزان از اول اردیبهشت تا هفتم خرداد ماه، رسیدن به سن تکلیف خود را با اقامه نماز و قرائت قرآن در کنار والدین در خانه های خود جشن گرفتند.

وی اظهار کرد: برای پیشگیری از شیوع کرونا جشن تکلیف دانش آموزان بصورت انفرادی و در خانه ها برگزار و تصاویر آن در کلاس های مجازی پیام رسان شاد منتشر شد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: دانش آموزان دارای سن تکلیف دینی باید اقامه نماز، رعایت محرم و نامحرم، حفظ حجاب، خواندن قرآن و گرفتن روزه را مدنظر داشته باشند و خود را از هر گونه خطا و گناه دور نگه دارند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات